-
Vakar

Orai: džiūstantiems lietaus dar teks palaukti (7) 4 val.

Pavargę nuo karščių šiomis dienomis atsikvėps šiek tiek lengviau – temperatūra sumažės. Nors gausaus lietaus nebus ir debesuotumas kaitaliosis kasdien, visgi, smarkokas vakarinių krypčių vėjas atgaivins kaip reikiant. Savaitei baigiantis, panašu, kad galime sulaukti didesnės...

Laukiantiems savaitgalio – blogos žinios (98) 9 val.

Į Lietuvą dar pavasarį atkeliavusi vasariška kaitra traukiasi. Šventinis savaitgalis, anot sinoptikų, bus vėsus, daug kur iš debesų pasipils lietus.

Politiniai veikėjai, kurių bijo partijos: kelia klausimus dėl jų skaidrumo ir atsakomybės (22) 9 val.

Iš 58 visuomeninių rinkimų komitetų, kurie dalyvavo 2015 m. savivaldos rinkimuose, 19 turėjo panašius pavadinimus į veikiančius juridinius asmenis. Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė siūlo diskutuoti, ar nevertėtų šių komitetų įpareigoti deklaruoti...

Tikroji situacija kalėjimuose: vyksta prekyba, blokavimo sistema neveikia (361) 12 val.

Dviejų Kybartų pataisos namuose kalinčių vaikinų lėbavimas iš pamatų supurtė Lietuvos kalėjimų sistemą. Jau lekia pataisos namų vadovų galvos, o atsakingos institucijos žada imtis „kardinalių ir ryžtingų priemonių“.

Basčio sprendimas kainuos 352 tūkst. eurų (70) 12 val.

Seimo nario rinkimai Zanavykų rinkimų apygardoje valstybės biudžetui kainuos apie 352 tūkst. eurų.

Darbą pradeda naujasis vidaus reikalų viceministras Gražulis (19) 12 val.

Pirmadienį darbą pradeda naujasis vidaus reikalų viceministras Arūnas Gražulis.

Tarp „valstiečių“ – maišto nuotaikos: prakalbo apie premjero atsistatydinimą (384) 13 val.

Pagrindinius socialinius ir ekonominius klausimus sprendžiantiems Seimo komitetams, vadovaujamiems valdančiųjų „valstiečių“, teikiant kitokius siūlymus, nei numatoma Vyriausybės parengtuose mokesčių reformos projektuose, pasigirdo užuominų, kad dėl to premjeras Saulius...

Svajonių darbas: Seimo nariai turi 103 dienas, per kurias gali atostogauti (136) 13 val.

Dabartinė situacija, kai Seimo nario atostogos nėra reglamentuotos, prieštarauja Konstitucijai , teigia konstitucinės teisės ekspertas Vytautas Sinkevičius . Anot jo, visuomenė turi teisę žinoti, kada parlamentarai atostogauja, o kada – ilsisi.

Butkevičius: protingiausia, kad mokesčių pakeitimai būtų svarstomi rudenį (23) 14 val.

Seimo Socialdemokratų darbo frakcijos seniūno pavaduotojas ekspremjeras Algirdas Butkevičius mano, kad protingiausia būtų, jei mokesčių reformą reglamentuojantys įstatymai būtų atidėti rudeniui. Jis perspėja: jei bus bandoma taikyti „buldozerinę“ sistemą bus daug chaoso.

Lietuvoje lankysis Airijos prezidentas (9) 14 val.

Antradienį į Lietuvą dviejų dienų oficialaus vizito atvyksta Airijos prezidentas Michaelas D. Higginsas.

NATO naikintuvai šešis kartus lydėjo Rusijos karo orlaivius virš Baltijos jūros (22) 15 val.

Praėjusią savaitę NATO oro policijos funkcijas Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai šešis kartus kilo atpažinti ir lydėti tarptautinėje oro erdvėje virš Baltijos jūros skridusių Rusijos karinių orlaivių.

Laikai keičiasi: žmonės nebesiveržia į pensiją (80) 15 val.

Didžioji dauguma šalies gyventojų (92 proc.) mano, kad norėdami finansiškai saugios senatvės, jie turi taupyti papildomai, o 70 proc. gyventojų neatmeta galimybės dirbti toliau net sulaukus ir pensinio amžiaus, parodė „Swedbank“ užsakymu atlikta apklausa.

Ministras klaus, kur dingo gydytojų atlyginimams skirti pinigai (135) 16 val.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga žada aiškintis su medikų algų nepakėlusiomis įstaigomis.

