-
Vakar

Muellerio ataskaita: Trumpas nebuvo susimokęs su Rusija per 2016-ųjų rinkimus atnaujinta (24) 2 val.

Sekmadienį JAV kongresas iš generalinio prokuroro Williamo Barro sulaukė specialiojo prokuroro Roberto Muellerio ataskaitos santraukos, kurioje skelbiama, jog per 2016-ųjų metų JAV prezidento rinkimus Donaldas Trumpas nebuvo susimokęs su Rusija , rašo BBC.

Nacistinėje Austrijoje motina paliko sūnų: rastuose laiškuose – neįtikėtina istorija (48) 5 val.

Kai žydų tautybės motina jį paliko ir pabėgo į Jungtinę Karalystę, Kurtui tebuvo keturiolika. Baimindamasi dėl savo (ir sūnaus) gyvybės, vieniša žydų tautybės motina 1939 metais iš nacistinės Vienos išvyko į Jungtinę Karalystę. Savo keturiolikmetį sūnų Kurtą ji paliko...

Venesueloje pastebėtas Rusijos lėktuvas papildyta (165) 5 val.

Rusijos vėliava pažymėtas lėktuvas sekmadienį buvo pastebėtas didžiausiame Venesuelos oro uoste.

Sugedęs Norvegijos kruizinis laivas pasiekė uostą (10) 7 val.

Dėl variklių gedimo prie Norvegijos krantų dreifuoti pradėjęs ir vėliau nelaimės signalą pasiuntęs kruizinis laivas sekmadienį savo eiga pasiekė uostą, rodo vietos televizijos kadrai.

Paviešinus ryšius su naciais, viena turtingiausių Vokietijos šeimų žada milijonus labdarai (60) 7 val.

Praėjus daugiau nei 70-čiai metų nuo Antrojo pasaulinio karo, viena turtingiausių Vokietijos šeimų viešai prisipažino dėl jos narių ryšių su Adolfo Hitlerio nacių režimu.

May surengė krizines derybas dėl „Brexit“, sklinda kalbos apie klibančią jos kėdę (5) 8 val.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May sekmadienį surengė derybas su konservatorių kolegomis dėl kilusios „Brexit“ krizės, kad surastų būdą kaip įveikti visam „Brexit“ procesui svarbią savaitę, vis garsiau kalbant, kad jos vadovavimui kyla grėsmė.

Laiko juosta: „Islamo valstybės“ pakilimas ir nuosmukis (20) 8 val.

„Islamo valstybė“ (IS) nebekontroliuoja jokių teritorijų, o tai reiškia džihadistų grupuotės, kadaise valdžiusios trečdalį Irako ir Sirijos, pabaigą, paskelbė JAV palaikomos Sirijos demokratinės pajėgos (SDF).

Estijos VRM gyventojus ragina pasirūpinti maisto ir degtukų atsargomis (54) 8 val.

Estijos vidaus reikalų ministerija ketina maždaug milijonui šalies gyventojų išsiuntinėti elektroninius laiškus, kuriuose ragins namuose turėti pakankamas maisto ir kitų būtiniausių daiktų atsargas, kad krizės atveju būtų galima išgyventi savaitę, rašo dienraštis...

Xi Jinpingui viešint Prancūzijoje, Macronas siekia sutelkti ES prieš Pekino ambicijas (5) 8 val.

Kelionę po Europą tęsiančiam Kinijos prezidentui Xi Jinpingui sekmadienį atvykus į Prancūzijos Rivjerą, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas Europos šalis paragino vienytis kovai su Kinijos pasaulinėmis ambicijomis.

Sirijos kurdai ragina pasaulį spręsti džihadistų užsieniečių likimą (11) 10 val.

Sirijos kurdai sekmadienį įspėjo, jog tūkstančiai užsieniečių džihadistų , kuriuos jie suėmė kovodami su „Islamo valstybe“ , yra tiksinti bomba, kurią tarptautinė bendruomenė privalo skubiai nukenksminti.

Sirijoje hospitalizuotas mažiausiai 21 dujomis apsinuodijęs žmogus (6) 10 val.

Sirijoje mažiausiai 21 žmogus buvo paguldytas į ligoninę su apsinuodijimo dujomis simptomais po to, kai sukilėliai apšaudė vyriausybės kontroliuojamą kaimą.

Šveicarijos Alpėse nuslinkus lavinai dingo keturi žmonės 11 val.

Šveicarijos Alpėse nuslinkus lavinai, dingo keturi žmonės, pranešė vietos policija.

Leonidas Beršidskis: pažvelkim į ginklų prekybą. Kremliui – skaudus smūgis (223) 11 val.

