Lietuvio ausiai mieliausias humoras - apie vietą, žemiau juostos. Pernykštė balandžio 1-oji, Melagių ir pokštininkų diena paliudijo karčią tiesą, demokratėjant visuomenei ir nebelikus uždraustų temų, tautiečiai pasimetė.
Pernai per visas pagrindines šalies televizijas balandžio 1-ajai transliuotos humoro laidos sukosi aplink vieną temą - antrą galą.

Manoma, kad nešvankūs fiziologiniai anektodai masina lietuvius dėl to, kad buvusioje Sovietų sąjungoje 50 metų viešai kalbėti apie seksualinį gyvenimą buvo “tabu”. Todėl dabar lietuviai nebegali užsisiūti burnų.

Kita, kai kurių humoro specialistų nurodoma suprastėjusio humoro priežastis - kūrybos krizė. Daugelis humoristų sovietmečiu publiką traukdavo - kalbėjimu užuominomis. Humoras anuomet buvo vienintelė įmanoma pasipriešinimo totalitarinei sistemai forma. Humoristai anuomet bene vieninteliai galėdavo kalbėti apie tarybinės visuomenės gyvenimo blogybes. Balandžio 1-ąją kasmet per anuomet vienintelę valstybinę televiziją būdavo rodomi geriausių agitmeninių kolektyvų pasirodymai. Humoristai stengdavosi kuo šmaikščiau ir taikliau pasakyti tai, apie ką viešai nebūdavo galima kalbėti.

Taigi, supratę, kad potekstėmis žiūrovų nebepritrauksi, kai kurie humoristai publiką mėgina šokiruoti kuo riebiau kalbėdami apie žmogaus fiziologiją.

Tiesa, kol kas neaišku, kokiais pokštais išsiskirs šiemet per pagrindines televizijas transliuosimi humoro vakarai. Tačiau žinomi šalies humoristai ne kartą viešai pripažino, kad šiandien prajuokinti lietuvį vis sunkiau.

Beje, puikiai mokantys anglų, vokiečių, prancūzų, italų kalbas ir mėgstantys pokštauti tautiečiai nelinkę skaitinėti šių tautų anektotų svetainių. Lietuviai kur kas mieliau kikena skaitinėdami rusiškas humoro svetaines. Rusiškas humoras vis dar labiau suprantamas tautiečiams nei amerikoniškas. Jei lietuviai ir rusai pamėgo anektodus apie naujuosius lietuvius, naujuosius rusus, čiukčias ir blondines, tai amerikiečiai leipsta skaitinėdami anektodus apie lemputes bei advokatus.

Pavyzdžiui, du amerikiečiai gėjai svarsto, kiek gėjų reikia elektros lemputei įsukti? Pasirodo, dviejų. Vienas lėtai suka lemputę, o kitas stebi pirmąjį ir susižavėjusiais šūksniais palydi pirmojo atliekamą veiksmą: “Fantastiška, brangusis”.

Arba: amerikietis advokatas ateina į ritualinių paslaugų įmonę užsisakyti pomirtinio antkapinio paminklo. Advokatas prašo, kad meistras įkaltų žodžius: “Čia ilsisi puikus advokatas ir labai geras žmogus”. Akmentašys meistras ir sutrinka: “Oi, ne, pone, viename kape laidojame tik po vieną numirėlį”.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Dažniausiai užsienio žiniasklaidoje minimas Lietuvos miestas – iš arti

Atvykus JAV ir kituose žemynuose garsiai Ballų šeimynai, viso pasaulio dėmesys krypsta į...

Siaubinga tragedija Kazlų Rūdoje (281)

Kazlų Rūdoje - siaubinga tragedija. Pirmadienį nusižudė mergina, o kitą dieną - ir jos mama.

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (411)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

Perspėja dėl orų permainų: ateina smarki pūga (33)

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ( PAGD ) perspėja dėl orų permainų –...

Pašiurpo dėl radinio naujuose džinsuose (26)

Niujorke gyvenanti Christine Evans liko šokiruota po tai, kai internetinėje parduotuvėje iš...

Iš Vilniaus su „Ryanair“ skridę į Oslą išgyveno 10 val. išbandymą (44)

Antradienį ryte iš Vilniaus į Oslą išskridęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos...

Seimo nariai susirūpino už borto likusiais medikais (2)

Seimo Sveikatos reikalų komiteto nariai ieško būdų padidinti algas jas iš biudžeto gaunantiems...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (73)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Vėl ieško pagrindinio urėdo (10)

Aplinkos ministerija antrą kartą pradėjo ieškoti nuolatinio visas Lietuvos urėdijas apjungusios...

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių papildyta  (1196)

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos...