Tarp liberalcentristų kandidatų į Seimą – ne tik partijos lyderiai, dabartiniai ar buvę parlamentarai, tarybų nariai ir Vyriausybės atstovai, bet ir klaipėdietė Inga Rinau, išgarsėjusi kova už teisę auginti savo dukterį Luisą, galiūnas Žydrūnas Savickas, praeityje garsūs sportininkai Darius Maskoliūnas ir Valdas Ivanauskas, dainininkė Asta Pilypaitė, fotomenininkas Saulius Paukštys.
Artūras Zuokas
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Šeštadienį vykusiame Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) tarybos posėdyje už uždarų durų buvo patvirtinti kandidatų daugiamandatėje ir vienmandatėse apygardose sąrašai. Tarybos nariai taip pat palaimino rinkimų programą, kurią ketinama patvirtinti kitą savaitę. Joje, be kita ko, siūloma įsteigti dvi ministerijas ir paversti Lietuvą nekorumpuota laimingų žmonių šalimi.

Sąrašą pradeda A. Zuokas, baigia A. Zuokienė

Liberalcentristų kandidatų sąrašo viršuje – pirmininkas, buvęs Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas, taip pat kandidatuosiantis sostinės Senamiesčio vienmandatėje apygardoje. Toliau rikiuojasi Seimo nariai Algis Čaplikas (sostinės Žirmūnų apygarda), Vytautas Bogušis (sostinės Naujamiesčio apygarda), buvęs vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys (sostinės Fabijoniškių apygarda).

Penketuką baigia partijos centrinio rinkimų štabo vadovas Žilvinas Šilgalis (Kauno Žaliakalnio apygarda).

Dešimtuke taip pat yra parlamentaras Raimundas Palaitis (Klaipėdos Pajūrio apygarda), vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila (Panemunės apygarda), Tauragės apskrities viršininkė Irena Ričkuvienė (Tauragės apygarda), Klaipėdos miesto meras Rimantas Taraškevičius, Vilniaus galiūnų federacijos prezidentas, stipriausiu pasaulio vyru tituluojamas Žydrūnas Savickas (Biržų-Kupiškio apygarda).

Antrajį dešimtuką pradeda kultūros ministras Jonas Jučas (Kauno Kalniečių apygarda) ir vidaus reikalų viceministras, buvęs Vilniaus vicemeras Algimantas Vakarinas (sostinės Karoliniškių apygarda).

Greta jų įrašytas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius Gintautas Kėvišas, parlamentaras Saulius Lapėnas (Jurbarko apygarda), partijs atsakingasis sekretorius, eksparlamentaras Klemensas Rimšelis (Kauno Centro apygarda), vidaus reikalų ministro patarėjas, buvęs Kauno miesto meras Arvydas Garbaravičius.

Dvidešimtuką baigia Seimo nariai Rimantas Remeika ir Arminas Lydeka, taip pat kandidatuosiantys sostinės Justiniškių ir Lazdynų apygardose.

21-uoju numeriu įrašytas buvęs Seimo narys Gintautas Babravičius, 22-uoju – parlamentaras Jonas Čekuolis. Trisdešimtuką baigia klaipėdietė pedagogė-sociologė I. Rinau, pastaraisiais metais išgarsėjusi kova su vokiečiu Michaeliu Rinau dėl teisės auginti judviejų dukrą Luisą.

33-iasis sąraše – praeityje garsus krepšininkas Darius Maskoliūnas, šiuo metu dirbantis Vilniaus miesto taryboje, 55-asis – buvęs futbolininkas, dabar – futbolo treneris Valdas Ivanauskas, 44-asis – Klaipėdos universiteto katedros vedėjas, politologas Vygantas Vareikis (uostamiesčio Baltijos apygarda).

Popdainininkė A. Pilypaitė kandidatų sąraše yra 45-oji, ji taip pat kandidatuos Skuodo-Mažeikių apygardoje, fotomenininkas S. Paukštys – 51-asis. 60-oje vietoje – buvęs televizijos TV3 žinių tarnybos žurnalistas ir LiCS atstovas spaudai, Seimo vicepirmininko patarėjas Remigijus Bielinskas.

Kandidatų daugiamandatėje apygardoje sąrašą baigia A. Zuoko žmona fondo „Azzara“ vadovė Agnė Zuokienė, įrašyta 141-uoju numeriu.

LiCS kandidatus žada kelti kandidatus visose vienmandatėse apygardose. Pasak A. Zuoko, partija naujame Seime tikisi gauti 25 vietas.

Pirmajame rinkimų ture LiCS dalyvaus savarankiškai, o antrajame gali bendradarbiauti su liberalai ir kitomis panašiomis partijomis. „Jei man teks vadovauti Vyriausybei, ir velnią priversime arti Lietuvos laukus“, - pajuokavo A. Zuokas.

Siūlo Lietuvoje įkurti NATO bazes

Diskutuodami dėl programos liberalcentristai bene labiausiai susikirto dėl siūlymo reorganizuoti dabartines ministerijas ir įsteigti dvi naujas.

