Vis labiau plečiantis interneto industrijai, randasi daugiau kompiuterinių žaidimų, skirtų žaidimui jame. Jie populiarūs, sutraukia daug žaidėjų iš viso pasaulio. Galbūt būtent todėl pirmasis rimtas lietuviškas kompiuterinis žaidimas, pavadintas “Greenmoon” taip pat bus “Online RPG” žanro (žaidimas vaidmenimis internete).
Pateikiame skaitytojams trumpą interviu su vienu iš žaidimo kūrėjų Henriku Simonavičiumi.

Kas yra “Greenmoon”?

Maždaug prieš pora metų teko sudalyvauti viename MMORPG (Massivee Multiplayer Online RPG) beta testavime – “Asheron’s Call” ir tada jis mus sužavėjo kaip revoliucinis posūkis kompiuterinių žaidimų rinkoje. Pradėję domėtis, sužinojome, kad egzistuoja ir daugiau tokių virtualių pasaulių – tai “Everquest”(sėkmingai konkuruojantis su “Asheron’s Call”), “Ultima Online”. Pasibaigus bandomosios versijos testavimui atsirado noras sukurti savo virtualų pasaulį, kuriame būtų galima sutikti kuo daugiau žaidėjų. Taip ir buvo pradėtas virtualaus pasaulio projektas MMORPG “Greenmoon”.

Trumpai papasakokite apie “Greenmoon” kūrėjų komandą. Kiek žmonių į ją įeina, kiek laiko per dieną dirbate?

Mūsų komandos branduolį sudaro 3 KTU studentai, kurių internetio pseudonimai - Shellmis, BAISUS ir TeaMan. Mes neseniai baigėme informatikos studijas, o prie projekto dirbti mums padeda ir daugiau žmonių, tik, deja, jie nėra pastovūs – vieni išeina, kiti ateina, nes projektas nėra komercinis.

Aš esu atsakingas už techninę projekto realizaciją ir daugiausiai dirbau prie grafikos kliento. BAISUS kuria įrankius virtualaus pasaulio žemėlapių kūrimui ir rūpinasi paties žaidimo taisyklėmis. TeaMan programuoja serverius ir tinklo modulius. Anksčiau mes dirbdavome daug, dažnai netgi daugiau nei 12 val. per dieną, tačiau dabar beveik visi turime pastovų darbą ir žaidimo kūrimas yra tik mūsų laisvalaikis, kurio, deja, trūksta.

Ar tai yra komercinis projektas? Jei taip, tai kurių šalių pirkėjus stengsitės sudominti? Kokio amžiaus žaidėjams yra skirtas jūsų produktas?

Ne, tai nekomercinis projektas. Visų pirma, norėtume parodyti savo sugebėjimus ir galbūt atkreipti potencialių rėmėjų dėmesį, kad kiti projektai, o gal vėliau net ir šis projektas būtų atliekamas turint visus reikalingus resursus ir sėkmingai baigtas. Nenorime apsiriboti vien tik Lietuvos žaidėjais, laukiame ir Europos entuziastų. “Greenmoon”, kaip ir daugelis RPG, nėra lengvas žaidimas pradedantiesiems.

Ar jūsų kuriamas žaidimas nėra niekaip susijęs su užsienio kompanijos “Joy City Interactive” kuriamu tinklo RPG labai panašiu pavadinimu “RedMoon”?

Kai mes pirma kart išgirdome apie “RedMoon” mūsų projektas buvo jau gerokai įpusėjęs ir savo puslapyje (http://greenmoon.base.lt) mes jau buvom prieš tai paskelbę kaip turėtų vadintis mūsų žaidimas. Mūsų projektas niekaip nesisieja su “RedMoon” – tai greičiau sutapimas arba jie kopijuoja mus :) Tačiau vis dėl to nusprendėme, kad “Greenmoon” bus tik mūsų projekto kodinis pavadinimas, o paties žaidimo pavadinimą paskelbsime vėliau.

Ar jūsų projektu yra domimasi užsienyje, jei taip, tai kur?

Dar pradžioje buvo didžiulis susidomėjimas iš Čekijos, jie siūlė priglausti mūsų tarnybinę stotį pas juos. Taip pat sulaukėme dėmesio ir iš Latvijos, JAV, susidomėjusių žmonių yra Vokietijoje.

Kas bus žaidimo leidėjas?

Jei tai būtų komercinis projektas, mes turėtume leidėją.

