-
Vakar

Arkadijus Vinokuras. TS-LKD, Kasčiūnas ir AfD. (134) 1 d.

Sveiki visi sulaukę Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio! Ta proga negalima buvo nepastebėti ir įvykio, kurio atitikmens per šį šimtmetį nebūtų galima surasti. O įvyko štai kas: TS-LKD Seimo narys Laurynas Kasčiūnas oficialiai pasikvietė pasisvečiuoti Lietuvos Seime du...

Bronis Ropė. Nieko neturiu prieš baltarusius, bet... (111) 1 d.

Visi žinome, kad su kaimynais geriau sugyventi taikiai. Gyvenau prie pat Baltarusijos sienos (Ignalinoje) ir gyvensiu čia didžiąją dalį gyvenimo.

vasario 23 d., 2018

Naglis Puteikis. Grybauskaitė pralaimi kovą teismų korupcijai? (187) 2 d.

Paminėjus Lietuvos atkūrimo šimtmetį, blėstant šventinei nuotaikai, galima grįžti į kasdienybę. Šiandien norėčiau aptarti dar vieną ypač svarbią temą – mūsų visų vis gilėjantį bejėgiškumą prieš korupciją ir teismų „teisingumą“. Ir mūsų prezidentės jau 10...

Vytautas Landsbergis. Susivokim. Karas yra karas (260) 2 d.

Arba: kokiais keliais ateina pavergimas.

Mykolas Majauskas. Išmokime mylėti gyvus, ne tik mirusius. Arba kodėl reikia keisti donorystės tvarką Lietuvoje (95) 2 d.

Šiuo metu Lietuvoje rakto į naują gyvenimą laukia 502 žmonės. Nacionalinio transplantacijos biuro duomenimis, širdies laukia 46, plaučių – 10, širdies ir plaučių komplekso – 4, kepenų – 73, inksto – 168, kasos ir inksto komplekso – 8, ragenų – 99, o laukiančiųjų...

Naglis Puteikis. Kainos Lietuvoje ir Sauliaus Skvernelio politika (64) 2 d.

Po euro įvedimo kainų augimą Lietuvos piliečiai suvokia kaip pačią svarbiausią savo asmeninę bei visos Lietuvos problemą. Nors valstybės statistika nerodo didelės grėsmės, tačiau kiekvienos šeimos biudžetas – nepakankamos pajamos ir per didelės išlaidos – sako ką kita.

Eglė Samoškaitė. Prezidentas, kurio inauguraciją bandė sutrukdyti (81) 2 d.

Kartais sakoma, kad politika yra kaip pašaukimas – esą neįmanoma išmokti politikos: žmogus arba gimsta politiku, arba ne.

vasario 22 d., 2018

Valentinas Mazuronis. Prezidento rinkimai – kas, kodėl, kaip ir su kuo? (60) 3 d.

Prezidentinė rinkimų kampanija Lietuvoje jau prasidėjo. Tai faktas. Keista ta rinkimų kampanija, kaip ir daugelis kitų dalykų, vykstančių Lietuvoje.

Justinas Pankauskas. „Valstiečių“ spąstai ūkininkams: visi žinojo, bet niekas negalėjo skųstis (64) 3 d.

Pastaruoju metu nuolat iškyla ir vis mėginami gesinti skandalingi faktai apie koncerno, siejamo su Ramūnu Karbauskiu, veiklą. Šįkart nesigilinsime į apsukriais būdais didinamą valdomų žemių kiekį. Atsakymų laukiame iš Generalinės prokuratūros , kuri ėmėsi ginti viešąjį...

vasario 21 d., 2018

Vytautas Landsbergis. Silpnybės didesnio ir mažesnio (220) 4 d.

Didesniųjų valstybių santykiuose su mažesniu kaimynu ima ir pasireiškia savotiškas psichologinis sindromas. Tai polinkis priekaištauti, kaltinti dėl būto ir nebūto dalyko, kad mažesnysis jaustųsi kaltas ir amžinai teisintųsi prieš didesnį.

Eugenijus Gentvilas. Verygmetis ir centralizacijos traukuliai (smūgiai savivaldai į paširdžius) (139) 4 d.

„Valstiečių “ valdžios vyrai bei moterys jau ne kartą demonstravo, kad jie geriau už paprastą Lietuvos pilietį žino, kaip tas pilietis turi elgtis bei gyventi. Kiek gerti, kur rūkyti, kokiomis sumomis apsidrausti, naudotis „Sodra“ ar pensijų fondais –geriau žino valdžia, o...

Algimantas Kirkutis. Lietuva – pirmoji ES, kur vyks Gyvensenos medicinos kursai (29) 4 d.

Valstybė laikosi ant trijų „banginių“ – teritorijos, kalbos ir ta kalba kalbančių žmonių. Neabejotinai svarbiausia dabartinė Lietuvos valstybės problema – jos gyventojų skaičiaus mažėjimas. Ypač nepalankus valstybės ekonominei raidai yra darbingo amžiaus žmonių...

vasario 20 d., 2018

Linas Linkevičius. Pagaliau mes šventėme Vasario 16-ąją (dar vienas pasveikinimas jau po šventės) (70) 5 d.

Mūsų valstybės 100- metis - tai slenkstis, kurį peržengę tikrai jaučiamės kitokie. Kad ir ką sakytume, tai iš tiesų puiki proga apsidairyti aplink, nors šiek tiek stabtelėti ir pagalvoti, kas esame, kur einame, kodėl einame.

Liutauras Gudžinskas. Lietuvos nepriklausomybės ir demokratinės kairės sankirtos (3) 5 d.

Gerai žinoma, kad kairieji demokratai yra prisidėję prie 1918 m. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir įtvirtinimo. Mažiau suvokta, kad jų lyderystė buvo lemtinga dedamoji. Vargu ar pagerinsime mūsų šalies valdymą ir demokratiją, jei deramai neįvertinsime šios esminės modernių...

Dainius Kreivys. Lietuva 2025, Bado žaidynės? (98) 5 d.

Sveiki atvykę į 2025 metų Lietuvą. Apie tai, kokia ji bus, pastaruoju metų nemažai yra rašoma ir diskutuojama. Vartant pastarojo meto žiniasklaidos publikacijas, tarsi kine, kadras po kadro skleidžiasi mūsų šalies netolima ateitis.

vasario 19 d., 2018

Viktoras Uspaskichas. Viešas pareiškimas paneigiant skleidžiamą melagingą informaciją (300) 6 d.

Mielieji, Lietuva švenčia savo pirmąjį labai garbingą jubiliejų, kuriuo tikrai verta džiaugtis ir didžiuotis. Prieš 100 metų pasaulyje atsirado dar viena nepriklausoma valstybė ir per tokį trumpą laiką pasiekė labai daug gerų rezultatų.

vasario 18 d., 2018

Žygimantas Pavilionis. Ką daryti su augančiomis kainomis? (257) 7 d.

Šimtmečio šventės šurmulys baigėsi. Instinktyviai pasitraukiau iš visų spindinčių protokolinių renginių, kuriuose elitas iš aukštų tribūnų trimitavo mūsų šventę.

Jurga Marcinkevičiūtė. Daktare, duokite gyvenimo (31) 7 d.

Sausio mėnesį atšvenčiau antrą savo gimimo dieną. Prieš metus vienoje Vilniaus operacinėje tiesiog ėmė ir pratęsė gyvenimą. Čia ne padėkų ir linkėjimų koncertas, jokių pavardžių nebus, jų ir nereikia, nes kiekvienas gydytojas mintinai moka visas savo klaidas ir sėkmes.