47 automobilius Seimas pardavė beveik už 275 tūkst. Lt. Seimo Transporto skyriui per aukcioną pavyko parduoti visas 47 nereikalingas buvusių parlamentarų mašinas. Seimas, uždirbęs beveik 275 tūkst. Lt, po kelių mėnesių tikriausiai tokiu pat būdu atsikratys dar maždaug 60 automobilių.
© "Lietuvos žinios"
 • Oželytė
 • Gariūnai
 • Detalės

  Per pirmą aukcioną, vykusį prieš savaitę, automobiliais ypač domėjosi mašinų perpardavinėtojai iš Rusijos, o vakarykščiame jų vietą užėmė prekiautojai iš Gariūnų.

  Oželytė

  Vienintelė aukcione dalyvavusi pirkėja iš Baltarusijos - Svetlana už 8000 Lt įsigijo ekstravagantišku elgesiu pagarsėjusios buvusios Seimo narės Nijolės Oželytės "Volkswagen Golf" automobilį. Kiti, žinoję, kad mašina buvo ne kartą patekusi į avariją, N.Oželytės golfuku beveik nesidomėjo.

  "Žinote, pas mus Baltarusijoje nieko nėra pirkti, o ką jau kalbėti apie automobilius. Todėl kai iš draugų sužinojome apie šį aukcioną, iškart atvažiavome į Vilnių", LŽ pasakojo baltarusė. Ji džiaugėsi, jog buvusį parlamento automobilį įsigijo kur kas pigiau nei turguje.

  Nors vakarykščiame aukcione automobiliai kainavo 30 proc. pigiau nei prieš savaitę, pigiai niekas jų nenusipirko - kaina kilo kaip ant mielių.

  Tiesa, baltarusės vyras vakar liko nustebintas aukciono rengėjų darbu. Užsienietis, tikėjęsis už mašiną atsiskaityti Jungtinių Amerikos Valstijų doleriais, buvo priverstas ieškoti valiutos keityklos. "Nesuprantu, kam reikia apsimetinėti, kad Lietuvoje atsiskaitoma tik litais, dolerius juk ima visur", - lietuviška tvarka stebėjosi baltarusės palydovas.

  Gariūnai

  Keli pirkėjai vakar įsigijo ir po porą seimūnų golfukų. Nenoriai su žurnalistais bendravę vyriškiai kitiems aukciono dalyviams išsidavė, jog nupirktus automobilius perparduos Gariūnuose. Praėjusią savaitę įsigiję "VW Golf" už 8000 Lt, turguje vyrukai už jį gavo 9600 Lt. Vakar "turgininkai" pirko tik iki 8000 Lt kainavusius golfus.

  Prieš savaitę vykusiame aukcione vokiški automobiliai buvo pardavinėjami po 8000-8500 Lt. Nors mašinas, kurių niekas nenupirko, Seimas atpigino 30 proc., vakar daugelio jų kaina šoktelėjo iki pirmojo aukciono pradinės kainos.

  Pigiausias 1994 metų laidos, trečiosios kartos trejų durų "VW Golf" parduotas už 7000 Lt, brangiausias - už 8800 Lt. Prieš savaitę, sumažėjus pirkėjų entuziazmui, aukciono sąrašo pabaigoje įrašytus automobilius buvo galima įsigyti už pradinę kainą, o vakar tokios progos laukę žmonės turėjo nusivilti. Paskutinis 5600 Lt įvertintas golfas parduotas net už 8500 Lt, nors aukciono pradžioje tokios pat vertės automobilį galėjai įsigyti 1500 Lt pigiau.

  Vieną Seimo mašiną vakar nusipirko ir prisistatyti nepanorusi parlamento kanceliarijos darbuotoja. Paklausta, kuo jai patinka buvusių vadovų "ratai", moteris atsakė esanti įsitikinusi, jog valdiški automobiliai buvo geriau prižiūrėti, nei parduodami turguje.

  "Be to, į turgų labai sunku prisiversti nuvažiuoti", - teigė Seimo kanceliarijos darbuotoja.

  Detalės

  Vakar Seimo Transporto skyriui sėkmingai pavyko parduoti ne tik visus golfus, bet ir po pirmo aukciono likusius 10-11 metų senumo rusiškus automobilius.

