-
Vakar

Paaiškėjo neįtikėtina tragedijos priežastis – vienas neatsargus rankos mostas pražudė 5 asmenų šeimą (16) 8 val.

Remiantis naujausiais žiniasklaidos pranešimais, vienas iš hidroplano keleivių, darydamas nuotrauką, galėjo netyčia trenkti per galvą pilotui, ir šis prarado sąmonę, rašo news.sky.com. Kalbama apie 2017 metų gruodžio 31 dieną Sidnėjuje įvykusią nelaimę.

Incidentas Kelne: įkaitę paėmęs asmuo galėjo turėti teroristinių motyvų (8) 8 val.

Vokietijos policija pirmadienį pareiškė neatmetanti galimybės, kad įkaitę Kelno traukinių stotyje paėmęs ir kelis žmones sužeidęs vyras turėjo teroristinių motyvų.

Irano gynybos ministras palygino Trumpą su Hitleriu (3) 9 val.

Irano gynybos ministras griežtai sukritikavo JAV prezidento Donaldo Trumpo politiką ir palygino ją su Adolfo Hitlerio politika. D. Trumpas ignoruoja tarptautinius susitarimus, pavyzdžiui, 2015-ųjų Vienos branduolinį susitarimą, tvirtai muša karo būgną ir veda pasaulį karo...

Rusijos Ortodoksų Bažnyčia skelbia nutraukianti ryšius su Konstantinopoliu papildyta (324) 9 val.

Rusijos Ortodoksų Bažnyčia pirmadienį paskelbė nutraukianti ryšius su Konstantinopolio Patriarchatu dėl jo praėjusią savaitę priimto sprendimo pripažinti Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios nepriklausomybę.

Sirija ir Irakas planuoja netrukus atidaryti bendrą sienos perėją (3) 9 val.

Netrukus bus vėl atidaryta sienos perėja tarp Sirijos ir Irako, pirmadienį paskelbė Damasko ir Bagdado diplomatijos vadovai.

May: „Brexit“ susitarimas tebėra „pasiekiamas“ (1) 11 val.

Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May pirmadienį pareiškė tebesitikinti, kad „Brexit“ susitarimas yra „pasiekiamas“, nors Londono derybos su Europos Sąjunga atsidūrė aklavietėje dėl sienos su Airija klausimo.

Navalnui gresia baudžiamieji kaltinimai „šmeižtu“ (9) 11 val.

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas pirmadienį, kitą dieną po išėjimo į laisvę atlikus dvi bausmes iš eilės, paskelbė, kad jam gresia nauji baudžiamieji kaltinimai šmeižtu.

Merkel nenori, kad „Brexit“ susitarimo būtų siekiama bet kokia kaina (1) 12 val.

Vokietijos kanclerė pirmadienį pareiškė, kad Berlynas nori, jog Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos kitų metų kovo 29-ąją įvyktų sklandžiai, „tačiau ne bet kokia kaina“.

ES ministrai: laiko pasiekti „Brexit“ susitarimą dar yra 12 val.

Sunerimę Europos užsienio reikalų ministrai pirmadienį tvirtino, kad dar yra laiko pasiekti susitarimą dėl Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Bendrijos po nesėkmės paskutiniajame derybų etape, tačiau Europos Sąjunga perspėjo intensyvinanti pasiruošimą „skyryboms“ be jokio...

Trumpas siunčia valstybės sekretorių Pompeo į Saudo Arabiją (6) 12 val.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sakė „nedelsiant siunčiantis“ JAV valstybės sekretorių Mike'ą Pompeo į Saudo Arabiją pasikalbėti su karaliumi Salmanu dėl dingusio Saudo Arabijos disidento, žurnalisto Jamalo Khashoggi .

Sirijos vyriausybė teigia esanti pasirengusi išnaikinti terorizmą Idlibe (6) 12 val.

Sirijos vyriausybė grasina karine operacija sukilėlių provincijoje Idlibe , jei ekstremistai, kaip sutarta, nepatrauks ginkluotės iš planuojamos buferinės zonos. „Mūsų daliniai prie Idlibo pasirengę išnaikinti terorizmą, jei Idlibo susitarimas nebus įgyvendintas“, - pirmadienį...

JAV pirmoji pora apsilankys uragano nusiaubtose Floridoje ir Džordžijoje (1) 13 val.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį paskelbė ketinantis drauge su žmona Melania apsilankyti Floridos ir Džordžijos valstijose, praėjusią savaitę nukentėjusiose nuo uragano „Michael“.

May informuos parlamentą apie „Brexit“ derybų būklę (1) 13 val.

Didžiosios Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May dar pirmadienį informuos parlamentą apie „ Brexit “ derybų būklę. Tai netikėtai paskelbė vyriausybė. T. May parlamentarams kalbės 16.30 val. Vidurio Europos vasaros laiku.