Trumpai papasakokite apie patį žaidimą: jo veiksmo vietą, jo pasaulio gyventojus, rases užkeikimus ir kitas įdomybes

Veiksmas vyksta pasaulyje, kuris vargu ar turi ką bendro su mūsų žeme – pavadinimai tikrai nieko nesakys. Yra viena didelė sala, supama vandenynų, kurioje bus galima sutikti 5 rasių veikėjus. Šie gyventojai garbina 3 religijų dievus ir nesutaria tarpusavyje – todėl ir atsiranda karai, kuriuose ir teks sudalyvauti žaidėjui.

Saloje bus miestai, kuriuose galima apsipirkti, kažko išmokti arba paprasčiausiai sutikti kitus žaidėjus ir su jais pabendrauti. Numatoma 11 ginklų klasių, kurių kiekviena turės daugybę rūšių. Taip pat bus galima naudoti begales šarvų, o magai galės išmokti karinės, gynybinės, apžavėjimo, gydymo arba balansavimo magijos, kurių kiekviena turi daug ir įvairių lygių burtų. Na gal tiek trumpai.

Kurioje šalyje stovės žaidimo serveriai, ar prisijungimas prie jų bus mokamas?

Greičiausiai Lietuvoje ir kaip minėjau – tikėtina, kad Čekijoje. Galbūt per testavimą atsiras daugiau norinčių valdyti serverį ir jie praneš mums. Norint testuoti mokėti nereikės.

Kokia bus pagrindinė žaidimo kalba? Jei ne lietuvių, tai kodėl?

Anglų. Mes nenorėjome apsiriboti tik Lietuvos žaidėjais, tuo labiau, kad pradėjus projektą buvo nedaug žmonių, turinčių nuolatinį priėjimą prie Interneto. Žinoma, būtų galima galvoti apie serverį, kuris būtų skirtas vien Lietuvos žaidėjams, ir kitą serverį, skirtą užsieniečiams. Bet tai tik techninis klausimas, kuris šiuo metu nėra aktualus.

Kada numatomas išleisti “GreenMoon”?

Tai žinoma labiausiai dominantis žaidėjus klausimas. Kaip minėjau, žaidimas kuriamas tik laisvalaikiu, todėl sunku, arba tiesiog neįmanoma numatyti kada jis pasirodys. Tik turint suplanuotus resursus ir aiškius reikalavimus galima numatyti produkto pasirodymo datą. Mes tikimės, kad šią vasarą bus galima bent jau paleisti serverį testavimui.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: malonu nebus (7)

Nuo savaitės vidurio orai subjurs: plūstels mišrūs krituliai, pūs nemalonus vėjas . Naktimis...

Ką kitąmet būtinai turi padaryti valdantieji: įvardijo valstybininkų algas ir vaiko pinigus (203)

Kitąmet galimybių didinti viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimus ir socialines išmokas bus,...

Tokia naktis būna tik dukart metuose: prasideda didžiojo lūžio laikotarpis (59)

Pavasario lygiadienis mūsų protėviams buvo svarbus gamtos reiškinys bei mitinis laikotarpis, o...

Prekybos centre du pirkėjai įsivėlė į konfliktą: apsaugininkui trūko kantrybė (73)

Tarp dviejų pirkėjų sostinės Žirmūnų mikrorajone esančiame prekybos centre kilusį konfliktą...

Monika Garbačiauskaitė-Budrienė: per tai perėjo BBC, turės pereiti ir LRT (260)

Naująja LRT generaline direktore antradienio popietę išrinkta politikos apžvalgininkė Monika...

Kauniečiai apie pergalę lėmusį kėlinį: priėmėme teisingus sprendimus (5)

„Žalgiris“ iškovojo svarbią pergalę Eurolygoje. Kauniečiai namuose nugalėjo Milano „AX...

Nutrūkusi Valančiūno serija nesutrukdė „Raptors“ triumfuoti Orlande

NBA pirmenybėse po dramatiško pralaimėjimo Oklahomos klubui sėkmingai reabilitavosi Toronto...

Šaras po pergalės prieš „Armani“: kodėl nepakovojus dėl namų pranašumo? (24)

Kauno „Žalgiris“ (16/11) ilgąją Eurolygos savaitę pradėjo pergale. Antradienį savo namų...

18 metų Putino: kaip nuo 2000-ųjų pasikeitė Rusija (310)

2000 metais atrodė, kad Maskvos ir Vakarų santykiai gerėja. Žmonės iš diskų ir kasečių...

Stebėtinai išraiškinga katė: pažiūrėkite, kiek emocijų ji moka parodyti (3)

Rexie – tai išraiškinga trejų metų katytė. Stebėtina, kiek daug emocijų ji geba parodyti -...