Savaitės orai: progų atsikvėpti bus mažai (12) 17 val.

Savaitės pradžia šalyje – labai šilta, pirmadienį oras kai kur kais iki 30 laipsnių, tačiau antradienį jau bus kiek gaiviau, vietomis praslinks negausus lietus, LRT RADIJUI sako sinoptikė Alva Nagelytė .

Ministras Navickas teigia nusišalinęs nuo buvusios darbovietės reikalų (24) 18 val.

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sako esąs nusišalinęs nuo bet kokių sprendimų, kurie galėtų sietis su jo buvusia darboviete – viešąja įstaiga „Baltijos aplinkos forumas“ (BAF).

Dar viena naujovė norintiems tuoktis bažnyčioje (76) 19 val.

Lietuvos vyskupai nusprendė nustatyti naują minimalų registracijos santuokai terminą - nuo sausio visose Lietuvos vyskupijose santuokai registruotis reikės ne vėliau kaip prieš penkis mėnesius iki pageidaujamos sakramento priėmimo datos.

STT vadas teisinasi dėl subliuškusių bylų ir pokalbių klausymosi (86) 19 val.

Naujasis Specialiųjų tyrimų tarnybos ( STT ) direktorius Žydrūnas Bartkus sako, kad politinės korupcijos bylos detalių išankstinis viešinimas žiniasklaidoje gali būti naudingas kaltinamiesiems.

Abiturientai laikys istorijos egzaminą (4) 20 val.

Pirmadienį vyks istorijos valstybinis brandos egzaminas.

VRK ir nevyriausybininkai diskutuos apie savivaldos rinkimų skaidrumą (5) 20 val.

Seime pirmadienį nevyriausybinės organizacijos ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) rengia diskusiją, skirtą kitąmet vyksiantiems savivaldos rinkimams.

Premjeras keipsis į STT dėl Konkurencijos tarybos nario Šato atnaujinta (12) 21 val.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį žada kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT) dėl informacijos apie Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymoje minimą Konkurencijos tarybos vicepirmininką Eloną Šatą. Ją gavęs, premjeras spręs, ar siūlyti prezidentei atleisti jį...

Orai: viltis laukiantiems lietaus ir išvargintiems karščių (35) 1 d.

Savaitės pradžioje tęsis itin karšti orai , tačiau nuo antradienio sulauksime pokyčių. Tuo metu karštis atslūgs, stiprės vėjas, tad atsikvėpsime lengviau. Visgi, gausaus lietaus pirmomis savaitės dienomis nesitikima, vilties teikia antroji savaitės pusė.

birželio 17 d., 2018

Mokyklų vadovai sunerimę: ar nuotraukos garbės lentoje – duomenų apsaugos reglamento pažeidimas? (29) 1 d.

Prieš mažiau nei mėnesį įsigaliojus naujam duomenų apsaugos reglamentui, švietimo įstaigos sunerimo, kad iki tol įprastai tvarkiusios moksleivių asmens duomenis, dabar nebežino, kas teisėta, o kas jau pažeidimas. Inspektoriai sako, kad persistengti interpretuojant reglamentą...

Horizonte – pensijų krizė? Pagal kokią formulę gali būti ilginamas pensinis amžius (238) 1 d.

Lietuvoje mažėjant gyventojų ir sprendžiant pensijų sistemos problemas, šaliai ateityje gali tekti ilginti pensijos amžių, sako Lietuvos banko atstovai.

G. Paluckas sako, kad valdantieji siekia jį eliminuoti iš rinkimų ir nukirpti finansavimą (59) 1 d.

Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad valdančiųjų siūlymai riboti teistų asmenų dalyvavimą rinkimuose ir keisti partijų finansavimo tvarką nukreipti asmeniškai prieš jį ir visą partiją.

Ministras sureagavo į transliuotas nuteistųjų išgertuves: atsakingi už tai gailesčio nesulauks (260) 1 d.

Reaguodamas į Kybartų pataisos namų nuteistųjų socialiniuose tinkluose transliuotas išgertuves, teisingumo ministras Elvinas Jankevičius sako, kad jau pirmadienį labai griežtai įvertins aplaidų atsakingų asmenų elgesį.

Seimas ėmėsi siūlymo keisti lėšų partijoms skirstymą, kad pinigų tektų ir perbėgėliams (53) 1 d.

Seimas šią savaitę ėmėsi naują partiją įkūrusių „socialdarbiečių“ siūlymo keisti lėšų partijoms skirstymą, kad pinigų tektų ir politiniams perbėgėliams.

