Italijos užsienio reikalų ministras Franco Frattini pirmadienį per jo paskyrimo į teisingumo eurokomisarus svarstymą Europos Parlamente sėkmingai išvengė bet kokių prieštaringų vertinimų.
Franco Frattini
© AFP/Scanpix
F.Frattini, kurį Roma paskyrė vietoje savo pastabomis apie gėjus ir moteris krizę sukėlusio ankstesnio kandidato Rocco Buttiglione, pažadėjo, kad, jeigu jo kandidatūra bus patvirtinta, jis atsiribos nuo premjero Silvio Berlusconio, kurį lydi nuolatinių teisinių problemų šleifas.

F.Frattini paskyrimo, kuriuo Europa stengiasi išspręsti precedento neturinčią krizę dėl Europos Komisijos, svarstymas Europarlamente užtruko tris valandas. Tikimasi, kad dabar Europos Parlamentas per ketvirtadienį įvyksiantį balsavimą patvirtins visą naująją Jose Manuelio Barroso Europos Komisiją ir ji pagaliau galės pradėti darbą.

Tačiau europarlamentarai žadėjo, kad tai gali būti ne taip paprasta. Kai kurie kritikai prieš F.Frattini paskyrimo svarstymą siūlė dėl teisinių S.Berlusconi problemų išvis neduoti Italijos kandidatui svarbaus teisingumo komisaro posto.

Atsakydamas į tai buvęs slidinėjimo instruktorius F.Frattini ne kartą pažymėjo, kad bus visiškai nepriklausomas nuo Italijos vyriausybės.

Jis atsisakė komentuoti naujausią S.Berlusconio problemą: prokuroro raginimą skirti jam aštuonerių metų kalėjimo bausmę dėl kaltinimų papirkinėjus teisėjus. "Aišku, kad nekomentuosiu užuominų apie padėtį šalyje. Esu čia kaip kandidatas, atstovas Europai, o ne tam, kad atstovaučiau nacionalinei vyriausybei ar ją ginčiau", - nurodė jis.

Pirmadienį europarlamentarai jam daugiausia uždavinėjo rimtus politinius klausimus, ir F.Frattini pažadėjo suderinti pilietinių laisvių apsaugą ir saugumo stiprinimą atsakant į tokias naujas grėsmes kaip terorizmas po rugsėjo 11-osios.

F.Frattini aiškiai išmoko pamoką nekelti ginčijamų asmeninių ar moralės klausimų, kaip darė R.Buttiglione. Vienas europarlamentaras paprašė naujojo Italijos kandidato išdėstyti savo požiūrį į gėjų santuokas, kurios šiuo metu leidžiamos tik dviejose iš 25 ES valstybių - Belgijoje ir Nyderlanduose.

Jis išsisuko nuo šio konkretaus klausimo, bet atsakė, kad ES įstatymai garantuoja judėjimo laisvę, kuri leidžia gėjų poroms tuoktis, kur tik pageidaujama.

F.Frattini taip pat paneigė, jog yra masonas, nors apie tai praėjusią savaitę užsiminė pats R.Buttiglione, tikriausiai nesusivaldęs dėl to, kad buvo priverstas atsiimti savo kandidatūrą. "Aš ne masonas. Niekada toks nebuvau", - sakė F.Frattini.

Vengrijos kandidatą į eurokomisarus Laszlo Kovacsą (Laslą Kovačą), kuris buvo kritikuojamas dėl prasto pasirodymo per pirmąjį jo kandidatūros svarstymą, europarlamentarai dar klausinės antradienį ryte.

Vengrijos užsienio reikalų ministrui L.Kovacsui vietoje energetikos komisaro portfelio dabar buvo pasiūlyta kuruoti mokesčių sritį.

Naujoji Komisija darbą turėjo pradėti lapkričio 1 dieną, tačiau J.M.Barroso spalio 27 dieną, prieš pat balsavimą Europos Parlamente, buvo priverstas atšaukti pirmąjį pasiūlymą dėl savo komandos, nes ES įstatymų leidėjai pagrasino jį vetuoti, visų pirma - dėl R.Buttiglione.

Dėl šios priežasties Briuselyje laikinai liko dirbti kadenciją baigusi Romano Prodi (Romano Prodžio) vadovaujama Europos Komisija.

R.Buttiglione, kuris triukšmą sukėlė per jo kandidatūros svarstymą Europarlamente pareiškęs, kad homoseksualumas yra nuodėmė, galiausiai buvo įtikintas atsiimti savo kandidatūrą į ES teisingumo komisaro postą.

Antradienį vakare ES asamblėjos frakcijos aptars įvykusius kandidatų svarstymus, trečiadienį J.M.Barroso pasakys kalbą apie savo naująją komandą, o ketvirtadienį įvyks balsavimas dėl naujos sudėties Komisijos patvirtinimo.

Jei Europos Parlamentas galiausiai patvirtins Komisiją, ji oficialiai darbą pradės lapkričio 22 dieną - trimis savaitėmis vėliau, nei buvo planuota.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Skandalinga medžiaga: sostinėje slapta filmuojami ir įrašinėjami nuomininkai (33)

Vilniaus senamiestyje, Vokiečių gatvėje esantis namas slepia didelę paslaptį. Į DELFI redakciją...

Dviguba savižudybė Kazlų Rūdoje: tragišką sprendimą paskatino nelaiminga meilė?

Šalia Kauno esantį Kazlų Rūdos miestelį šią savaitę sukrėtė didelė tragedija –...

Rusija mums gali atjungti elektrą greičiau, nei susijungsime su Europa (327)

Elektros tinklo įžiedinimo darbai, techniškai leisiantys Rusijai Baltijos šalis atjungti nuo BRELL...

Arūnas Milašius. Pagaliau jie išvažiavo. Brangių lietuvių mums nereikia (266)

Ant nosies kabant valstybės šimtmečiui galime pranešti džiugią naujieną – šiandien šalies...

Kaip gana nekaloringas gėrimas užaugina „alaus pilvą“ (18)

Alaus pilvas - ne vieno žmogaus problema. Savaime aišku, kad alkoholio vartojimas yra susijęs...

Šventosios komplekso „Elija“ plėtotojas pateikė 25 mln. eurų ieškinį (1)

Buvusio Šventosios komplekso „ Elija “ plėtotojas verslininkas Vaidas Šimaitis ir jo motina...

Banko sąskaitos uždarymas klientui virto galvos skausmu (8)

Kai apsilankai banko skyriuje ir kai tai darai labai retai, tarkime, vieną kartą per dvejus metus...

Anūkės ir senelio nuotrauka sujaudino visą pasaulį: skelbia tragišką žinią (40)

Apie Braylynn ir jos senelį kalbėjo visi - viena bendra nuotrauka apie kančią pasakė daugiau nei...

Už 0,3 g kanapių pateko į areštinę ir prarado darbą (243)

LNK laidos dalyvis Tadas teigia, kad rugpjūčio mėnesį jį sulaikė policijos pareigūnai, kurie jo...

Vykstantiems į labiausiai izoliuotą pasaulio šalį – pribloškiančios instrukcijos (34)

Šiaurės Korėjoje norintys paviešėti amerikiečiai turi sudaryti testamentą, taip pat suderinti...