Prieš kelis mėnesius “Gamezone” tinklapyje buvo pasirodžiusi žinutė, kad studija “Anim-X” kartu su bendrove “Electronic Arts” pradėjo naujo nuotykių žaidimo “Majestic” kūrimą. Dabar galima pažvelgti į šį amerikietišką mitą truputėlį iš arčiau.
Kai kurie žmonės mano, kad Amerikoje nuotykių žaidimai išgyvena krizę ir nėra tokie populiarūs kaip Europoje. Tačiau Neilas Young’as, “Anim-X” kompanijos viceprezidentas, nėra linkęs sutikti su šiuo teiginiu, o mano, kad šis žanras JAV turėtų būti labiau populiarinamas, kuo pats ketina ir užsiimti.

“Majestic” - tai dokumentų, kurie įrodo žmonių grupelės, pavadintos “Majestic-12” vardu, egzistenciją, rinkinys. 1947 metais JAV prezidentas Haris S.Trumenas paskyrė šiuos žmones ištirti ir išlaikyti Amerikos žemėje numuštą NSO. Tai kai kam primintų kiek nuvalkiotus “X-failus”, tačiau reikia pripažinti, kad tokie dalykai dažniausiai sudomina.

Žaidimu “Majestic” pavadinti sunku, tai greičiau patyrimas. Be to, fiziškai žaidimo nusipirkti jokioje parduotuvėje nebus galima. Viskas, ką reikės padaryti vartotojui, tai parsisiusti ne didesnį, kaip 1 MB dydžio failą.

“Majestic” bus galima žaisti įvairiai: prisijungus ir neprisijungus prie Interneto. Ir dar – pagrindiniu herojumi bus pats žaidėjas. Kas matė filmą “Žaidimas” (“The Game”) jau gali susidaryti įspūdį, ką čia tokio įdomaus galima patirti. O nemačiusiems reikia pasakyti, kad “Majestic” yra pagrįstas bendravimu su gyvais žmonėmis.

O bendrauti bus galima įvairiausiomis priemonėmis: Internetu (pavyzdžiui jūs gausite elektroninį paštą su visokiomis nuorodomis ir naudinga informacija), faksu, telefonu. Pranešimus bus galima priimti netgi konkrečiuose pokalbių kambariuose.

Nors žaidimo kūrėjai nesiruošia atskleisti siužeto, jau aišku, kad jis bus apie vyriausybės sąmokslą įrodančius dokumentus, kurie galėtų sukelti didelį skandalą visuomenėje. Taip pat žinoma, kad kas 30 dienų nuo žaidimo išleidimo pradžios Internete turėtų vis pasirodyti nauji “Majestic” epizodai, kuriuos reiks parsisiųsti, norint toliau jį žaisti.

Trilerio technologiją įspūdinga. Pavyzdžiui, kai žaidėjui reikės bendrauti su konkrečiu veikėju pokalbių kambaryje, jam bus sunku atskirti ar šnekasi su kompiuterio programa, ar su žmogumi.

Žaidimo širdimi vadinama “Majestic Alliance” operatyvinėje sistemoje esanti programa. Tai tipiška “Windows” sietis, per kurią bus galima gauti konkrečius failus: vaizdinę ir tekstinę informaciją. “Majestic Aliance” taip pat praneš apie naujus žaidimo patobulinimus, kuriuos bus galima parsisiųsti iš žaidimo tinklalapio.

Jame bus pateikiama įvairi informacija apie patį produktą ir taip pat daug kitos medžiagos. Net bus bandoma skleisti kartu tikras ir netikras naujienas, kad žaidėjams būtų sunkiau atskirti melą nuo tiesos. Taip kūrėjai tikisi padidinti “Majestic” intrigą. Tačiau ne visi galvosūkiai bus išsprendžiami Interneto pagalba. Reikės ir patiems pamankštinti pirštelius spaudinėjant telefono mygtukus tam, kad išgirsti balso pašto žinutes. Būtent renkant tokią informaciją bus galima judėti į priekį.

Leidėjai teigė, kad bus ir grasinančių skambučių iš veikėjų, kurie stengsis atbaidyti žaidėjus nuo to, ko jiems “nederėtų žinoti”. Tai sukėlė nedidelį šurmulį tarp besidominčių žaidimu.

Belieka įsivaizduoti situaciją, kai, pavyzdžiui, jūsų kambario draugas atsitiktinai priima telefono skambutį (žinoma, skirtą jums) ir ten išgirsta, kaip kažkas grasina susidorojimu, jei nepaliausite kišti savo nosies, kur nevalia. Iškilusiai šiai problemėlei, buvo sukurti sunkumo keli lygiai, kuriuos reikės pasirinkti prieš pradedant žaisti. Kitaip sakant, žaidėjai patys pasirinks, kaip giliai jie nori įsitraukti į sąmokslo atskleidimo istoriją.

“Majestic” numatoma išleisti sių metų rugpjūčio mėnesį, tačiau parsisiųsti iš Interneto jį bus galima tik kovą. Nėra minima ir tai, kiek kainuos šis žaidimas. Kūrėjai tikisi, kad “X-failų” mitas padės “Majestic” tapti populiariu. O kaip bus iš tiesų, matysime.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Majausko istorija nutylėta neliks: yra daugiau merginų, kurios buvo tame bute (786)

Vilniaus apylinkės prokuratūra pirmadienį pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo šmeižto...

Šiaurės Korėjoje apsilankę lietuviai ne juokais išgąsdino jiems paskirtą gidę (132)

Mūsų viešnagei Šiaurės Korėjoje artėjant į pabaigą, jausmas, kad jau laikas namo vis...

Katastrofiškos būklės butą prikėlė naujam gyvenimui: pamatykite nuotraukas prieš ir po (79)

Ypatingai suspartėjus mūsų gyvenimo tempui, vis daugiau žmonių neturi laiko patys kurti savo...

Šeškus išsikalbėjo: nėra komandos, o situacija su Ballais – nenormali (48)

Virginijaus Šeškaus treniruojamas Prienų-Birštono „Vytautas“ niekaip neišsikapsto iš LKL...

Vilniaus centre į Nerį nuriedėjo ir dingo automobilis – manoma, kad jį nunešė srovė (10)

Vėlų pirmadienio vakarą, 22.38 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu...

Orai: už atkeliausiančius nemalonumus bus atlyginta savaitgalį

Artimiausiomis dienomis orai nors ir bus šiltesni, bet džiugins mažai. Antradienį tik vietomis, o...

Arūnas Milašius. Mere, nebežudykite miesto (73)

Nors Vilniuje gyvenu tik keliolika metų, tačiau man liūdna. Liūdna dėl miesto, kuris niekur...

Nusižiūrėjo prekę ir laukė akcijos: vietoje žadėtos nuolaidos – 55 proc. pabrangimas (216)

Prekybininkai dažnai vilioja gyventojus įvairiomis akcijomis ir proginiais išpardavimais. Tačiau...

Seksas lėktuve: ar tai legalu ir kodėl kai kurie bandymai baigėsi nelabai maloniai? (22)

Richardas Bransonas, milijardierius „Virgin“ oro linijų savininkas, kartą yra pripažinęs, kad...

„Valstiečiai“ linkę uždegti žalią šviesą Skardžiaus apkaltai, bet imsis ir Majausko (203)

Tai paaiškėjo pirmadienį, po iki vėlaus vakaro vykusio valdančiosios Lietuvos valstiečių ir...