Trumpas: Saudo Arabijos karalius teigia nežinantis dingusio žurnalisto likimo (3) 13 val.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį sakė, kad kalbėjosi su Saudo Arabijos karaliumi Salmanu, kuris neigė žinantis, kas nutiko dingusiam žurnalistui Jamalui Khashoggi .

Merkel laukia sumaištis po istorinės rinkimų nesėkmės Bavarijoje (12) 13 val.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel susiduria su naujais neramumais dėl savo koalicijos partnerės rezultatų Bavarijos žemės parlamento rinkimuose, – jie tapo skaudžiu smūgiu valdančiajai koalicijai priklausančiai Krikščionių socialinei sąjungai (CSU).

Airijos premjeras: „Brexit“ susitarimą tikėtina pasiekti lapkritį ar gruodį 14 val.

Airijos premjeras Leo Varadkaras pirmadienį išsklaidė lūkesčius, kad „ Brexit “ susitarimas gali būti pasiektas dar per šią savaitę vyksiantį Europos Sąjungos viršūnių susitikimą, ir pareiškė, kad labiau tikėtina, jog tai įvyks lapkritį ar gruodį.

Berlynas deportuos į Maroką 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų bendrininką (5) 14 val.

Vokietija pirmadienį deportuos į Maroką kaip 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų Jungtinėse Valstijose bendrininką nuteistą marokietį, pranešė žiniasklaida.

Merkel regioniniai sąjungininkai pasitiki savimi, nepaisant smūgio Bavarijos rinkimuose 14 val.

Įskaudintas savo partijos pralaimėjimo per Bavarijos žemės rinkimus, žinomas Vokietijos kanclerės Angelos Merkel sąjungininkas Horstas Seehoferis pirmadienį atmetė spekuliacijas dėl jo ateities ir patvirtino, kad yra pasiryžęs toliau remti Vokietijos lyderės nacionalinę...

Kremlius: Trumpas interviu tiesiogiai nekaltino Putino (8) 14 val.

Kremlius pirmadienį neteikė didelės reikšmės televizijos parodytiems JAV prezidento Donaldo Trumpo komentarams, kad Rusijos lyderis Vladimiras Putinas „turbūt“ yra susijęs su nužudymais ir apnuodijimais.

Vakarų Krante nušautas Izraelio karį mėginęs subadyti palestinietis 14 val.

Okupuotame Vakarų Krante pirmadienį buvo nušautas vienas palestinietis , mėginęs durti peiliu Izraelio kariui, pranešė izraeliečių kariuomenė.

Kelno traukinių stotis apsupta, policija vykdo specialiąją operaciją papildyta 16.20 (33) 14 val.

Pagrindinėje Kelno stotyje policija vykdo specialiąją operaciją, per kurią mėginama išlaisvinti numanomą įkaitą, pirmadienį naujienų agentūrai „Interfax“ pranešė viena Vidaus reikalų ministerijos atstovė.

Damaskas sako, kad reikia laiko nustatyti, ar susitarimas dėl Idlibo įgyvendintas 14 val.

Sirija pirmadienį pareiškė, kad laukia, kol Rusija nuspręs, ar susitarimas dėl buferinės zonos įsteigimo šalies šiaurės vakaruose įgyvendintas.

Ukrainoje demonstrantai šturmavo prorusiškos partijos būstinę (54) 14 val.

Sekmadienio vakarą Ukrainos sostinėje Kijeve vykusio nacionalistų mitingo metu vandalai šturmavo prorusiškos politinės šalies partijos būstinę.

„Amnesty International“ darbuotojas teigia buvęs pagrobtas Rusijos saugumo pareigūnų: įrėmė ginklą į galvą ir pasakė, kad mane nužudys (13) 15 val.

Vienas teisių gynimo organizacijos „ Amnesty International “ tyrėjas pirmadienį sakė, kad nuvykęs į Šiaurės Kaukazą stebėti taikių protestų buvo pagrobtas ir žiauriai sumuštas vyrų, prisistačiusių Rusijos saugumo tarnybos nariais.

Indijoje iš stovinčio lėktuvo iškrito ir susižalojo skrydžių palydovė (3) 15 val.

Mumbajuje iš lėktuvo pirmadienį iškrito viena skrydžio palydovė, mėginusi uždaryti orlaivio duris, informavo oro linijų bendrovė „ Air India “.

Vokietijoje ir Europos Sąjungoje rusena konfliktas: prieita net iki ciniškų raginimų (111) 15 val.

Nors nuo Vokietijos susivienijimo praėjo jau 28-eri, o nuo pirmojo Europos Sąjungos išsiplėtimo į buvusį Rytų bloką – 14 metų, tačiau ideologinė siena tarp Rytų ir Vakarų tebestūkso. Migracijos krizė ją dar tik sustiprino, ką rodo aršūs žodiniai mūšiai viešojoje erdvėje.

