Vaidotas Žukas
© "Lietuvos žinios"
 • Taupys
 • Apdovanojo
 • Boikotas

  Merginų netrūko

  Prieš pat Naujuosius metus su Vyriausybės kancleriu Robertu Dargiu susitikęs Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius V.Žukas sužinojo, kad šiais metais LRT iš valstybės biudžeto gaus apie 35 mln. litų.

  Beveik tiek pat lėšų LRT buvo skirta ir praėjusiais metais. V.Žuko teigimu, šiemet LRT poreikiams patenkinti reikėtų maždaug dvigubai daugiau - 70 mln. litų. Iš jų 15 mln. litų reikia vien senoms skoloms sumokėti.

  Taupys

  "R.Dargis mane perspėjo per artimiausius porą metų didesnio pagerėjimo nesitikėti. Man baugu žvelgti į kitus (2001 m. - aut.) metus, nes mūsų laukia labai didelis kruvinas darbas", - prognozavo LRT vadovas. Jis neslėpė nusivylimo, kad Seimas nuo šių metų sausio 1osios nesiryžo įvesti abonentinio mokesčio, kuris būtų pastebimai pagerinęs LRT finansinę padėtį.

  "Abonentinis mokestis būtų tikrai nedidelis - 4 litai per mėnesį namų valdai. Po litą už tris radijo programas ir vieną televiziją, - aiškina V.Žukas. Mes skyrėme daug laiko žmonėms informuoti apie abonentinį mokestį, ir pastebėjau, kad pastaruoju metu nepatenkintųjų sumažėjo. Yra tokių, kurie pasiryžę kas mėnesį mokėti po 10 ir daugiau litų".

  Sausio 15 d. LRT Vyriausybei turėtų pristatyti šių metų savo verslo planą. V.Žuko teigimu, jei kompanija negaus daugiau lėšų, tikriausiai teks atsisakyti trečiosios radijo programos ir sutrumpinti antrosios transliacijas. "Uždaryti antrosios programos neketiname. Vyriausybės kancleris taip pat pabrėžė, kad šią programą būtina išsaugoti", - sako LRT vadovas. Šiemet tikriausiai vėl bus bandoma atleisti dalį LRT darbuotojų.

  Nors, kaip teigia V.Žukas, tai padaryti nėra lengva, mat atleidžiamiems televizijos senbuviams tenka mokėti dideles išeitines kompensacijas.

  Apdovanojo

  Paskutinę praėjusių metų darbo dieną sunkiai besiverčianti LRT apdovanojo geriausius 2000ųjų darbuotojus. Dauguma išrinktųjų televizijos žiūrovams ir radijo klausytojams nėra žinomi. V.Žukas sako, kad LRT vadovybė šįkart norėjo pagerbti gerai dirbančius, tačiau nežinomus žmonės, be kurių televizija ir radijas neišsiverstų - laidų redaktorius, režisierius, operatorius, techninį personalą. Tarp išrinktųjų taip pat pateko "Panoramos" vedėja Loreta Tarozaitė, radijo žurnalistas Benas Rupeika, populiariausios šalyje radijo laidos "Ryto garsai" kūrybinė grupė, sporto komentatorius Tautvydas Meškonis.

  Boikotas

  Iškilmėse dalyvavo vos keletas televizijos kūrybinių darbuotojų. Susirinkusieji neslėpė, kad žurnalistai šventę boikotuoja dėl nuo Naujųjų metų įvestos naujos atlyginimų skaičiavimo sistemos. Pats V.Žukas aiškina, kad įvedus naują tvarką kiekvienas atlyginimą gaus už savo nuopelnus. LRT generalinis direktorius įsitikinęs, kad dalies darbuotojų atlyginimai yra pernelyg išpūsti.

  V.Žuko teigimu, šiemet bus stengiamasi išsaugoti geriausius darbuotojus, "žvaigždes", todėl jie uždirbs daugiausia. Priedus geriausiems darbuotojams bus bandoma mokėti iš pinigų, surinktų už reklamą.

  "R.Dargis sako, kad geriausiems žmonėms, specialistams jie suras pinigų. Arba jie sako, kad prastus žmones turim atleisti, palikti geriausius ir jiems pakelti atlyginimą. Bet nelabai žmonės kartais orientuojasi, kad mums reikia ir tų juodadarbių daug", - įspūdžiais iš susitikimo su Vyriausybės kancleriu dalijosi V.Žukas.

  Keletą šimtų tūkstančių litų LRT šiemet tikisi uždirbti pradėjus nuomoti laisvas patalpas. Kol kas įstatymai tai daryti draudžia.

 • Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Mažos valstybės „stebuklingas berniukas“ A. Merkel gali pridaryti rimtų bėdų (136)

  Briuselis ir Berlynas tikrai nenorėjo tokio akivaizdaus Austrijos posūkio į dešinę. O austrai...

  Situacija dėl Gedimino kalno vis blogėja: įspėja jau ir praeivius (656)

  Panašu, kad Gedimino pilies kalnas tampa nauja mūsų šalies gėda. Jame vėl formuojasi nuoplovos...

  Orai: geros naujienos – visą savaitę (3)

  Po ypač malonaus pirmadienio šiluma bus mažesnė, tačiau artimiausiomis dienomis didesnių...

  G. Paluckas: nesu nei autokratas, nei piktas žmogus (71)

  „Visada siekiu demokratinių sprendimų. Partija galės spręsti priimti atgal išėjusius narius....

  Lietuvos pilietybę turintį amerikietį viliojęs L. Kleiza vėl atsigręš į M. Gecevičių? (7)

  Vienintelis klubo vis dar neturintis praėjusį mėnesį Europos čempionate rungtyniavusios Lietuvos...

  Pirkėjai jaučiasi apgaudinėjami, prekybininkai bėdos neįžvelgia (359)

  Atidesni pirkėjai prekybos centruose jau seniai pastebėjo, kuomet už tą pačią, ar kiek didesnę...

  Po sezono pavadinimą keisiantis „Lietuvos rytas“ tikisi uždirbti klubo piniginėje – skaičių kebeknė (132)

  Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubui šis sezonas bus paskutinis dabartiniu pavadinimu. Tai pirmadienį...

  Uraganas Ofelija pasiekė Airiją: skelbiama apie pirmąsias aukas, galingi vėjai drasko stogus, rauna medžius žuvo 3 žmonės; atnaujinta 22.20 (137)

  Britų salas užklupus uragano Ofelija liekanoms, tūkstančiai namų pietinėje Airijoje liko be...

  K. Kardashian ruošiasi Kalėdoms: filmuoja sveikinimus ir džiaugiasi dirbtiniu sniegu kieme (9)

  Ne veltui Lietuvoje juokaujama, kad pasiruošimas žiemoms šventėms prasideda iš karto po...

  Kiek uždirbantis žmogus perka butą (95)

  Būstas paprastai vienas brangiausių pirkinių žmogaus gyvenime. Apie tai, kiek reikia uždirbti,...