Pasauliniai ginklų pardavimai auga, atitinkamai daugėja su jais siejamų konfliktų ir žūčių. Jungtinės Valstijos ir jų sąjungininkai yra pagrindiniai naudos iš ginklų prekybos gavėjai. Rusija , priešingai, šiame kontekste patiria nuosmukį, – ženklas, jog Vladimiro Putino...

Maduro apkaltino JAV samdinių sąmokslo jį nužudyti finansavimu (21) 11 val.

Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro Jungtines Valstijas šeštadienį apkaltino naudojant įšaldytas Venesuelos lėšas finansuoti samdinių „sąmokslą“ jį nužudyti. Šiam sąmokslui esą vadovauja opozicijos lyderis Juanas Guaido .

JK kancleris: antrasis „Brexit“ referendumas yra įmanomas (88) 11 val.

Surengti antrąjį referendumą dėl „Brexit“ yra įmanoma, interviu televizijos kanalui „Sky News“ pareiškė Didžiosios Britanijos iždo kancleris Philipas Hammondas .

JT delegacijos vizito metu Malyje nužudyta per 130 žmonių (6) 13 val.

Daugiau nei 130 žmonių žuvo per šeštadienį įvykdytą išpuolį prieš fulbių kaimą centrinėje Malio dalyje, pranešė Jungtinės Tautos , kurių delegacija lankosi šalyje.

Norvegų gelbėtojai per audrą sraigtasparniais evakuoja žmones iš kruizinio laivo dauguma variklių jau užvesti (60) 13 val.

Norvegų gelbėtojai sekmadienį sraigtasparniais toliau evakuoja daugiau nei 1,3 tūkst. keleivių iš netoli Norvegijos pakrantės audringoje jūroje įstrigusio kruizinio laivo .

Peticiją dėl „Brexit“ atšaukimo jau pasirašė daugiau nei 4,5 mln. žmonių (20) 13 val.

Didžiosios Britanijos Bendruomenių rūmams skirtą peticiją, raginančią atšaukti 50-ąjį straipsnį ir likti Europos Sąjungoje, jau pasirašė daugiau kaip 4,5 mln. žmonių Didžiojoje Britanijoje.

Pagrindinio kandidato į Ukrainos prezidentus portretas – vis ryškesnis: po susitikimo liko priblokšti (318) 14 val.

Dabartinių sociologinių apklausų duomenimis, komikas Volodymyras Zelenskis užtikrintai pateks į antrąjį šalies prezidento rinkimų turą ir turi visas galimybes nugalėti bet kurį iš savo oponentų – dabartinį Ukrainos prezidentą Petro Porošenką ar buvusią premjerę Juliją...

Izraelis po sprogimų pasienyje smogė taikiniams Gazos Ruože (6) 15 val.

Palestiniečiams vėlų šeštadienio vakarą apmėčius sprogstamaisiais užtaisais Gazos Ruožą ir Izraelį skiriančią sieną, Izraelio kariuomenė ankstų sekmadienio rytą surengė antskrydžius prieš islamistų judėjimo „Hamas“ pozicijas Gazoje.

Savaitės užsienio įvykių apžvalga (6) 15 val.

Pažvelkime į svarbiausius praeitos savaitės įvykius. Trumpame tekste gilesnė jų analizė neįmanoma. Stengsiuosi tik paminėti tuos, kurie, mano galva buvo svarbiausi.

Prie Norvegijos krantų įstrigusio kruizinio laivo įgulai pavyko: jau gali plaukti (33) 15 val.

Netoli Norvegijos pakrantės įstrigusiame kruiziniame laive su maždaug 1,3 tūkst. keleivių ir įgulos narių buvo paleisti trys iš keturių variklių ir jis bus nutemptas į uostą, sekmadienį pranešė Norvegijos gelbėjimo tarnybos atstovas.

Didžiosios Britanijos ministrai rengiasi pareikalauti May atsistatydinimo (45) 16 val.

Mažiausiai vienuolika Didžiosios Britanijos vyriausybės ministrų ketina pareikalauti ministrės pirmininkės Theresos May atsistatydinimo, sekmadienį pranešė britų leidinys „The Sunday Times“.

Per 19-ąją „geltonųjų liemenių“ protesto akciją Prancūzijoje neapsieita be susirėmimų (15) 16 val.

Devynioliktoji „geltonųjų liemenių“ judėjimo protesto akcija šeštadienį Paryžiuje vyko kur kas ramiau negu daugelis ankstesniųjų, vakare pareiškė šalies vidaus reikalų ministras Christophe Castaneras, nors visiškai išvengti susirėmimų visgi nepavyko.

Tailande baigėsi pirmieji nuo 2014 metų perversmo visuotiniai rinkimai 17 val.

Tailande sekmadienio popietę baigėsi parlamento rinkimai – pirmieji nuo 2014 metų karinio perversmo, per kurį šalies valdymą perėmė chunta.

