-
Šiandien

Macronas remia sankcijas migrantų neįsileidžiančioms ES valstybėms (53) 4 val.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šeštadienį išreiškė paramą idėjai finansinėmis sankcijomis bausti Europos Sąjungos (ES) valstybes, kurios atsisako įsileisti migrantus.

Rusijos opozicionierius: reikia smūgiuoti į silpnąsias valdžios vietas (124) 4 val.

Kova už demokratiją ir už permainas Rusijoje – tai ne kova su politine jėga ar ideologija, o kova su valdžią uzurpavusia nusikalstama grupuote. Taip opozicinio judėjimo „Atvira Rusija “ vadovas Andrejus Pivovarovas apibūdina tikslą ir tikslios jo formuluotės būtinybę, rašoma...

Zimbabvės prezidento kampanijos renginio metu nugriaudėjo sprogimas papildyta 5 val.

Zimbabvės prezidento Emmersono Mnangagwos partijos ZANU-PF rengtame mitinge šeštadienį nugriaudėjo sprogimas, pranešama apie sužeistuosius.

Londone – demonstracija už antrą „Brexit“ balsavimą (12) 5 val.

Šimtai žmonių šeštadienį susirinko Londone, ragindami surengti antrą balsavimą dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES).

Irako kariuomenė praneša Sirijoje nukovusi 45 IS džihadistus (4) 6 val.

Irako kariuomenė šeštadienį pranešė per antskrydį Sirijoje nukovusi 45 grupuotės „ Islamo valstybė “ (IS) džihadistus. Tarp jų, pasak kariuomenės, buvo ir aukšto rango kovotojų.

Prie Ispanijos krantų išgelbėta daugiau kaip 400 migrantų (21) 6 val.

Iš viso 418 migrantų buvo išgelbėti per tris operacijas netoli Ispanijos krantų, pranešė nacionalinė gelbėjimo tarnyba.

„Danish Maersk Line“ laivas pietinėje Italijoje išgelbėjo 113 migrantų (4) 6 val.

Konteinerių laivybos bendrovė „Danish Maersk Line“ šeštadienį pranešė, kad vienas jos laivų prie Italijos pietinių krantų išgelbėjo 113 migrantų.

Viena mįslingiausių bylų: svarbios užuominos praleistos jau per pirmąsias trimetės dingimo valandas? (29) 6 val.

Jau praėjo 11 metų nuo tada, kai Portugalijoje iš vieno atostogautojams nuomojamo buto dingo mažoji Madeleine McCann . Per šį laikotarpį būta daugybės teorijų, kas galėjo nutikti mergaitei, tačiau nenuginčijamas tik vienas faktas – tai, kad ji dingo 2007 metų gegužės 3-osios...

Prie Libijos pakrantės žuvo penki migrantai, dar 200 išgelbėti (14) 7 val.

Prie Libijos pakrantės žuvo penki migrantai, bandę Viduržemio jūra nuplaukti į Europą, o dar 200 žmonių buvo išgelbėti, šeštadienį pranešė Libijos karinės jūrų pajėgos.

Per susišaudymą Pakistane žuvo šeši kovotojai ir du kariai 7 val.

Pakistano šiaurės vakariniame genčių rajone šeši kovotojai ir du kariai šeštadienį žuvo per susišaudymą netoli sienos su Afganistanu, skelbia vietos pareigūnai.

Johnsonas perspėja dėl neapibrėžtumo „Brexit“ procese (2) 7 val.

Jungtinės Karalystės užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas šeštadienį perspėjo ministrę pirmininkę Theresą May, jog šalies išstojimo iš Europos Sąjungos procesas neturėtų būti „minkštas, lankstus ir trunkantis visą amžinybę" kaip tualetinio popieriaus ritinėlis.

JAV kariuomenė planuoja karinėse bazėse įkurti imigrantų sulaikymo centrus (6) 8 val.

JAV pasienyje su Meksika tęsiantis prezidento Donaldo Trumpo inicijuotai kovai su nelegalia imigracija, pasirodė pranešimų, kad šalies karinis jūrų laivynas keliose karinėse bazėse planuoja statyti imigrantų sulaikymo centrus, praneša BBC.

Turkijos opozicijos kandidatas metė iššūkį prezidentui Erdoganui 8 val.

