Lietuvos kaimuose gyvena apie 30 proc. žmonių. Kaip rodo kitų šalių patirtis, šaliai pakanka 5 proc. žmonių, gaminančių žemės ūkio produkciją. Taigi likusieji mūsų šalies žemdirbiai, laikantys smulkius ūkelius, tik pradėję kokį nors verslą arba užsiimdami amatais galės užsidirbti lėšų.
Skirtingi politikai jau keletą metų kalba, kad Lietuvos kaimo išsigelbėjimas yra kaimo turizmas. Tačiau, kaip paaiškėjo, kol kas šie žodžiai toli nuo realybės - Lietuvoje kol kas nėra kaimo turizmo industrijos, yra tik pavieniai centrai, tai yra apie 200 sodybų, kuriose verčiamasi kaimo turizmu. Šiose sodybose teikiamos paslaugos ir pramogos labai skirtingos, taigi ir pajamos labai nevienodos. Vieni kaimo turizmo entuziastai per metus uždirba iki 30 tūkst. litų, kiti tenkinasi 500 litų.

Skiriasi ir sodybų įkainiai - vienose vieta parai kainuoja 10 Lt, kitose - daugiau nei šimtą litų, tačiau, kaip liudija statistika, žmonių norinčių pasinaudoti kaimo turizmo paslaugomis ilgainiui vis daugėja.

Dalis lietuvių jau atsivažinėjo po Europą ir visai mielai renkasi poilsį Lietuvos kaime. Lietuvos kaimo turizmo paslaugomis gana mielai naudojasi ir užsieniečiai, kurie beje, kaip rodo statistika, kasmet Lietuvoje palieka vis daugiau pinigų. Tiesa, užsienio šalių turistai skundžiasi svetingumo stoka. Dar dvi išliekančios problemos - tualetai ir galimybė susikalbėti su vietiniais gyventojais. Be to, Lietuvos provincijoje labai stinga nuorodų užsieniečiams.

Šiaip ar taip kaimo gyventojai užsiimantys kaimo turizmu svečiams siūlo jau gerokai daugiau pramogų nei prieš trejus metus: žvejybą, plaukiojimą burlentėmis, valtimis, kateriais ar jachtomis, jodinėjimą žirgais. Tačiau kaimo turizmo taškų gausėjimas labai nežymus ir apskritai kaimo turizmo plėtra Lietuvoje labai minimali. Kita vertus, sąlygos kaimo turizmo plėtojimui lyg ir neblogos. Pernai Seimas įteisino mokesčių lengvatas ūkininkams ar individualių namų savininkams, kaimo vietovėse teikiantiems turizmo paslaugas. Dokumentas skelbia, kad kaimo turizmo paslaugas kaimo vietovėse teikiantys ūkininkai ar individualių namų savininkai, kuriems pirmą kartą išduodami patentai apgyvendinimo paslaugoms teikti, penkerius metus paeiliui nuo patento išdavimo dienos patento mokesčio nemoka.

Tačiau ir tai kaimo turizmo nepagyvina. Pagrindinė kliūtis, trukdanti įsibėgėti - pradinio kapitalo nebuvimas ir skurdo įsigalėjimas provincijoje.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (317)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Nori uždirbti padėdami išvengti įvestų „Sodros“ mokesčių (52)

Netylant kalboms dėl nuo šių metų įvestų „Sodros“ grindų ir jau prasidėjusių atleidimų,...

Orai: laukia šalčiausia šios žiemos naktis (11)

Antradienio naktis bus bene šalčiausia šią žiemą. Vietomis, rytiniuose ir pietiniuose šalies...

Šimonytė pasakė, ką reikėjo daryt LRT: kliuvo ir Karbauskiui, ir Jakilaičiui (285)

Didesnis Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) finansinių duomenų viešumas būtų apsaugojęs...

Galingas Kuzminsko dėjimas išplėšė dramatišką „AX Armani“ pergalę (12)

Italijos pirmenybėse pirmadienį vakare Milano „AX Armani“ namuose po atkaklios kovos 82:80...

Turi priekaištų vilniečiams: kas jums darosi, kad taip pripratote skųstis? (59)

Per paskutinius kelerius metus teko lankytis aštuoniose Europos valstybių sostinėse ir dar bent...

Prieš akistatą su „Žalgiriu“ – trilerį išgyvenusi „Panathinaikos“ ir pavydėtinas Lekavičiaus taiklumas prireikė dviejų pratęsimų (6)

Graikijoje Atėnų „Panathinaikos“ ekipa su Luku Lekavičiumi namuose po dviejų pratęsimų...

Ramūnas Bogdanas. Pirmieji Narcizo metai Baltuosiuose rūmuose (37)

2017 m. sausio 20 d. įvyko 45-ojo JAV prezidento inauguracijos ceremonija. Juo tapo verslininkas ir...

Vienuoliktokų tėvams – bauginanti žinia apie itin užkrečiamą ligą (98)

Pirmadienį Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vienuoliktokų tėvai informuoti dėl...