-
Vakar

Šaltiniai policijoje: Strasbūro šaulys nukautas (77) 7 val.

Šaltiniai iš Prancūzijos policijos praneša, kad Strasbūro šaulys nukautas. Jis buvo sandėlyje Strasbūro Meinau rajone, praneša BBC.

Iš Europos – vieningas smūgis Rusijai (350) 9 val.

Europos Sąjungos lyderiai ketvirtadienį dar pusmečiui pratęsė ekonomines sankcijas Rusijai, paskelbtas dėl Maskvos vaidmens Ukrainos konflikte, tvyrant padidėjusiai įtampai dėl praeitą mėnesį įvykusios konfrontacijos Kerčės sąsiauryje.

ES pratęsia ekonomines sankcijas Rusijai (10) 10 val.

Nesant pažangos konflikte su Ukraina, Europos Sąjunga pratęsia ekonomines sankcijas Rusijai. Dėl to viršūnių susitikime Briuselyje susitarė ES šalių lyderiai, informavo Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas .

Nelegali imigracija į ES sumažėjo trečdaliu (3) 10 val.

Nelegaliai į ES atvykstančių migrantų skaičius, Europos sienų ir pakrančių apsaugos agentūros (Frontex) duomenimis, šiais metais sumažėjo trečdaliu. Iki lapkričio užregistruota iš viso 138 000 migrantų, ir tai yra 30 proc. mažiau nei ankstesniais metais.

JAV suimta numanoma Rusijos slaptoji agentė Butina prisipažino (76) 10 val.

Rusijos pilietė Marija Butina , Jungtinių Valstijų įtariama esant Maskvos vyriausybės slaptąja agente, ketvirtadienį padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl sąmokslo per posėdį federaliniame teisme Vašingtone.

Per susišaudymą su policija JAV mokykloje žuvo paauglys (4) 10 val.

Vienoje Indianos valstijos mokykloje ginkluotas paauglys ketvirtadienį nusišovė susidūręs su policijos pareigūnais, iš anksto perspėtais, kad prie švietimo įstaigos artinasi ginkluotas įtariamasis, pranešė JAV žiniasklaida.

Šveicarijos Alpėse žuvo prancūzas ekstremalių šuolių mėgėjas (9) 12 val.

Šveicarijos Alpėse per nelaimingą atsitikimą žuvo prancūzas, šokinėdavęs iš didelio aukščio su parašiutu, pranešė policija.

Išpuolio Strasbūre vykdytojo ieškanti policija surengė reidą miesto pietiniame rajone (10) 12 val.

Dešimtys Prancūzijos policijos pareigūnų, įskaitant elitinių RAID pajėgų narius, ketvirtadienį apsupo vieną teritoriją Strasbūro miesto pietinėje dalyje, kur paskutinį kartą buvo matytas įtariamas užpuolikas, atakavęs miesto kalėdinę mugę, pranešė ten esantis naujienų...

Europarlamentarai užsimojo apmokestinti „Facebook“, „Google“, „Netflix“ (3) 12 val.

Ketvirtadienį Europos Parlamentas (EP) balsavo už tai, kad „Facebook“ , „Google“, „ Netflix “ ir panašioms įmonėms ES mastu būtų taikomas 5 proc. skaitmeninių paslaugų mokestis.

Trumpas neigia nurodęs savo advokatas nesilaikyti įstatymų (2) 12 val.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį paneigė liepęs savo buvusiam advokatui Michaelui Cohenui pažeidinėti įstatymus, šiam ilgamečiui jo sąjungininkui sulaukus trejų metų įkalinimo bausmės už rinkimų kampanijos finansavimo pažeidimus ir virtinę kitų nusikaltimų.

Per ES viršūnių susitikimą May siekia kompromiso, kad išgelbėtų „Brexit“ sutartį (2) 12 val.

Patyrusi partiečių smūgį, bet nenugalėta Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį susitiko su ES lyderiais, kad pamėgintų įtikinti juos padaryti nuolaidų, galinčių išgelbėti „ Brexit “ susitarimą, bet pripažino nesitikinti staigaus proveržio.

Dėl Kim Jong Uno – gandų banga Seule (13) 12 val.

Pietų Korėją užliejo spekuliacinių gandų banga: spėliojama, ar Kim Jong Unas apsilankys šį mėnesį Seule; toks vizitas būtų pirmoji Šiaurės Korėjos lyderio kelionė į Pietų Korėjos sostinę.