Prancūzijos pietvakariuose staigūs potvyniai pareikalavo 13 gyvybių (3) 15 val.

Per smarkias audras pietvakarių Prancūzijoje , sukėlusias potvynių ir užblokavusias kai kuriuose kelius, žuvo 13 žmonių, pirmadienį pranešė Vidaus reikalų ministerijos gelbėtojų tarnyba.

Armėnijos premjeras Pašinianas ketina atsistatydinti, kad įvyktų pirmalaikiai rinkimai 15 val.

Armėnijos premjeras Nikolas Pašinianas artimiausiomis dienomis paskelbs apie savo atsistatydinimą, kad būtų paleistas Nacionalinis Susirinkimas ir įvyktų pirmalaikiai parlamento rinkimai.

JK laukia blogiausi metai nuo krizės atnaujinta 14.08 (23) 15 val.

Patvirtinus kai kuriuos Jungtinės Karalystės ekonominius rodiklius aiškėja, kad valstybei gresia sąstingis, vilčių dėl šviesesnio rytojaus neprideda ir „ Brexit “, iki kurio liko mažiau nei pusmetis.

Vokietijoje traukiniui įsirėžus į vilkiką sužeisti 11 žmonių 16 val.

Pietų Vokietijoje 11 žmonių buvo lengvai sužeisti pirmadienį į vilkiką įsirėžus priemiestiniam traukiniui.

Žurnalisto dingimą tirianti Turkija patikrins Saudo Arabijos konsulatą Stambule 16 val.

Turkijos pareigūnai vėliau pirmadienį atliks patikrinimą Saudo Arabijos konsulate Stambule, vykdydami tyrimą dėl iškilaus žurnalisto ir Rijado kritiko Jamalo Khashoggi dingumo, sakė vienas turkų diplomatinis šaltinis.

Nutraukta Kremliaus ruporo RT transliacija Niujorke, Čikagoje ir Los Andžele (43) 16 val.

Dviejų kabelinių tinklų operatoriai Jungtinėse Valstijose, transliuojantys Niujorke, Čikagoje ir Los Andžele, atsisakė transliuoti Kremliaus propagandos ruporu laikomą televiziją RT, pranešama jos tinklalapyje.

Irano ambasada Ankaroje evakuota gavus pranešimą apie bombą 17 val.

Turkijos policija evakavo Irano ambasadą Ankaroje, gavus informacijos apie neva planuojamą išpuolį prieš šiitiškos respublikos atstovybę, pirmadienį pranešė turkų laikraštis „Sabah“.

Tarp žuvusių per pūgą Nepale alpinistų yra žymus pietų korėjietis 17 val.

Tarp devynių alpinistų, praeitą penktadienį žuvusių smarkią pūgą pūgą Nepalo kalnuose, yra pietų korėjietis, kuris nenaudodamas deguonies atsargų yra įkopęs į visas 14 aukštesnių nei 8 km Himalajų kalnų viršūnes.

Kazanėje sprogus siuntinyje paslėptai bombai sužeisti du žmonės 17 val.

Kazanės mieste, kuris yra Rusijos Tatarstano respublikos administracinis centras, du žmonės nukentėjo pirmadienį detonavus siuntinyje paslėptam sprogstamajam įtaisui, pranešė policija.

Prancūzijos pietvakariuose siaučiant audrai žuvo šeši žmonės 18 val.

Mažiausiai šeši žmonės žuvo per smarkias audras pietryčių Prancūzijoje , sukėlusias potvynių ir užblokavusias kai kuriuose kelius, pirmadienį pranešė pareigūnai.

Bardakas: kas iš tiesų vyksta su Rusijos GRU? (248) 18 val.

Jei kiekvieną mielą dieną pasaulio žiniasklaidos antraštėse linksniuojama slaptoji agentūra, net neabejokite – kažkas tikrai ne taip. Būtent taip nutiko su Rusijos karinės žvalgybos agentūra, geriau žinoma iš senesnių laikų atėjusiu trumpiniu GRU , skelbia rferl.org.

Vengrija skelbia karą benamiams (18) 19 val.

Vengrij oje pirmadienį įsigalioja draudimas miegoti gatvėse, premjero Viktoro Orbano vyriausybei priėmus įstatymą dėl benamystės, kurį kritikai vadina žiauriu.

Šiaurės ir Pietų Korėja ketina nutiesti jas sujungsiantį geležinkelį (4) 19 val.

Šiaurės ir Pietų Korėja susitarė apytikriai lapkričio pabaigoje arba gruodžio pradžioje surengti ceremoniją, žymėsiančią ambicingo projekto – abi besivaržančias šalis turinčių sujungti geležinkelių ir kelių statybos – pradžią, pirmadienį paskelbė Suvienijimo...

