-
Vakar

Gabrielius Landsbergis. Pagrindinis žmonių partijos tikslas (239) 15 val.

TS-LKD pradėjus diskutuoti apie naują – žmonių partijos – kryptį, šios idėjos atgarsiai apskriejo didžiąją dalį žiniasklaidos priemonių.

Andrius Navickas. Kodėl tvirtai remiu Ingridą Šimonytę? (106) 15 val.

Gyvename pažadų, deklaracijų, įsipareigojimų infliacijos laikais, kai žmonės taip įpranta nešioti kaukes, kad net pamiršta, jog turi savo veidą. Daugelis tapome gyvenimo ir artimo meilės teoretikais, bet ne praktikais. Kalbėti apie vertybių svarbą šiandien labai madinga, tačiau...

Vitalijus Mitrofanovas. Etatinis darbo užmokestis atriša rankas mokyklų vadovams (18) 15 val.

Ir iki etatinio mokytojų darbo užmokesčio įvedimo mūsų rajono mokytojų darbo užmokesčio vidurkis buvo pats didžiausias Lietuvoje. Taip atsitiko dėl to, kad jau prieš keletą metų didelį dėmesį skyrėme mokyklų tinklo optimizavimui, buvo uždarytos nedidelės kaimo mokyklos,...

spalio 19 d., 2018

Vygaudas Ušackas. Jei susitarėme dėl gynybos, privalome susitarti ir dėl švietimo (68) 2 d.

Kritiška situacija Lietuvos švietime – tipiškas nacionalinės lyderystės nebuvimo simptomas.

Ingrida Šimonytė. Susitarkime – vardan Lietuvos (240) 2 d.

Regis, turime viską, ko reikia, kad savo šalyje galėtume ilgai ir laimingai gyventi. Turime Laisvę spręsti savo Valstybės likimą. Taiką. Gražią ir saugią vietą po Saule, kurią aplenkia žemės drebėjimai ir cunamiai.

Juozas Dapšauskas. Klimatas keičiasi. O mes? (9) 3 d.

Pasauliniu mastu mokslininkai ir organizacijos pripažįsta, kad klimato šilimas yra ne hipotezė, o faktas. Klimatas ir žmonių jaučiami orų pokyčiai yra kiek skirtingi dalykai, bet ir juos žmonės jau pajunta labai konkrečiai.

spalio 18 d., 2018

Vytautas Matulevičius. Avinėlių tylėjimas (214) 3 d.

Kaip jau buvo skelbta, vyriausybinė Jungtinių Valstijų Helsinkio komisija, vadovaujama senatoriaus Roger'io F. Wicker'io ir kongresmeno Christopher'io H. Smith'o, surengė klausymus, skirtus Neringos Venckienės bylai. Klausymams pirmininkavo JAV Kongreso Atstovų rūmų narys Randy Hultgren'as.

Vaidas Augūnas. Tautinių mažumų įtraukimas į valstybės gyvenimą: patarimai Lietuvai. III dalis – Vokietijos Šlezvigo-Holšteno žemė (17) 4 d.

Etninių bei tautinių mažumų integracija nėra tik Lietuvai aktuali problema: su ja susiduria ne tik nemažai istorinių peripetijų patyrusios Centrinės ir Rytų Europos valstybės, bet ir senos Vakarų Europos demokratijos – Skandinavijos valstybės, Vokietija , Italija.

spalio 17 d., 2018

Andrius Kubilius. Tiap liap valdžia (180) 4 d.

Kai maži anūkai kažką bando gero nuveikti virtuvėje ar su močiute darže, kartais jų darbus tenka pavadinti tiap liap . Lietuviai žino, ką tai reiškia (nors kaip rašyti taip ir lieka neaišku – tiap liap ar tep lep ): pradėjo – nepabaigė; skubėdami kažkaip užbaigė, bet...

Dainius Kreivys. Sprendimas pamirštiems Vilniaus mikrorajonams (50) 4 d.

Vilnius yra puikus miestas. Dygsta vis nauji biurų pastatai, senamiestis pilnas turistų, restoranai ir barai lūžta nuo lankytojų. Vis perkeliami miesto riboženkliai rodo, kad miestas, lyg koks gyvas organizmas, auga ir plečiasi.

Aleksander Radczenko. Ko iš tikrųjų nori Lietuvos lenkai? (132) 5 d.

Lietuvos lenkai yra didžiausia Lietuvos tautinė mažuma, turinti politinę partiją, kuri yra valdžioje keliuose rajonuose, o šiuo metu yra neformali valdančiosios daugumos dalyvė.

spalio 16 d., 2018

Antanas Guoga. Yra pinigų! (86) 6 d.

Norit, kad žmonės būtų laimingi? Padidinkit pajamas ir sumažinkit išlaidas.

Vidmantas Martikonis. #nesmagu#Šimašiau (18) 6 d.

Prieš keletą dienų įvyko Liberalų Sąjūdžio Vilniaus skyriaus visuotinis susirinkimas, kuriame buvo nuspręsta kandidatu į Vilniaus merus iškelti Remigijų Šimašių bei savivaldybės tarybos rinkimuose dalyvauti steigiant rinkiminį komitetą.

spalio 15 d., 2018

Arkadijus Vinokuras. Karbauskininkai puola demokratiją. Socialdemokratai apgins (72) 6 d.

Žinau, skamba, švelniai tariant, nekukliai. Dėl buvusių apsimetėlių socdemais kaltės Lietuvoje gerovės valstybės stebuklo neįvyko. Tačiau partijoje tikrieji socialdemokratai energingai atkovoja savo pozicijas.

Vytautas Landsbergis. Byla krustelėjo (89) 6 d.

Verdiktą dar paskelbs, bet pradinė oficiali informacija jau iškalbinga. Sako, didžioji Sausio 13-osios byla užbaigta. Tikiuosi, kad ne, bet apie tai vėliau.