aA
Visuomenės nuomonės tyrimų kompanijos „Baltijos tyrimai“ atliktos TV auditorijos apklausos duomenimis, antruosius Prezidento rinkimų debatus, transliuotus per LRT televiziją ir LRT radiją, užtikrintai laimėjo socialdemokratų kandidatas į prezidentus Zigmantas Balčytis.
Naglis Puteikis
Naglis Puteikis
© DELFI (R.Achmedovo nuotr.)

Tačiau didžiausią teigiamą įtaką žiūrovams padarė Naglis Puteikis. Jis labiausiai pagerino nuomonę apie save. Balandžio 24 dieną LRT televizijos debatuose, kurių tema buvo socialinė politika, švietimas ir sveikatos apsauga, dalyvavo šeši iš septynių į aukščiausią šalies postą nusitaikiusių kandidatų. Debatuose nedalyvavo dabartinė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Atsakydami į klausimą, kaip vertinate kandidatų į prezidentus pasirodymą debatų laidoje pagal 10 balų skalę, respondentai daugiausiai balų skyrė Z. Balčyčiui – 6,4. Nuo jo nedaug atsiliko Artūras Paulauskas, surinkęs 6 balus.

Trečioje vietoje – vienodai balų surinkę N. Puteikis ir Artūras Zuokas.

Jiems žiūrovai skyrė 5,7 balo.

Žiūrovų nuomone, vidutiniškai debatuose pasirodė Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas Bronis Ropė, surinkęs 5,4 balo. Antruose debatuose iš eilės blogiausiai, žiūrovų nuomone, atrodo lenkų rinkimų akcijos kandidatas Valdemaras Tomaševskis. Jis surinko vos 3,5 balų. Vis dėlto lyginant visuomenės apklausos rezultatus po pirmųjų ir antrųjų debatų, savo reitingą žiūrovų akyse pagerino visi laidoje dalyvavę kandidatai.

Didžiosios dalies apklaustų žiūrovų nuomone, Z. Balčytis antruosiuose debatuose pasirodė geriausiai. Taip mano 32,6 proc. apklaustųjų. Antroje vietoje – A. Paulauskas, surinkęs 19,8 proc. žiūrovų simpatijų. Manančių, kad geriausiai antruosiuose debatuose pasirodė N. Puteikis, buvo 18,5 proc. TV žiūrovų. 14,4 proc. žiūrovų savo simpatijas skyrė A. Zuokui, B. Ropei – 6,1 proc. Mažiausiai debatų žiūrovų simpatijų, 1,6 proc., sulaukė V. Tomaševskis. 7 proc. respondentų atsakė nežinantys, kas šiuose debatuose pasirodė geriausiai.

Nors N. Puteikis kol kas nėra tarp pirmaujančių debatų lyderių, visuomenės apklausos rodo, kad šis kandidatas sparčiausiai plečia savo šalininkų gretas. Į klausimą, ar kandidatų pasirodymai šioje debatų laidoje pagerino ar pablogino nuomonę apie juos, didžiausio teigiamo postūmio sulaukė N. Puteikis. Apie jį nuomonę pagerino 30 proc. TV žiūrovų.

Tų, kurių nuomonė apie N. Puteikį pablogėjo, buvo 14,4 proc. Nedaug nuo N. Puteikio atsilieka A. Paulauskas. Apie jį nuomonę pagerino 28,1 proc. respondentų, pablogino – 9,6 proc. Z. Balčytis apie save nuomonę pagerino 27,8 proc. žiūrovų (pablogino 9,6 proc.). 26,2 proc. žiūrovams po šių debatų pagerėjo nuomonė apie A. Zuoką (11,5 proc. nuomonė pablogėjo). Panašiai sekėsi ir B. Ropei. Apie jį po laidos nuomonę sakėsi pagerinę 23,6 proc. respondentų (pablogino 12,5 proc.). Mažiausią teigiamą įtaką žiūrovų nuomonei padarė V. Tomaševskis. Apie jį nuomonę pagerino 6,7 proc. žiūrovų, tačiau net 33,2 proc. respondentų nuomonė apie šį kandidatą pablogėjo.

Bendrovė „Baltijos tyrimai“ apklausė 313 respondentų. Rinkimų debatai per LRT televiziją ir LRT radiją vyks kiekvieną ketvirtadienį iki prezidento rinkimų. Gegužės 1 dieną 21.00 val. vyksiančių debatų tema – teisėsauga ir kova su korupcija.

www.lrt.lt
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Top naujienos

Žiniasklaida: Xi Jinpingas pareiškė, kad ruošiasi karui (5)

Kinijos vadovas Xi Jinpingas pareiškė, kad ruošia Kiniją karui. Pasaulis į tai esą turėtų...

Garantinio elektros tiekimo kaina balandį – seniai matytose žemumose

Garantinis elektros tiekimas balandį, palyginti su kovu, pinga apie 15 proc. ir tampa pigiausiu per...

Socialiniuose tinkluose – nusivylimas dėl Brazdeikio sviestos šiukšlės: negražu tikrai (1)

„Žalgirio“ lyderis Ignas Brazdeikis trečiadienį buvo ryškiausia figūra kovoje dėl...

NATO pilotai stebi pakitusį rusų orlaivių elgesį: galime lažintis – žinome, ką jiems padarytume

Chuliganai danguje – jie nesilaiko traptautinių taisyklių, kelia grėsmę kitų orlaivių...

Opozicija neišvertė Danielės iš pareigų (46)

Seimo Priklausomybių prevencijos komisijos pirmininkė Morgana Danielė išsaugojo pareigas....

Vilniečiai už šildymą skendi skolose: beveik milijonas eurų grįžtama prie dujų (7)

Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) skelbė, kad šilumos gamyboje nuo balandžio bus atsisakoma mazuto...

Rasa Čepaitienė

Karo metinėms praėjus: iki šiol liko neatsakytas vienas klausimas

Rusijos karo prieš Ukrainą metinės, atrodytų, jau iš visų pusių aptartos tiek analitikų, tiek...

Paviešintos asmeninės Mariupolio žudikų nuotraukos (9)

„InformNapalm“ tyrėjai gavo Rusijos Federacijos pulko, kuris pernai bombardavo Ukrainos...

Norima uždrausti verslui nemokamai dalyti vienkartinius indus: lauktų baudos (2)

Ketvirtadienį organizuotoje spaudos konferencijoje Laisvės frakcija pristatė Žaliojo kurso tikslų...

Karas Ukrainoje. Ukrainos kariai vienu šūviu okupantams pridarė didžiulių nuostolių ekspertas atkreipė dėmesį į rusų nesėkmę

Ukrainos kariškiai pastarąją parą sunaikino dar 560 okupantų rusų. O iš viso nuo 2022 metų...