Surinktuose dienoraščiuose – tikrasis Leningrado blokados siaubas: žmonės patys savęs neatpažino (784) 1 d.

Daugybės iki tol niekur neskelbtų dienoraščių radinys tapo išskirtiniu šaltiniu, pateikusiu naujų įžvalgų apie bene liūdniausiai pagarsėjusią ir žiauriausią apsiaustį žmonijos istorijoje. Leningrado blokada, vykdyta Vokietijos ir Suomijos pajėgų, truko net 872 dienas – nuo...

kovo 23 d., 2019

Ir mažas būrys gali smogti skaudžiai: drąsūs ir nutrūktgalviški reidai, pakeitę II pasaulinio karo eigą (253) 1 d.

Antrojo pasaulinio karo metais virė didžiuliai mūšiai, kurie trukdavo ne vieną mėnesį ir kuriuose dalyvaudavo milijonai karių.

Gavus nelaimės signalą Norvegija evakuoja kruizinį laivą pranešta apie sužeistus žmones (69) 1 d.

Maždaug 1300 žmonių buvo evakuojami iš kruizinio laivo prie Norvegijos krantų, praneša tarnybos.

Diplomatinis skandalas Minske: ginti savo ambasadoriaus stojo pati Rusija (158) 1 d.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Anatolijus Glazas netiesiogiai atsakė į Rusijos ambasadoriaus Michailo Babičiaus „nepagrįstų pareiškimų“ virtinę. Tuomet Rusijos diplomatas nedelsė ir užsienio politikos reikalų atstovą apkaltino kalbant...

Erdoganas ir Putinas balandžio 8 d. susitiks Maskvoje (19) 1 d.

Turkijos prezidentas balandžio 8 d. vyks į Rusiją, o tai bus jau trečias toks Recepo Tayyipo Erdogano vizitas šiemet, pranešė Turkijos prezidentūra.

Londone vyksta masinė demonstracija prieš „Brexit“ (226) 1 d.

Šimtai tūkstančių Europos Sąjungos šalininkų iš visos Jungtinės Karalystės ketina šeštadienį dalyvauti Londone vyksiančiose eitynėse, per kurias bus reikalaujama surengti pakartotinį referendumą dėl šalies narystės bloke, Didžiąją Britaniją krečiant politinei krizei...

Mozambike ciklono aukų skaičius padidėjo iki 417 1 d.

Dėl ciklono „Idai“ Mozambike žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 417, šeštadienį pranešė vyriausybė.

Rusijos Komunistų partijos šalininkai protestuoja prieš Kremliaus politiką (36) 1 d.

Keli tūkstančiai Rusijos Komunistų partijos šalininkų šeštadienį Maskvoje protestavo prieš vyriausybės politiką, o kai kurie mitingo dalyviai užsipuolė prezidentą Vladimirą Putiną, reikalaudami jo asmeninės atsakomybės dėl išsikerojusios korupcijos ir kainų augimo.

Italija ir Kinija pasirašė memorandomą dėl naujojo „Šilko kelio“ projekto (1) 1 d.

Italija šeštadienį pasirašė su Kinija „neprivalomą“ protokolą dėl dalyvavimo prieštaringai vertinamoje Pekino naujojo „Šilko kelio“ iniciatyvoje, turinčioje sujungti Aziją su Europa, Afrika ir kitais regionais transporto ir prekybos jungtimis.

NATO planuoja pastatyti Lenkijoje JAV karinės technikos išankstinio dislokavimo sandėlį (26) 1 d.

NATO planuoja per dvejus metus pastatyti Lenkijoje sandėlį amerikietiškai karinei technikai laikyti, penktadienį pranešė dienraštis „The Wall Street Journal“, cituodamas Aljanso vadovą Jensą Stoltenbergą .

Sprendimas, galintis atverti Pandoros skrynią: rizikuoja pateisinti kitų šalių ekspansionizmą (61) 1 d.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas vėl laužo diplomatines normas, šįkart – paremdamas Izraelio įvykdytą Golano Aukštumų aneksiją, tačiau ekspertai perspėja, kad jis rizikuoja pateisinti ir kitų šalių ekspansionizmą.

Galutinai žlugus IS „kalifatui“ didėja pavojus Sirijos kurdų autonomijai (4) 1 d.

Galutinai žlugus džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ ( IS ) įkurtam „kalifatui“ didėja grėsmė sunkiai iškovotai Sirijos kurdų autonomijai, nes jų svarbios sąjungininkės Jungtinės Valstijos yra paskelbusios sprendimą išvesti savo pajėgas.

„Al Shabaab“ islamistai šturmuoja Somalio darbo ministerijos pastatą, sužeista mažiausiai 11 žmonių 1 d.