A. Zuoko teigimu, būtina peržiūrėti kai kurių ministerijų ir departamentų funkcijas ir kurti „veiksmo ministerijas“. Pavyzdžiui, vietoj Aplinkos, Susisiekimo ir Ūkio ministerijų siūloma ministerija turėtų rūpintis energetikos sektoriumi ir pastatų renovavimu, o Ateities ministerija – mokslu ir žinių ekonomika. „Reikia ne didinti ministerijų skaičių, bet performuoti dabartines“, - aiškino LiCS pirmininkas.

Tačiau nemažai partijos tarybos narių tokių siūlymą sukritikavo. „Programoje niekur nėra parašyta, kad nedidiname ministerijų skaičiaus“, - pažymėjo Seimo narys R. Palaitis.

Savo ruožtu R. Čiupaila teigė, kad reformos nebūtinos tik kai kuriose „motininėse“ ministerijose, pavyzdžiui, Krašto apsaugos ar Užsienio reikalų. Tuo metu kitas, kurios šiuo metu „aplipusios įvairiais priedais“, esą būtina paversti veiksmo ministerijomis.

Naujoji LiCS programa pavadinta „Geresnė Lietuva“. Partijos vadovas nurodė keletą „geresnės Lietuvos“ bruožų: iki 2015 m. šalies gyventojai pagal laimingumo indeksą turėtų atsidurti tarp 15 pirmųjų šalių (dabar mes esame antrame šimtuke) ir tarp 10 valstybių, skaidriausių pagal korupcijos suvokimo indeksą.

Kaip teigė A. Zuokas, partija žada siekti, „kad žmonės nebijotų sąskaitų, eiti į maisto prekių parduotuvę, neišsigąstų degalinėje pirkdami benziną“. „Partijos žada įvairiais populistiniais būdais sumažinti kainas. Kainos nemažės. Nebus pigesnių dujų, benzino. Bet gali būti didesni atlyginimai ir pensijos“, - kalbėjo partijos lyderis.

Siekiant energetinės nepriklausomybės „nuo dujų iš „Gazprom“ siūloma, kad 2020 m. 60 proc. žaliavų, reikalingų energijai sukurti, sudarytų vietos žaliavos: šiukšlės, biomasė, atsinaujinantys šaltiniai ir pan.

„Jei akcentuojami atsinaujinantys ištekliai, kam tada mums atominė?“ – stebėjosi R. Palaitis.

Diskusija kilo ir dėl užsienio bei saugumo politikos. Štai Artūras Melianas paragino neužsimerkti prieš Rusijos keliamą grėsmę – „gal ne tiesioginės invazijos prasme, bet ekonominę, energetinę“. „Siūlau įtraukti pasiūlymą įkurti Lietuvoje NATO bazes. Tai būtų saugumo garantas“, - pažymėjo jis.

Programos projekte nurodytas siūlymas įteisinti 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą. Kitaip tariant, daliai gyventojų jis sumažėtų nuo 24 proc., o daliai – padidėtų nuo 15 proc. Pastaruoju tarifu apmokestinami honorarai – būtent tokia forma nemažai žurnalistų gauna dalį atlyginimo. R. Palaitis įspėjo, kad dėl to LiCS gali sulaukti nemažai kritikos iš žiniasklaidos.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

LRT taryba užkirto kelią Jakilaičiui užimti generalinio direktoriaus kėdę papildyta (94)

Antradienį Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) taryba patikslino kandidatams į...

Oksana Pikul – atvirai apie lemtingą rytą, iškeltą sąlygą Simui ir šoko ištiktą sūnų (485)

Sekmadienio rytą Jasaičių šeimą sukrėtęs skandalas turi ir kitą pusę. Tėvų kivirčą matė...

Feisbuke plinta pagalbos šauksmas: kelionė troleibusu kaunietei baigėsi daliniu apkurtimu ieško įvykio liudininkų (12)

Prieš pat Naujuosius kelionė troleibusu Kaune vienai poniai baigėsi daliniu apkurtimu – esą keli...

Dakaro rekordininkas Juknevičius: čia jau stebuklas, kad šiuo automobiliu užėmėm tokią vietą (12)

Antradienio naktį į Lietuvą grįžę Baltijos šalių rekordininkai Dakaro ralyje Antanas...

Prekybos tinklai nori atsisakyti pigiausios kiaušinių rūšies (144)

Daugiau kaip 90 proc. pirkėjų renkasi pigiausius – narvuose laikomų vištų kiaušinius, tačiau...

Aplinkiniuose laukuose surinko visas atliekas ir pasistatė štai tokį namą (252)

Krunai – kaimas Širvintų rajone, kuris jau 2001-aisiais laikytas išnykusiu. Šiandien čia...

Mirtinas pavojus: einant gatve verta žvilgtelti į viršų (5)

Šalyje galima rasti tūkstančius balkonų , į kuriuos vargu ar išdrįstumėte įkelti koją ar...

Siūlo 9 proc. PVM besišildantiems savarankiškai (58)

Seime – naujas siūlymas pridėtinės vertės mokesčio ( PVM ) lengvatą taikyti ir tiems...

Karbauskis iš Jakilaičio gavo ir kitokių klausimų (560)

Po antradienį vykusios spaudos konferencijos, kurioje Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos...

Manėte, kad „Ugg“ batai yra gremėzdiški? Palaukite, kol išvysite podiumo naujovę (18)

Patogumu ir šiluma pirkėjus masinantys „ Ugg “ batai mados ekspertams skamba kaip...