aA
"Norėčiau, kad mane įneštų į Katedrą", - tokius A. Brazausko žodžius cituoja kunigas, Alantos klebonas Sigitas Sudentas, ilgus metus bendravęs su Prezidentu. Tačiau šis paskutinis velionio noras neišpildytas, rašo „Šiaulių kraštas“.
Dėl užtrenktų Katedros durų šalyje verda aistros
© DELFI (A.Žukauskaitės nuotr.)

Dar gyvas būdamas prezidentas jautė nuoskaudą, kad niekada nebuvo įleistas į Katedrą pro paradines duris - net per savo inauguracijos iškilmes turėjo eiti pro šonines duris.

Vilniaus arkikatedros bazilikos duris žmogui, grąžinusiam Katedrą tikintiesiems, užtrenkė Bažnyčios hierarchai, šiuo sprendimu šokiruodami ir tikinčią, ir pasaulietinę visuomenę.

Sprendimą šv. Mišias už prezidentą ketvirtadienį aukoti be buvusio šalies vadovo karsto priėmė kardinolas metropolitas Audrys Juozas Bačkis, tačiau visuomenei tokio sprendimo motyvų paaiškinta nebuvo.

"Įsivaizduokite, ar būtų taip pasielgęs Jonas Paulius II? Niekada. Tai niekinga, tai kertasi ne tik su padorumo jausmu, bet ir su sveiku protu", - antradienį "Šiaulių kraštui" sakė filosofas Arvydas Juozaitis.

Pasak filosofo Krescencijaus Stoškaus, "gal yra dalykų, kurie mums nežinomi, bet tai viešas sprendimas, ir tai be komentarų neliks".

A. Brazausko bendražygis, Seimo narys Vytenis Andriukaitis antradienį vylėsi, kad dar nevėlu Lietuvos bažnyčios hierarchams ketvirtadienį atveri bažnyčios duris. Anot V. Andriukaičio, ši tema visų atėjusiųjų atsisveikinti su prezidentu traktuojama kaip akibrokštas, ir šiuo atveju net nesvarbūs Bažnyčios argumentai.

"Iškalbingiausias faktas, kad Bažnyčia nepateikė argumentų. Tai būdinga visoms organizuotoms religijoms, kurios daro sprendimus už uždarų durų ir nemano, kad reikia viešumo", - "Šiaulių kraštui" sakė Renatas Berniūnas, Belfasto universiteto antropologijos doktorantas, tarptautinio projekto "Beaiškinant religiją" dalyvis.

Tačiau, pasak jo, "Bažnyčia ne Prezidentui užtrenkė duris, o - sau."

Seimo užkulisiuose virė aistros

Dar prieš atvežant velionio prezidento A.Brazausko palaikus į Prezidentūrą paskutiniam atsisveikinimui, Seimo užkulisiuose virė aistros dėl Bažnyčios vadovybės sprendimo neįleisti velionio karsto į Arkikatedrą, kur ketvirtadienį už jį bus aukojamos mišios.

Tokią vyskupų nuostatą aptarė ir Seimo socialdemokratų frakcija.

„Rimtai svarstome galimybę vykti į mišias už A.Brazauską į Kaišiadoris, kur jis su tėvais gyveno. Jeigu tokiam sprendimui pritars ir jo šeima, mes būsime su ja kartu“, – „Lietuvos rytui“ sakė vienas įtakingas socialdemokratas.

Senas A.Brazausko bičiulis parlamentaras Bronius Bradauskas aiškino, kad bet kokiu atveju važiuosiąs į Kaišiadoris: „Toks sprendimas – ne atkirtis vyskupams, nors jų pozicija žmogiškai ir nesuprantama. Mes tiesiog manome, kad už pirmąjį šalies prezidentą po nepriklausomybės atkūrimo derėtų pasimelsti ramiai, taikoje.“

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Įvertino Kinijos ir Rusijos lyderių susitikimą: Kinijai būtų sunku nuslėpti savo tikruosius ryšius su Kremliumi (3)

Jau po kelių valandų antradienį Maskvoje įvyks oficialios derybos tarp Kinijos ir Rusijos....

Prieštaravimų ar net šiurpą keliantis australo išradimas: psichologė tai pavadino nužmogėjimo simboliu (12)

Vienas šių metų LOGIN pranešėjas, tikėtina, daliai klausytojų kels ne tik susidomėjimą, bet...

Sniego pilys

Kraupiausia traukinių avarija Sovietų Sąjungoje, kurią lydėjo degančių žmonių riksmai: išgyvenę keleiviai prilygino ją pragarui

Daugelis sovietmečio nelaimių buvo tiesiog slepiamos. Todėl niekas negirdėjo ir apie tai, kad 1989...

Balio salos dvelksmas lietuviško miško apsuptyje: pasidairykite po išskirtine prabanga pasižymintį nuosavą namą Vilniuje

Būstas, kuriame kiekviena diena yra lyg atostogos egzotiškame krašte. Tokį interjero projektą...

Neregėtas kritikės vertinimas: tokio viešbučio Lietuvoje tikrai labai trūko

Vilnius, ta mūsų nuostabioji sostinė, su iš visų pusių pridygusiais maloniais ir patogiais...

Orų prognozė: nors temperatūra bus pavasariška, bet bus staigmenų

Trečiadienio rytas apniukęs išauš vakariniuose rajonuose, ten jau greitai ims lyti.

Kokią džiovyklę rinktis: lietuviai moka ir po 800 eurų, pasirinkę „du viename“ dažnai pasigaili

Visiems naujakuriams ar paprasčiausiai norintiems atsinaujinti vonios kambarį kyla klausimas:...

Beprotybė: iš rungtynių išvarytas krepšininkas grįžo į areną su metaliniu strypu

Rumunijos krepšinio čempionate – pavojingas pykčio protrūkis. Iš rungtynių išvarytas Klužo...

Gyventojų mėgiama investicijų rūšis gali netekti patrauklumo: „debesys tvenkiasi“ (2)

Nekilnojamasis turtas (NT) tebėra populiari investicinė kryptis Lietuvoje, gyventojams nevengiant...

Gintaras Čekonis

Intymumo paieškos po skyrybų vilniečiui baigėsi neeiliniu nuotykiu: maniau, kad tai pirmas ir paskutinis pasimatymas, tačiau viskas pasisuko labai netikėta linkme

Po skyrybų atsiradusią tuštumą kiekvienas bando kompensuoti savaip. Man pirmieji keli mėnesiai...