JT: Jemeno taikos derybose pasiektas susitarimas dėl paliaubų Chudaidoje 12 val.

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas ketvirtadienį paskelbė, kad per derybas tarp Jemeno konflikto šalių buvo pasiekta keletas proveržių, įskaitant susitarimą paskelbti derybas gyvybiškai svarbiame uostamiestyje.

Švedija imasi veiksmų uždrausti rūkymą lauke (11) 13 val.

Švedija uždraudžia rūkymą lauke tam tikrose viešose vietose, įskaitant žaidimų aikšteles ir traukinių stočių platformas.

Vakarų Virdžinijos kasykloje rasti trys nuo savaitgalio ieškomi žmonės 13 val.

Vakarų Virdžinijoje esančioje anglies kasyklos šachtoje trečiadienį buvo rasti trys nuo savaitgalio ieškomi žmonės, pranešė pareigūnai.

JT: antras Jemeno taikos derybų ratas planuojamas sausio pabaigoje 13 val.

Antras Jemeno taikos derybų ratas numatytas sausio pabaigoje, ketvirtadienį paskelbė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas.

May patvirtino atsistatydinsianti dar iki 2022-ųjų rinkimų 14 val.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May ketvirtadienį patvirtino atsistatydinsianti anksčiau negu jos šalyje įvyks nauji visuotiniai rinkimai, turintys įvykti 2022 metais.

Kongo DR sostinėje likus 10 dienų iki rinkimų gaisras sunaikino tūkstančius balsavimo mašinų 15 val.

Kongo Demokratinė Respublika ketvirtadienį pranešė, kad praeitą naktį, likus vos 10 dienų iki prezidento rinkimų, sostinėje Kinšasoje kilęs gaisras supleškino tūkstančius balsavimo mašinų, tačiau pareigūnai žada, kad tai proceso nesutrikdys.

Švedijoje sulaikytas vyras, įtariamas planavęs teroristinę ataką (1) 15 val.

Švedijos vakaruose areštuotas vyras, įtariamas planavęs teroro išpuolį, ketvirtadienį pranešė šalies saugumo tarnyba.

Britų spauda May laimėtą balsavimą laiko Pyro pergale 15 val.

Politiškai šališki Didžiosios Britanijos laikraščiai ketvirtadienį iš esmės sutarė, kad nors ministrė pirmininkė Theresa May laimėjo savo partijos balsavimą dėl pasitikėjimo, jos pozicijos susilpnėjo ir jai teks susidurti su visomis įmanomomis kliūtimis dėl „ Brexit “.

„Hamas“ prisiėmė atsakomybę už dvi atakas prieš izraeliečius Vakarų Krante (11) 16 val.

Palestiniečių islamistų judėjimas „ Hamas “ ketvirtadienį prisiėmė atsakomybę už dvi pastarojo meto atakas okupuotame Vakarų Krante , per kurias žuvo trys izraeliečiai.

Kodėl staiga visiems parūpo Europos Parlamento rinkimai? jų baigtis – gyvybiškai svarbi (33) 16 val.

Rinkimai į Europos Parlamentą tradiciškai būdavo priskiriami prie tų ne itin kam įdomių politinių reikalų. Šį kartą viskas kitaip. Senajame žemyne gegužės 23–26 dienomis vyksiantis balsavimas primins savotišką referendumą dėl viso 60 metų trunkančio Europos eksperimento,...

Britų parlamentarai dėl „Brexit“ susitarimo balsuos sausį 16 val.

Britų įstatymų leidėjai dėl premjerės Theresos May pasiekto „ Brexit “ susitarimo balsuos sausį, rodo ketvirtadienį Bendruomenių Rūmų pirmininkės Andrea Leadsom paskelbtas tvarkaraštis.

Ferdinando Giugliano: žlunga didi Macrono vizija (7) 17 val.

Užteko vienos Emmanuelio Macrono kalbos, kad sužlugtų visa jo euro zonos išjudinimo strategija. Išrinktas prezidentu, E. Macronas pažadėjo laikytis pinigų sąjungos biudžeto taisyklių, kad susigrąžintų Vokietijos pasitikėjimą.

JAV daugiausiai gyvybių nusinešantis narkotikas – fentanilis (13) 17 val.

Fentanilis dabar vertinamas kaip daugiausiai gyvybių Amerikoje nusinešantis narkotikas, teigiama naujoje ataskaitoje.

Vakarų Krante per išpuolį rimtai sužeisti keturi žmonės 17 val.

