aA
Ambicijų vėl tapti Vilniaus meru neslepiantis Artūras Zuokas ir jo suburto visuomeninio judėjimo "Taip" nariai viduržiemį prisiminė oranžinius dviračius, rašo „Lietuvos žinios“. Miesto centre prirakintos transporto priemonės kelia praeiviams ir šypseną, ir pyktį.
Artūras Zuokas
Artūras Zuokas
© A.Solomino nuotr.

"Tai nėra jokia akcija ar agitacija. Mūsų judėjimo nariai šiuos dviračius tiesiog naudoja kaip transporto priemonę", - pirmadienį pareiškė vieno prirakintų dviračių savininkas A.Zuokas. Paklaustas, ar viduržiemį važinėti tokia transporto priemone pasirinkta dėl artėjančių savivaldos rinkimų, jis atšovė: "Aš pats pirmąkart prieš kelias dienas pradėjau važinėti dviračiu ir nustebau, kad net šiuo šaltuoju metų laiku tai yra labai gera transporto priemonė."

A.Zuoko teigimu, oranžiniais dviračiais dabar važinėja apie 15 visuomeninio judėjimo "Taip" narių.

Nuostabą praeiviams kelia tai, kad šeimininkai savo dviračius, prirakinę storomis grandinėmis (retas dviratininkas tokiomis naudojasi), palieka miesto centre ne tik dieną, bet ir naktį.

Sostinės gatvėse LŽ kalbinti praeiviai oranžinių dviračių atsiradimą laiko ne kuo kitu, kaip žaidimu prieš artėjančius rinkimus. "Plakatų su A.Zuoko atvaizdu dar lyg ir nematyti. Galbūt pigesnis būdas pabrėžti politiko įvaizdį - prirakinti dviračius", - svarstė vilnietė Indrė. Nors daugumai žmonių sostinėje vėl pasirodę oranžiniai dviračiai kelia tik juoką, netrūksta ir akivaizdžiai nepatenkintų gyventojų. "Mane bet kokia užslėpta reklama erzina. Žmonės nėra tokie kvaili ir puikiai viską supranta", - piktinosi vilnietė Jūratė.

2007 metais, likus mėnesiui iki rinkimų, tuometis Vilniaus meras A.Zuokas didžiuosiuose prekybos centruose taip pat pristatė modernius oranžinius dviračius ir organizavo miestiečių balsavimą, ar sostinei reikia atgaivinti šią idėją. Pirmąsyk oranžiniai dviračiai Vilniuje pasirodė 2001 metais, tačiau tąkart niekaip neapsaugotos transporto priemonės vos per savaitę buvo išvogtos.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.