-
rugsėjo 29 d., 2023

Giedrius Surplys. 2060 metais neteksime Skuodo? Kokia bus Sūduva 2033 metais? (2) 1 d.

„Iki šiol vykdyta regioninė politika buvo labiau deklaratyvi“, – tai citata iš dabartinės Vyriausybės programos, kuri buvo patvirtinta 2020 m. pabaigoje.

Vilija Blinkevičiūtė. Dirbantys pensininkai yra grėsmė „Sodrai“?! Baikit juokus (4) 1 d.

Prieš kurį laiką perskaičiau stulbinančias įžvalgas: kai kurių Lietuvos ekonomistų teigimu, jau artimoje ateityje „Sodrą“ esą sugriaus dirbantys pensininkai.

rugsėjo 27 d., 2023

Aušrinė Armonaitė. Koks yra naujas mokyklos vaidmuo Lietuvos ekonomikoje? 4 d.

Tapome pirmąja pasaulio valstybe, pradėjusia organizuoti skaitmeninio verslumo pamokas penktokams, šeštokams, septintokams ir aštuntokams. Paprastai pasaulyje tokių dalykų mokoma tik nuo devintos klasės. Kodėl tai yra svarbu ir kaip apskritai atrodys švietimas naujoje pasaulio ekonomikoje?

rugsėjo 26 d., 2023

Tadas Vinokuras. Kuodžio pliurpalai, arba kodėl Šimonytė nenori leisti nuo 16 metų balsuoti savivaldos rinkimuose (4) 4 d.

Artimiausiame Ingridos Šimonytės rate sukasi žmogus, kurio vieši pasisakymai verčia rimtai sunerimti dėl premjerės autoriteto. Tai jos patarėjas Raimundas Kuodis , kuris prieš keletą dienų iškoneveikė konservatorius Dainių Kreivį ir Valdą Benkunską už tai, kad šie –...

Matas Maldeikis. Atėjo laikas nusiimti kaukes 5 d.

Lietuvai būtinai reikia naujo socialinio kontrakto tarp valdžios ir suinteresuotų verslo grupių. Tiesa, norint apibrėžti tokius naujus santykius, būtina susitarti dėl sąvokų, nes dabar sofistikuota semantika teikia niekuo neparemtas privilegijas vieniems, atimdama galimybes iš kitų.

Eugenijus Sabutis. Valstybės kontrolės auditas patvirtino – chaotiškas darbas Dulkio ministerijoje tęsiasi (3) 5 d.

Sveikatos apsaugos sistemoje sumaištis nesibaigia. Trys chaotiški ministro Arūno Dulkio metai pasižymėjo viskuo, bet tik ne nuosekliu ir konstruktyviu darbu. Atmintyje vis dar iškyla ramus, išlaikytas, dalykiškas buvęs Valstybės kontrolierius, kuriam net teko pasidžiaugti geriausio...

rugsėjo 25 d., 2023

Rimantas Jonas Dagys. Ką dėstysim mokyklose – matematiką ar masturbaciją? (8) 6 d.

Keistokai skamba toks klausimas po 30 nepriklausomybės metų. Bet netyla protestai dėl Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paruoštos, milijonus kainuosiančios, paslaptingai, nesitariant su tėvais padarytos privaloma, primetamos „gyvenimo įgūdžių“ programos. Ministerijos dialogas...

Vytenis Andriukaitis. Sveiki dantys – didelis žmonių turtas, o valdžiai tai nė motais: privatininkams leidžia lupikauti (4) 6 d.

Nors gyvename naujųjų technologijų amžiuje, neretai burnos higiena primena viduramžius. Tokią išvadą perša didėjanti burnos ligų statistika. Iš šešių Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) regionų daugiausia burnos ligų Europoje, tai aktualu 51 proc. europiečių.

Vytautas Radžvilas. Gyvenimo įgūdžių programa, ideologiškai drausmingas ministras ir „1984-ieji“ (4) 6 d.

Švietimo ministras Gintautas Jakštas pagaliau padarė nors vieną gerą darbą. Kaip teisingai rašo Vytautas Sinica, po ministro pasisakymo jokių klausimų dėl Gyvenimo įgūdžių ugdymo programos (GĮUP) pobūdžio ir tikslų niekam negali kilti.