Šiandien Grupė dėl pilietinio bendradarbiavimo įsisavinant Struktūrinių fondų lėšas (toliau – Grupė) išplatino kreipimąsi į Seimo, politinių partijų, vykdomosios valdžios atstovus, visuomeninius partnerius ir ekspertus, kuriame juos kviečia bendradarbiauti rengiantis ES lėšų įsisavinimui, sakoma pranešime spaudai.
„Pagrindinis mūsų pilietinės iniciatyvos tikslas – siekti, kad valdžios institucijos ir visuomenė laiku pasiruoštų efektyviai ir tikslingai panaudoti 2004-2006 m. iš Europos Sąjungos gaunamą finansinę paramą. Tai įmanoma tik sutelkus bendras valdžios struktūrų, verslo ir visuomenės atstovų pajėgas“, – teigė Grupės koordinatoriaus prof. Juozas Lazutka.

Pasak jo, ypač trūksta informacijos apie būsimus reikalavimus remtiniems projektams ir jų dokumentacijai. „Struktūriniais fondais Lietuva galės pradėti naudotis jau nuo kitų metų sausio 1 dienos, todėl šiuo metu susiklosčiusi situacija žmonėms kelia nerimą ir verčia diskutuoti, ar atsakingos institucijos pasirengusios naudotis ES lėšomis”, – sakė J.Lazutka.

Glaudus bendradarbiavimas Grupėje padėtų keistis informacija tarp valstybinių institucijų, kurios reglamentuos naudojimosi Struktūrinių fondų lėšomis tvarką, ir visuomeninių partnerių. Koordinuoti veiksmai leistų išvengti klaidų, nustatant ES lėšų panaudojimo mechanizmą, ir padėtų surasti būdus, kaip šią informaciją išsamiai bei laiku pateikti galutiniam suinteresuotojų ratui – būsimiems ES paramos gavėjams.

Pasak prof. J.Lazutkos, klaidų nepavyko išvengti laikant ankstesnius „ES egzaminus“ – panaudojant kitų ES paramos projektų, pvz., SAPARD, lėšas, todėl dabar visoms pusėms aktualu laiku ir tinkamai pasirengti ateities procesams. Grupės koordinatoriaus teigimu, svarbu ir tai, jog nuo Lietuvos pasirengimo ir ES skiriamų lėšų panaudojimo priklausys 2007-2012 metams gaunamų Struktūrinių fondų lėšų dydis.

Šiuo metu ministerijos jau gali suteikti dalį reikiamos informacijos visuomenei: paskelbti finansuotinas veiklas, pateikti preliminarius projektų paraiškų pavyzdžius. Tačiau, pasak prof. J.Lazutkos, jos tai kol kas vykdo gana vangiai, dažnai pateikiama pasenusi ir neišsami informacija. „Mūsų Grupės narių tikslas – bendradarbiauti, diskutuoti ir išklausyti visų pusių argumentų bei skatinti greitesnę informacijos sklaidą“, – sakė Grupės koordinatorius.

Pirmajame Grupės susitikime buvo nuspręsta kreiptis į Seimą, vykdomąją valdžią, socialinius partnerius ir ekspertus. Šiame susitikime dalyvavo Seimo, Finansų, Švietimo ir mokslo ministerijų atstovai, Lietuvos mokslo tarybos, Lietuvos universitetų rektorių, asociacijų „Žinių ekonomikos forumas” ir „Infobalt“ nariai, aukštųjų mokyklų ir studentų bei kitų jaunimo organizacijų atstovai, konsultacinių firmų ekspertai.

Grupės susitikimo metu taip pat buvo nuspręsta, kad visos jos veikloje dalyvaujančios institucijos nuolat rinks paramos gavėjams ir visuomeniniams partneriams aktualius klausimus ir kas savaitę juos teiks ministerijoms. Grupė taip pat ketina stebėti, kaip rengiamasi teikti kvalifikuotą pagalbą norintiems gauti ES paramą, organizuoti konsultacijas projektų rengėjams.

Grupė taip pat sieks sutelkti Seimo, vykdomosios valdžios, socialinių partnerių ir ekspertų jėgas, rengiant naują Bendrąjį programavimo dokumentą (BPD) 2007-2012 metams. BPD, kuriame numatytos ES lėšų skyrimo 2004-2006 m. kryptys, Europos komisijai tvirtinti buvo nusiųstas š. m. lapkričio 3 dieną.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (22)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Šiaurės Korėjos piliečiai dirba Rusijoje – juos lygina su vergais (19)

Šalia dumblėto kelio viename iš Sankt Peterburgo rajonų iškilo visas palaikių gyvenamųjų...

Šalys, kuriose už 800 eurų per mėnesį gyvensite kaip karaliai (83)

Pasaulyje yra bent 27 šalys, kuriose galima iš tikrųjų karališkai gyventi už mažesnę nei 1 000...

Ginekologai apie populiarią higienos priemonę: mirtinas sindromas progresuoja labai greitai (19)

Šįkart te suklūsta moterys ir merginos, kurios naudoja tamponus . Ši moterų higienos priemonė...

Rimtas perspėjimas Europos gyventojams: jūsų naivumas – labai pavojingas (350)

Pastaraisiais metais Europoje ne sykį skambėjo krikščionybę priėmusių eksmusulmonų...

Penktąjį Dakaro ralį įveikęs Vanagas: paskutiniame greičio ruože viskas galėjo baigtis liūdnai (15)

Pakilimus ir nuosmukius 40-ajame Dakaro ralyje išgyvenęs Benedikto Vanago ir Sebastiano...

Prieš mačą su „Lietuvos rytu“ rimtų nuostolių patyręs Butautas: apie tai sužinojau paskutinę dieną (1)

Ketvirtadienį su Adu Juškevičiumi atsisveikinęs „Lietkabelio“ strategas Ramūnas Butautas...

Eurovizinė karštinė tęsiasi: ar scenos vilkai nurungs naujokus? (3)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Svajonių telefonų kopijas siūlo įsigyti atvirai ir pigiai (90)

Telefonai „ iPhone X “ ir „Samsung Galaxy S7“ už 140 eurų? Kas gi nesusiviliotų tokia...

Pirmą kartą Dakare finišavęs Žala: negaliu suprasti, kad jau baigėsi (120)

Trečias kartas nemelavo. Po dviejų nesėkmių Dakaro ralyje trečiąkart dalyvavęs Vaidoto Žalos...