Vilniuje atsiras nauja pradinė mokykla rusų ir lenkų vaikams (126) 1 d.

Vilniuje, Antakalnio mikrorajone, atsiras nauja pradinė mokykla, kurioje bus ugdoma rusų ir lenkų kalbomis.

Užsienyje šlovina, Lietuvoje nepasitiki ir seka kiekvieną centą (100) 1 d.

Dar viena prestižine premija įvertintas biochemikas, Vilniaus universiteto (VU) profesorius Virginijus Šikšnys paskaitas užsienyje iki šiol pradeda parodydamas Lietuvos žemėlapį – pasirodo, mūsų kraštas iki šiol nežinomas ir mokslo žmonėms.

Siūloma, kad Seimo kancleris būtų politinio pasitikėjimo pareigūnas (7) 1 d.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetas siūlo, kad parlamento kancleris būtų politinio pasitikėjimo pareigūnas.

Už krikštynas bažnyčiai palieka ir 150 eurų: skirtinguose regionuose – skirtingas aukos dydis (563) 1 d.

Besiruošiant krikštynoms tėvų ir krikšto tėvų pečius užgula daugybė rūpesčių, tačiau kone daugiausia diskusijų kelia klausimas, kiek pinigų dėti į bažnyčiai skirtų aukų dėžutę? O kunigas Ričardas Doveika kviečia iš pradžių suprasti tikrąją sakramento ir aukos prasmę.

Teistiems dėl korupcijos asmenims siūloma dešimčiai metų užkirsti kelią į rinkimus (75) 1 d.

Teistiems dėl korupcijos asmenims siūloma dešimčiai metų užkirsti kelią į rinkimus. Draudimai galiotų kandidatuojant Seimo, savivaldybių tarybos bei merų, Europos Parlamento rinkimuose. Kandidatui į prezidentus Lietuvoje galioja reikalavimas turėti galimybę būti renkamam į Seimą.

Orai: sekmadienis bus vasariškai karštas (17) 2 d.

Sekmadienį lietaus tikimybė maža, vyraus vasariška šiluma. Vietomis oras gali įkaisti iki 28 laipsnių, gaivins tik nestiprus šiaurinių krypčių vėjas.

Afrikoje gyvenantis ekonomistas iš JAV įvardijo, kuo Lietuvai gali būti naudinga emigracija (205) 2 d.

Migracija – toks pat senas reiškinys, kaip žmonija, todėl Lietuvai nereikia jos bijoti, jei nori vystytis ir keistis, o ne įstrigti laike. Taip tvirtina ekonomistas amerikietis Jonathanas Steveris, pats tam tikra prasme emigrantas – jau kone dešimtmetį gyvenantis Ruandoje. Anot jo,...

birželio 16 d., 2018

Rimvydas Petrauskas: vadovų atrankos iš baigusiųjų humanitarinius mokslus rengiamos visai ne atsitiktinai (24) 2 d.

Neretai galvojama, kad istorinis mąstymas ir tyrimas yra labai paprastas užsiėmimas, tarsi kiekvienas gali būti istorikas, todėl istorikus labai mėgstama mokyti, kaip reikia rašyti „teisingą“ istoriją. „Bet tai yra labai paviršutiniškas ir netikslus požiūris į istorijos...

Šimtmečio senumo tradicijos: vieta, kur už cepelino malonumą prašo šimtų eurų (31) 2 d.

Ar žinote, kas yra cepelinas? Į tokį viltingą lietuvio klausimą pietų Vokietijoje esančiame Frydrichshafene – užtikrintas atsakymas: žinoma! Ir beda pirštu. Tik ne į lėkštę ar meniu, o į dangų. Ten potyris su ypatingu cepelinu gali kainuoti ir 825 eurus. Už ką tiek prašoma?

Dingo išardyto Seimo fontano purkštuvai (52) 2 d.

Seimo kanceliarijos galvos skausmu virtęs fontanas galbūt tapo vagių taikiniu – dingo kelerius metus saugotos išardytos fontano dalys.

Karbauskio ir Grybauskaitės karas: konfliktas gali būti pražūtingas (1130) 2 d.

Politikos apžvalgininkas Virginijus Savukynas įsitikinęs, kad „tulpių pašto“ skandalo peripetijas pasiryžęs ištirti „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis , žvelgiant į ilgesnę perspektyvą, artėjant Seimo rinkimams, turi šansą susižerti nemažai politinių...