Netoli vienos gyvenvietės Izraelio okupuotame Vakarų Krante per išpuolį, kurio metu buvo šaudoma, buvo rimtai sužeisti keturi žmonės, pranešė Izraelio armija ir gelbėjimo tarnybos.

Ragina imtis sankcijų, jei Rusija nepaleis Ukrainos jūreivių (80) 17 val.

Europos Parlamentas ( EP ) trečiadienį palankiai įvertino Ukrainos vykdomas reformas, o kartu pasmerkė Rusijos agresiją ir paragino imtis sankcijų, jei Ukrainos jūreiviai nebus paleisti, rašoma Europos Parlamento informacijos biuro atsiųstame pranešime spaudai.

Tuskas ir May susitiks paskutinės minutės derybų prieš ES viršūnių susitikimą (3) 18 val.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ketvirtadienį pranešė, kad susitiks su Didžiosios Britanijos premjere Theresa May „paskutinės minutės derybų“, prieš ES viršūnių susitikimą bandant išsaugoti Londone kritikuojamą „ Brexit “ susitarimą.

Po išpuolio Strasbūre Prancūzijos vyriausybė ragina „geltonąsias liemenes“ susilaikyti nuo protestų (5) 18 val.

Prancūzijos vyriausybė ketvirtadienį paragino „geltonųjų liemenių“ judėjimo dalyvius šį savaitgalį susilaikyti nuo naujų demonstracijų. Tokį savo prašymą vyriausybė motyvavo itin dideliu saugumo pajėgų darbo krūviu, kuris dar padidėjo po teroro akto Strasbūro...

Jemeno taikos derybose Švedijoje – finišo tiesioji 18 val.

Švedijoje vykstančios Jemeno vyriausybės ir husių sukilėlių derybos, kurių dėmesio centre yra du pagrindiniai šalies oro ir jūrų uostai, trečiadienį priartėjo prie lemiamo taško, likus suskaičiuotoms valandoms iki ketvirtadienį numatytos diskusijų pabaigos.

Po visą pasaulį apskriejusio reportažo išaiškėjo Rusijos apgavystė (267) 18 val.

„Moderniausias robotas“, parodytas per Rusijos pagrindinės naujienų televizijos reportažą, iš tikrųjų buvo vyras roboto kostiumu, trečiadienį atskleidė interneto vartotojai.

Rusija atsakydama į Slovakijos veiksmus išvaro vieną jos diplomatą (24) 19 val.

Rusija persona non grata paskelbė vieną slovakų karinį diplomatą, taip reaguodama į rusų diplomato išsiuntimą iš Slovakijos , ketvirtadienį pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova .

Kinija du kanadiečius įtaria sukėlus pavojų nacionaliniam saugumui (4) 19 val.

Kinija ketvirtadienį patvirtino, kad vyksta tyrimas dėl dviejų Kanados piliečių, įtariamų „veikla, kėlusia pavojų“ nacionaliniam saugumui.

Jeruzalės senamiestyje užpulti du Izraelio pasieniečiai, užpuolikas nukautas 20 val.

Jeruzalė s senamiestyje užpuolikas ketvirtadienį subadė du Izraelio pasienio policijos narius ir buvo nušautas, pranešė policija.

Atstovų Rūmų pirmininko posto siekianti Nancy Pelosi sutiko su kadencijų apribojimu (2) 20 val.

JAV politikos veteranė Nancy Pelosi trečiadienį žengė dar vieną svarbų žingsnį link savo tikslo dar kartą tapti Atstovų Rūmų pirmininke.

Ankaroje per traukinio avariją žuvo devyni žmonės, 47 sužeisti atnaujinta 12.10 (1) 20 val.

Turkijos sostinėje ketvirtadienį greitajam traukiniui įsirėžus į lokomotyvą, žuvo devyni ir buvo sužeisti dar 47 žmonės, pranešė pareigūnai.

Rusijos kariuomenės vadas kaltina NATO telkiant pajėgas prie jos sienų (33) 20 val.

Rusijos kariuomenės Generalinio štabo viršininkas trečiadienį įspėjo, kad NATO telkia pajėgas netoli šalies sienų.

Prancūzijoje mirė „geltonųjų liemenių“ protestuotojas, kurį partrenkė sunkvežimis atnaujinta 10.44 20 val.

Prancūzijoje mirė „ geltonųjų liemenių “ antivyriausybinių protestų dalyvis, kurį šalies pietuose partrenkė sunkvežimis, ketvirtadienį pranešė vietos prokuroro pavaduotoja.