Somalio sostinę Mogadišą sudrebino sprogimai - sprogmenų prikrautu automobiliu islamistinės grupuotės „ Al Shabaab “ savižudis teroristas taranavo Darbo ministerijos pastatą, o po jo pastatą puolė grupė ginkluotų islamistų. Išpuolio metu sužeista mažiausiai 11 žmonių, apie...

Paskelbė sankcijų Venesuelos valstybiniam bankui ir jo padaliniams (24) 1 d.

Jungtinės Valstijos penktadienį paskelbė sankcijų svarbiam Venesuelos bankui BANDES ir keturiems jo padaliniams už palaikymą prezidentui Nicolas Maduro .

„Geltonosios liemenės“ Paryžiuje rinksis ir šį šeštadienį (5) 1 d.

Prancūzija šeštadienį ruošiasi dar vienam „geltonųjų liemenių“ protestui, o prezidento Emmanuelio Macrono vyriausybė rengiasi sustiprinti apsaugą po praėjusią savaitę įvykusių smurto protrūkių.

Kinijoje per sprogimą chemijos gamykloje žuvusiųjų skaičius padidėjo iki 64 (4) 1 d.

Per sprogimą chemijos gamykloje Kinijos Dziangsu provincijoje žuvusių žmonių skaičius padidėjo iki 64, šeštadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Naujasis Kazachstano prezidentas pasirašė įsaką pervadinti šalies sostinę Nursultanu (15) 1 d.

Naujasis Kazachstano prezidentas Kasymas Žomartas Tokajevas pasirašė įsaką pervadinti sostinę Astaną Nursultanu. Sostinė pervadinama iš prezidento pareigų pasitraukusio Nursultano Nazabajevo garbei. Įsakas pradeda galioti nuo pat jo paskelbimo dienos, praneša prezidento spaudos tarnyba.

Theresos May problema, vedanti į blogiausią scenarijų: ją išsprendus krizė baigtųsi akimirksniu (168) 1 d.

Vienintelis būdas išsivaduoti iš krizės gniaužtų – sugebėti sutelkti parlamento daugumą, sutiksiančią veikti. Tiesą sakant, tokią, kuri sutiktų imtis bet kokių veiksmų. Susiklosčiusi tokia situacija, kad Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmų dauguma gali bet ką. Tokia...

Sirijos pajėgos skelbia „visiškai eliminavusios“ IS „kalifatą“ (14) 1 d.

JAV remiamos kurdų vadovaujamos pajėgos Sirijoje šeštadienį paskelbė užėmusios paskutinė džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ ( IS ) tvirtovę šalies rytuose ir pareiškė visiškai eliminavusios džihadistų „kalfatą“.

JAV specialusis prokuroras Muelleris pateikė tyrimo dėl Rusijos kišimosi ataskaitą atnaujinta (67) 1 d.

JAV specialusis prokuroras Robertas Muelleris baigė tyrimą dėl Rusijos kišimosi į Amerikos rinkimus ir pateikė ataskaitą, penktadienį paskelbė generalinis prokuroras Billas Barras.

kovo 22 d., 2019

Vaizdo įraše – įspūdingas 332 metrų ilgio lėktuvnešio manevras (204) 2 d.

„Nimitz“ klasės lėktuvnešis yra 332,8 metrų ilgio laivas, kuriame tarnauja daugiau nei 6 tūkstančiai žmonių. Po viršutiniu deniu esančiame angare telpa 85-90 lėktuvų, o į priekį tokį lėktuvnešį gena pora branduolinių reaktorių. Kaip manote, kiek laiko reikia tokiam laivui...

Trumpas teigia atšaukęs papildomas sankcijas Pchenjanui 2 d.

Amerikiečių prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad neleido įsigalioti JAV Iždo departamento paskelbtoms papildomoms sankcijoms Šiaurės Korėjai .

Trumpas: „Islamo valstybė“ Sirijoje „100 procentų“ įveikta (37) 2 d.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pareiškė, kad džihdistų grupuotė „Islamo valstybė“ ( IS ) Sirijoje yra „100 procentų“ įveikta.

Baltieji rūmai: „Islamo valstybės“ teritorija Sirijoje visiškai užimta (12) 2 d.

„ Islamo valstybės “ ( IS ) kontroliuota teritorija Sirijoje, Baltųjų rūmų duomenimis, užimta 100 proc. Tai penktadienį vyriausybiniame lėktuve, skridusiame iš Vašingtono į Floridą, pareiškė Baltųjų rūmų atstovė Sarah'a Sanders . Dėl detalių ji patarė kreiptis į...

Vokietijoje sužlugdytas „islamistinės atakos sąmokslas“, areštuota 11 žmonių (10) 2 d.