  Per pirmą aukcioną nupirkti, tačiau nesumokėjus pinigų iš senyvo amžiaus pirkėjo susigrąžinti septintojo modelio žiguliai buvo parduoti už 2100 Lt. Senutėlės volgos kainavo 800-1000 Lt.

  Vieną volgą įsigijęs verslininkas iš Kaišiadorių rajono LŽ pasakojo šiuo automobiliu vežiosiąs prekes į savo parduotuvę. "Tai labai tvirtos mašinos, todėl prekėms gabenti - kaip tik. Vieną tokią jau turime, tačiau ji labai jau sena", - teigė dar apie autobusiuką svajojantis kaišiadoriškis.

  Aukciono rengėjams visai netikėtai pavyko už 400 Lt parduoti ir avarijoje sudaužytą dešimties metų senumo "Fiat Tempra" automobilį. Pirmąkart fiato liekanas buvo bandoma "prastumti" už 300 Lt, tačiau atpiginus jas iki 210 Lt, dėl itališkos mašinos užvirė tikra kova. Ją laimėjo Romas Kiseliovas. Vyriškis tikino, jog bandys fiatą sutaisyti, o jei nepavyks, išardys jį dalimis.

  "Brolis už 200 Lt pažadėjo įsigyti pakabą, todėl šios dienos pirkinys turėtų atsipirkti", - džiaugėsi Romas.

  Už visus 47 automobilius Seimo Transporto skyrius gavo beveik 275 tūkst. Lt - 8000 Lt daugiau, nei tikėtasi. Pusę pinigų teks pervesti į valstybės biudžetą, o už likusius ketinama nupirkti prabangų limuziną užsienio svečiams vežioti.

  Seimo Transporto skyriuje šiuo metu dar stovi apie 60 nereikalingų "Volkswagen Golf". Jei parlamento vadovybė leis, jie bus parduoti per keletą mėnesių.

 • Populiariausios nuomonės
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Atvežti vaikai suglumino net visko mačiusius: kaip tai galėjo atsitikti? (400)

  Apdaužyti malkomis, sukandžioti gyvių, purvini, žaizdoti, apatiški. Tokios būklės į Raseinių...

  Komentatorius Čeponis prisipažįsta: gėda, kad prieš sezoną nurašiau „Žalgirį“ (92)

  „Turėčiau dabar raudonuoti. Prieš sezoną Eurolygos apžvalgoje „Žalgiriui“ su nemažu...

  Donatas Katkus: Tuminas yra konformistas ir turi atidirbti Rusijai (599)

  Režisierius Rimas Tuminas yra konformistas, sovietiško teatro vadovas, kuris, norėdamas...

  Orai: savaitgalio laukti bus verta (1)

  Antroje savaitės pusėje per šalį slinks krituliai: sniegas, šlapdriba. Visgi, orai subjurs...

  Lietuviai pagarsėjo ir Slovakijoje: sudaužęs vogtą BMW dėjo į kojas (24)

  Slovakijoje esančiame Košicės mieste pareigūnai vaikėsi vogtą BMW automobilį, šiam atsitrenkus...

  Kompromisas pagal Urbšį – geriau komisijos imitacija, negu jokios komisijos (71)

  Ketvirtadienį Seimas apsispręs, ar sudaryti specialią komisiją, kuri tirtų padėtį šalies...

  Didžiausią pasaulyje Šondongo urvą aplankė pirmasis lietuvis: vaizdai užburia (26)

  Pasaulio pažinimas keliaujant yra vienas iš didžiausių malonumų. Vieni renkasi didingus kalnus,...

  Vaida Kurpienė apie mitus, kuriais metantys svorį dažnai susižavi be reikalo (38)

  Net jei savęs ir nelaikote patikliu aukso lobio ieškotoju, ko gero, jums taip pat būtų nesunku...

  „Žalgiriui“ duris į ketvirtfinalį galėjęs atverti „Brose“ beviltiškai pralaimėjo Vitorijoje „Unicaja“ įveikė „Barcą“ (17)

  Į Madridą išvykę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai trečiadienį atidžiai stebėjo Eurolygos...

  Ką daryti, jeigu partneriui nejaučiate seksualinio potraukio (27)

  Tai dar nereiškia, kad jūsų santykiai pasmerkti. Santykių ir sekso ekspertai sulaukia daug...