Prie Havajų sudužus naikintuvui buvo sužeistas jo pilotas (4) 21 val.

Prie Honolulu pakrantės trečiadienį sudužus pratybose dalyvavusiam kariniam lėktuvui buvo sužeistas Havajų nacionalinės gvardijos oro pajėgų kontraktininkas, pranešė pareigūnai.

Ukrainos konsulas aplankė Maskvoje laikomus ukrainiečių jūreivius (9) 21 val.

Ukrainos konsulas trečiadienį aplankė visus Maskvos tardymo izoliatoriuose laikomus ukrainiečių jūreivius, pranešė Ukrainos užsienio reikalų ministerijos Konsulinės tarnybos departamento atstovas Vasylis Kyrylyčas.

Žurnalistų dėmesio centre – Putino apsauginiai: jie net nenutuokė, kaip elgtis (125) 21 val.

Rusijos Federacijos prezidento apsaugos tarnybos pareigūnai dirba apsimetę operatoriais, praneša žurnalistai.

Kanada nerimauja dėl dar vieno Kinijoje dingusio savo piliečio (6) 22 val.

Kanados užsienio reikalų ir tarptautinės prekybos ministerijos pareigūnams nepavyksta susisiekti su Kinijoje esančiu Kanados piliečiu, kiek anksčiau pranešusiu, kad jį apklausia kinų pareigūnai, trečiadienį pranešė kanalas CBC.

Tragedija Ankaroje: greitasis traukinys įsirėžė į viaduką, žuvo 9 žmonės  47 sužeisti (5) 23 val.

Turkijos sostinėje ketvirtadienį greitajam traukiniui įsirėžus į lokomotyvą, žuvo devyni ir buvo sužeisti dar 47 žmonės, pranešė pareigūnai.

Kokią kainą mokėsime kovoje su suklastotomis naujienomis? (27) 23 val.

Rinkimų Europoje patirtis rodo, kad stiprinant tiriamąją žurnalistiką ir iš anksto perspėjant visuomenę apie galimas dezinformacijos kampanijas įmanoma išugdyti žmonių atsparumą melagingoms naujienoms. Bet kova tarp naujienų klastotojų ir bendrovių, kurių platformas šie...

gruodžio 12 d., 2018

Britanijos premjerė May planuoja atsistatydinti prieš 2022 metų rinkimus (6) 1 d.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May trečiadienį sakė savo partijos įstatymų leidėjams, nutarusiems surengti balsavimą dėl pasitikėjimo vyriausybės vadove, kad ketina atsistatydinti dar prieš 2022 metų visuotinius rinkimus, sakė Konservatorių partijos parlamentarai.

Trumpo aplinkoje – dar vienas nemalonus skandalas (4) 1 d.

Buvęs JAV prezidento Donaldo Trumpo advokatas ir reikalų tvarkytojas Michaelas Cohenas , kuris kažkada sakė, kad „priimtų kulką“, skirtą jo bosui, trečiadienį buvo nuteistas trejus metus kalėti už virtinę nusikaltimų, įskaitant išmokų už tylą dviem moterims...

Įžūlus Rusijos elgesys gali atsisukti kitu galu: Europa siūlo, kaip išgąsdinti Rusiją (92) 1 d.

Europos Parlamentas ( EP ) trečiadienį palankiai įvertino Ukrainos vykdomas reformas, o kartu pasmerkė Rusijos agresiją ir paragino imtis sankcijų, jei Ukrainos jūreiviai nebus paleisti, praneša EP informacijos biuras Lietuvoje.

Lenkijos parlamente – svarbi dešiniųjų pergalė 1 d.

Lenkijos parlamento žemieji rūmai trečiadienį pareiškė pasitikėjimą premjero Mateuszo Morawieckio vyriausybę, vyriausybės vadovui paprašius įvertinti vienus metus dirbančio jo kabineto veiklą, pranešė visuomeninio radijo naujienų agentūra IAR.

Strasbūro šaudynių įtariamasis tebėra laisvėje (12) 1 d.

Prancūzijos Strasbūro miesto Kalėdų mugėje surengtų šaudynių įtariamasis vis dar yra laisvėje. Šimtai pareigūnų šiuo metu dalyvauja jo paieškoje, skelbia BBC.

Ultimatumas: dėl „Brexit“ iš naujo nebus deramasi (2) 1 d.

