aA
Kauno apygardos teismo teisėja Neringa Venckienė nežada atleisti dabar jau buvusiam Kauno apygardos vyriausiajam prokurorui Kęstučiui Betingiui už paviešintą informaciją apie tarnybiniame kompiuteryje rastus asmeninio pobūdžio dokumentus, ir generalinio prokuroro Dariaus Valio prašo pradėti ikiteisminį tyrimą dėl prokuroro galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.
Neringa Venckienė
© A.Solomino nuotr.

„K. Betingis neturėjo teisės šią informaciją paviešinti“, – DELFI sakė N. Venckienė. Dviejų žmonių nužudymu įtariamo kauniečio Drąsiaus Kedžio sesuo dabar atsargesnė – skundą dėl prokuroro galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi parašė savo namuose, naudodamasi asmeniniu kompiuteriu.

Praėjusią savaitę generaliniam prokurorui įteiktame prašyme pradėti ikiteisminį tyrimą N. Venckienė nurodė, kad po teisėjo Jono Furmanavičiaus ir Violetos Naruševičienės nužudymo ji davė leidimą patikrinti tarnybinį kompiuterį.

Po patikrinimo K. Betingis raštu kreipėsi į Kauno apygardos teismo pirmininką ir pranešė, jog kompiuteryje rasti dokumentai yra pavadinti įvairiais nepagarbiais, asmenį žeidžiančiais pavadinimais („kalės skundas“, „piz...os skundas“, „kalių biuras“), be to, dalis jų rašyti D. Kedžio vardu.

Patikrinus kompiuterį taip pat tapo aišku, su kuo teisėja susirašinėjo elektroniniais laiškais bei jų turinys.

Kauno apygardos prokuratūros raštas pasiekė ir Teisėjų tarybą, kuri kreipėsi į Teisėjų etikos ir drausmės komisiją (TEDK), kuri N. Venckienei iškėlė drausmės bylą.

D. Kedžio sesuo teigė, kad kompiuteryje esanti asmeninė informacija tapo žinoma ir jos globėjos tvirkinimu įtariamam Andriui Ūsui, mergaitės motinai Laimutei Stankūnaitei bei kai kuriems žurnalistams, nors ji esą nedavė leidimo pašaliniams asmenims susipažinti su informacijos turiniu.

„Nei žurnalistai, nei teismo pirmininkas, nei Nacionalinė teismų administracija be mano leidimo negalėjo susipažinti su šia informacija, nes leidimą patikrinti kompiuterį daviau ne dėl to, kad šie duomenys būtų perduoti kitiems asmenims“, – DELFI pabrėžė N. Venckienė.

Teisėja teigė, kad dėl neteisėto duomenų paviešinimo kreipėsi į Kauno apygardos prokuratūrą, tačiau į raštą atsakė ne K. Betingis, o jam pavaldus prokuroras Vladimiras Kokoškinas. Jo atsakyme esą neigiama, kad ikiteisminio tyrimo duomenys buvo perduoti pašaliniams asmenims.

N. Venckienė įsitikinusi, kad tai – melas, nes iš Lietuvos apeliacinio teismo ji gavo duomenis su visa prokurorų pateikta medžiaga, todėl generalinio prokuroro ji paprašė pradėti tarnybinį patikrinimą dėl V. Kokoškino veiksmų bei jam skirti nuobaudą.

Tuo tarpu ji kur kas griežčiau prašo įvertinti K. Betingio veiksmus – esą jis piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, nes be leidimo kišosi į N. Venckienės, kaip teisėjos veiklą ir netgi pažeidė jai taikomą imunitetą.

Be to, D. Kedžio sesuo nurodė, kad dėl K. Betingio veiksmų ji esą patyrė ir neturtinę žalą – ne tik dvasinius išgyvenimus, bet ir pažeminimą.

Koks likimas laukia N. Venckienės skundo Generalinėje prokuratūroje, dar neaišku – jeigu bus priimtas nutarimas atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą, teisėja žada rankų nenuleisti ir tęsti teisybės paieškas teisme.

Beje, dėl paviešintų ikiteisminio tyrimo duomenų N. Venckienė yra padavusi Lietuvos valstybę į teismą ir siekia prisiteisti 2 mln. litų neturtinės žalos atlyginimą.

Kauno apygardos prokuratūrai K. Betingis nevadovauja nuo birželio 9-osios, kai laikinai generalinio prokuroro pareigas ėjęs Raimondas Petrauskas prokurorą pažemino pareigose. Šį sprendimą pareigose pažemintas prokuroras apskundė teismui, jis yra laikinai sustabdęs konkursą į vyriausiojo prokuroro postą. Norą vadovauti be vyriausiojo prokuroro dirbančiai prokuratūrai yra išreiškę penki prokurorai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Vilniuje surado ypatingą gatvę: taip, kaip žmonės ten gyvena turi pamatyti visa Lietuva (99)

Kaimynas kaimynui ne akmenį į langą meta, o komplimentą pasako. Kaimynas kaimynui ne skundą...

„Artėja paskutiniojo teismo diena“: gyventojus išgąsdino žaibiškai užtemęs miestas (47)

Dėl didžiausių atogrąžų miškų gaisrų Brazilijos istorijoje viename mieste sutemo 15 val., nes...

Verslo įtakingiausieji: politikų ciniškumas kartais pritrenkia (118)

Trečiadienį DELFI paskelbė įtakingiausių Lietuvos verslininkų ir ekonomistų sąrašą. Laidoje...

Puikus virškinimas, saldus miegas ir rami nervų sistema: išbandykite 3 ingredientų kokteilį (16)

Bananų ir cinamono kokteilis akimirksniu atgaivins organizmą ir pastatys ant kojų peršalus!

FIBA atnaujintame pasaulio čempionato pajėgumo reitinge – Lietuvos rinktinės šuolis aukštyn (77)

Prieš pasaulio krepšinio čempionatą FIBA skelbia jau antrą „FIBA 2019“ turnyro dalyvių...

Veidrodinė ministerija Kaune: išvadino akių dūmimu, bet darbuotojai atgal į sostinę nebenori (34)

Balandžio pradžioje atidaryta vadinamoji veidrodinė Žemės ūkio ministerija Kaune.

Stebuklingoje Graikijos vietoje atostogavusi Vaida Skaisgirė dalijasi pavydą keliančiais kadrais (102)

Neseniai Graikijoje esančioje Mikonos saloje su sūnumi atostogavusi Vaida Skaisgirė socialiniame...

Ar seksas lėktuve yra nelegalus ir ar galima už tai sulaukti bausmės? (23)

„Mylios aukščio klubas“ – taip kartais apibūdinami žmonės, kurie yra mylėjęsi lėktuve....

Įspėja, kas nutiktų, jei tarp JAV ir Rusijos kiltų karas: Žemę ištiktų branduolinė žiema (40)

Mokslininkai atliko simuliacijas ir skelbia oficialius rezultatus: net ir šiandien branduolinis...

Sužinoję, kas mano vyras, giminės puolė atkalbinėti: teko priimti drastišką sprendimą (76)

Dar eidama į mokyklą pradėjau susitikinėti su vaikinu, su kuriuo siejau ateitį. Tik baigus...