Trumpas atsiribojo nuo savo ankstesnių pareiškimų: manau, kad kažkas vyksta (6) 19 val.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį atsiribojo nuo savo ankstesnių pareiškimų, kad klimato kaita yra apgaulė, bet pripažino nežinąs, ar už šis reiškinys yra sukeltas žmogaus, ir užsiminė, jog klimatas ateityje turėtų „vėl atsikeisti“.

Makedonijos parlamentas balsuos dėl šalies pavadinimo pakeitimo (1) 20 val.

Makedonijos parlamentas pirmadienį balsuos, ar ratifikuoti susitarimą su Graikija dėl šalies pavadinimo pakeitimo, siekiant galutinai išspręsti vieną ilgiausiai besitęsiančių ginčų Europoje.

Ekspertas: Europa rizikuoja ilgam atsidurti aklavietėje (15) 20 val.

Europos Sąjunga neturėtų ignoruoti fakto, kad tarp jos narių atsiranda vis daugiau takoskyrų. „Tradiciniai Bendrijos metodai: apsimesti, kad nesutarimų nėra, o kai tai nepavyksta – balsuoti, jų neišsprendžia“, – rašo Paryžiaus politologijos instituto profesorius Jeano...

Laikui senkant „Brexit“ derybos atsimušė į aklavietę (4) 20 val.

Paskutinis Londono ir Briuselio vyriausiųjų „ Brexit “ derybininkų bandymas prieš artėjantį svarbų Europos Sąjungos viršūnių susitikimą parengti susitarimo dėl „skyrybų“ sąlygų projektą baigėsi nesėkme, neradus kompromiso Šiaurės Airijos sienos klausimu.

Žiniasklaida: Turkija turi Saudo Arabijos žurnalisto nužudymo garso įrašą atnaujinta 9.10 (15) 21 val.

Turkijos pareigūnai turi žurnalisto Jamalo Khashoggi išmaniojo laikrodžio „ Apple Watch “ garso įrašą, rodantį, kad jis daugiau kaip prieš savaitę buvo nužudytas Saudo Arabijos konsulate Stambule, šeštadienį pranešė turkų provyriausybinis laikraštis „Sabah“.

Iš Rusijos laukiama naujo puolimo (36) 21 val.

Rusijos stačiatikių bažnyčia, perspėjusi, kad griežtai reaguos į Konstantinopolio patriarcho Baltramiejaus sprendimą pritarti Ukrainos stačiatikių bažnyčios nepriklausomybei, tai padarys pirmadienį per Šventojo Sinodo posėdį Minske .

Trumpas abejoja, kad klimato pokyčius sukėlė žmonės (10) 21 val.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas abejoja, kad klimatas Žemėje keičiasi dėl žmogaus poveikio, ir todėl nenori skirti trilijonų dolerių mėginimams sustabdyti šiuos procesus. Baltųjų rūmų šeimininkas tai pareiškė interviu televizijos kanalui CBS, kuris ištisai buvo parodytas...

Bavarijos žemės rinkimai: nugalėtojas gali būti ir pralaimėtojas (7) 21 val.

Daugiau nei 50 metų absoliučią daugumą Bavarijoje turėję ir ją per vietos rinkimus sekmadienį praradę Vokietijos Krikščionių socialinė sąjunga (CSU) turės ieškoti koalicijos partnerių. Šių žemės rinkimų rezultatas dar labiau apsunkins ir taip nevieningos Vokietijos...

„WikiLeaks“ įkūrėjui bus gražinta galimybė komunikuoti su išorės pasauliu (3) 21 val.

Ekvadoro vyriausybė panaikins dalį suvaržymų Julianui Assange'ui komunikuoti su išorės pasauliu iš šalies ambasados Londone, kur nuo 2012-ųjų slepiasi vyriausybių paslaptis viešinančio tinklalapio „ WikiLeaks “ įkūrėjas.

Naujausiame Trumpo interviu – užgauli žinutė visai Europos Sąjungai (129) 22 val.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas mano, kad nė vienas iš Vašingtono sąjungininkų nesielgia taip priešiškai Jungtinių Valstijų atžvilgiu kaip Europos Sąjunga . Baltųjų rūmų šeimininkas tai pareiškė interviu televizijos kanalui CBS, kuris ištisai buvo parodytas sekmadienį.

Nepale nuo šlaitų evakuoti 9 žuvusių alpinistų kūnai 22 val.

Devynių alpinistų, žuvusių per smarkią pūgą Nepalo kalnuose, kūnai sekmadienį buvo evakuoti iš jų bazinės stovyklos ant Gurdža Himalo šlaitų, pagerėjus orams.

Los Andželo greitkelyje įvyko siaubinga avarija (2) 23 val.