Dėl „Brexit“ susitarimo, kurį sudarė Europos Sąjunga ir Didžioji Britanija , nebus deramasi iš naujo, trečiadienį perspėjo prancūzų užsienio reikalų ministras Jeanas-Yves'as Le Drianas.

Milžiniškas kontraktas gali žlugti lyg kortų namelis: viskas priklauso nuo JAV (8) 1 d.

Kroatijos kontraktas už 500 mln. dolerių (440,7 mln. eurų) įsigyti iš Izraelio 12 naudotų naikintuvų F-16 gali žlugti, jei jam nepritars Jungtinės Valstijos, trečiadienį pranešė Zagrebas.

Turkija žada rimtą atsaką: tai įvyks artimiausiomis dienomis (6) 1 d.

Turkija trečiadienį perspėjo, kad artimiausiomis dienomis pradės naują operaciją Sirijoje prieš amerikiečių remiamus kurdų kovotojus, kuriuos Ankara laiko teroristine grupe.

Theresa May atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo (81) 1 d.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė trečiadienį vakare atlaikė balsavimą dėl nepasitikėjimo, inicijuotą dalies jos Konservatorių partijos parlamentinės frakcijos narių, nusistačiusių prieš šalies narystę Europos Sąjungoje, bet taip pat nepritariančių premjerės su...

Vengrijos parlamente kilo chaosas (6) 1 d.

Vengrijos parlamente trečiadienį kilo neįprastas chaosas, įstatymų leidėjams priimant prieštaringai vertinamus teismų sistemos reformos ir darbo įstatymus.

Apklausa palanki May: žmonės ją norėtų matyti poste (6) 1 d.

Artėjant balsavimui dėl nepasitikėjimo Theresa May kaip Konservatorių partijos lydere, nauja nuomonės tyrimų instituto „ YouGov “ apklausa parodė, kad didesnė dalis britų visuomenės nori, kad ji liktų poste, informuoja „Euronews“ .

Trumpas išpuolį Strasbūre pasitelkė kaip argumentą planuojamai sienai Meksikos pasienyje statyti (35) 1 d.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas išpuolį Strasbūre pasitelkė kaip pavyzdį agituoti už sienos Meksikos pasienyje statybą. „Dar vienas labai blogas teroristinis išpuolis Prancūzijoje“, - rašė jis trečiadienį tviteryje ir pridūrė: „Mes savo sienas dar labiau stiprinsime“....

Aštuonios ES šalys pareiškė palaikančios sutartį dėl Irano branduolinės programos (4) 1 d.

Aštuonios Europos Sąjungos šalys trečiadienį pareiškė esančios įsipareigojusios laikytis susitarimo dėl Irano branduolinės programos, bet paragino Teheraną sustabdyti „destabilizuojančią veiklą regione“, ypač balistinių raketų bandymus.

Latvijos susivienijimas „Naujoji vienybė“ pasirengęs imtis iniciatyvos formuoti vyriausybę (3) 1 d.

Latvijos partijų susivienijimas „ Naujoji vienybė “ yra pasirengęs pradėti su likusiomis partijomis konsultacijas ir aiškintis, ar yra stabili dauguma, galinti susitarti dėl būsimų naujos vyriausybės uždavinių, trečiadienį po susivienijimo valdybos posėdžio žurnalistams...

JAV kariškiai paskelbė per karo lėktuvų susidūrimą prie Japonijos žuvusių karių pavardes (10) 1 d.

JAV kariškiai paskelbė penkių jūrų pėstininkų, kurie praėjusią savaitę žuvo prie pietinių Japonijos krantų ore susidūrus degalų papildymo lėktuvui ir naikintuvui, pavardes.

Antro Rusijos sulaikyto Ukrainos laivo vadas atsisakė duoti parodymus (71) 1 d.

Antrojo iš trijų Ukrainos karinių jūrų pajėgų, praeitą mėnesį perimtų Rusijos per incidentą Kerčės sąsiauryje, paskelbė neketinantis duoti jokių parodymų savo byloje, iškeltoje Maskvos dėl „valstybės sienos pažeidimo“, nes laiko save karo belaisviu, trečiadienį...

Britų vyriausybė svyruoja, o išeičių horizonte nėra (38) 1 d.

Jungtinės Karalystės ministrė pirmininkė Theresa May susiduria su didžiausia krize per visą neramų savo valdymo laikotarpį, konservatoriams nusprendus surengti pasitikėjimo balsavimą jos valdymu.

Vėjuonis kelias artimiausias dienas nesikiš į Latvijos vyriausybės formavimo derybas 1 d.

