Lietuvoje atsirado nauja marketingo rūšis. Iki šiol politikai tik dalyvaudavo įvairiausiuose pramoginiuose renginiuose. Dainavo, šoko, grojo. Buvo ir reklamavusių prekes, bet už tai užsitarnavo etikos sargų pagrūmojimo.
baras
Dabar gi verslininkai, pasitelkdami politikus, sugalvojo įtraukti į reklamos kampanijas ne tik juos, bet visą sprendimų priėmimo mašiną.

Komercinių struktūrų organizuotas grandiozinis šou “Laisvę Joninėms” pasibaigė Prezidento dekretu dėl laisvos Joninių dienos. Sumanymas gaminti alų tik moterims pasibaigė politikų pareiškimais nekiršinti lyčių, ir verslininkų pasižadėjimu atsižvelgti į Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierės pastabas.

Viena vertus, reikėtų pasveikinti verslininkus, šiuo atveju konkrečią alaus daryklą, kuri reklamos džiunglėse surado originalų būdą reklamuoti savo produktą.

Kita vertus, valdžios įsitraukimas į reklamos akcijas visiškai nedžiugina. Jeigu anksčiau etikos sargai galėjo atskiriems politikams ar pareigūnams pagrūmoti dėl jų asmeninių iniciatyvų, privačių ir viešųjų interesų nederinimo, tai šiais minėtais atvejais Seimui nieko nepasakysi dėl to, jog jis atsiliepia į “visuomenės” pageidavimus. Negalima priekaištauti ir Lygių galimybių kontrolierei, kurios darbas yra nagrinėti įvairius prašymus.

Seimas klausė tautos balso, Prezidentas pasirašė Seimo priimtą įstatymą, o kontrolierė tiesiog dirbo savo darbą. Ir nors šios dvi akcijos sąlygojo skirtingas pasekmes, jų esmė ta pati – į privataus verslo reklamos kampanijas yra įtrauktos valdžios struktūros. Ir įtrauktos taip, kad, vargu, ar sugebėtų atsikratyti šios naštos.

Kokias galėtume daryti išvadas? Pirma, tai reiškia nekokybišką valdžios darbą. Jeigu Seimas labiau atsižvelgtų į rinkėjų nuotaikas, jis anksčiau būtų sugalvojęs Joninių dieną padaryti laisva diena. Nors pritariu sprendimui Jonines švęsti, tačiau man kyla klausimų, kaip buvo pasverti visi “už” ir “prieš”. Kas pasakė, jog Joninių laisva diena yra gerai, o Žolinių - ne? Balsavimas alaus kamšteliais?

Kita vertus, Seimą šie pasiūlymai pasiekė per atskirus politikus, todėl tikėtina, jog tokių akcijų atsiras ir daugiau, kadangi taip patrauklia visuomenei forma, nepažeidžiant įstatymų ir bent jau grubiai neatkreipiant etikos sargų dėmesio, galima įtraukti politikus į komercines reklamos akcijas. Beje, taip galima sulaukti daugiau žiniasklaidos dėmesio. Verslininkams tokia veikimo forma yra labai naudinga - gerų rezultatų savo įmonėms jie pasiekia minimaliomis sąnaudomis. Papildomas dėmesys, reklama, o juk politikus, šiaip ar taip, verslininkai remia.

Tačiau daugiausiai klausimų ir kyla dėl politikų įsijungimo į panašias akcijas. Kai reklamuojami agurkai, tai - interesų konfliktas. Kuomet reklamuojamas alus, tai - visuomenės intereso atspindėjimas ir valstybinio lygmens klausimas.

Ar taip nediskredituojamas valstybinių institucijų vardas, ar neįtraukiami politikai į interesų konfliktus, ir ar iš tikrųjų jie į komercinių struktūrų akcijas įsitraukia visuomeninio intereso vedami?

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iš JAV generolų – perspėjimai apie artėjantį karą: galimybė labai reali (1911)

Čia mano nauja uniforma. Taip „Sniego susitikimo“ konferencijoje prisistatė kostiumu vilkintis...

Siunčia žinią žemę pirkusiems neteisėtai – nori ją atimti (199)

Kai paaiškėjo, kad realiai žemės saugikliai neveikia ir agroverslo grupės sėkmingai superka...

Dalijosi idėjomis, kaip švęsti Lietuvos jubiliejų: tai patirsime tik kartą gyvenime pildoma (78)

Lygiai po mėnesio – Vasario 16-ąją Lietuva švęs atkurtos Lietuvos 100-ąjį gimtadienį. Ta...

Lietuvos banką papiktino kai kurios automobilių draudimo kainos (18)

Draudimo bendrovių veiksmus, transporto priemonių valdytojams pasiūlant išskirtinai aukštas...

Rusijos kaime – 62 laipsnių šaltis papildyta (82)

Čia sausį neretai atšąla iki 50 laipsnių šalčio, o vos išėjus į lauką apšerkšnija vietos...

Juknevičius: tikrai nesiruošiu miegoti specialiai DELFI iš Saltos

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis vis dar yra tas ekipažas, kuris Dakaro ralyje pasiekė...

Naujasis Skvernelio kancleris startuoja su algos priedu už net nepradėtą darbą (220)

Nuo trečiadienio, sausio 17 dienos, Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės kancleriu pradeda...

Neįtikėtina nuojauta: dingusį sužeistą sūnų surado pasamdęs sraigtasparnį (3)

Australijoje vieno nepilnamečio, kuris pateko į avariją ir 30 valandų praleido įstrigęs savo...

Violetinės šėlsmas: parodė, kaip metų spalva pagyvintų jūsų namus (1)

„ Pantone Color Institute“ kasmet paskelbia spalvą, kuri bus dažniausiai matoma mados...

Skausmo draskomą moterį medikai gydė tarsi akli (14)

Jungtinės Karalystės gyventoja po 6 metus kęsto skausmo nutarė nepaklusti gydytojų...