Mažiausiai 25 žmonės buvo hospitalizuoti po didelės avarijos, sekmadienį įvykusios viename Los Andželo greitkelyje, kurioje dalyvavo mažiausiai du lengvieji automobiliai ir autobusas, pramušęs gelžbetoninį eismo juostų atitvarą, pranešė tarnybos.

spalio 14 d., 2018

Teksase per vaiko gimtadienio vakarėlį nušauti keturi žmonės (12) 1 d.

Pietų Teksase ginčas, įsiplieskęs per vieno vaiko gimtadienį, peraugo į šaudynes, nusinešusias keturių žmonių gyvybes, o dar vienas vyras buvo sužeistas, sekmadienį pranešė pareigūnai.

ES ir JK nesusitarė dėl Šiaurės Airijos padėties po „Brexit“ (2) 1 d.

Londono ir Briuselio vyriausiesiems „ Brexit “ derybininkams sekmadienį surengus paskutinės minutės diskusiją nepavyko rasti sprendinio dėl prekybos taisyklių Šiaurės Airija i, nurodė Europos Sąjungos atstovas Michelis Barnier .

Žiniasklaida: Prancūzijos policija sulaikė daugiau kaip 20 reketu įtariamų čečėnų (15) 1 d.

Prancūzijos policija per plataus masto operaciją šalies sostinėse priemiesčiuose sulaikė 23 čečėnų tautybės asmenis, įtariamus turto prievartavimu, sekmadienį pranešė laikraštis „Le Figaro“.

Merkel sąjungininkai per Bavarijos rinkimus patyrė skaudų pralaimėjimą atnaujinta 21.08 (43) 1 d.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel konservatyviųjų sąjungininkų partija – Krikščionių socialinė sąjunga (CSU) – sekmadienį patyrė istorinį pralaimėjimą per Bavarijos žemės rinkimus, suduosiantį skaudų smūgį trapiai trijų partijų koalicinei vyriausybei.

Nedideliame Vokietijos oro uoste besileidžiantis lėktuvas įsirėžė į žmonių minią trys žmonės žuvo (15) 1 d.

Viename Vokietijos Heseno federalinės žemės nedideliame oro uoste sekmadienį besileidžiantis „Cessna“ lėktuvas įsirėžė į žmonių minią, pranešė „Focus Online“.

Paslaptingoji Izraelio slaptoji tarnyba „Mossad“: didžiausios pergalės ir nesėkmės (83) 1 d.

Faktas, kad Izraelis gavo Irano branduolinės programos archyvinių dokumentų iš Teherano centre esančio pastato ir juos paviešino – retas atvejis, kai itin slaptai veikianti Izraelio slaptoji tarnyba viešai prakalbo apie savo atliktą operaciją, rašo AP.

Tragedija Rusijoje: per eismo įvykį sudegė keturi žmonės (10) 1 d.

Per eismo įvykį sekmadienį Rusijos Astrachanės srityje automobiliuose sudegė keturi žmonės, pranešė Rusijos vidaus reikalų ministerijos regioninė valdyba.

Trumpas užsiminė apie galimą Mattiso pasitraukimą (7) 1 d.

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas užsiminė apie galimą gynybos sekretorius Jameso Mattiso pasitraukimą, nes jis yra „lyg ir demokratas“.

Nyderlandai kariauja kibernetinį karą su Rusija, teigia gynybos ministrė (14) 1 d.

Nyderlandai su Rusija kariauja „kibernetinį karą“, sekmadienį šalies televizijai pareiškė olandų gynybos ministrė Ank Bijleveld, komentuodama incidentą, kuomet keturi rusai balandį mėgino įsilaužti į Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) kompiuterines sistemas...

Krizė gilėja – žurnalisto nužudymu kaltinama Saudo Arabija žada atsakyti į bet kokius veiksmus prieš ją (65) 1 d.

Saudo Arabija sekmadienį pažadėjo atsakyti į bet kokius veiksmus, kurių gali būti imtasi prieš ją didėjant susirūpinimui dėl žurnalisto Jamalo Khashoggi dingimo.

Porošenka deklaruoja Ukrainos pasirengimą atremti karinę agresiją iš Azovo jūros (18) 1 d.

Ukraina rengiasi atremti Rusijos agresiją iš Azovo jūros pusės, sekmadienį pareiškė Ukrainos prezidentas Petro Porošenka .

Porošenka: Ukraina gerbs tikinčiųjų, norinčių likti Rusijos Bažnyčioje, sprendimą (19) 1 d.

Ukrainos valdžia gerbs tų tikinčiųjų, kurie norės išsaugoti vienybę su Rusijos Ortodoksų Bažnyčia (ROB), sprendimą, sekmadienį pareiškė ukrainiečių prezidentas Petro Porošenka .

Pranciškus kanonizavo popiežių Paulių VI ir nužudytą Salvadoro arkivyskupą (3) 1 d.