Latvijos prezidentas Raimondas Vėjuonis kelias artimiausias dienas nedalyvaus vyriausybės formavimo procese, nes į naujos sudėties parlamentą išrinktos politinės partijos paprašė daugiau laiko, kad galėtų susitarti dėl koalicijos modelio, naujienų agentūrai BNS nurodė...

Slovakija pasirašė didžiausią šalies istorijoje ginkluotės pirkimo sandorį (48) 1 d.

Slovakija įsigis 14 Jungtinėse Valstijose pagamintų F-16 naikintuvų, trečiadienį pranešė Slovakijos premjeras Peteris Pellegrinis, atmesdamas ankstesnius prieštaravimus sandoriui.

102 metų senolė tapo vyriausia pasaulyje šuolininke parašiutu (2) 1 d.

Pietų Australijoje 102 metų senolė atliko šuolį iš 4,3 tūkst. metrų aukščio parašiutu ir, kaip manoma, tapo vyriausia parašiutininke pasaulyje.

Kinijoje oficialiai suimtas tarptautinį pripažinimą pelnęs žurnalistas fotografas (1) 1 d.

Tarptautinį pripažinimą pelniusį kinų fotonaujienų žurnalistą Lu Guangą, lapkritį dingusį Kinijos neramiame rytiniame Sindziango regione, „oficialiai suėmė“ vietos pareigūnai, trečiadienį pranešė jo žmona.

Sencovui skirtą Sacharovo premiją atsiėmė premijos laureato giminaitė (11) 1 d.

Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani trečiadienį Strasbūre įteikė Rusijoje kalinamam ukrainiečių režisieriui Olehui Sencovui skirtą 2018 metų Andrejaus Sacharovo premiją už minties laisvę jo atstovei – pusseserei Natalijai Kaplan.

Luhansko separatistai perdavė Kijevui 42 nuteistuosius (8) 1 d.

Luhansko srities separatistai perdavė Ukrainos valdžiai 42 iki konflikto Donbase pradžios nuteistus asmenis, panorusius atlikti bausmę Kijevo kontroliuojamose įstaigose, trečiadienį pranešė Ukrainos žmogaus teisių ombudsmenė.

Macronas sušaukė nepaprastąjį saugumo tarybos posėdį (12) 1 d.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas trečiadienį dalyvauja prezidentūroje surengtame nepaprastajame saugumo tarybos pasitarime po ankstesnę dieną rytiniame Strasbūro mieste įvykdytos atakos, per kurią žuvo trys žmonės ir dar mažiausiai 13 buvo sužeisti.

Gazos Ruože mirė per protestus pasienyje sužeistas keturmetis (2) 1 d.

Gazos Ruožo ir Izraelio pasienyje per susirėmimus tarp karių ir protestuotojų prieš savaitę sunkiai sužeistas ketverių metų palestinietis neišgyveno, pranešė šio palestiniečių anklavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Vestminsterio rūmuose – absurdo teatras: Briuseliui teliko kraipyti galvas (96) 1 d.

Pirmadienį Vestminsterio rūmai labiau priminė ne parlamentą, o farso komediją. Košės privirta daug, ir ją srėbti teks ne kam kitam, o patiems britams, „Deutsche Welle“ nuomonių skiltyje rašo apžvalgininkė Barbara Wesel.

Bankoke policininkas ne tarnybos metu nušovė turistą prancūzą (3) 1 d.

Bankoko smurtu liūdnai pagarsėjusioje dalyje trečiadienį po muštynių bare policininkas ne tarnybos metu nušovė turistą iš Prancūzijos , pranešė policija.

Paskelbta Strasbūro šaulio tapatybė šaukė „Allahu Akbar“ (48) 1 d.

Strasbūro Kalėdų mugėje išvakarėse šaudynes surengęs asmuo buvo 29 metų Cherifas Chekattas, trečiadienį pranešė du šaltiniai iš policijos.

Lenkijos premjeras prašo parlamento balsuoti dėl pasitikėjimo jo vyriausybe 1 d.

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis trečiadienį kreipėsi į parlamento pirmininką Mareką Kuchcinskį prašydamas surengti balsavimą dėl pasitikėjimo jo vyriausybe.

Flynno advokatai: jis nenusipelnė kalėjimo (1) 1 d.

Buvęs Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Michaelas Flynnas nenusipelnė kalėjimo už tai, kad melavo apie savo kontaktus su rusais po respublikono pergalės 2016-ųjų rinkimuose, tvirtina jo advokatai.

