Aiškėja naujos aplinkybės slaptu policijos informatoriumi pasiskelbusio Drąsiaus Kedžio bičiulio byloje – ikiteisminio tyrimo metu apklausti policijos pareigūnai pareiškė, kad vienoje televizijos laidoje po dvejų metų smulkiai apie Kaune planuotas žudynes kalbantis Mindaugas Žalimas nebuvo toks atviras atvykęs į Policijos departamentą.
© DELFI (A.Didžgalvio nuotr.)

Įtariamaisiais tapę kai kurie pareigūnai jau patvirtino, kad apie slapto informatoriaus pasakojimą Policijos departamente buvo žinoma ir Vilniaus apygardos vyriausiajam prokurororui Ramučiui Jancevičiui. Apie tai jis kalbėjosi susitikęs su tuomečiu generalinio policijos komisaro pavaduotoju Visvaldu Račkausku, teigia DELFI šaltiniai.

Po šio susitikimo buvo nuspręsta kalusytis D. Kedžio telefoninių pokalbių, tam buvo gautas leidimas, tačiau slaptas pasiklausymas nedavė jokios naudos.

Vilniaus apygardos prokuratūra slaptuoju informatoriumi daugiau nesidomėjo, nes netrukus buvo nušauti teisėjas Jonas Furmanavičius ir D. Kedžio buvusios draugės Laimutės Stankūnaitės sesuo Violeta Naruševičienė, o ikiteisminį tyrimą dėl nužudymų atliko Generalinė prokuratūra. Būtent jai policijos pareigūnai ir nepranešė apie informatoriaus liudijimą bei vėliau su juo atliktus operatyvinius veiksmus.

Aiškėja ir tai, kad į Policijos departamentą likus dviem savaitėms iki Kauno žudynių atvykęs M. Žalimas nė žodžiu neužsiminė apie teisėja dirbančią D. Kedžio seserį Neringą Venckienę, nors televizijoje pasakojo, jog ji esą žinojo apie brolio planuojamą nusikaltimą bei esą žadėjo nurodyti, kada J. Furmanavičius yra suplanavęs teismo posėdžius.

DELFI šaltiniai atskleidė, kad vienintelį kartą prieš žudynes į departamentą atvykęs M. Žalimas aiškino, jog D. Kedys planuoja iššaudyti visus jam kelią pastojusius pedofilus. Informatorius taip pat nurodė, kad D. Kedys yra legaliai įsigijęs ginklą, jo ketinimai yra rimti, nusikaltimui jis kruopščiai ruošiasi.

Kaip liudijo įtariamaisiais patraukti pareigūnai, susitikimo rugsėjo 16-ąją metu M. Žalimas aiškino, kad susidoroti su pedofilais D. Kedį ragino artimas jo bičiulis, šiuo metu suimtas buvęs kultūristas, Kauno miesto valstybinio choro dainininkas Raimundas Ivanauskas. Jis esą kalbėdavo, kad reikia žudyti „pyderus“, nors D. Kedys kalbėdavo apie pedofilus.

Ikiteisminį tyrimą dėl nuslėptos informacijos apie slaptą informatorių pradėję pareigūnai įtarimus yra pareiškę jau iš savo pareigų pasitraukusiam V. Račkauskui, buvusiam Lietuvos kriminalinės policijos biuro viršininko pavaduotojui Tomui Ulpiui, Nusikaltimų tyrimo 1-osios valdybos 1-ojo skyriaus viršininkui Emilijui Damukaičiui bei dviems operatyvininkams – Dariušui Sinkevičiui ir Vitalijui Vitkovskiui. Neatmetama, kad šioje byloje įtarimai bus pareikšti ir daugiau pareigūnų.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (96)

Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (139)

Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...

Atviras Jakilaičio interviu: mane gali pulti visi, man net ūpas pakilęs (15)

Kai kuriems žmonėms per visą gyvenimą nenutinka tiek, kiek Edmundui Jakilaičiui nutiko per...

Dėl dvylikamečio susikibo JAV ir Sovietų Sąjunga: berniukas atsisakė grįžti namo  „tėvas tik prieš mirtį pripažino, kad padarė klaidą“ (276)

Devintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje apie Vladimirą Polovčaką skelbė beveik visos...

Rimvydas Valatka. Pinigingas kryžiuotis iš Naisių (136)

Ateis pinigingi kryžiuočiai ir išpirks šventą mūsų žemelę, miškus ir upelius. Prieš...

Didvyriška istorija už zoologijos sodo sienų: kaip šeima nuo mirties išgelbėjo beveik 300 žydų

Įsivaizduokite, kad jūsų gyvybei gresia pavojus vien už tai, kad pasiūlėte stiklinę vandens...

Vieni bankrutuoja, kiti bėga svetur (137)

Nors praėjusiais metais ne viename regione daugėjo darbuotojų, Darbo birža pranešė apie...

Net geriausieji prisipažįsta: mokytojų trūksta taip, kad tenka susimąstyti apie išlikimą (92)

„Ieškodami mokytojų, verčiamės sunkiai. Privalome išlaikyti savo licėjaus lygį, todėl...

Buvusi Jasaičio žmona Vaida prabilo apie jo santykius su Oksana: neįleidžia į namus, keičia spynas (742)

Vaidos Klizaitės-Jasaitienės ir Simo Jasaičio santykiai truko septynerius metus, tačiau, anot jos,...

Interjero dizaino pasaka Amsterdame: viešnagė čia prilygsta nuotykiui stebuklų šalyje (2)

Yra vietų, kur menas tampa gyvenimu, o gyvenimas – menu. Viena iš tokių stebuklingų vietų –...