Popiežius Pranciškus sekmadienį Vatikane kanonizavo popiežių Paulių VI, kuris septintajame praėjusio amžiaus dešimtmetyje reformavo Katalikų Bažnyčią, ir Salvadoro arkivyskupą Oscarą Romero, kuris buvo nužudytas už tai, kad gynė skurdžiai gyvenančius Salvadoro gyventojus.

Sirijos sukilėliai šaudė iš minosvaidžių, nors turėjo ginkluotę atitraukti, sako stebėtoja (3) 1 d.

Sirijos sukilėliai leido minosvaidžio sviedinius iš planuojamos buferinės zonos Sirijos šiaurės vakaruose, nors jau prieš kelias dienas turėjo būti atitraukę tokią ginkluotę iš šio rajono, sekmadienį pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija.

Audra „zombis“ smogė Portugalijai ir Ispanijai (1) 1 d.

Audra „Leslie“, kurios vėjo greitis siekia beveik 180 km per val., ankstų sekmadienio rytą smogė Portugalijai, kur šimtai tūkstančių žmonių liko be elektros, ir nešė smarkias liūtis toliau, į Ispaniją, pranešė pareigūnai.

Bavarai balsuoja vietos rinkimuose, Merkel sąjungininkų laukia iššūkis (9) 1 d.

Sekmadienį bavarai balsuoja vietos rinkimuose, kurie, kaip manoma, suduos skaudų smūgį šiame klestinčiame regione ilgą laiką daugumą turėjusiai konservatoriškai partijai. Dėl to rinkimai neprognozuojamų pasekmių gali turėti ir federalinei Angelos Merkel vyriausybei.

Net ir karas turi taisykles – kodėl kai kurie ginklai yra uždrausti? žmonės pasibaisėjo per I-ąjį Pasaulinį karą naudotais ginklais (130) 1 d.

„Kare ir meilėje nėra taisyklių“ – taip skamba labai senas posakis, kuris, beje, yra neteisingas. Sunku pasakyti, kaip ten yra su meile, bet karas turi savo taisykles. Jį reikia laiku paskelbti, reikia, kad kariai būtų tinkamai pažymėti, o ginklai – legalūs. Tačiau kaip nutiko,...

Nepale rasti visų devynių žuvusių Pietų Korėjos alpinistų ekspedicijos narių palaikai (4) 1 d.

Gelbėjimo komanda sekmadienį pradėjo operaciją visų devynių alpinistų, žuvusių per smarkią pūgą ant Nepalo Gurdža Himalo viršukalnės, palaikams paimti.

Somalyje per mirtininkų išpuolius žuvo mažiausiai 16 žmonių (1) 1 d.

Mažiausiai 16 žmonių žuvo per dviejų mirtininkų išpuolius restorane ir kavinėje Somalyje, pranešė policija.

Putino kritikas Navalnas paleistas iš kalėjimo (28) 1 d.

Rusijos opozicijos lyderis, prezidento Vladimiro Putino kritikas Aleksejus Navalnas sekmadienį buvo paleistas iš kalėjimo, kur už protestų prieš Kremlių organizavimą praleido tris savaites.

spalio 13 d., 2018

Po neįprasto pasiūlymo rusų bėglys iš Londono spruko pas Putiną (97) 2 d.

Sergejų Kapčiuką Didžioji Britanija pasitiko ištiestomis rankomis. 2005 m. pabėgęs iš Rusijos, kur jam grėsė baudžiamasis persekiojimas už tariamą sukčiavimą, vėliau, 2010 m., pasprukęs iš Abu Dabio ant kupranugario nugaros, kad išvengtų ekstradicijos, galiausiai jis...

Kamikadze – kaip „dieviškasis vėjas“ išgelbėjo Japoniją ir įkvėpė fanatikus ryžtis beprotiškoms atakoms (68) 2 d.

XIII a. mongolai su Čingischano anūku Chubilajumi priešakyje dusyk įsiveržė į Japoniją – 1274 ir 1281 metais. Tačiau abiem atvejais mongolų laivyną sunaikino didžiulis taifūnas (atogrąžų ciklonas), privertęs užpuolikus užmiršti savo planus ir sėkmingai išgelbėjęs...

Trumpas žada nubausti Rijadą, jei paaiškės, kad dingęs žurnalistas buvo nužudytas (8) 2 d.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė, kad už žurnalisto Jamalo Khashoggi dingimą gali būti atsakingas Rijadas ir perspėjo, kad Vašingtonas „griežtai nubaustų“ kaltininkus, jei paaiškės, kad reporteris buvo nužudytas.

Donaldas Trumpas svarsto, kas pakeis Nikki Haley (2) 2 d.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas svarsto dviejų moterų kandidatūras užimti JAV nuolatinio atstovo prie Jungtinių Tautų postą, šeštadienį paskelbė leidinys „Politico“.

Popiežius pašalino iš kunigų luomo nepilnamečių išnaudojimu įtariamus Čilės vyskupus (7) 2 d.

