-
Vakar

Gintarė Skaistė. Dalijimosi ekonomika: daugiau iššūkių ar galimybių? (24) 21 val.

Diskutuojant su europiniu lygmeniu dirbančiais politikais, jie nuolat kelia klausimus susijusius su dalijimosi ekonomikos plėtra, itin dideliais jos augimo tempais ir apimtimis. Tačiau grįžus į Lietuvą, dažnai mūsų institucijos atrodo šį terminą girdinčios pirmą kartą. Tai kas gi...

birželio 16 d., 2018

Atgal į ateitį: Europinės ir transatlantinės darbotvarkės darna (40) 1 d.

Gyvename pokyčių, kitimo ir painiavos laikotarpiu, kai nėra visiškai aišku, kas mes esame ir su kuo turėtumėme eiti išvien tarptautinėje arenoje. Nebeturime tokio aiškumo, kaip anksčiau. Matome išcentrinių jėgų veikimą. Tai laikas, kai mums itin reikalinga tvirta kryptis. Į...

birželio 15 d., 2018

Povilas Urbšys. Prezidentė – kontroliuojamos demokratijos garantas? (33) 2 d.

Sutinku, Prezidentės metinis pranešimas primena diagnozę. Šiemet kaip niekad itin daug dėmesio skirta politinės sistemos avarinės būklės analizei. Kai prezidentė ištarė „pilietinis pasipriešinimas yra rimtas atsakas į neskaidrią politiką“, vos neatsilošiau – jau veržėsi...

Vytautas Landsbergis. Trijų žmonių sąjūdis (133) 2 d.

Birželio 4 d. Lietuvos Seime, neabejotinai Viktoro Pranckiečio iniciatyva, paminėtas Lietuvos Sąjūdžio, visuomeninės ir istorinės organizacijos, įsteigimo ir veiklos 30-metis.

Linas Jonauskas. Ar Skvernelis apmokestins Karbauskį ir Landsbergį? (32) 2 d.

Panašu, jog Lietuvos gamta švęs mažą pergalę. Jau visai netrukus, ar po metų, Lietuvoje gali atsirasti taršių automobilių mokestis.

birželio 14 d., 2018

Kęstutis Bacvinka. Vyriausybė atsigręžė į medžius (13) 3 d.

Medžiai žmogui visais laikais turėjo didžiulę dvasinę reikšmę, buvo nuotaikų versmė ir dvasinės stiprybės šaltinis, o sunkiais gyvenimo momentais žmogus glaudėsi prie medžio, kaip prie stipresnio. Tas bruožas išliko mūsų genuose iki šiol, todėl suprantama, kodėl...

Rasa Juknevičienė. Pjudymo anatomija (238) 3 d.

Švęsdami šimtmetį, atrandame nuostabių gražios tarnystės savo tautai pavyzdžių. Tačiau būtų klaida užmerkti akis ir nematyti kitos paveikslo pusės – išdavysčių ir pardavimų. Melas ir pjudymas lydėjo pačią juodžiausią Lietuvos istorijos dalį – sovietinę okupaciją.

Vygaudas Ušackas. Lietuva kaip pilietiškumo projektas (20) 3 d.

Taip jau nulėmė šeimos istorija, kad Gedulo ir vilties diena visada lieka su manimi. Prieš 77 metus, 1941 m. birželio 14-ąją mano tėvelis su šeima pirmu trėmimų traukiniu buvo deportuoti į Sibirą.

birželio 13 d., 2018

Vytautas Landsbergis. Prezidentės diagnostika (180) 4 d.

Lietuvos politinės sveikatos apsaugos sistemoje geriausiai atrodo diagnostika. Pastaruoju laikotarpiu tai daktarės Dalios Grybauskaitės nuopelnas. Tik vargas, kad gydymo pajėgumai netempia, o recidyvai labai galingi. Bet kad pacientas mirtų dėl klaidingos diagnozės – šios daktarės...

Žygimantas Pavilionis. Davidas J. Krameris. Megzti dialogą su Kremliumi – neprotinga (45) 4 d.

Greta kitų šalių lyderių, Prancūzijos Prezidentas Emmanuelis Macronas ir Japonijos Ministras Pirmininkas Šinzo Abė neseniai dalyvavo Tarptautiniame ekonomikos forume Sankt Peterburge, kur susitiko su Rusijos Prezidentu Vladimiru Putinu.

Andrius Navickas. Atminties praskaidrinimui. Iš ko Bakui derėtų išieškoti kompensacijos už „LEO LT“ aferą? (47) 4 d.

Vien faktai apie „LEO LT“ fenomeną. Tačiau gal jie padės atsitokėti tiems, kurie tvirtina, kad Valstiečiai liaudininkai nėra vieni iš šio projekto iniciatorių.

Valentinas Mazuronis. Prezidentės Metinis pranešimas: dvigubų standartų, melo, pasiteisinimų tąsa (54) 4 d.

Šiandien išgirdome Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės priešpaskutinį, devintąjį, Metinį pranešimą, kuriame ji dėliojo akcentus reaguodama į paskutines aktualijas, įvardindama savo, Seimo ir Vyriausybės darbus, paminėdama sėkmės istorijas, vertindama...

birželio 12 d., 2018

Aušra Maldeikienė. Vėl buvome priversti klausyti iš esmės neįgalaus pranešimo (585) 5 d.

Šiandien Prezidentė ir vėl skaitė metinį pranešimą. Jau devintąjį ir priešpaskutinį (bent jau šioje dviejų kadencijų sekoje).

Aleksandras Sacharukas. Atsakymas Valinsko ir Pumprickaitės duetui: tikra tiesa yra tik tai, kad jūs nevaldėte situacijos partijoje (34) 5 d.

Mane nustebino ir pribloškė A. Valinsko interviu paskutinėje LRT “Savaitės” laidoje.

Aloyzas Sakalas. LR Prezidento rinkimai: ką pasirinksime (102) 5 d.

Manyčiau, kad pasirinksime kurią nors daug nusipelniusią Lietuvai asmenybę Aš net neabejoju, kad tai bus nepriekaištingos biografijos asmuo.

Mantas Adomėnas. Laurynas Peluritis. Pakeliui į nelaisvę: Lietuva orbanizacijos taikiklyje (80) 5 d.

Ar Lietuva tebėra, kaip Lietuvos Respublikos Konstitucijos pirmasis straipsnis skelbia, „nepriklausoma demokratinė respublika”? Ir ar ji tokia išliks po ateinančius dvejus metus laukiančios rinkimų mūšos?

birželio 11 d., 2018

Jurgita Petrauskienė. Kodėl ilgesni mokslo metai naudingi mokiniams? (319) 6 d.

Lietuvoje pirmąją birželio savaitę prasidėjo pailginti mokslo metai, kurie nuo pat sprendimo priėmimo iki dabar kelia diskusijas.

Algirdas Butkevičius. Švietimo reforma: optimizuokime vardan realių pokyčių, o ne dėl optimizacijos (59) 6 d.

Didis mūsų poetas Justinas Marcinkevičius yra sakęs, kad švietimas yra procesas, žmogumi prasidedantis ir žmogumi užsibaigiantis.