aA
Dviejų žmonių nužudymu įtariamo kauniečio Drąsiaus Kedžio seseriai, Kauno apygardos teismo teisėjai Neringai Venckienei vėl teks aiškintis teisėjų etikos sargams. D. Kedžio buvusi sugyventinė Laimutė Stankūnaitė parašė naują skundą, kuriame prašo įvertinti teisėjos elgesį, kai ši mažametę mergaitę leidžia filmuoti televizijų operatoriams bei esą nesirūpina jos saugumu.
Neringa Venckienė
© A.Solomino nuotr.

Skundą dėl Kauno apygardos teismo teisėjos elgesio L. Stankūnaitė įteikė Teisėjų etikos ir drausmės komisijoje (TEDK), penktadienį DELFI patvirtino Nacionalinėje teismų administracijoje.

Pasak skundo autorės, laikinoji mažametės globėja esą nevykdo Kėdainio rajono apylinkės teismo nutarties, kuria yra uždrausta leisti filmuoti ar fotografuoti mergaitę. L. Stankūnaitė teigė, kad per vienos televizijos „Žinias“ mačiusi, kaip N. Venckienė leido filmuoti jos dukrą.

Be to, L. Stankūnaitė nurodė, kad jos dukra su N. Venckiene nėra saugi – esą ji taip pat matė, kaip teisėja mergaitę įsisodino į savo automobilį ir vežė ją neprisisegus saugos diržo.

D. Kedžio buvusi sugyventinė etikos sargų prašo įvertinti Kauno teisėjos elgesį ir imtis priemonių, kad N. Venckienė esą nepažeidinėtų įstatymų bei vykdytų Kėdainių teisėjo nutartį dėl pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių.

Kada TEDK nagrinės L. Stankūnaitės skundą, kol kas dar nėra žinoma – greičiausiai tai įvyks po mėnesio, kai bus patikrinta, ar pasitvirtino pareiškėjos skunde nurodyti teiginiai. Be to, savo poziciją galės išsakyti ir N. Venckienė (su ja DELFI penktadienį nepavyko susisiekti).

DELFI primena, kad prieš mėnesį TEDK nusprendė N. Venckienei iškelti drausmės bylą, nes „bendraudama su žiniasklaida bei viešai reikšdama nuomonę apie netinkamą ikiteisminio tyrimo eigą ir ikiteisminio tyrimo institucijų darbą, išsakydama neigiamą nuomonę apie kitus asmenis ir viešai kaltindama juos, taip pat rašydama skundus brolio vardu bei nepagarbiais žodžiais pavadindama asmenis, kurių atžvilgiu rengė dokumentus“, pažeidė Teisėjų etikos kodeksą.

Pasak TEDK, bendraudama su žiniasklaida ir reikšdama nuomonę apie atliekamo ikiteisminio tyrimo eigą ir kitas su šiuo tyrimu susijusias aplinkybes N. Venckienė dažnai pasirenka tokį elgesio variantą, kuris nesuderinamas su etikos kodekse numatytais reikalavimais.

Komisija atkreipė dėmesį, kad N. Venckienės elgesys viešai kaltinant kitą teisėją nusikalstamos veikos padarymu, spaudoje siekiant jį sumenkinti, padaryti paniekos vertu žmogumi, taip pat visuomenės informavimo priemonių pagalba N. Venckienės reiškiama nuomonė, kad teismuose, prokuratūroje ir kt. susidaręs pedofilų klanas, todėl pedofilijos byla niekada nebus nešališkai ir išsamiai išnagrinėta, taip pat nėra suderinama su etikos kodekso reikalavimais.

Komisijai užkliuvo ir N. Venckienės rašyti skundai brolio vardu. Paaiškėjo, kad darbo kompiuteryje buvo aptikti dokumentai, kurie pavadinti itin nepagarbiai: „kalės skundas“, „piz...os skundas“, „kalių biuras“.

N. Venckienė komisijai prisipažino, kad failų pavadinimus sugalvojo ji pati arba jos vyras, bei nurodė, kad jeigu būtų žinojusi, jog ją svarstys etikos komisija, būtų galėjusi ir kitaip dokumentus pavadinti. Be to, teisėja pažymėjo, kad failus kūrėjas kaip nori, taip ir gali vadinti.

Kokią nuobaudą skirti N. Venckienei, spręs Teisėjų garbės teismas. Jeigu bus nuspręsta teisėją atleisti iš pareigų už teisėjo vardo pažeminimą, šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė turės kreiptis dėl patarimo į Teisėjų tarybą. Tiesa, prezidentė gali ir nelaukti sprendimo.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilniuje surado ypatingą gatvę: taip, kaip žmonės ten gyvena turi pamatyti visa Lietuva (98)

Kaimynas kaimynui ne akmenį į langą meta, o komplimentą pasako. Kaimynas kaimynui ne skundą...

„Artėja paskutiniojo teismo diena“: gyventojus išgąsdino žaibiškai užtemęs miestas (47)

Dėl didžiausių atogrąžų miškų gaisrų Brazilijos istorijoje viename mieste sutemo 15 val., nes...

Verslo įtakingiausieji: politikų ciniškumas kartais pritrenkia (118)

Trečiadienį DELFI paskelbė įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašą. Laidoje...

Puikus virškinimas, saldus miegas ir rami nervų sistema: išbandykite 3 ingredientų kokteilį (16)

Bananų ir cinamono kokteilis akimirksniu atgaivins organizmą ir pastatys ant kojų peršalus!

FIBA atnaujintame pasaulio čempionato pajėgumo reitinge – Lietuvos rinktinės šuolis aukštyn (76)

Prieš pasaulio krepšinio čempionatą FIBA skelbia jau antrą „FIBA 2019“ turnyro dalyvių...

Veidrodinė ministerija Kaune: išvadino akių dūmimu, bet darbuotojai atgal į sostinę nebenori (34)

Balandžio pradžioje atidaryta vadinamoji veidrodinė Žemės ūkio ministerija Kaune.

Stebuklingoje Graikijos vietoje atostogavusi Vaida Skaisgirė dalijasi pavydą keliančiais kadrais (101)

Neseniai Graikijoje esančioje Mikonos saloje su sūnumi atostogavusi Vaida Skaisgirė socialiniame...

Ar seksas lėktuve yra nelegalus ir ar galima už tai sulaukti bausmės? (23)

„Mylios aukščio klubas“ – taip kartais apibūdinami žmonės, kurie yra mylėjęsi lėktuve....

Įspėja, kas nutiktų, jei tarp JAV ir Rusijos kiltų karas: Žemę ištiktų branduolinė žiema (35)

Mokslininkai atliko simuliacijas ir skelbia oficialius rezultatus: net ir šiandien branduolinis...

Sužinoję, kas mano vyras, giminės puolė atkalbinėti: teko priimti drastišką sprendimą (74)

Dar eidama į mokyklą pradėjau susitikinėti su vaikinu, su kuriuo siejau ateitį. Tik baigus...