-
Vakar

Rimvydas Valatka. Misija nuskinti konservatorius, o Lietuvą paleisti be kelnių (629) 8 val.

Nudegusi pirštus Prezidentė nusivylė savo pačios šūkiu – atverti politinę sistemą platesniam nepartinių piliečių dalyvavimui. Ir atsigręžė ji į mirštančias nuo jos alergijos partijas. Karbauskis, priešingai, spirga misija sudeginti konservatorius. Paskutinį partijų...

birželio 16 d., 2018

Sekmadienio Evangelija. Palyginimas, kuris kalba palyginimais (396) 1 d.

Jėzus kalbėjo minioms: „Su Dievo Karalyste yra kaip su žmogumi, kuris beria dirvon sėklą. Ar jis miega, ar keliasi, ar naktį, ar dieną, sėkla dygsta ir auga, jam visiškai nežinant, kaip. Žemė savaime duoda vaisių: pradžioje želmenį, paskui varpą, pagaliau pribrendusį...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Sąjūdžio pamėklė išleista į sceną pačiu tinkamiausiu laiku (319) 1 d.

Gal ir man Arvydo Juozaičio prikėlimas iš užmaršties artėjantiems prezidento rinkimams atrodytų kaip įdomi alternatyva nusibodusiems veidams, jei neprisiminčiau „Istorinės klaidos“ – pirmosios didelės Sąjūdžio išdavystės.

Kamilė Šeraitė. Kas draudžiama Gibsonui, leidžiama Vanagaitei? (144) 1 d.

Žmonių, veikiančių prieš valstybę, būta visais laikais, ir tikriausiai teisūs tie, kurie sako, kad viešumas jiems tik suteikia galimybę sulaukti dar didesnio ir taip jau nepelnytai skiriamo dėmesio. Tačiau Rūtos Vanagaitės atvejis – išskirtinis.

Didysis pabėgimas, kuriame dalyvavo ir lietuvis: tunelį kasė plikomis rankomis (29) 2 d.

Leidykla „Briedis“ pristato serijos „ Antrasis pasaulinis karas “ naujieną – Paulo Brickhillo atsiminimus „Didysis pabėgimas“.

birželio 15 d., 2018

Arūnas Milašius: 5 neturtingos valstybės piliečio klausimai turtingai valdžiai (82) 2 d.

Mokesčių reforma, naujai formuojamas biudžetas, slaptos pažymos, kova dėl didesnės ES paramos, tušti atsakingų pareigūnų šūksniai apie dalykus, kurie pakeis visų mūsų gyvenimą, rekordiniai įmonių pelnai, valstybės biudžeto pajamų perteklius ir tuo pačiu nenoras vykdyti...

Vytautas Vyšniauskas. „Konservatorių“ totalitarizmas. Atsakymas partiniam jaunimui (385) 2 d.

Po Seime Sąjūdžio 30-mečio minėjimo proga pasakytų kalbų sujudo Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų partinis jaunimas, panoręs reaguoti visų pirma į minėjime mano pasakytą kalbą.

Tautvydas Marčiulaitis. Vėl verkia vargšai abiturientai (46) 2 d.

Yra dalykų, kurie nesikeičia. Kiekvienos vasaros pradžioje gali tikėtis masės skundų dėl per sudėtingų egzaminų, kurie gabiausius dvyliktokus tikrai privers emigruoti.

birželio 14 d., 2018

Jonas Tamulis. Apie Ignalinos atominės uždarymą, „Nukem“ ir šį tą dar (39) 3 d.

Jau daug metų dirbu verslo finansinių konsultacijų srityje, kur vienintelis kokybės matas yra profesionalumas ir žodžio laikymasis.

Andrius Vaišnys. Kuri dvasia iš Anapus sugrįžta? (16) 3 d.

Galbūt šių laikų herojumi yra pabėgėlis. O gal Kristus, bet su įplėštais džinsais.

Indrė Makaraitytė. Raudonas skuduras valstiečiams (314) 3 d.

„Žemės koncentracija vienose rankose, pajų ir vekselių biznis, nekontroliuojamas žemių įsigijimas, neskaidrios ES paramos dalybos, fiktyvūs ūkiai ir „sofos“ ūkininkai atvedė prie netvarkos, anarchijos ir iškreiptos rinkos. Vieni kaime niekaip nesuduria galo su galu, kiti...

birželio 13 d., 2018

Užkalnis. Rinkimų siaubas tik prasideda (577) 4 d.

Jūs manote, kad jau viską matėte. Ne, pasirodo, čia ne baisaus sapno pabaiga.

Aurimas Navys. 10 dalykų, kurie jums nepatiks, bet gali pakeisti jūsų gyvenimą. II dalis (40) 4 d.

Pirmoje dalyje aptarėme pirmuosius penkis dalykus. Su tomis nesąmonėmis jūs nesutikote, o mane, neva tai jų idėjinį autorių, sudėjote į šuns dienas.

Linas Kojala. Kodėl Trumpas Kim Jong Uną pavertė tarptautine žvaigžde (107) 4 d.

„Kai kurie verslininkai tiki tvirto rankos paspaudimo galia. Aš – ne. Tai – labai bloga tradicija. Yra mediciniškai įrodyta, jog rankos paspaudimo metu plinta bakterijos“,– taip savo 2004 metų knygoje rašė Donaldas Trumpas .

birželio 12 d., 2018

Kęstutis Girnius. Pilietybės ir kiti referendumai (119) 5 d.

Jau kurį laiką svarstoma rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės, siekiant pakeisti Konstitucijos pastraipą, kuri nurodo, kad „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos respublikos ir kitos valstybės pilietis.“

birželio 11 d., 2018

Ramūnas Vilpišauskas. G-6 ir Donaldas Trumpas (31) 6 d.

Birželio 8-9 dienomis Kanadoje vykęs kasmetinis Didžiojo septyneto vadovų (G-7) susitikimas dar kartą aiškiai parodė, kaip skiriasi JAV prezidento Donaldo Trumpo ir pagrindinių Amerikos sąjungininkių požiūriai į svarbiausius pasaulio reikalus ir jų sprendimą.

Tomas Dapkus. Kaip Kremlius Lietuvoje referendumą organizavo (266) 6 d.

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ( NSGK ) dėl jo narių politinio šališkumo, nekompetencijos ir visų pirma dėl Valstybės saugumo departamento ( VSD ) vadovų komitetui teiktos medžiagos selektyvumo nesugebėjo atskleisti viso „ Rosatom “ įtakos tinklo, o tuo labiau...

Ramūnas Bogdanas. Singapūro duetas: susibars ar susigros? (22) 6 d.

Net šešios šalys norėtų naudos iš Kim Jong Uno ir Donaldo Trumpo dueto pasirodymo Singapūre: abi Korėjos, JAV, Japonija , Kinija ir Rusija. Tikrai visos neliks vienodai patenkintos. Mažiausiai vilčių gali dėti Rusija, o daugiausiai – JAV.