-
Vakar

A. Kubilius. Kelios jubiliejinės pastabos apie „Landsbergio reiškinį“ (161) 10 val.

Šiomis dienomis Vytautas Landsbergis švenčia 85-ių metų jubiliejų. Graži sukaktis.

Ž. Pavilionis. Su Lukašenka prie vieno stalo netrukus paragausime Astravo? (59) 10 val.

Lietuvą ir pasaulį pribloškė žinia iš Briuselio – pirmą kartą istorijoje paskutiniam Europos diktatoriui Aleksandrui Lukašenkai aukščiausiu lygiu bus ištiestas kilimas Briuselyje vyksiančiame ES Rytų partnerystės viršūnių susitikime. Priminsiu, jog Vakarų pasaulis A....

A. Paulauskas. 28 mln. eurų bauda „Lietuvos geležinkeliams“ – tai politinių žaidimų ar klaidingų sprendimų pasekmė? (66) 17 val.

Europos komisijos ( EK ) 28 mln. eurų bauda „Lietuvos geležinkeliams“ – tai politinių žaidimų ar netinkamų sprendimų rezultatas?

spalio 14 d\., 2017

V. Vingrienė. Kodėl raštas „eina“ 20 darbo dienų, nors užtektų ir pusės tiek? (57) 2 d.

Viešojo administravimo įstatyme nustatyta, kad administracinė procedūra turi būti baigta, o jos sprendimas priimtas per 20 darbo dienų nuo jos pradžios.

N. Puteikienė. Dėl uosto ateities vyriausybė derėsis su... liberalais? (82) 2 d.

Ar žinote, kad Klaipėdos uosto plėtros plane numatyta įrengiant išorinį giliavandenį uostą sunaikinti Melnragės gyvenvietę, užbetonuoti Kuršių neriją, pietinę miesto dalį paversti uosto pramonės zona sujungiant LEZ -ą su uostu, paukščių rojumi vadinamoje Kiaulės nugaroje,...

T. Langaitis. Vakarietiška gerovė mus pasieks, jei ištrūksime iš vidutinių pajamų spąstų (64) 2 d.

BVP, tenkantis vienam šalies gyventojui, šiandien yra dažniausiai naudojamas rodiklis Lietuvos ekonominei būklei įvertinti. Jam nuosekliai augant, dažnas ekonomistas ar politikas susivilioja pagunda vienam žmogui tenkančio BVP statistiką laikyti augančio pragyvenimo lygio veidrodžiu.

spalio 13 d\., 2017

A. Zuokas. Kodėl D. Gudelis turi atsistatydinti (101) 3 d.

Tokį sprendimą turės priimti Vilniaus miesto Taryba, kuri yra didžiausias krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ dalininkas.

R. Žemaitaitis. Ar jau „excelinės lentelės“ eilutė svarbesnė už žmogų? (46) 3 d.

Kodėl viena „excelinės lentelės“ eilutė turėtų būti svarbesnė už žmogų, svarbesnė už žmonių gerovę, už jų gerbūvį, jų kasdienybę? Panašu, kad dabartinei Vyriausybei, kartu su visais jai nuskilusiais socialinių demokratų partneriais, buhalterinės eilutės svarba yra...

spalio 12 d\., 2017

G. Paluckas. Kas išgąsdino V. Landsbergį? (229) 4 d.

Tikiu, jog suintensyvėjęs konservatorių rūpestis politiniais procesais Lietuvos socialdemokratų partijoje ( LSDP ) yra nuoširdus siekis užtikrinti Lietuvos politinės sistemos stabilumą.

A. Armonaitė. Pasitikėkime aštuoniolikmečių ir devyniolikmečių sąmoningumu (64) 4 d.

Seimas dar vasaros pradžioje priėmė griežtą sprendimą, draudžiantį visiems asmenims iki 20-ies metų įsigyti alkoholinius gėrimus. Tai reiškia, kad toks ribojimas galios ir pilnamečiams – aštuoniolikos ir devyniolikos metų jaunuoliams. Vis dėlto, tikiu, kad erdvės kompromisui...

Š. Birutis. Migracijos politika = spynų politika? (12) 4 d.

Didžiausią šių dienų Lietuvos tragediją pašiepiančiam anekdotui „Paskutinis išvykstantis iš Lietuvos prašome išjungti šviesą oro uoste“ jau galima kurti antrą dalį, nes norintys į Lietuvą sugrįžti ar atvykti ras ne tik tamsą, bet ir spynomis užrakintas duris.

spalio 11 d\., 2017

V. Landsbergis. LKP galas (473) 5 d.

Liga, kankinusi Lietuvą per 70 metų, gal jau baigsis. Mėginsiu trumpai.

G. Skaistė. 7 prioritetai pajamų nelygybei mažinti (33) 5 d.

Nepaisant to, kad Lietuvoje mokestinės pajamos sudaro 29,4 proc. bendrojo vidaus produkto, palyginti su 40 proc. ES vidurkiu, tarptautiniai tyrimai rodo, kad ir su mažesniais mokesčiais galima sumažinti pajamų nelygybę.

V. Blinkevičiūtė. Katalonų referendumas ritasi iki mūsų (93) 5 d.

Katalonų referendumas įvyko ne tik pačioje Katalonijoje. Su socialinių tinklų medija jis vyko ir tebevyksta visame pasaulyje. Socialiniuose tinkluose plinta vaizdai, nuotraukos, žinutės, komentarai.

spalio 10 d\., 2017

A. Kubilius. Idėja Lietuvai: trys „banginiai“ ekonomikoje (360) 6 d.

Gerai, kad gimė pilietinė iniciatyva „ Idėja Lietuvai “. Nes valstybės ir visuomenės gyvenimas be naujų ambicijų ar idėjų yra pasmerktas niūriai stagnacijai. Stagnacinė savijauta yra pavojinga tuo, kad žmonės praranda viltį, jog reikalai šioje šalyje gali keistis į geresnę...

J. Pankauskas. 9 priežastys, kodėl nereikia naikinti Migracijos departamento (22) 6 d.

Vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno siūlymas likviduoti Migracijos departamentą ir visas funkcijas perduoti policijai sulaukė visuotinės kritikos.