Varganas pensijas gaunantys baltarusiai už mėsą Minske moka tiek pat kaip ir lietuviai Vilniuje. Pigiai apsipirkti į Baltarusiją vykstantys Lietuvos piliečiai Minske patiria šoką. Juokingomis kainomis, mažu pragyvenimo lygiu ir sovietinėmis atgyvenomis Lietuvoje garsėjanti Baltarusija iš tikrųjų pretenduoja tapti viena iš brangiausių valstybių Rytų Europoje.
Baltarusijos skurdas
© "Lietuvos žinios"
Kai kolega Baltarusijoje gyvenančiam draugui paprašė nuvežti pakelį kavos, arbatos, gabalėlį lietuviško sūrio ir butelį alaus, pasijutau tarsi keliaučiau į skurdo kamuojamą šalį. Tačiau klydau. Baltarusijoje visko yra, tačiau daugelio produktų kainos neįkandamos ne tik apie 100-200 Lt uždirbančiam baltarusiui, bet ir 10 kartų didesnį atlyginimą gaunančiam lietuviui.

Tūkstančiai

Kainos Baltarusijoje skaičiuojamos tūkstančiais, net baltarusiškus rublius pavertus litais jos atrodo įspūdingos. Visi kokybiški importiniai, tarp jų ir lietuviški, maisto produktai, higienos ir švaros priemonės, drabužiai, batai Minske kainuoja dvigubai daugiau nei Lietuvoje.

Nenuostabu, kad dažnas turtingesnis baltarusis gerai žino, kur Vilniuje yra Mindaugo gatvė. Arčiausiai stoties esančioje "Maximoje" savaitgaliais galima sutikti ne tik Baltarusijoje dirbančių užsienio diplomatų, bet ir daug Minsko gyventojų, kurie Vilniuje apsiperka visam mėnesiui. Dar daugiau minskiečių vyksta į Bialistoką, mat Lenkijos vizų mūsų kaimynams iš Rytų kol kas nereikia.

Tik apėjęs didžiulius Minsko "univermagus" ir kukliai puoštomis vitrinomis garsių užsienio kompanijų firmines parduotuves supranti, kodėl prieš keletą metų klestėjęs "parduotuvių turizmas" šiuo metu merdi. Anksčiau iš Vilniaus kiekvieną savaitgalį važiuodavo sausakimši lietuvių autobusai. Dabar grupės surenkamos vos kartą per mėnesį.

Tokius turistus domina tik pigūs, tačiau nemadingi baltarusiški ir rusiški drabužiai. Iš pirmo žvilgsnio truputį pigesni ir turkiški, kiniški ar lenkiški drabužiai, tačiau įgudusių pirkėjų teigimu, šios prekės atvežtos iš Gariūnų. Baltarusiai pusvelčiui superka tai, ko didžiausiame Lietuvos turguje niekaip negali parduoti lietuviai.

Degtinė

Seniau lietuviai pirkdavo ir pigų baltarusišką maistą. Tačiau žinant, kad viza į Baltarusiją kainuoja 80 Lt, o Lietuvos muitininkai tapo labai priekabūs, dėl maisto važiuoti į kaimyninę šalį taip pat neapsimoka. Kilogramas šaltai rūkytos baltarusiškos dešros Minsko prekybos centre kainuoja tiek pat kaip ir Vilniuje - apie 24 Lt.

Kepaliukas duonos - apie litą, sovietinius laikus primenantis pusės litro stiklinis butelis pieno, užkimštas aliuminio folija, - 50 centų. Varškė, ledai ir kiti pieno produktai, alus, palyginti su kainomis Vilniuje, pigesni 1020 centų, tačiau jų pakuotė - apgailėtina. Baltarusiški saldainiai - net brangesni. Plytelė juodojo šokolado kainuoja 3 Lt, o dėžutė asorti saldainių 16-18 Lt.

Kaip ir visur, truputėlį pigiau galima apsipirkti turguje. Bet ir ten mėsos produktai ne pigesni negu Lietuvoje. Norinčiuosius pigiau apsipirkti Minske turėtų dominti tik baltarusiška degtinė. Puslitris jos kainuoja apie 5 Lt. Net importinis mineralinis vanduo litu brangesnis.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Per stebuklą išsigelbėjęs Šilalės žydas apie budelius lietuvius: žinau jų pavardes (105)

„Turbūt Dievas norėjo, kad likčiau gyvas“. Taip sako vienintelis Holokaustą išgyvenęs...

Ramutei Daktarienei – dovana: teismas nutarė jai grąžinti garsiąją Užliedžių pilaitę (73)

Kauno Daktarų nusikalstamam susivienijimui vadovavęs ir iki gyvos galvos įkalintas Henrikas...

Gausios policijos pajėgos ieško Kauno rajone dingusios jaunos moters (24)

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) pareigūnai ieško dingusios merginos,...

Rusija siunčia žinią savo kaimynėms: įžvelgė daugiau grėsmių

Rusijos federalinė saugumo tarnyba ( FSB ) paskelbė atnaujintą strateginį valstybės sienų...

Prasta žinia vairuotojams – po kainų šuolio naftos kainos netoli 3 metų maksimumo (6)

Naftos kainos ketvirtadienį kilo, pranešus apie kritusias JAV atsargas bei Nigerijos kovotojams...

Iš vaiduoklio – į elfą: Kuzminsko benefisas Eurolygoje nustebino net Plazą Kuzminsko mintys (6)

Kelias karčias kritikos piliules pastaruoju metu nurijęs Mindaugas Kuzminskas trečiadienio...

Viena maža gudrybė, ir pagaliau išvirsite skanų liežuvį

Lietuviai – ne amerikiečiai, subproduktai, taip pat ir liežuvis , mums tikras gardėsis, ypač,...

Čečėnus įsiutino Lietuvos veiksmai: paruošė atsakomąsias priemones (213)

Čečėnai įtraukė Lietuvą į negeranoriškų Europos šalių sąrašą. Tai pranešė Rusijos...

VMI tirs Edmundo Jakilaičio veiklą atnaujinta (126)

Valstybinė mokesčių inspekcija ( VMI ) tirs žurnalisto ir prodiuserio Edmundo Jakilaičio...

Veryga sugalvojo, kuo pakeisti cukraus mokestį (453)

Sveikatos apsaugos ministerija , rodos, rimtai užsimojo gyventojus atbaidyti nuo cukraus. Dar...