aA
Šią savaitę net trys ES valstybės pritarė Lietuvos ir dar devynių Rytų ir Vidurio Europos šalių priėmimui - plėtros sutartį antradienį ratifikavo Liuksemburgo, Nyderlandų ir Graikijos parlamentai.
Pasak URM pranešimo spaudai, Liuksemburgo parlamento Deputatų rūmuose vykusiame posėdyje dalyvavo visi 60 narių, kurie vienbalsiai patvirtino ES plėtros projektą. Stebėti iškilmingą posėdį buvo pakviesti 10 stojančiųjų į ES šalių ambasadoriai Liuksemburgui.

Deputatų rūmų debatuose kalbėję visų šešių politinių frakcijų atstovai pabrėžė ES plėtros istorinę reikšmę, jos svarbą Europos demokratijai, politiniam stabilumui, saugumui ir taikai, dabartinių ES narių moralinę pareigą likusiai Europai, svarstė atsiversiančias naujas

ekonominio ir kultūrinio bendradarbiavimo galimybes. URM teigimu, kai kurie deputatai taip pat vylėsi, kad ES plėtra neapsiribos vien ekonominių problemų sprendimu, kad nebus užmirštos ekologinės ir socialinės problemos.

Daug dėmesio diskusijose susilaukė dvejų metų pereinamojo laikotarpio laisvam darbo jėgos iš naujųjų šalių narių judėjimui, kurį žada taikyti Liuksemburgas, aptarimas.

Valdančiosios Socialinių krikščionių partijos deputatas Claudeas Wiseleris kalbėjo ne tik apie visas stojančiąsias šalis, bet ir atskirai apie tris iš jų - Lietuvą, Slovėniją ir Kiprą.

Politikas užsiminė apie ilgą Lietuvos valstybingumo tradiciją, buvusią Lietuvos ir Lenkijos valstybę, Lietuvos valstybės atstatymą 1918 metais ir nepriklausomybę tarpukariu, apie 1990 metų išsilaisvinimo įvykius, pabrėžė, kad Lietuvos laisvė 1991 metų sausį pareikalavo jos gynėjų aukų.

Posėdyje kalbėjo ir Liuksemburgo užsienio reikalų ministrė Lydie Polfer, kuri atkreipė dėmesį į istorinę pernai balandžio 16 dieną Atėnuose pasirašytos sutarties ratifikacijos reikšmę, pabrėžė didžiules stojančiųjų šalių paruošimo narystei ES pastangas ir dabartinių narių atsakomybę bei solidarumą padedant kelti naujųjų valstybių gyventojų gerovę.

Tuo tarpu Nyderlandų pirmieji rūmai - Senatas - ES plėtros sutarčiai pritarė bendru sutarimu ir taip užbaigė jos ratifikavimo procedūrą šalies parlamente. Antrieji parlamento rūmai pritarimą pareiškė dar pernai lapkritį.

Ratifikavimo įstatymas įsigalios, kuomet jį pasirašys Nyderlandų karalienė ir bus oficialiai paskelbtas sutarčių žurnale. Per posėdį Graikijos parlamente daug dėmesio skirta ES plėtros reikšmei Kipro, Europos ir helenizmo istorijai. Ratifikavimo įstatymas priimtas sudedant frakcijų balsus.

Gegužės 1-ąją dabartinis 15-os valstybių blokas turėtų pasipildyti dešimčia naujų narių: Lenkija, Vengrija, Čekija, Slovakija, Slovėnija, Lietuva, Latvija, Estija, Kipru ir Malta.

Iš dabartinių ES narių plėtros sutartį jau ratifikavo Danijos, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos, Didžiosios Britanijos, Belgijos, Austrijos, Portugalijos, Švedijos ir Italijos parlamentai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Iki galutinio breksito termino liko 4 mėnesiai: ką tai reikš lietuviams (20)

Antradienio vakarą pranešta, kad Jungtinė Karalystė ir Europos Sąjunga pasiekė susitarimą...

Kaune - painios bylos finalas: sprendžiama, ar iš darželio paimtą vaiką grąžinti motinai (169)

Raudondvario seniūnijoje (Kauno r.) sprendžiamas klausimas, ar grąžinti paimtą penkerių metų...

Kad ištiko infarktas, galite sužinoti atsitiktinai: kada reikėtų sunerimti?

Būna atvejų, kai padarę kardiogramą paaiškėja, kad infarktas jau įvykęs, bet pacientas net...

Paliko traktorių judriausioje Vilniaus gatvėje, bet policija paaiškino – viskas pagal taisykles (52)

Ne vienas vairuotojas, pirmadienio vakarą važiavęs Vilniaus Tūkstantmečio gatve, galėjo tik...

„Air France“ lėktuvo keleiviai kelias dienas užstrigo Sibire: situacija priminė tragikomediją (1)

Sibire kelioms dienoms įstrigo keleivinis lėktuvas. Sekmadienį skrydžių bendrovės „ Air France...

Registrų centre beveik kas penktas darbuotojas susijęs giminystės ryšiais (45)

Registrų centro atliktas tyrimas parodė, kad beveik kas penktas įmonės darbuotojas (18 proc.),...

Kai kurių sričių darbuotojų Panevėžio regione trūksta kritiškai (26)

Panevėžio darbo rinkos mokymo centre, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų iniciatyva,...

Toto Cutugno gyvenimas kaip filmas: žmoną mylėjo, bet gimė nesantuokinis vaikas, užklupo vėžys ir vos nežuvo aviakatastrofoje (6)

Liepą legendinis italas, padovanojęs pasauliui gausybę hitų, atšventė 75-ąjį gimtadienį....

Italijos skoniai: Beata Nicholson rekomenduoja paragauti baklažanų apkepo

Nors itališka virtuvė Lietuvoje mėgstama, ne visi itališki patiekalai tokie populiarūs, kaip pica...

DELFI Diena. Ką darys dotacijos netekę Palucko socdemai ir manifestą prieš valdančiuosius skelbiantys liberalai (12)

Kas išgelbės Gintauto Palucko socialdemokratus, kuriems už rinkimų pažeidimus atimta pusės...