Vokietijos policija penktadienį suėmė 11 asmenų, kaltinamų planavus įvykdyti „islamistinę teroro ataką“, panaudojant šaunamuosius ginklus ir transporto priemonę, pranešė prokurorai.

Tuskas: iki balandžio 12-osios „Brexit“ klausimu – „viskas įmanoma“ (6) 2 d.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas penktadienį pareiškė, kad iki naujo galutinio termino balandžio 12-ąją išlieka tikėtini bet kokie „Brexit“ proceso scenarijai, įskaitant galimybę atšaukti Didžiosios Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos .

ES patvirtino savo paramą Ukrainai (19) 2 d.

Praėjus penkeriems metams po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos Europos Sąjunga patvirtino savo paramą Ukrainai : Ukrainos pusiasalio prijungimas prie Rusijos lieka „tarptautinės teisės pažeidimas ir tiesioginis iššūkis tarptautiniam saugumui“, - sakoma penktadienį ES...

Airijos tarnybos aptiko pašto siuntoje paslėptą bombą (2) 2 d.

Airijos tarnybos penktadienį pranešė radusios pašto siuntoje paslėptą bombą, aptikta viename pašto sandėlyje.

Indijoje išgelbėti tris dienas po sugriuvusio pastato nuolaužomis išbuvę trys žmonės 2 d.

Indijoje gelbėtojai penktadienį ištraukė iš prieš tris dienas sugriuvusio pastato griuvėsių tris gyvus žmones, naujienų agentūrai AFP pranešė pareigūnai.

Kandidatas į Ukrainos prezidentus Boiko susitiko su Rusijos premjeru (46) 2 d.

Ukrainos prezidento posto siekiantis Jurijus Boiko penktadienį Maskvoje susitiko su Rusijos premjeru ir aptarė su juo dujų tiekimo klausimą.

Utrechto šaulys prisipažino ir sako veikęs vienas (2) 2 d.

Įtariamasis, kaltinamas nušovęs tris žmones Nyderlandų Utrechto miesto tramvajuje, prisipažino ir nurodė veikęs vienas, penktadienį pranešė prokurorai.

Čade per „Boko Haram“ ekstremistų išpuolį žuvo 23 kariai (1) 2 d.

Čado pietvakariuose per penktadienį surengtą islamistų judėjimo „ Boko Haram “ kovotojų ataką žuvo 23 kariai, naujienų agentūrai AFP pranešė vienas šaltinis.

Antarktidoje atskilus dideliam ledo luitui susiformavo didžiulė banga, apgadinta Rusijos ir Kinijos stotis (17) 2 d.

Antarktidoje esančios Rusijos stoties „ Progress “ darbuotojai likviduoja į pakrantę banga išnešto ledo ir ledkalnio lūženų pasekmes, penktadienį pranešė mokslininkai.

Pekinas nusiteikęs užsitikrinti Italijos prisijungimą prie „Šilko kelio“ iniciatyvos (2) 2 d.

Pekinas , nepaisydamas kritikos, toliau telkia paramą savo iniciatyvai „Viena juosta, vienas kelias“ (BRI), numatančiai uostų, tiltų ir elektrinių tinklu sujungti Kiniją su Afrika , Europa ir kitais regionais.

Irake kelto katastrofos aukų skaičius perkopė 100 2 d.

Irako šiauriniame Mosulo mieste mažiausiai 100 žmonių, daugiausiai moterų ir vaikų, žuvo Tigro upėje apvirtus keltui, kuriuo plaukė kurdų Naujuosius metus švenčiančios šeimos, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Monrealyje per mišias subadytas kunigas atnaujinta 17.23 (30) 2 d.

Kanados Monrealio mieste vienas kunigas penktadienį buvo subadytas per tiesiogiai televizijos transliuotas rytines mišias Šv. Juozapo oratorijoje – didžiausioje bažnyčioje šioje šalyje, pranešė policija.

Balyje policija nušovė prie ginkluoto apiplėšimo prisidėjusį rusą (9) 2 d.

Balyje policija nušovė vieną Rusijos pilietį, prisidėjusį prie ginkluoto apiplėšimo vietos valiutos keitykloje, penktadienį paskelbė policija.

EPP pagrindinis kandidatas atmeta aljansą su „bukagalviais“ AfD ir Marine Le Pen (17) 2 d.

Europos konservatorių bloko pagrindinis kandidatas gegužę įvyksiančiuose Europos Parlamento rinkimuose penktadienį atmetė galimybę dirbti su kraštutinių dešiniųjų populistinėmis partijomis, o Vokietijos kraštutinių dešiniųjų „Alternatyvą Vokietijai“ ( AfD ) bei...

Dėl Šiaurės Makedonijos prezidento posto varžysis trys kandidatai (1) 2 d.

