aA
Gausybė dabartinių “Linux” versijų ateityje taps viena didele operacijų sistema. Bent jau taip teigia buvęs “TurboLinux” bendrovės generalinis direktorius Paulas Thomas. Pasak jo, bendrovė turi nuspręsti, ar verta ir toliau dirbti su gausybe “beveislių” “Linux” OS, ar kurti vieną “veislinę”.
“Linux” vartotojai bjaurisi įklimpę į techninių nesuderinamumų ir standartų neatitikimų liūną. Dabartinė “Linux” situacija tik stabdo tobulesnių versijų kūrimą, nes daugiausia dėmesio skiriama klaidų taisymui.

Operacijų sistema “Unix” į daugybę modifikacijų skilo maždaug prieš du metus. Tai mažina sistemos paklausą. Nepatenkinti vartotojai palaipsniui gali pereiti prie “Microsoft Windows NT” operacinės sistemos.

Šiuo metu praktiškai kiekvienas tarnybinių stočių gamintojas įdiegia atskirą “Unix” versiją, tinkančią tik jo gaminiams. Situacija su “Windows NT” - priešinga – operacijų sistema veikia bet kurio gamintojo tarnybinėje stotyje.

Tuo tarpu dauguma “Linux” kūrėjų neplanuoja gauti didžiulių pinigų iš įrenginių gamintojų, kurių įtaisams reikia specialios “Unix” versijos. Pajamas tikimasi gauti iš operacinės sistemos teikiamų paslaugų.

Todėl keturios stambiausios “Linux” versijos - “Red Hat”, “TurboLinux”, “SuSE” ir “Caldera Systems” - bus apjungtos į vieną. Jų pagrindas (kernel), programinė įranga ir atnaujinimo sistema iš esmės nesiskiria ir dabar.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.