Savukynas: švietimas – vienintelis kelias į sėkmę, jei neturi milijardo (18) 2 d.

Pasaulis sparčiai keičiasi ir greitai mokytis reikės visą gyvenimą. Švietimas yra vienintelis kelias į sėkmę neturint milijardinio palikimo, portalui LRT.lt sako žurnalistas Virginijus Savukynas . Kaip teigia jis, jei visuomenė tinkamai įvertintų švietimo reikšmę, pagarba...

Aplinkos ministerija paskelbė naują konkursą į Geologijos tarnybos vadovus (8) 2 d.

Aplinkos ministerija paskelbė naują konkursą į Lietuvos geologijos tarnybos vadovo pareigas.

Grybauskaitės reitingai krinta: iškrito iš palankiausiai vertinamų trejetuko (412) 2 d.

Naujausios apklausos rodo, kad pastarąjį mėnesį ir toliau krito prezidentės Dalios Grybauskaitės palankaus vertinimo reitingas.

Tema, kuria Kubilius siūlė nejuokauti: kas ir kodėl išsigando neopagonių (656) 2 d.

Seime ir visuomenėje žeriamus priekaištus Senovės baltų religinei bendruomenei „ Romuva “ religijotyrininkė Milda Ališauskienė vertina kaip religinių grupių konkurencinę kovą, Romos katalikų ir evangelikų liuteronų intensyvų priešinimąsi bei norą „nureliginti“...

Nyderlandai pratęsė karių buvimą Lietuvoje iki 2020 metų pabaigos (39) 2 d.

Nyderlandų vyriausybė nusprendė karių buvimą Lietuvoje pratęsti iki 2020 metų pabaigos.

Skvernelis atostogaus Ispanijoje, prezidentė vėl atostogų neplanuoja (70) 2 d.

Premjeras Saulius Skvernelis šią vasarą planuoja ilsėtis Ispanijoje, parlamento pirmininkas Viktoras Pranckietis tarp Seimo sesijų liks Lietuvoje.

Karaliaučiuje prasidedant futbolo čempionatui, Lietuvos pareigūnai stiprina pajėgumus (26) 2 d.

Rusijos Karaliaučiaus srityje šeštadienį prasidedant pasaulio futbolo čempionato rungtynėms, Lietuvos pareigūnai stiprina pajėgumus kertiniuose taškuose, susijusiuose su sirgalių atvykimu iš pagrindinės Rusijos dalies.

Orai: po vasariško savaitgalio atkeliaus permainos (19) 3 d.

Savaitgalį numatomi itin šilti orai, kaip jau įprasta, truputį palis vos kai kur.

birželio 15 d., 2018

Lietuvos ambasadoje Vašingtone apsilankė laisvės kovų dalyvis Jakavonis-Tigras (49) 3 d.

Lietuvos ambasadoje Vašingtone apsilankė JAV viešintis Lietuvos laisvės kovų dalyvis, buvęs Lietuvos partizanų ryšininkas ir Adolfo Ramanausko-Vanago adjutantas Juozas Jakavonis -Tigras.

Trys medikės gelbėjo lėktuvo keleivį: joms niekas nedavė vaistinėlės (135) 3 d.

Dramatiškas skrydis iš Turkijos – sunegalavusį bendrakeleivį gelbėjo trys kartu skridusios medikės. Sunegalavusiam žmogui pasisekė, kad kitas bendrakeleivis turėjo reikalingų vaistų, nes gydytojos, kurios tuo metu neturėjo savo profesiją patvirtinti galinčių dokumentų, neturėjo...

Gentvilas bylojo pustuštei salei: kažkas bando mus sužlugdyti (216) 3 d.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas sako, kad problemų kamuojamą partiją bando sužlugdyti išorės jėgos.

Lietuvoje baigiasi didžiosios karinės pratybos (55) 3 d.

Lietuvoje penktadienį baigiasi didžiosios karinės pratybos.

Savaitgalio orai: visur puiku, tik pajūryje — siurprizai (26) 3 d.

Savaitgalį galime sulaukti trumpo pakrapnojimo, tačiau džiaugsimės vasariška šiluma, teigia sinoptikai, nors pajūryje prognozuoja ne tokius malonius orus.

Ramanausko-Vanago artimieji: tai nėra privatus asmuo (105) 3 d.

Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio gynybos pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago artimieji - dukra ir anūkė - sako, kad A. Ramanauskas dabar priklauso visai Lietuvai.