Šiaurės Makedonijoje balandžio 21 dieną vyksiančiuose rinkimuose dėl šios neseniai pavadinimą pakeitusios šalies prezidento posto varžysis trys kandidatai, pranešė rinkimų pareigūnai.

Europos pilkasis kardinolas, kurio ignoruoti jau nevalia: tvyranti atmosfera nepalieka abejingų (29) 2 d.

Kadaise išskirtinai konsultacinės institucijos statusą turėjęs Europos Parlamentas , seniau netgi sulaukdavęs nemažai piktokų patyčių ir šiaip laikytas pamirštu Europos šeimos nariu, paskutinius penkerius metus praleido treniruodamas neseniai atrastus raumenis, rašo politico.eu.

Dėl politinės krizės atidėtas „Brexit“ įamžinti skirtos monetos išleidimas (3) 2 d.

Karališkoji monetų kalykla, Didžiosios Britanijos oficiali monetų gamintoja, pateko į keblią padėtį, šaliai paprašius Europos Sąjungos atidėti išstojimą iš Bendrijos.

Ganoje susidūrus dviem autobusams žuvo mažiausiai 60 žmonių (3) 2 d.

Ganos pietuose penktadienį kaktomuša susidūrus dviem autobusams žuvo mažiausiai 60 žmonių, pranešė policija.

Ukrainos pareigūnai skelbia užkirtę kelią teroro aktui Charkovo metropolitene (38) 2 d.

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) penktadienį paskelbė, kad sulaikė Rusijos Federacijos specialiųjų tarnybų užverbuotą šiaurės rytinio Charkovo miesto gyventoją, galimai planavusį metropoliteno stotyje detonuoti sprogstamąjį įrenginį.

ES lyderiai perėmė „Brexit“ proceso kontrolę: nuomonė – vieninga (287) 2 d.

Europos Sąjungos lyderiai perėmė iš britų ministrės pirmininkės Theresos May „Brexit“ proceso kontrolę ir penktadienį sakė manantys, jog rizika pernelyg didelė ir reikia veiksmų sklandžiam didžiausio pasaulyje prekybos bloko darbui apsaugoti.

Nauji JAV planai sukėlė Kinijos įtūžį (105) 2 d.

Donaldo Trumpo administracija pritarė Taivano prašymui parduoti daugiau nei 60 F-16 naikintuvų, sako „Bloomberg“ šaltiniai, o tai sukėlė Taivano nepripažįstančios Kinijos įtūžį.

Kazachstane per protestus dėl sostinės pervadinimo sulaikyti per 20 žmonių atnaujinta 15.47 (15) 2 d.

Kazachstano sostinėje per protestus dėl jos pavadinimo keitimo buvo sulaikyti daugiau kaip 20 žmonių, penktadienį pranešė šalies žiniasklaida.

Naujoji Zelandija po atakos Kraistčerče ramina šalies musulmonus, kad jie saugūs (17) 2 d.

Naujoji Zelandija penktadienį patikino šalyje gyvenančius musulmonus, kad jie bus saugūs nepaisant pusšimčio gyvybių pareikalavusių išpuolių dviejose mečetėse Kraistčerčo mieste.

Rusijos TV reportažas sukėlė pasipiktinimą: dienomis jie – padavėjai, o naktimis mokosi žudyti (70) 2 d.

„Dienomis jie – padavėjai, gatvių šlavėjai ir statybininkai, o vakarais ir naktimis lankosi prakaituoja pogrindžio sporto salėse ir mokosi žudyti“. Štai koks pareiškimas apie atvykėlius iš Vidurio Azijos nuskambėjo NTV kanalo eteryje – kanalo, priklausančio Rusijos...

Rusijoje ukrainiečiui, esą kursčiusiam surengti ataką, skirta šešeri metai kalėjimo atnaujinta 13.01 (10) 2 d.

Rusijos teismas penktadienį skyrė ukrainiečiui Pavlo Hrybui šešerių metų laisvės atėmimo bausmę už tai, kad esą kurstė vieną moksleivę iš Sočio surengti teroro aktą per išleistuvių šventę.

Prie Australijos šiaurinės pakrantės artinasi du galingi ciklonai 2 d.

Prie retai apgyvendintos Australijos šiaurinės pakrantės artinantis dviem galingiems ciklonams , pareigūnai evakavo maždaug 2 tūkst. gyventojų ir perspėjo dėl stipraus vėjo, didelio bangavimo, liūčių ir potvynių.

Pompeo sulaužė diplomatinę praktiką ir kartu su Netanyahu aplankė Raudų sieną (11) 2 d.

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo tapo pirmuoju Amerikos aukšto rango pareigūnu, kartu su Izraelio vyriausybės vadovu Benjaminu Netanyahu aplankiusiu Raudų sieną Jeruzalėje .

