Į mūšį dėl Seimo kylančios politinės partijos laužo ietis ne tik dalydamos pažadus. Politikai tikisi, kad kelią į rinkėjų širdis jiems nuties ir pasirinkti šūkiai. Iki Seimo rinkimų likus kiek daugiau nei mėnesiui, partijos iš savo kišenių vieną po kito traukia įvairius kozirius.
Rinkimai, politika
© DELFI (R.Daukanto pieš.)
Kone visos pagrindinės šalies politinės jėgos jau atskleidė ne tik rinkimų programas, bet ir jas pristatančius šūkius. Politikai skelbiasi priversiantys valdžią dirbti, žada valstybės rūpinimąsi žmonėmis, geresnę Lietuvą, tvarką ir teisingumą. Tačiau ryšių su visuomene specialistai mano, kad šiemet partijų pasirinkti šūkiai - blankūs ir greitai pamirštami.

Tai, ko reikia žmonėms

Liberalų ir centro sąjunga (LiCS) į Seimą žengia su šūkiu "Geresnė Lietuva!" Jį liberalcentristai pasirinko esą siekdami teigiamų pokyčių mūsų šalyje. "Geriausia būti negali, o štai geresnė - tikrai taip. To ir sieksime", - LŽ aiškino LiCS rinkimų štabo vadovas Žilvinas Šilgalis.

Svarstydami, kokį šūkį pasirinkti, liberalcentristai po kaulelį išnarstė kelis siūlytus variantus. "Tačiau apsistojome ties minėtuoju, nes manome, kad pagrindinė jo mintis pasako tai, ko šiandien reikia Lietuvos žmonėms", - įsitikinęs Ž.Šilgalis.

LiCS rinkimų štabo vadovas žino konkurentų rinkimų šūkius, tačiau didesnio įspūdžio politikui jie nedaro, mat stokoja veržlumo ir patrauklumo. "Prie tų šūkių per mažai padirbėjo įvaizdžio konsultantai ar patys politikai", - mano jis.

Rodo puoselėjamas idėjas

Įvertinęs konkurentų šūkius Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Gediminas Kirkilas įsitikino, kad ne jie prieš rinkimus svarbiausi. "Tai lyg savitas kiekvienos rinkimuose dalyvaujančios partijos ženklas. Tačiau pastebėjau, kad dabar partijų šūkiai, palyginti su ankstesniais metais, gana įdomūs ir patobulėję", - mąstė jis.

LSDP pasirinko šūkį "Už valstybės rūpestį žmonėmis!" G.Kirkilas jį labai giria: ir socialdemokratiškas, ir gerai skamba. Su kokiu šūkiu socialdemokratams geriausia šturmuoti Seimą, svarstė ir tarėsi visa partija. Iš kelių pasiūlytų variantų minėtąjį pasirinkusi LSDP siekia priminti rinkėjams savo puoselėjamas idėjas ir parodyti, kas žengiant į politiką jiems svarbiausia.

Privers valdžią dirbti

Valstiečių liaudininkų sąjunga (VLS) rinkėjus vilios šūkiu "Kartu mes galime!" Anot partijos pirmininkės Kazimieros Prunskienės, tai tik pirma šūkio dalis. "Norime pasakyti, kad kartu mes galime labai daug nuveikti: sutramdyti infliaciją, sugrąžinti namo emigrantus, visiems sukurti ir užtikrinti saugią gerovę", - aiškino ji.

K.Prunskienė įvertino ir kolegų iš kitų partijų rinkimų šūkius. Didžiausią nuostabą jai kelia Naujosios sąjungos (NS, socialliberalų) šūkis "Priverčiame valdžią dirbti!" "Nejaugi jų partija - kažkokia prievartautoja? Man keista, kad daugybę metų Seimo pirmininku dirbęs NS vadovas Artūras Paulauskas anksčiau neprivertė valdžios dirbti, o dabar jau privers", - stebėjosi ji.

Tačiau A.Paulauskas į tokią kritiką reaguoja ramiai. "Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis", - ironizavo jis. Anot socialliberalų lyderio, daugybę diskusijų visuomenėje ir tarp politikų buvo sukėlęs ir per prezidento rinkimus jo pasirinktas šūkis "Nusipelnėme gyventi geriau!" NS pirmininkas tikino, jog ambicingas šių rinkimų šūkis - neatsitiktinis. Pamatę, kaip prisidėjus prie valdančiosios koalicijos jiems sekasi įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, socialliberalai esą suprato, kad priverčia valdžią dirbti. "Mes jau tokie, ten kur ateiname, viskas tirpsta mūsų rankose", - pabrėžė A.Paulauskas.