Parlamentarai prašo įamžinti Lietuvos laisvės lygos vardą Vilniaus mieste (27) 3 d.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Audronius Ažubalis ir Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, prašydami įamžinti Lietuvos laisvės lygos atminimą Vilniaus mieste.

Gentvilas apie Zuoko siūlymą: budelis ragina aukas grįžti (26) 3 d.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eugenijus Gentvilas nepritaria Artūro Zuoko vadovaujamos Lietuvos liberalų sąjungos siūlymui vienytis ir atkurti Lietuvos liberalų sąjungą. Anot jo, tai panašu į budelio kvietimą savo aukoms sugrįžti.

Valdantieji baiminasi, kad opozicija sugriaus planus dėl pedagogų etatinio apmokėjimo (118) 3 d.

Valdantieji baiminasi, kad opozicija sugriaus planus jau nuo rugsėjo pereiti prie pedagogų etatinio apmokėjimo modelio.

Naujausi partijų reitingai: naujienos tikrai liūdnos (345) 3 d.

Naujausi partijų reitingai rodo, politologų nuomone, kad Lietuvoje rinkėjas vis dar neatsparus populizmui ir toliau ieško politinių gelbėtojų, tiek tarp senų, anksčiau susikompromituoti spėjusių partijų, tiek tarp naujai besikuriančių politinių jėgų.

Policijos įspėjimu atsipirkusi dviejų vaikų mama sulaukė visuomenės kirčių: ją pačią ten reikėtų uždaryti (119) 3 d.

„Kažkoks košmaras. Pamačius tokias situacijas vis dažniau galvoje kirba, kad tokius pamokyti gali tik linčo teismas“, – tokie komentarai ėmė lietis paskelbus žinią apie karštą dieną automobilyje paliktus du mažamečius vaikus. Visuomenės reakcija buvo kur kas skaudesnė nei...

Siekia atkurti Liberalų sąjungą (60) 3 d.

Lietuvos laisvės sąjunga kviečia Liberalų sąjūdžio narius susijungti ir atkurti Lietuvos liberalų sąjungą, rašoma pranešime spaudai.

Stončaitis: sprendimai dėl Ramanausko-Vanago perlaidojimo bus priimti per mėnesį (93) 3 d.

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis žada, kad sprendimai dėl partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikų perlaidojimo vietos ir laiko bus priimti per mėnesį.

Skvernelis: Nyderlandų indėlis į NATO stiprina mūsų regiono saugumą (2) 3 d.

Ministras pirmininko Sauliaus Skvernelio susitikime su Nyderlandų karaliumi Willemu Alexanderiu ir jo vadovaujama delegacija aptartas Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimas tarptautinių santykių, ekonomikos, saugumo ir kultūros srityse.

Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijos informuoja visuomenę apie terorizmo grėsmes (11) 3 d.

Vidaus reikalų ir Užsienio reikalų ministerijos pristato antrąjį vaizdo klipą, skirtą informuoti visuomenę apie terorizmo grėsmes bei didinti keliaujančių lietuvių budrumą.

Kalbos apie Pranckiečio kėdę supykdė Karbauskį: visi žmonės daro klaidų (307) 3 d.

Po „sąjūdiečius“ įžeidusios Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio kalbos, dėl kurios viešą atsiprašymą paskelbė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS), parlamentare pasigirdo svarstymų, kad Seimo vadovui gali būti pasiūlyta trauktis.

Atsistatydina VRK narys Beinoravičius (7) 3 d.

Vyriausiosios rinkimų komisijos ( VRK ) narys Darijus Beinoravičius Seimo pirmininkui Viktorui Pranckiečiui penktadienį įteikė atsistatydinimo pareiškimą.

Nyderlandų karalius: Rytinė Lietuvos siena yra ir mūsų siena (18) 3 d.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Nyderlandų karaliumi Willemu Alexanderiu ir jo vadovaujama delegacija. Susitikimo metu aptartas Lietuvos ir Nyderlandų bendradarbiavimas tarptautinių santykių, ekonomikos, saugumo ir kultūros srityse.

Dėl Kubiliaus pašalinimo iš Skardžiaus apkaltos komisijos kreiptasi į KT (28) 3 d.

Seimo narių grupė kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) dėl Seimo sprendimo iš specialiosios tyrimo komisijos dėl apkaltos Artūrui Skardžiui išbraukti konservatorių Andrių Kubilių.

Veryga skyrė įspėjimą ULAC vadovui už necenzūrinius pasisakymus (16) 3 d.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga penktadienį skyrė įspėjimą Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ( ULAC ) vadovui Sauliui Čaplinskui už necenzūrinius pasisakymus, pranešė ministerija.

