-
Šiandien

Bažnyčia palengva grįžta prie įprastos pamaldų tvarkos 6 min.

Lietuvos katalikų Bažnyčia nuo birželio grįžta prie įprastinės pamaldų ir sakramentų tvarkos, tačiau tikintieji raginami laikytis visų saugumo reikalavimų, praneša Lietuvos vyskupų konferencija.

Užkrato bijančios keleivės autobuse sukėlė skandalą: bilietą nusipirko, bet atsisėsti neleido (12) 24 min.

Tarpmiestiniai autobusų maršrutai, kurių tik įsibėgėjus karantinui buvo labai sumažėję, ir vėl pradeda dirbti normaliu režimu. Tačiau visiškai nepanaikintas karantinas ir toliau kelia aistras, mat iškyla klausimų, kaip reikia tinkamai saugotis šio viešojo transporto viduje.

Pranckietis pranešė, kada su frakcijų seniūnais aptars kandidatus į KT teisėjus 40 min.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad kitą savaitę, antradienį, ketina pakviesti frakcijų seniūnus, su kuriais planuoja aptarti galimus kandidatus į Konstitucinio Teismo ( KT ) teisėjus , taip pat norėtų kalbėtis dėl Lygių galimybių kontrolieriaus ir Vaiko teisių...

Seime – siūlymas įmonių valdybose mažinti nepriklausomų narių skaičių (1) 55 min.

Seimas spręs, ar keisti įmonių valdybų formavimo tvarką, leidžiant jų daugumą sudaryti iš valstybės ar savivaldybių tarnautojų.

Nausėda – apie susisiekimo ministro skandalą: raktelis yra ne pas premjerą ir ne pas poną Karbauskį (211) 1 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda išskirtiniame interviu Delfi ketvirtadienį įvardijo, kas laiko susisiekimo ministrą Jaroslavą Narkevičių jo kėdėje. Šalies vadovo teigimu, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA–KŠS) pirmininkas Valdemaras...

Bute užrakinto dvimečio istorijoje – vis daugiau šokiruojančių detalių: kaimynams įtarimą sukėlė nudraskytos užuolaidos (85) 2 val.

Kupiškio rajone kone dviem paroms vieną užrakintą dviejų metukų vaiką palikusios motinos poelgis sukrėtė net ilgamečius socialinius darbuotojus. Dar labiau šokiruoja istorijos detalės. Pasirodo, motina garsiai įjungė muziką kaip priedangą nuo žmonių, kad nesigirdėtų vaiko...

Narkevičius apklaustas kaip liudytojas STT tyrime (48) 2 val.

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius šią savaitę buvo apklaustas kaip liudytojas Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) atliekamame tyrime, kuriuo besiaiškinamos aplinkybės dėl jo nekilnojamojo turto renovacijos sandorių.

Visuomenės informavimo etikos asociacija kreipsis į Konstitucinį Teismą dėl žurnalistų etikos kodekso (2) 2 val.

Lietuvos Vyriausiasis administracinis teismas priėmė sprendimą, nurodantį, kad „viešosios informacijos rengėjų ar skleidėjų organizacijų ir Visuomenės informavimo etikos asociacijos narių atstovų susirinkime priimtas Visuomenės informavimo etikos kodeksas, kuris pagal nustatomų...

Daugumai pasieniečių – priemokos už darbą karantino metu (4) 2 val.

Dauguma pasieniečių už darbą karantino metu gavo 10-20 proc. priemokas, rodo BNS pateikta Vidaus reikalų ministerijos informacija.

Maldeikienė – apie Nausėdos metus: nulis yra nulis, ir dar komandos nesimato (284) 2 val.

Kritiškai nuo pat pradžių prezidentą Gitaną Nausėdą vertinanti europarlamentarė savo nuomonės nepakeitė. Dar daugiau – kritikos teko ir šalies vadovo komandai.

Klimatologas paaiškino, kaip Lietuvoje keisis vasaros: gali stipriai išaugti ypač karštų dienų skaičius (69) 3 val.

Kol lietuviai nekantriai laukia, kada gi į šalį atkeliaus vasariška šiluma, Vengrijos miesto Pečo gyventojai ja mėgaujasi jau kurį laiką. Šiuo metu šiame mieste yra apie 19-20 laipsnių karščio. Panaši temperatūra, rodo ilgalaikės prognozės, turėtų laikytis ir likusią...

Pramogų komplekse slapta nufilmavo persirenginėjusią merginą, bet teismas nusikaltimo neįžvelgė: tai buvo spontaniška (83) 3 val.

Pramogų komplekso persirengimo patalpoje apsinuoginusią merginą slapta nufilmavęs vaikinas iš balos išlips sausas. Jį išteisino pirmos instancijos teismas, sprendimas paliktas galioti ir po apeliacinės bylos nagrinėjimo. Teismas konstatavo, jog bandymas slapta filmuoti persirengimo...