Šūkiai nereikalingi

Partija "Tvarka ir teisingumas" į rinkimus eina turėdama jau patikrintą ir žmonėms pažįstamą šūkį "Už tvarką ir teisingumą!" "Jis atitinka mūsų partijos programą, pavadinimą ir supratimą apie tai, ko Lietuvai šiuo metu labiausiai reikia", - dėstė "tvarkiečių" pirmininkas Rolandas Paksas.

Tačiau ne visos į rinkimus einančios partijos jau turi politinės kovos šūkius. Darbo partija (DP) vilioja rinkėjus senuoju - "Už nesunaikinamas idėjas!" "Dar svarstome, kurį iš poros variantų pasirinkti", - aiškino DP pirmininkas Viktoras Uspaskichas. Jis tikino, kad "darbiečiai" pasirinks tą šūkį, kuris geriausiai atitiks jų puoselėjamus planus gerinti paprastų žmonių gyvenimą.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) į rinkimus apsisprendė eiti be jokių šūkių. Anot partijos pirmininko Andriaus Kubiliaus, su kitomis partijomis jie kovos idėjomis, o ne žodžiais.

Greitai pamiršime

Ryšių su visuomene (RSV) specialistė Dalia Kutraitė-Giedraitienė įsitikinusi, kad šūkiai - viena svarbiausių kovos dėl rinkėjų balsų dalis. Anot jos, net geriausiai suręsta rinkimų programa negali atstoti trumpo taiklaus sakinio, atspindinčio svarbiausią idėją, kuria vadovaudamasi partija eina į rinkimus. "Rinkimai turi savo žaidimo taisykles, kurios dažnai nepasiduoda logikai ir ne visada yra lengvai nuspėjamos. Todėl taikli trumpa emocinga žinutė - šūkis - labai svarbus sėkmingos komunikacijos įrankis", - kalbėjo ji.

Rinkimuose į Seimą dalyvaujančių partijų pasirinkti šūkiai D.Kutraitei-Giedraitienei didelio įspūdžio nedaro. Anot RSV specialistės, šiemečiai politikų šūkiai nėra tokie, kuriuos prisiminsime metų metus. "Kyla klausimas, kodėl kai kurios partijos prieš kiekvienus rinkimus ieško naujų komunikacijos linijų. Akivaizdu, jog dėl to, kad joms nepavyko įgyvendinti kadaise skelbtų šūkių arba dėl to, kad jie žiniasklaidos ar oponentų buvo sukritikuoti", - tvirtino D.Kutraitė-Giedraitienė.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dvyliktasis Dakaro etapas: ilgiausią išbandymą atlaikė visi Lietuvos ekipažai Juknevičius artėja link rekordo (282)

Išbandymų dieną atlaikė visos Lietuvos komandos. Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis...

Po paslaptingos modelio žūties Klaipėdos viešbutyje – sukrečiantis pokalbis (89)

Praėjusių metų lapkričio pabaigoje Lietuvą sukrėtė netikėta merginos žūtis – Klaipėdoje,...

Orai: jums tai patiks – bus dar daugiau sniego, o po to ir šalčio (9)

Šiuo metu šalyje tikra žiema: apylinkes puošia sniegas, o šaltis neskuba trauktis, priešingai,...

Lemiamą šturmą atlaikęs „Žalgiris“ dramatiškoje mačo pabaigoje įveikė Ispanijos čempionus (281)

17 taškų persvarą iššvaistęs Kauno „Žalgiris“ (12-7) sugebėjo išsaugoti pergalę savo...

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (297)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Programišių ataka: įsilaužus į Lietuvos portalą apšmeižtas ministras Karoblis kibernetinio saugumo centras pradėjo tyrimą (351)

Įsilaužus į naujienų portalą tv3.lt, jame ketvirtadienio vakarą paskelbta išgalvota melaginga...

Aistros apimto senolio žmona baiminasi, kad akto metu jis nenumirtų (116)

Aš ir mano vyras gulime pataluose, švytintys nuo to momento intensyvumo. Mūsų kūnai susipynę ir...

Pergale pasidžiaugęs Jasikevičius lenkė galvą prieš savo auklėtinius ir prašė laisvos dienos (7)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai išgyveno dar vieną trilerį Eurolygos rungtynėse namuose. Po...

Juknevičius po 12-ojo etapo: vienas mėgstamiausių mano greičio ruožų (4)

Po vienuoliktojo greičio ruožo, vos tik išlipę iš savo bolido Antanas Juknevičius ir Darius...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (77)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...