Pagrindinis Turkijos lyderio Recepo Tayyipo Erdogano konkurentas prezidento rinkimuose per masinį savo šalininkų mitingą penktadienį metė iššūkį šalies vadovui ir pasiūlė jam „paskutinę galimybę“ sudalyvauti televizijos debatuose.

Kijevas pasiruošę iškeisti Maskvos kalinamus ukrainiečius į 23 Rusijos piliečius (13) 8 val.

Ukrainos parlamento pirmininko pavaduotoja Iryna Heraščenko nurodė, kad Kijevas yra pasiruošęs iškeisti 23 Rusijos piliečius į Maskvos kalinamus arba suimtus ukrainiečius, įskaitant kino režisierių Olehą Sencovą.

Mirė garsiąją žvalgybos agentūrą įkūręs buvęs Pietų Korėjos premjeras (3) 9 val.

Buvęs Pietų Korėjos premjeras Kim Jong-pilas, įkūręs garsiąją šalies žvalgybos agentūrą, šeštadienį mirė, pranešė jo padėjėjas.

Rytų Europos gyventojų dėl emigracijos sparčiai mažėja, Vakarų Europos – daugėja (34) 9 val.

Rytų ir Vidurio Europos gyventojų skaičius dėl emigracijos nuo 1990 metų reikšmingai sumažėjo, o Vakarų Europoje, kur traukia dauguma migrantų, šis procesas lėmė gyventojų padaugėjimą, sakoma penktadienį paskelbtoje Austrijos demografų studijoje.

Lietuva toliau teiks paramą Rytų Ukrainos regionams, sako Linkevičius (74) 9 val.

Lietuva ir toliau teiks paramą Rytų Ukrainos regionams, sako Ukrainoje viešėjęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius .

IAAF leido 33 rusams varžybose dalyvauti kaip neutraliems atletams (1) 9 val.

Tarptautinė lengvosios atletikos federacija ( IAAF ) dar 33 Rusijos lengvaatlečiams leido dalyvauti varžybose kaip neutraliems atletams.

Graikija džiaugiasi istoriniu susitarimu dėl skolų (7) 9 val.

Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Cipras Euro zonos finansų ministrų sprendimą užbaigti aštuonerius metus trukusią šalies gelbėjimo programą pavadino „istoriniu“.

Patvirtinta pirmoji sprogimo Etiopijoje auka atnaujinta (3) 10 val.

Sveikatos apsaugos ministras Amiras Amanas naujienų agentūrai AP patvirtino, kad vienas žmogus po sprogimo mirė ligoninėje. Jis tapo pirma oficialiai patvirtinta išpuolio auka.

JT Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją, raginančią Rusiją išvesti pajėgas iš Moldovos (48) 12 val.

Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja penktadienį palaikė Didžiosios Britanijos, Kanados, Lenkijos, Lietuvos ir dar septynių šalių raginimą Rusijai išvesti savo pajėgas iš atsiskyrusio Moldovos regiono.

JT vadovas susitiks su JAV valstybės sekretoriumi (1) 12 val.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas planuoja susitikti su JAV valstybės sekretoriumi Mike'u Pompeo ir aptarti „abiem pusėms rūpimus klausimus“, tikriausiai susijusius ir su Artimųjų Rytų taikos procesu bei Šiaurės Korėja.

Slovakijoje prie masinių protestų prieš vyriausybę prisidėjo ūkininkai su traktoriais (4) 13 val.

Slovakų ūkininkai su traktoriais penktadienį prisidėjo prie tūkstančių žmonių, protestavusių prieš vyriausybę sostinėje Bratislavoje, tęsiantis demonstracijoms, išprovokuotoms aukšto rango veikėjų korupciją demaskavusio žurnalisto Jano Kuciako nužudymo.

JAV stabdo daugiau karinių mokymų su Pietų Korėja (1) 13 val.

Jungtinės Valstijos ir Pietų Korėja susitarė neribotam laikui sustabdyti dvi karinių mokymų mainų programas, siekiant palaikyti diplomatines derybas su Šiaurės Korėja, penktadienį pranešė Pentagonas .

Prancūzijoje nuo pareigų nušalintas krikštijamam kūdikiui smogęs kunigas (63) 22 val.

Vienas prancūzų katalikų kunigas penktadienį buvo nušalintas nuo pareigų, socialiniuose tinkluose kilus įtūžio bangai dėl vaizdo įrašo, kuriame matyti, kaip dvasininkas muša kūdikį, pravirkusį per krikšto apeigas.