Naujosios Zelandijos policija tiria grasinimus premjerei (3) 2 d.

Naujosios Zelandijos policija pradėjo tirti grasinimus šalies premjerei Jacindai Ardern , paskelbtus socialiniame tinkle „Twitter“, penktadienį pranešė vietos leidinys „The New Zealand Herald“.

Burkina Fase per islamistų ataką žuvo dešimtys žmonių (3) 2 d.

Burkina Faso šiaurėje per islamistų ataką žuvo dešimtys civilių, o dešimtys tūkstančių žmonių turėjo palikti namus, penktadienį pranešė tarptautinė žmogaus teisių gynimo organizacija „ Human Rights Watch “ (HRW).

Afganistane žuvo du amerikiečių kariai (9) 2 d.

JAV pajėgos penktadienį pranešė, kad per operaciją Afganistane žuvo du amerikiečių kariai.

Buvęs Brazilijos prezidentas sulaikytas kaip nusikaltėlių bosas „Plovyklos“ byloje atnaujinta 11.29 (3) 2 d.

Brazilijos buvęs prezidentas Michelis Temeras buvo „nusikalstamos organizacijos“ lyderis ir dalyvavo dešimtmečius grobstant ir plaunant pinigus, ketvirtadienį pareiškė federalinis prokuroras po eksprezidento arešto vykdant didžiulį korupcijos tyrimą.

Graikijoje į Rusijos konsulato kiemą sviesta granata atnaujinta 11.44 (9) 2 d.

Atėnuose į Rusijos konsulato kiemą ankstų penktadienį buvo sviesta granata, pranešė policija.

Pankaj Mishra: Indijos ministrui pirmininkui – žiauri pamoka (4) 2 d.

Indijos aviacija vasario 26 dienos paryčiais įvykdė antskrydį – beprecedentę ataką taikos metu – kaimyniniame Pakistane, atsakydama į prieš dvylika dienų mirtininko surengtą sprogdintojo išpuolį, nusinešusį daugiau nei 40 Indijos sukarintų pajėgų narių gyvybių...

Sprogimo Kinijos chemijos fabrike aukų padaugėjo iki 47 atnaujinta 10.03 2 d.

Rytų Kinijos chemijos fabrike išvakarėse drokstelėjusio sprogimo aukų penktadienį padaugėjo iki 47, pranešė pareigūnai.

Kinijoje į minią įsirėžus automobiliui žuvo šeši žmonės, vairuotoją nukovė policija atnaujinta 9.52 (5) 2 d.

Vidurio Kinijoje penktadienį į minią įsirėžus automobiliui žuvo šeši žmonės, dar aštuoni buvo sužeisti, o policija nukovė vairuotoją, pranešė valstybinis transliuotojas CCTV ir vietos pareigūnai.

Šaltiniai: atmosfera dėl „Brexit“ įtempta, May „smarkiai išsisukinėjo“ britų parlamentarams – raginimas nekeliauti vieniems (58) 2 d.

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį susitarė pasiūlyti Didžiosios Britanijos premjerei Theresai May dvi galimybes atidėti „Brexit“ , kad kovo 29-ąją būtų išvengta chaotiško šalies išstojimo iš bloko be jokio susitarimo, nurodė du Europos šaltiniai.

kovo 21 d., 2019

„Tesla“ į teismą padavė buvusį darbuotoją dėl autopiloto programinio kodo vagystės (1) 3 d.

„ Tesla “ ketvirtadienį teismui pateikė skundą, kuriame įmonėje dirbęs inžinierius Guangzhi Cao kaltinamas nusikopijavus „Tesla“ autopiloto technologijos programinį kodą ir sausį su šia technologija prisijungus prie Kinijos autonominių automobilių startuolio, praneša „...

Kinijos prezidentas atvyko į Italiją (3) 3 d.

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas ketvirtadienį vakare atvyko į Romą, pradėdamas kelionę po Europą, nors Vakarų šalyse didėja susirūpinimas dėl šios ekonomikos milžinės naujojo „Šilko kelio“ projekto.

„Brexit“ priešininkai Britanijoje per parą surinko daugiau kaip 1 mln. parašų (14) 3 d.

Daugiau kaip milijonas žmonių per parą pasirašė internetinę peticiją, raginančią Didžiosios Britanijos vyriausybę sustabdyti „Brexit“ procesą, o ketvirtadienį dėl didelio lankytojų skaičiaus netgi sutriko šios svetainės veikla.

Ekspertas apie išvadas dėl buvusio Putino bendražygio mirties: nieko panašaus nebuvau matęs (113) 3 d.