Popiežius Pranciškus pašalino iš kunigų luomo du Čilės vyskupus, įtariamus nepilnamečių lytiniu išnaudojimu, šeštadienį, po pontifiko susitikimo su Čilės prezidentu, pranešė Vatikanas .

Prie Portugalijos ir Ispanijos artėja susilpnėjęs uraganas „Leslie“ (2) 2 d.

Prie Portugalijos ir Ispanijos krantų šeštadienį priartėjo kiek susilpnėjęs uraganas „ Leslie “, o meteorologai prognozuoja, kad į kai kurias Pirėnų pusiasalio dalis ši sistema atneš smarkių liūčių ir pavojingų vėjų, taip pat sukels didelių vandenyno bangų.

Talibanas sako dalyvavęs „bendro pobūdžio“ derybose su JAV ypatinguoju pasiuntiniu 2 d.

Talibano atstovai šeštadienį pranešė, kad dalyvavo „bendro pobūdžio diskusijose“ su Vašingtono ypatinguoju pasiuntiniu Zalmay Khalilzadu, kuriam pavesta derybomis išspręsti Afganistano užsitęsusį ir vis kruvinesnį karą.

Afganistane per sprogimą rinkimų mitinge žuvo mažiausiai 12 žmonių (1) 2 d.

Šiaurės rytų Afganistane per vienos kandidatės į parlamentą mitingą šeštadienį sprogus ant motociklo įtaisytai bombai žuvo mažiausiai 12 žmonių, pranešė pareigūnai.

Lenkijoje – azijietiškų boružių invazija: milijonai atakuoja viską (33) 2 d.

Lenkijoje tęsiasi azijietiškų boružių „invazija“ - šiuo metu prasideda masinė jų migracija. Pasak Vroclavo gamtos mokslų universiteto dr. Grzegorzo Zalesno, jų išskyros gali sukelti alergiją.

Irano pareigūnas ragina „remti prieš Trumpą nukreiptus judėjimus“ (3) 2 d.

Vienas iš Irano aukščiausių užsienio politikos pareigūnų paragino derėtis su „prieš JAV prezidentą Donaldą Trumpą nukreiptais judėjimais“ Jungtinėse Valstijose ir tokiu būdu sušvelninti sankcijų poveikį, šeštadienį paskelbė vietos žiniasklaida.

Amerikai – nauja sparčiai auganti grėsmė nacionaliniam saugumui (131) 2 d.

Pamirškite apie Rusijos ir Kinijos keliamus aukšto technologinio lygio karinius iššūkius: Pentagonas susidūrė su nauja sparčiai augančia ir galbūt net keblesne grėsme nacionaliniam saugumui – Amerikos visuomenės nutukimo problema.

Ispanijos karališkoji pora apsilankė potvynių nusiaubtoje Maljorkoje 2 d.

Ispanijos karalius Felipe VI ir karalienė Letizia penktadienį aplankė kurortinės Maljorkos salos potvynių nusiaubtą dalį, kad padrąsintų vietos gyventojus, per stichiją netekusius artimųjų ir namų.

Estija pirks toliašaudės prieštankinės ginkluotės (34) 2 d.

Estijos gynybos investicijų centras (EGIC) penktadienį paskelbė, kad šalis įsigis toliašaudžių prieštankinių sistemų už 40 mln. eurų.

Apsilankė vos tūkstantį gyventojų turinčiame miestelyje: tarsi būtų sprogusi bomba. Panašu į karo zoną pastatai tiesiog nušluoti (20) 2 d.

JAV pietrytines valstijas nuniokojusio uragano „Michael“ patvirtintų aukų skaičius padidėjo iki 17, bet baiminamasi, kad žuvusiųjų bus rasta daugiau, gelbėtojams šeštadienį tęsiant paieškas Floridos miestelyje, kuriam teko pagrindinis šios galingos audros smūgis.

„Politico“: Lenkija imasi rizikingos strategijos – pralošti gali labai daug (263) 2 d.

Varšuvoje valdantieji nacionalistai siekia kaip įmanoma labiau susigiminiuoti su JAV prezidentu Donaldu Trumpu , kad šitaip užsitikrintų savo saugumą ir išvengtų Rusijos grėsmės, net jei atsiribotų ir izoliuotų save nuo visos Europos Sąjungos , leidiniui politico.eu rašo...

Po septynias gyvybes nusinešusių protestų Izraelis sustabdė kuro tiekimą į Gazos Ruožą (21) 2 d.

Izraelis penktadienį sustabdė kuro tiekimą į Gazos Ruožą po pasienyje surengtų audringų protestų, per kuriuos, kaip praneša islamistų judėjimo „ Hamas “ vadovaujamo anklavo sveikatos apsaugos ministerija, žuvo septyni žmonės.

Nepale per audrą žuvo mažiausiai aštuoni alpinistai atnaujinta (2) 2 d.

