-
Vakar

Rimvydas Valatka. Kas rūpinasi Skvernelio kojinėmis ir Kirkilo bičiulių vynais? (262) 14 val.

Kartą, kai Prezidentu buvo išrinktas Brazauskas, Prezidentūroje apsigyveno toks Buzūnas. Niekas dorai neraukė, kam jo prireikė AMB, bet tas Buzūnas visaip gyrėsi, kad pirmajam tautos išrinktam Prezidentui nupirko keletą kostiumų, kaklaraiščių ir balažin kiek baltų kojinių, be...

spalio 20 d., 2018

Sekmadienio Evangelija. Jokūbas ir Jonas (319) 1 d.

Prie Jėzaus prieina Zebediejaus sūnūs Jokūbas ir Jonas, ir kreipiasi: „Mokytojau, mes norime, kad padarytum, ko prašysime.“ Jis atsakė: „O ko norite, kad jums padaryčiau?“ Jie tarė: „Duok mums sėdėti vienam tavo šlovės dešinėje, kitam – kairėje!“

Rita Miliūtė. Nunykus žurnalistikai, nelieka demokratijos (590) 1 d.

Galingiausių pasaulio valstybių klubas G-7 šią savaitę paragino Saudo Arabijos Karalystę atlikti skubų ir skaidrų tyrimą dėl Turkijoje dingusio žurnalisto. Įtariama, kad jis buvo nužudytas Saudo Arabijos konsulate. G-7 lyderiai paskelbė esantys sunerimę dėl žurnalisto dingimo...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Krizė atrieda atidunda (109) 1 d.

Negalima taip rašyti, todėl parašysiu. Nes politikai mus ir vėl, kaip 2008-aisiais, bandys palikti nežinioje iki paskutinės dienos, kol dar įmanoma išlaikyti teigiamus lūkesčius.

spalio 19 d., 2018

Užkalnis. Kaip auklėti vaikus, kad neužaugtų panašūs į jus (393) 2 d.

Mes visi žinome ir sutariame, kad visų bėdų priežastis pas mus yra kiti žmonės. Valdžia – tai ne mes. Policija – tai ne mes, kiti.

Aurimas Navys. Politikai visada vogs (59) 2 d.

Politikai visada vogs, apgaudinės, meluos į akis ir be jokio sąžinės graužimo nuleis jus kanalizacijos vamzdžiais žemyn, jeigu tik sugebės papirkti arba sumokėti pakankamai daug žmonių.

Arūnas Milašius. Verslininke, kalbėkite ir dvigubinkite kainą, prašau (50) 2 d.

Turime kuo girtis. Juk svarbu sudėlioti žodžius taip, kad visi patikėtų, kad mes patys geriausi, o mūsų verslas pats žaviausias. Patikės bent trumpam. Svarbu, kad būtų pelninga.

spalio 18 d., 2018

Mažvydas Jastramskis. Requiem Liberalų sąjūdžiui (80) 3 d.

Liberalų sąjūdis atsidūrė nepavydėtinoje padėtyje. De facto praradus populiariausią žmogų Remigijų Šimašių, galima užsakinėti politines mišias.

spalio 17 d., 2018

Lucasas. Latvijos rinkimų galvosūkis (20) 4 d.

Vakarų žiniasklaidos pranešimai apie šį mėnesį įvykusius Latvijos parlamento rinkimus man buvo panašios į mėgstamą vaikystės galvosūkį „sujunk taškus“. Mano netvirta rankutė vedžiodavo linijas tarp iš pažiūros atsitiktinai išbarstytų taškų, kol pasirodydavo figūros,...

Algis Krupavičius. Klastojant aukštojo mokslo reformą: universitetai ir 2019 m. valstybės biudžetas (39) 4 d.

Šiais pastebėjimais tęsiu prof. Šarūno Liekio svarstymus apie aukštojo mokslo reformos klystkelius. Bet tik vienu aspektu: pinigai ir aukštojo mokslo reforma.

Linas Kojala. Po politinio žemės drebėjimo Bavarijoje – signalas Merkel (76) 4 d.

Pabėgėlių ir migrantų krizė lėmė ryškų Vokietijos kanclerės Angelos Merkel populiarumo smukimą. Bet savaitgalio rinkimai Bavarijos žemėje parodė, jog ši problema nebūtinai signalizuoja apie greitą jos politinės karjeros pabaigą.

Liudvikas Andriulis. Piktas monstras, gąsdinantis Skvernelį (380) 4 d.

Su siaubu žiūrėdamas vakarykštį Skvernelio pasisakymo apie visuomenės teisę žinoti įrašą, vis galvojau, kad jau esu mates tokių žodžio laisvės, žiniasklaidos ir atvirumo nekenčiančių ir žmonių kaip Skvernelis. Žmonių, kuriems skaidrumas ir atvirumas yra didžiausias siaubas.

spalio 16 d., 2018

Česlovas Iškauskas. Labanoro žygis – visuomeninio judėjimo katalizatorius (60) 5 d.

Visuomeninė akcija už Gyvą Mišką prieš mūsų girių naikinimą gali ir turi virsti visuotinio protesto prieš valdžios nebaudžiamumą judėjimu. Labanoras čia tampa tik kibirkštimi, įžiebiančia totalinį pasipriešinimą sisteminiam valstybės resursų švaistymui ir...

Vladimiras Laučius. Demokratinio kapitalizmo saulėlydis (II). Tamsieji amžiai (247) 5 d.

Šiuolaikinės demokratijos modelį, įsigalėjusį po Antrojo pasaulinio karo ir iš esmės tarnavusį gerovės valstybės tikslams, praėjusio amžiaus paskutiniame ketvirtyje ėmė keisti neoliberalizmas.

Andrius Tapinas. Nesibaigianti futbolo laidotuvių procesija (202) 5 d.

Laidotuvių procesijos visada sulaukia makabriško smalsumo. Vairuotojai pristabdo žiūrėdami į katafalką ir gal netgi užsisega saugos diržus. Jeigu procesija ilgesnė, smalsuoliai šnibždasi „gal koks žinomas žmogus mirė“.

spalio 15 d., 2018

Liudvikas Andriulis. Lietuvai reikia spekuliantų (224) 6 d.

Sako, lietuvių finansinis raštingumas žemas. Blogai uždirba, blogai taupo, nemoka investuoti.

Kęstutis Girnius. Ar gresia pavojus spaudos laisvei? (111) 6 d.

Atsakymas į šį klausimą yra aiškus. Rimtų grėsmių nėra. Žurnalistai tirština spalvas. Valdžia nesiekia pažaboti spaudos, ji traukiasi atgal, kai sulaukia kritikos dėl tariamų mėginimų riboti spaudos laisvę. Jei ji turėtų ketinimų pažaboti žiniasklaidą, ji laikytųsi...

Ramūnas Bogdanas. Konstantinopolis davė ženklą ir Lietuvos stačiatikiams (135) 6 d.

Bažnyčios yra konservatyviausios organizacijos pasaulyje.