Turkija žada pradėti naują operaciją prieš Sirijos kurdų kovotojus (11) 1 d.

Turkija „artimiausiomis dienomis“ žada pradėti naują operaciją Sirijoje prieš JAV remiamus kurdų kovotojus, kuriuos Ankara laiko teroristine grupuote, trečiadienį paskelbė turkų prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas .

Vokietijoje dėl gedimo fabrike į gatvę išsiliejo tona šokolado (17) 1 d.

Viena gatvė Vokietijos vakaruose tarsi pavirto išgalvoto šokolado gamintojo Vilio Vonkos darbu, iš vietos gamyklos ant asfalto išsiliejus ir sutirštėjus tonai pieninio šokolado, antradienį pranešė žiniasklaida.

Skelbiama, kad mirė Kim Jong Uno netikra močiutė (2) 1 d.

Mirė Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo antroji žmona – dabartinio lyderio Kim Jong Uno netikra močiutė, trečiadienį pranešė Pietų Korėjos vyriausybė.

Tabu sulaužytas: valstybinės Rusijos televizijos eteryje – Putino duktė (275) 1 d.

Beveik 20 metų Rusijos žiniasklaidoje galiojantis tabu dėl naujienų apie šalies prezidento Vladimiro Putino asmeninį gyvenimą šiek tiek sušvelnėjo: valstybinėje televizijoje parodytas interviu su moterimi, kuri, kaip manoma, yra jo duktė.

Abiejų Korėjų kariai tikrina, ar buvo likviduoti prie fronto linijos įrengti bunkeriai 1 d.

Pietų ir Šiaurės Korėjų kariai trečiadienį pirmą kartą taikiai įžengė į vieni kitų teritoriją ir tikrina, ar demilitarizuotoje zonoje ( DMZ ) buvo, kaip sutarta, likviduoti sargybiniai postai, pranešė Seulas .

Jaunavedį nušovusiam vyrui – mirties bausmė (13) 1 d.

Teksase antradienį vakare buvo įvykdyta egzekucija vienam kaliniui, prieš 25 metus per ginkluotą apiplėšimą nušovusiam vieną jaunavedį.

Trumpas: žmonės sukiltų, jei man būtų inicijuota apkalta (12) 1 d.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė nerimaująs, kad demokratai gali jam inicijuoti apkaltą.

Balsuos dėl nepasitikėjimo Theresa May atnaujinta 11.45 (49) 1 d.

Trečiadienį britų spauda pranešė, kad konservatorių partijos nariai ketina inicijuoti balsavimą dėl nepasitikėjimo JK premjere Theresa May .

Liudininkai pasakoja apie Strasbūre kilusią paniką: žmonės lakstė ir verkė ant tilto sužeistąjį radęs vyras: po 45 min. liovėmės gaivinti (134) 1 d.

Prancūzijos policija trečiadienį tebeieško asmens, nušovusio tris žmones ir sužeidusio dar keliolika žymios Kalėdų mugės Strasbūre lankytojų.

Britanijos premjerės laukia sunki akistata su įpykusiu parlamentu (5) 1 d.

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovės Theresos May trečiadienį laukia akistata su įpykusiu parlamentu, jai nusprendus atidėti svarbų balsavimą dėl „ Brexit “ susitarimo.

Po šaudynių Strasbūre regione žada uždrausti protesto akcijas (6) 1 d.

Žemutinio Reino departamento, kur yra Strasbūras , valdžia dėl saugumo uždraus visas demonstracijas, numatytas trečiadienį. Tai naktį į trečiadienį pranešė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Christophe`as Castaneras.

Meksikoje per bažnytinę procesiją sprogus fejerverkams žuvo aštuoni žmonės 1 d.

Meksikoje antradienį per bažnytinę procesiją sprogus fejerverkams žuvo aštuoni žmonės ir dar pusšimtis buvo sužeisti, pranešė pareigūnai.

gruodžio 11 d., 2018

Po šūvių Strasbūre – milžiniškos saugumo pajėgos: yra žuvusių, nukentėjusieji kritinės būklės atnaujinta 13.50 (595) 2 d.

Mažiausiai 3 žmonės žuvo ir dar 13 buvo sužeisti antradienį Strasbūre. Policijai žinomas asmuo ėmė šaudyti netoli turistų pamėgtos Kalėdų mugės Prancūzijos mieste Strasbūre.

