aA
Šeštadienį Sidnėjuje baigėsi aštuonias dienas trukusios olimpiados plaukimo varžybos, kuriose triumfavo amerikiečiai, pasiekę dar du pasaulio rekordus.
JAV sportininkai plaukimo varžybose iš viso iškovojo 31 medalį, iš jų 14 - aukso. Olimpiados šeimininkų australų laimikis - 18 medalių, įskaitant 5 aukso apdovanojimus.

Per 8 varžybų dienas Sidnėjaus baseine buvo pasiekta arba pakartota 14 planetos rekordų.

Šeštadienį abu pasaulio rekordus amerikiečiai pasiekė estafetėse 4 po 100 m kompleksiniu būdu.

Vyrų rungtyje JAV plaukikų kvartetas distanciją įveikė per 3 minutes 33,73 sekundės ir iškovojo aukso medalius. Ankstesnis planetos rekordas šioje rungtyje - 3:34,84 - taip pat priklausė amerikiečiams ir buvo užfiksuotas 1996 metais.

Sidabrą vyrų estafetėje iškovojo australai, bronzą - vokiečiai.