Paluckas: valstiečiai ir konservatoriai yra vertybiniai broliai (50) 3 d.

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas , komentuodamas mokesčių reformos procesą Seime, sako kad valdančioji dauguma turi konservatorių palaikymą.

Tremtinių vardų skaitymai didmiesčiuose truko parą, akcijoje dalyvavo per tūkstantį žmonių (13) 3 d.

Lietuvoje minint Gedulo ir vilties dieną projekto „ Misija Sibiras “ surengtoje pagerbimo akcijoje „Ištark, išgirsk, išsaugok“ per tūkstantis žmonių dešimtyje miestų perskaitė daugiau kaip 100 tūkst. tremtinių ir politinių kalinių pavardžių.

Matijošaitis apie rekonstruojamą Kauno stadioną: nebus statomas „auksinio tualeto“ principu (87) 3 d.

Penktadienį Kauno miesto savivaldybėje buvo pristatytas S. Dariaus ir S. Girėno stadiono rekonstrukcijos planas. Beveik 40 mln. Eurų kainuojantį ir 16 tūkstančių žiūrovų talpinsiantį projektą tikimasi pabaigti per 20 mėnesių.

Priminė apie atostogų tvarką: atvejai, kada galima gauti ilgesnes atostogas (1) 3 d.

Prasidėjus vasarai, Valstybinė darbo inspekcija ( VDI ) vis dažniau gauna paklausimų, susijusių su kasmetinėmis atostogomis. VDI primena, kad pirmiausiai dera žinoti, kad Darbo kodeksas nustato, kad kasmetinės atostogos – tai laisvas nuo darbo laikas, kuris suteikiamas darbuotojui...

Skandalingos bylos skandinami liberalai sukūrė naują išgyvenimo planą (211) 3 d.

„Amžiaus politinės korupcijos byla“ pramintame Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ikiteisminiame tyrime minimas Liberalų sąjūdis ir atskiri jo nariai krentančius reitingus bandys gelbėti, rinkėjams siūlydami naujame popierėlyje įvyniotą politinį saldainį.

Minimas Lietuvos laisvės lygos 40-etis (43) 3 d.

Prieš 40 metų - 1978 m. birželio 15 d. - buvo įsteigta Lietuvos laisvės lyga (LLL). Tai buvo nepartinė, demokratiniais principais veikianti organizacija, neturėjusi griežtos narystės ir formalaus vadovo.

Žemaitaitis: Prezidentė gali pasigirti tik paskirtais teisėsaugos pareigūnais (20) 3 d.

Tvarkos ir Teisingumo (TT) partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis , komentuodamas prezidentės metinį pranešimą, sako, kad šalies vadovė neturi galios vidaus politikoje, nes yra atsakinga tik už užsienio politiką ir gali pasigirti tik paskirtais teisėsaugos pareigūnais.

Sostinėje iškilmingai iškelta Dainų šventės vėliava (4) 3 d.

Dainų šventės „Vardan tos...“ pasiruošimo darbai pasiekė finišo tiesiąją. Iki šventės likus daugiau nei dviem savaitėms, šalia Vilniaus Bernardinų sodo iškilmingai pristatyta didžiausiam šimtmečio minėjimo renginiui pasipuošusi šventės organizatorių būstinė.

Žemaitaitis: judėjimas „Šaukiu aš tautą“ nedalyvaus politinėje veikloje (14) 3 d.

Tvarkos ir Teisingumo (TT) partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis nebemato grėsmės TT partijai iš naujai susikūrusio Rolando Pakso judėjimo „Šaukiu aš tautą“ . Pasak politiko, šio judėjimo pagrindinė mintis - suburti asmenis, kurie nepriklauso politinėms partijoms.

Liberalų sąjūdžio taryba renkasi į posėdį: ar bus kuriama nauja partija? (106) 3 d.

Liberalų sąjūdžio, kuriam pareikšti įtarimai politinės korupcijos byloje, taryba renkasi į posėdį, kur be kitų klausimų aptars ir politines aktualijas. Partijos kandidatas į prezidentus Petras Auštrevičius prieš kelias dienas teigė, kad galbūt reikėtų kurti naują partiją.

Apklausa: Lietuvos gyventojai išlieka labiausiai pasitikintys ES (31) 3 d.

Lietuvos gyventojai išlieka labiausiai pasitikintys Europos Sąjunga (ES) tarp visų Bendrijos šalių, rodo šią savaitę paskelbta Eurobarometro apklausa.