Socialdemokratai renka parašus, reikalaujančius nutraukti karantiną (76) 4 val.

Premjerui Sauliui Skverneliui pareiškus, kad karantiną nutraukti reikalaujančios opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos ( LSDP ) pareiškimai yra „iš baimės, sutrikimo, neturėjimo ką pasakyti“, patys socialdemokratai išplatino žinią, kad pradeda rinkti karantino nutraukimą...

Tyrimas parodė, kam karantinas kirto skaudžiausiai: blogą savijautą sieja su keliais asmenybės bruožais (38) 4 val.

Nors vidutinis psichologinės savijautos lygis visuomenėje karantino metu kito nedaug, tačiau kai kurių socialinių grupių atstovai ir pasižymintieji tam tikrais asmenybės bruožais patyrė didesnius savijautos pokyčius, atskleidė Vilniaus universiteto (VU) Filosofijos fakulteto...

Nausėda už nuotolinį ugdymą mokiniams ir mokytojams rašo aukščiausią pažymį (47) 4 val.

Prezidentas Gitanas Nausėda dėkoja mokytojams už darbą koronaviruso krizės sąlygomis. Šalies vadovas akcentuoja, kad tiek mokiniai, tiek ir mokytojai savo pareigas krizės laikotarpiu atliko puikiai, todėl, pasak prezidento, jiems galima rašyti aukščiausią pažymį.

Rusijos ambasadoriumi Lietuvoje skiriamas Aleksejus Isakovas (12) 4 val.

Naujuoju Rusijos ambasadoriumi Lietuvoje skiriamas diplomatas Aleksejus Isakovas.

Nausėda apie nesutarimus su valdančiaisiais: neapsimeskime, kad viskas rieda gražiai (59) 5 val.

Valdančiųjų lyderiui Ramūnui Karbauskiui dažnai kritikuojant šalies vadovo Gitano Nausėdos patarėjus, pats prezidentas tikina, kad jo patarėjai, palikdami asmeninius požiūrius „už uždarų durų“, visada viešai skelbia vieningą Prezidentūros nuomonę.

Skvernelio ir Verygos nuomonės dėl alkoholio prekybos paplūdimiuose susikirto (115) 6 val.

Premjeras Saulius Skvernelis skeptiškai atsiliepė apie absoliutų draudimą paviljonuose įrengtose kavinėse prekiauti alkoholiu. Vyriausybės vadovas teigė nematąs nieko blogo, jeigu būtų sudaryta galimybė žmonėms tokiose kavinėse patogiai išgerti taurę vyno arba bokalą alaus.

MRU kelia minimalų konkursinį balą stojantiems į mokamas vietas (7) 6 val.

Mykolo Romerio universitetas (MRU) skelbia šiemet keliantis minimalaus konkursinio balo kartelę iki 5,4 balo stojantiems ir į valstybės nefinansuojamas vietas.

Skvernelis: neadekvačių priemonių netaikome papildyta V. Čmilytės-Nielsen klausimu (12) 6 val.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad dabartinėmis sąlygomis be karantino režimo nėra galimybių taikyti priemonių, siekiant suvaldyti situaciją dėl koronaviruso, tačiau Vyriausybės vadovas ragina nesibaiminti pačio teisinio režimo.

Išmokų vaikams mokėjimo tvarka bus vienoda visose savivaldybėse (4) 7 val.

Seimas priėmė Išmokų vaikams įstatymo pataisas, kuriomis nuo liepos 1 d. visose savivaldybėse suvienodino socialinę riziką patiriantiems asmenims tokių išmokų mokėjimo tvarką.

Šokiruojanti karantino realybė: kai kuriems visą mėnesį teks išgyventi už 80 eurų (370) 7 val.

Karantinas dar nesibaigia, bet jau dabar akivaizdu, kad jeigu sulauksime antrosios pandemijos bangos, gali būti itin sunku, o blogiausia bus tiems, kurie jau ir dabar gyvena skurde arba vien tik iš išmokų.

Dėl leidimo Bakui dirbti su slapta informacija Seimo pirmininkas kreipsis į VSD (10) 8 val.

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia prašysiąs Valstybės saugumo departamento ( VSD ) patarimo dėl buvusio Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto ( NSGK ) pirmininko Vytauto Bako galimybės dirbti su slapta informacija.

Iš pareigų traukiasi Pranckiečio atstovė spaudai (10) 8 val.

Seimo Pirmininko atstovė spaudai Karolina Frolovienė priėmė sprendimą trauktis iš pareigų dėl asmeninių priežasčių, ketvirtadienį pranešė Seimo Ryšių su visuomene skyrius.

