aA
Didžiausi konfliktai kyla dėl meilės ir pinigų. Vilniaus senamiestyje be šių dažnai girdimi ir barniai dėl ramybės. Ramybė sostinės senamiestyje kainuoja brangiai – tai galima skaičiuoti ir nervinėmis gyventojų, kurie įsikūrę netoli aktyvaus laisvalaikio zonų, ląstelėmis. Tuo labiau, neatidaryti barai arba apribotas darbo laikas naikina darbo vietas, o turistui sutaupo kelias šimtines eurų ar dolerių.
M.Skarupskas. Vilniaus širdyje laisvalaikiui vietos nėra
© A.Didžgalvio nuotr.

Reikia pastebėti, kad konflikto zonos Vilniaus senamiestyje ypač išryškėja keliose vietose, kur dabar susitelkę barai ir restoranai: Totorių, Šv. Ignoto ir Aušros vartų gatvėse. Šiose vietose barai veikia, o kaimynai nerimsta: fiksuoja triukšmą, analizuoja teisės pažeidimus ir bando sutrumpinti prekybos alkoholiu laiką.

Dar blogiau, norint atidaryti kavinę ar barą neužtenka išsinuomuoti patalpas ir gauti eilę reikalingų leidimų. Didžiausia bėda kils siekiant surinkti kaimynystėje gyvenančiųjų sutikimus. Bet net ir gavus pritarimą iš pusės kaimynų (to reikalauja teisės aktai), niekas nesibaigia. Reikia būti moraliai ir materialiai pasirengusiam nuolatiniam karui su likusia kaimynų puse ir jų kviečiama policija dėl kiekvieno kliento per garsiai ištarto žodžio.

Galbūt viskas, ko reikia šiuo atveju, – pritaikyti kitų sostinių praktiką? Beveik visų Europos sostinių centrinės dalys turi oficialų pramogų zonos statusą. Šiose teritorijose jokių triukšmo apribojimų, liečiančių barų veiklą, iš esmės nėra.

Suplanavus pramogų ir poilsio zonas, būtų labai aiškios vietos neribotų linksmybių ir naktinio gyvenimo mėgėjams, taip apsaugant ir senamiesčio gyventojus, ir barų savininkus. Zonos leistų išvengti šiandienai būdingų kuriozų, kai su statomu daugiabučiu pastatomas ir klubas, kuriame vyksta triukšmingi vakarėliai, o gyventojai, aišku, nuolatos skundžiasi.

Reikia apsispręsti, ar mes norime, kad Senamiestis ir Pašilaičiai skirtųsi tik namų senumu ir bažnyčių skaičiumi, ar savo, kaip miesto dalies, paskirtimi. Galbūt miegamasis rajonas todėl ir vadinamas miegamuoju, nes yra skirtas gyventojų poilsiui, o miesto centras – miesto centru, nes kviečia pramogauti?

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Ignas Jomantas kol kas dar nesės į kalėjimą: išgelbėjo neįtikėtinas formalumas

Antradienį Klaipėdos apygardos teismas nusprendė bent kol kas nesiųsti milijonieriumi...

Bilotaitė dėl Nausėdos paviešintos informacijos apie Volkovo užpuolikų sulaikymą kreipėsi į prokuratūrą papildyta (17)

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydama...

Po pranešimų apie sunkią ligą Kadyrovas pasirodė vaizdo įraše (4)

Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas savo socialinių tinklų paskyroje paskelbė vaizdo...

Liko penki žaidėjai ir Šaras: kiek lietuvių prasibraus į Eurolygos finalo ketvertą? ketvirtfinalio porų prognozė

Antradienio vakarą dvejomis rungtynėmis Atėnuose ir Madride startuos šio sezono Eurolygos...

Bernatonis – apie Kirkilą: praradau vieną geriausių draugų (1)

Antradienį Vilniuje būrys žmonių renkasi į atsisveikinimą su ilgamečiu politiku, buvusiu...

Skaudi netektis Lietuvos futbolo bendruomenėje – mirė jaunas rinktinių narys (3)

Lietuvos futbolo federacija (LFF) pranešė skaudžią žinią – eidamas 23-uosius metus anapilin...