Grybauskaitė: Lietuvos laisvės lyga nutiesė kelius į Kovo 11-ąją (51) 3 d.

Penktadienį minint Lietuvos laisvės lygos (LLL) 40-metį, prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymi, kad LLL nutiesė kelius į Sąjūdį ir Kovo 11 -ąją.

Minimos sovietų okupacijos pirmosios aukos žūties 78-osios metinės (11) 3 d.

Penktadienį bus minimos 1940-ųjų sovietinės invazijos į Lietuvą pirmosios aukos, anuometinės Pasienio policijos pareigūno Aleksandro Barausko, 78-osios žūties metinės. Alytaus baro VI rajono Ūtos sargybos viršininko A. Barausko gyvybę užpuolikai nutraukė 1940 m. birželio 15 d.

Lietuvos laisvės lyga – buldozeris, praskynęs kelią Lietuvos nepriklausomybei (32) 3 d.

Penktadienį sukanka 40 metų, kai buvo įkurta Lietuvos laisvės lyga : to meto sovietinio režimo itin radikaliu laikytas judėjimas, siekęs atkurti Lietuvos nepriklausomybę.

Šauktinis pasipiktino kariuomenės valgiaraščiu: neįtinka nei mėsainiai, nei picos, nei blyneliai (868) 3 d.

Lazanija, sausi pusryčiai, picos, blyneliai, mėsainiai – tai tik dalis patiekalų iš valgiaraščio, pagal kurį jau nuo praėjusių metų gegužės mėnesio maitinasi Lietuvos kariuomenė .

birželio 14 d., 2018

Orai: viena žinia gera, kita – nelabai (13) 4 d.

Savaitei baigiantis šalyje temperatūra kils aukščiau, mėgausimės vasariškais orais. Tačiau gausesnis lietus iš sausros gniaužtų gamtos vaduoti neskubės, jo tikimybė maža – palis negausiai ir tik kai kur.

JAV delsia svarstyti Venckienės ateities klausimą (461) 4 d.

Dar gegužę Jungtinių Amerikos Valstijų ( JAV ) teismas paskelbė iki birželio vidurio atidedantis Neringos Venckienės ekstradicijos bylos svarstymą, tačiau teismo posėdis taip ir neįvyko.

Vienintelė Lietuvos moteris, kuriai suteikti visi svarbiausi šalies ordinai: buvusi tarnaitė išgelbėjo valstybę (67) 4 d.

Kaip sukurti žvalgybos instituciją, kai valstybėje nėra pinigų ir resursų? Pirmasis Lietuvos kontržvalgybos vadovas, vėliau liūdnai pagarsėjęs Liudas Gira rado originalią išeitį, dirbti valstybės labui įtikino moteris.

Iš autobuso išlaipintos mergaitės istorija: mama sulaukė direktoriaus reakcijos (474) 4 d.

Trečiadienį DELFI aprašytos sergančios mergaitės patirtos kančios sulaukė atgarsio. Anot mergaitės mamos, mokyklos , kurioje mokosi aštuntokė, direktoriaus tonas atlyžo, o šalies moksleivius vienijanti organizacija aiškinsis, ar ekskursiją lydėjusios mokytojos darbą atliko taip,...

Burokienė tapo Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininke (6) 4 d.

Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komitetui vadovaus „valstiečiams“ atstovaujanti Seimo narė Guoda Burokienė .

Čaplinskas teismo prašo pripažinti, kad žodžiai apie užsikrėtusius ŽIV buvo iškraipyti (21) 4 d.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro ( ULAC ) direktorius Saulius Čaplinskas per teismą siekia įrodyti, kad viešoji įstaiga „Dokumentikos namai“ jo teiginius apie infekuotuosius ŽIV interpretuoja netinkamai.

LSDD frakcija dar neapsisprendė dėl ministro Navicko (5) 4 d.

Opozicijoje esantiems socialdemokratams inicijavus interpeliaciją aplinkos ministrui Kęstučiui Navickui , jo atsakymai į kai kuriuos klausimus netenkina ir valdančiųjų Lietuvos socialdemokratų darbo (LSDD) frakcijos atstovų. Tačiau po ketvirtadienio susitikimo su ministru jie dar...

Jedinskį kaltina darbu prieš Lietuvos valstybę (158) 4 d.

Ketvirtadienį Seimo vakariniame posėdyje vyko aršios diskusijos dėl Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos ( LLRA-KŠS ) nario Zbignevas Jedinskio inicijuoto įstatymo projekto dėl asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusiomis SSRS slaptosiomis tarnybomis,...