Parlamentaras Audrys Šimas atsiprašo: nesaliutavo, tik balsavo (294) 8 val.

Valdančiosios Seimo „valstiečių“ frakcijos narys Audrys Šimas ketvirtadienį per Seimo posėdį atsiprašė, kad jo balsavimas kažkam priminė nacių saliutavimą, jis teigė tiesiog balsavęs.

Lietuvoje patvirtinti 1656 infekcijos atvejai, naujų – 9 (90) 8 val.

Per praėjusią parą patvirtinti devyni nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius siekia 1656, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Skvernelis atkirto karantiną nutraukti siūlančiam Paluckui: drąsūs kiškiai išlindo iš urvelių (282) 8 val.

Premjeras Saulius Skvernelis neslepia nusivylimo šalyje įvestą karantiną nutraukti raginančia opozicija. Vyriausybės vadovo teigimu, jis, kaip žmogus, tikėjosi, kad karantinas ir šalį ištikę iššūkiai taps proga politikams bent trumpam susitelkti ir pamiršti esamus nesutarimus....

Vyresnio amžiaus darbuotojų padėtis nepavydėtina: svarsto, kaip padėti juos išlaikyti darbo rinkoje papildyta (96) 9 val.

Valdantieji svarsto priemones, kurios padėtų išlaikyti vyresnio amžiaus žmones darbo rinkoje, o ne paskatintų juos eiti į išankstines pensijas.

Skvernelis: karantiną galima pabaigti, bet tada greičiausiai vėl turėtume protrūkį (105) 9 val.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, jog karantiną galima pabaigti nors ir šiandien, tačiau grąžinus gyvenimą į įprastas vėžes, greičiausiai, lauktų naujas koronaviruso protrūkis.

Teismas nuo politinės korupcijos bylos nenušalino prokuroro Lauciaus (17) 10 val.

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį netenkino koncerno „MG Baltic“ advokato Lino Belevičiaus prašymo dėl teisėjų kolegijos įžeidimo nuo politinės korupcijos bylos nušalinti prokurorą Justą Laucių.

Skvernelis: Narkevičiaus situacija yra nestandartinė (74) 10 val.

Nors Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) direktorius Žydrūnas Bartkus tvirtina, kad STT, kaip ir kitos institucijos, tyrimus atlieka nepriklausomai nuo to, ką politikai pasako viešoje erdvėje, premjeras Saulius Skvernelis toliau ragina kuo skubiau pateikti atsakymus dėl susisiekimo...

Skvernelis: jei būtų antra koronaviruso banga, visos ekonomikos neuždarytume (83) 10 val.

Vyriausybė turi parengtą planą, kaip reikėtų elgtis antros koronaviruso COVID-19 bangos atveju, teigia premjeras Saulius Skvernelis . Pasak jo, tokių griežtų ekonomikos suvaržymo priemonių, kokios buvo pritaikytos įvedus karantiną kovo mėnesį, visoje šalyje taikyti...

Pasieniečių vadas: žmonės labai aktyviai keliauja po Baltijos šalis (1) 11 val.

Sušvelnėjus karantino ribojimams ir atvėrus sienas su Baltijos šalimis, žmonės labai aktyviai naudojasi galimybe po jas keliauti, sako Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas .

Seimui pristatomos pataisos dėl paramos per karantiną vyresniems darbuotojams (17) 12 val.

Seimui ketvirtadienį teikiamos pataisos, kuriomis Vyriausybė siūlo mokėti subsidijas darbdaviams, ekstremalios situacijos ar karantino metu išleidžiantiems 60 metų ir vyresnius darbuotojus į prastovas.

Klaipėdoje lankysis NATO priešmininiai laivai (19) 13 val.

Ketvirtadienį į Klaipėdą atplaukia trys NATO Nuolatinės parengties priešmininiai laivai.

Moksleiviai galės išvengti mokyklos – pokyčiai laukia jau nuo rugsėjo (527) 13 val.

Ilgai laukta permaina šalies ugdymo sistemoje įvyks jau nuo šio rugsėjo – tėvai galės savo atžalas mokyti patys, užsiimti vadinamuoju namų mokymu ( homeschooling ). Atrištos rankos šeimoms, kurios dėl vienokių ar kitokių priežasčių nenori leisti savo vaikų į mokyklą.

Malonią šilumą kai kur užgoš trumpas lietus (4) 19 val.

Ketvirtadienio dieną per Lietuvą slinks mažai aktyvus ir nekontrastingas šaltasis atmosferos frontas. Atkeliaus daugiau debesuoti, drėgnesni orai . Tankesni debesys padengs daugiausia vakarinius bei Vidurio Lietuvos rajonus. Daug kur nukrapnos trumpas, nedidelis lietus, kur ne kur gali...