Mažiausiai aštuoni Pietų Korėjos alpinistai ir jų nepaliečiai vedliai žuvo Nepalo kalnuose, kai jų stovyklą ant Gurdža Himalo kalnagūbrio nuniokojo smarki pūga, šeštadienį pranešė pareigūnai.

Indonezijoje potvynių ir nuošliaužų aukų padaugėjo iki mažiausiai 22 atnaujinta 2 d.

Vakarų Indonezijoje smarkios liūties sukeltų potvynių ir purvo nuošliaužų aukų padaugėjo iki mažiausiai 22, o dar daug gyventojų yra dingę, šeštadienį pranešė pareigūnai.

Bavarijos rinkimai kelia nerimą Vokietijoje (21) 2 d.

Bavarijoje sekmadienį vyks rinkimai, kurioje išpopuliarėję kraštutiniai dešinieji ir kairieji po šešių dešimtmečių pakeis politinį peizažą ne tik turtingiausioje Vokietijos žemėje, bet ir Berlyne.

spalio 12 d., 2018

Mįslingas milijardierės nužudymas gali slėpti kraupią paslaptį (3) 3 d.

Prancūzijos prokurorai penktadienį paprašė skirti įkalinimą iki gyvos galvos buvusiam Lenkijos konsului Monake, kaltinamam užsakius vienos milijardierės, savo buvusios partnerės motinos, nužudymą.

Pasiaukojančios motinos drąsa – nuo pragariškos krušos savo mažylį saugojusi moteris patyrė stiprių sužalojimų (15) 3 d.

Didžiulė audra , tornadai ir stipri kruša ketvirtadienį nuniokojo Australijos šiaurės-rytų Kvinslendo provinciją, sužeidė keturis žmones ir pridarė rimtos žalos, skelbia BBC.

Baltarusijoje viešintis Putinas apsilankė prezidento Lukašenkos tėviškėje (60) 3 d.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas , atvykęs į Minske surengtą regioninį forumą, penktadienį apsilankė Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos tėviškėje, pranešė valstybinė naujienų agentūra BelTA.

Iš Rusijos pastebėjo grėsmingus ženklus: baiminamasi „religinio karo“ (69) 3 d.

Maskva pažadėjo ginti stačiatikius Ukrainoje, o Kijevas apkaltino savo kaimynę ruošiantis pradėti „religinį karą“, Stambule reziduojančiam ekumeniniam patriarchui nusprendus pripažinti Ukrainos Ortodoksų Bažnyčios nepriklausomybę.

Izraelio kariškiai per susirėmimus Gazos Ruože nušovė du palestiniečius (4) 3 d.

Penktadienį per susirėmimus Gazos Ruože Izraelio kariškiai nušovė du palestiniečius. Tai pranešė televizijos kanalas „ Sky News Arabia“, remdamasis vienos iš anklavo ligoninių atstovu.

Rusija privertė permąstyti viską iš esmės: po didžiausių karinių pratybų – NATO būgštavimai (260) 3 d.

Didžiausios per pastaruosius kelis dešimtmečius Rusijos organizuotos karinės pratybos „ Vostok “ tik patvirtino NATO būgštavimus. Aljanso partneriai akcentuoja, kad kuo toliau, tuo labiau reikia didinti pajėgų dislokavimo greitį, nes tai gali tapti lemtingu nuosprendžiu ne tik...

Rusijos URM žada reaguoti į NATO veiksmus: jau turi planą, ką žada daryti (11) 3 d.

Rusija nelaiko artėjančių NATO karinių mokymų „ Trident Juncture“ antirusiškais manevrais, bet atsižvelgs į šias pratybas rengdama savo gynybos planus, penktadienį pareiškė Rusijos užsienio reikalų viceministras Aleksandras Gruško .

Gaisro nuniokotoje Ukrainos šaudmenų saugykloje – dar vienas incidentas (14) 3 d.

Didelio gaisro nuniokotame šaudmenų sandėlyje Ukrainos šiaurėje penktadienį vėl suintensyvėjo sprogimai, dėl sustiprėjusios vėjo plintant žolės gaisrams, pranešė pareigūnai.

Galingas uraganas siaubia JAV: su žeme sulygino ištisas gyvenvietes, žuvusiųjų – daugėja (18) 3 d.

Gelbėjimo ir paieškų komandos penktadienį jau antrą dieną tęsia darbą uragano „Michael“ nusiaubtoje teritorijoje, o stichijos aukų skaičius išaugo iki 11.

Junckeris: derybose dėl „Brexit“ reikalinga reikšminga pažanga (13) 3 d.

Europos Komisijos vadovas Jeanas-Claude'as Junckeris penktadienį pareiškė, jog derybose dėl „ Brexit “ būtina pasiekti „reikšmingos pažangos“, ypač daug ginčų sukėlusiu Airijos sienos klausimu.

1 2 3