Dėl „sąjūdiečius“ įžeidusio Pranckiečio pasisakymo – ir Karbauskio perspėjimas (115) 4 d.

Reaguodamas į Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio (LPS) iniciatyvinės grupės klubo pareiškimą, kurį pasirašo klubo pirmininkas Romas Pakalnis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis frakcijos ir visos partijos vardu apgailestauja dėl...

Beveik penktadalis savivaldybių darbuotojų – giminės (90) 4 d.

Beveik penktadalis Lietuvos savivaldybių darbuotojų yra giminės, ketvirtadienį paskelbė analizę atlikusi Specialiųjų tyrimų tarnyba ( STT ).

Seimas iki kito posėdžio atidėjo siūlymą paviešinti visų buvusių KGB bendradarbių pavardes (63) 4 d.

Opozicinei Tėvynės sąjungos- Lietuvos krikščionių demokratų frakcijai paprašius, Seimas iki kito posėdžio atidėjo siūlymą paskelbti visų - ir prisipažinusių, ir neprisipažinusių - buvusių KGB bendradarbių pavardes.

STT pateikė informaciją dėl VSD pažymoje minimo Šato, prezidentė tarsis su premjeru (21) 4 d.

Specialiųjų tyrimų tarnyba ( STT ) šią savaitę pateikė Prezidentūrai informaciją apie Konkurencijos tarybos vicepirmininką Eloną Šatą, minimą Valstybės saugumo departamento ( VSD ) pažymoje.

Siūlo nustatyti kitokias tėvystės atostogas: kokie to privalumai ir rizikos? (3) 4 d.

Du neperleidžiami mėnesiai tėčiams, du tokie pat mamoms ir aštuoni mėnesiai, kuriuos gali rinktis arba tėtis, arba mama – tokį vaiko priežiūros atostogų modelį siūlo nustatyti Europos Sąjunga.

Prokuroras Laucius nebus įtrauktas į Kurlianskio bylą dėl žalos atlyginimo (7) 4 d.

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras, valstybės kaltintojas politinės korupcijos byloje Justas Laucius nebus įtrauktas į bylą, kurioje buvęs koncerno „ MG Baltic “ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis bylinėjasi dėl žalos atlyginimo.

Saulius Skvernelis susikapojo su Gabrieliumi Landsbergiu, kurio interesas didesnis (162) 4 d.

Premjeras Saulius Skvernelis neigia siekiantis asmeninės naudos sprendžiant būsimoje „Lietuvos energijos“ kogeneracinėje jėgainėje Vilniuje deginamų šiukšlių problemą.

Pokalbių besiklausantys pareigūnai prisipažįsta: tenka išgirsti labai pikantiškų dalykų kasmet - 10 000 naujų pasiklausomųjų (289) 4 d.

Nors policija ramina, kad nereikia visiems bijoti, kad pokalbių yra klausomasi, o pikantiškos detalės pateks į viešumą, net ir jos atstovai pripažįsta, kad klaidų pasitaiko. O advokatūra įžvelgia ir dar daugiau problemų.

Grybauskaitė: sovietmečio genocidas ir represijos yra Lietuvos savasties dalis (75) 4 d.

Suvokimas, ką tauta patyrė per sovietmečio genocidą ir represijas, yra mūsų savasties dalis, be kurios neįmanoma suprasti mūsų šalies, sako okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo ceremonijoje dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė .

Politologas: Skvernelio ir Karbauskio reakcijos atskleidžia skirtingus politikų charakterius (26) 4 d.

Valdančiųjų lyderių nuomonės išsiskyrė. Premjeras Saulius Skvernelis nepritaria „valstiečių“ pirmininko Ramūno Karbauskio iniciatyvai pratęsti politinį tyrimą, nagrinėjantį politikų ir verslo ryšius.

Dėl antisąjūdinio pasisakymo Pranckietis raginamas atsistatydinti (290) 4 d.

Dėl antisąjūdinės dvasios persmelkto pasisakymo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis raginamas atsistatydinti.

Landsbergis: esu prieš politizavimą, bet nepritariu parlamentinės tyrimo teisės atsisakymui (35) 4 d.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis sako, kad naujų parlamentinių tyrimų iniciatyva susijusi su politikavimu ir skandalų kėlimu tuščioje vietoje, todėl tokiam politikavimui jis nepritaria. Tačiau parlamentaras...

1 2