Lūžęs kaklo kaulas, kuris lūžta labai retai, nebent smaugimo ar dusinimo atveju, kraujo išsiliejimas į minkštuosius raumenų audinius kaklo šonuose ir nugarinėje dalyje, patinusios smegenys, sumušimai ir pjautinės žaizdos ant kojų, rankų, krūtinės, veido ir visos galvos.

JAV žada „visiškai pripažinti“ Izraelio suverenitetą Golano Aukštumose (59) 3 d.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pareiškė, kad Vašingtonas turėtų pripažinti Izraelio suverenitetą Golano Aukštumose – teritorijoje, kuri buvo atplėšta nuo Sirijos ir aneksuota, nors tarptautinė bendruomenė šio žingsnio niekada nepripažino.

Prancūzijoje kritikuojamas vyriausybės sprendimas per protestus dislokuoti karius (5) 3 d.

Prancūzijos vyriausybės sprendimas per šeštadienį vyksiančius kassavaitinius „geltonųjų liemenių“ judėjimo protestus sustiprinti policijos pajėgas kariuomenės padaliniais trečiadienį išprovokavo kritikos laviną, opozicijai nerimaujant, kad kariai gali būti panaudoti tvarkai...

Europos Parlamentas siūlo atidėti „Brexit“ ne ilgiau kaip iki balandžio 18-osios (4) 3 d.

Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani ketvirtadienį nurodė nenorįs, kad „Brexit“ būtų atidėtas ilgiau kaip iki balandžio 18 dienos, nes priešingu atveju gali būti sutrikdyti gegužę vyksiantys Europos Sąjungos įstatymų leidžiamosios institucijos rinkimai.

„Ethiopian Airlines“: sudužusio „Boeing 737 MAX 8“ pilotai buvo užbaigę visas treniruotes 3 d.

„ Ethiopian Airlines “ paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, esą sudužusio „ Boeing 737 MAX 8 “ pilotai nesitreniravo skrydžio simuliatoriumi, ir patikino, kad tragiškai pasibaigusio skrydžio pilotai užbaigė visas treniruotes.

Įtampa ir nerimas Briuselyje didėja: ES siūlys Britanijai dvi galimybes atnaujinta 01.10 val. (248) 3 d.

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį susitarė pasiūlyti Didžiosios Britanijos premjerei Theresai May dvi galimybes atidėti „Brexit“, kad kovo 29-ąją būtų išvengta chaotiško šalies išstojimo iš bloko be jokio susitarimo, nurodė du Europos šaltiniai.

Suimtas Brazilijos eksprezidentas Michelis Temeras 3 d.

Brazilijos buvęs prezidentas Michelis Temeras ketvirtadienį buvo suimtas vykdant didelį antikorupcinį tyrimą, į kurio akiratį jau yra patekę dešimtys politikų ir verslo veikėjų, pranešė šalies žiniasklaida.

JAV išbando Europoje naują greitojo dislokavimo strategiją (46) 3 d.

Iš vienos bazės Teksase į Vokietiją ketvirtadienį atvyko daugiau nei 300 JAV karių, NATO pirmąkart išbandant naująją karių greitojo dislokavimo strategiją, turinčią atgrasyti Rusiją nuo galimos agresijos.

Ekspertas: Kremlius parengs rusiškąją Nazarbajevo versiją (75) 3 d.

Nursultanas Nazarbajevas , Kazachstano prezidentas nuo 1990 m., sulaukęs 78-erių pareiškė pasitraukiantis iš vadovavimo šaliai. Tai, kaip jis tariamai atsisako galios, galėtų būti pavyzdys jaunesniam jo kolegai ir tam tikra prasme ištikimam mokiniui: Rusijos prezidentui Vladimirui...

Į Ukrainą atplaukusiame laive – 51 mln. dolerių vertės kokaino siunta planuota siųsti į Europos šalis (20) 3 d.

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) ketvirtadienį konfiskavo apytiksliai 51 mln. JAV dolerių (44,8 mln. eurų) vertės kokaino siuntą, aptiktą iš Pietų Amerikos atvykusiame krovininiame laive, atplaukusiame į Juodojoje jūros uostamiestį Odesą.

Tragedija Irake: apvirtus keltui aukų vis daugėja atnaujinta 17.30 (2) 3 d.

Irake prie šiaurinio Mosulo miesto mažiausiai 54 žmonės žuvo ketvirtadienį patvinusioje Tigro upėje nuskendus keltui, tarp kurio keleivių buvo šeimų, šventusių kurdų Naujuosius metus, pranešė pareigūnai.

Trumpas dar kartą užsipuolė velionį senatorių McCainą (7) 3 d.

Praėjus septyniems mėnesiams po senatoriaus Johno McCaino mirties JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė nesulaukęs padėkos už jo laidotuves, praneša agentūros AP ir „Reuters“.

1 2 3