Triumfo arka vėl atvira lankytojams (5) 2 d.

Triumfo arka Paryžiuje po beveik dviejų savaičių pertraukos trečiadienį vėl bus atvira lankytojams. Tai antradienį paskelbė Prancūzijos paminklų departamentas. Riaušininkai per „geltonųjų liemenių“ protestus gruodžio 1-ąją Paryžiaus simbolį apipaišė grafičiais ir...

Milžinišką sumą pasisavinusios vienuolės siautė kazino (65) 2 d.

Dvi vienuolės iš katalikiškos mokyklos Kalifornijoje prisipažino pasisavinusios 500 tūkst. JAV dolerių (438 tūkst. eurų), kuriuos išleido kelionėms ir lošimui Las Vegase , pirmadienį pranešė jų ordinas.

Tuskas: ES nori padėti May gauti parlamento pritarimą „Brexit“ susitarimui (1) 2 d.

Briuselis, gruodžio 11 d. (AFP-BNS). Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas antradienį po susitikimo su Didžiosios Britanijos premjere Theresa May pareiškė, kad Bendrija nori padėti jai pelnyti parlamento pritarimą „Brexit“ susitarimui, tačiau sakė nežinantis,...

Nuspręsta: viešasis transportas Liuksemburge nuo 2020 metų pradžios bus nemokamas (5) 2 d.

Už važiavimą traukiniais ir autobusais Liuksemburge nuo 2020 metų pirmojo ketvirčio nereikės mokėti nė cento. Tai antradienį kalbėdamas parlamente pareiškė ministras pirmininkas Xavier'as Bettelis.

Trumpas ir demokratai nesutaria dėl finansavimo sienai prie Meksikos (5) 2 d.

JAV lyderis Donaldas Trumpas ir Kongreso demokratų lyderiai antradienį Baltuosiuose rūmuose susiginčijo dėl prezidento grasinimo nutraukti finansavimą šalies vyriausybei, jei jis negaus pinigų sienai prie Meksikos .

Jemeno vyriausybė ir sukilėliai per derybas apsikeitė 15 tūkst. kalinių pavardėmis (1) 2 d.

Jemeno vyriausybė ir sukilėliai antradienį paskelbė masinio apsikeitimo kaliniais planus ir apsikeitė maždaug 15 tūkst. pavardžių.

Katedroje prie San Paulo užpuolikas nušovė penkis žmones (2) 2 d.

Vienoje pietų Brazilijos katedroje po mišių antradienį užpuolikas nušovė keturis žmones, dar keturis sužeidė, o po susišaudymo su policija paleido kulką sau į galvą, pranešė pareigūnai.

Merkel: galimybių pakeisti „Brexit“ susitarimą nėra (10) 2 d.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį po derybų su Didžiosios Britanijos premjere Theresa May pareiškė nematanti jokių galimybių pakeisti „Brexit“ susitarimą.

JAV priskyrė Pakistaną prie religijos laisvę pažeidinėjančių šalių (6) 2 d.

Jungtinės Valstijos antradienį paskelbė, kad įrašė Pakistaną į šalių, pažeidinėjančių religijos laisvę, „juodąjį sąrašą“, taip padidindamos spaudimą dėl Pakistano elgesio su mažumomis.

EP pritarė humanitarinių vizų prieglobsčio prašytojams išdavimui (31) 2 d.

Europos Parlamentas antradienį Strasbūre patvirtino ataskaitą dėl iniciatyvos Europos Sąjungos narių ambasadoms trečiosiose šalyse nuo kitų metų išdavinėti humanitarines vizas, kad prieglobsčio siekiantys asmenys nerizikuotų gyvybe bandydami pasiekti ES teritoriją.

Turkijos šiaurės rytuose nušautas policijos viršininkas (2) 2 d.

Turkijos šiaurės rytų Rizės provincijoje vienas pareigūnas nušovė regiono policijos viršininką, antradienį pranešė vietos žiniasklaida.

Vaizdo įraše – Rusijos raketos nesėkmė (137) 2 d.

Rusijos Kapustin Jaro raketų poligone nenumatytoje vietoje nukrito raketa S-300 . Dėl šio įvykio įsiplieskė gaisras, rašo unian.net.

Putinas giria sovietų disidentą rašytoją Solženicyną (28) 2 d.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį per šimtąsias Aleksandro Solženicyno gimimo metines atidengė šio sovietų disidento statulą ir vadino jį patriotu, kurio darbai kažkada buvo draudžiami.

1 2 3