Vilniaus miesto valdyba vakar dėl neaiškių priežasčių nusprendė nesvarstyti klausimo dėl Seimo pirmininko Artūro Paulausko savavališkai prie savo valdos prijungto 7,7 aro žemės sklypo Tarandės rajone likimo.
© "Lietuvos žinios"
 • "Nenušlifuotas"
 • Pažeidimas
 • Neigia
 • Socdemai

  Valdyba turėjo nuspręsti, ar leisti Seimo pirmininkui, Naujosios sąjungos vadovui A.Paulauskui įteisinti savavališkai kapitaline tvora aptvertą valstybei priklausantį 7,7 aro žemės sklypą ir praplėsti savo valdas.

  Šis klausimas į valdybos posėdžio darbotvarkę buvo įtrauktas savaitės pradžioje, dieną prieš tai, kai LŽ pasirodė publikacija apie A.Paulausko užimtą valstybės žemę.

  Tačiau vakar šis klausimas net nebuvo svarstytas. Vilniaus meras Artūras Zuokas pareiškė, kad klausimo svarstymas atidedamas savaitei, nes to prašo jo rengėjai.

  "Nenušlifuotas"

  Vilniaus savivaldybės Miesto plėtros departamento generalinis direktorius Aleksandras Lukšas LŽ aiškino, kad vakar valdybai teiktas sprendimas dėl A.Paulausko sklypo buvo "techniškai neparengtas".

  Tačiau niekas iš valdybos narių ketvirtadienį nesugebėjo paaiškinti, kodėl miesto vadovų svarstymui valdininkai pateikia neparengtus sprendimus.

  Tarandės rajoną, kuriame gyvena A.Paulauskas, kuruojanti ir dokumentus valdybos posėdžiui rengusi Pašilaičių architektė Eglė Jacevičienė vakar rytą dar dirbo, tačiau po pietų pradėjus žurnalistams jos ieškoti, paaiškėjo, kad architektė susirgo.

  Paklaustas, kodėl miesto valdyba atidėjo klausimo dėl A.Paulausko sklypo svarstymą, sostinės vicemeras Juozas Imbrasas spėjo, kad dokumentas nebuvo deramai "nušlifuotas".

  Pažeidimas

  Valstybinė teritorinio planavimo ir statybos inspekcija už savavališkai aptvertą valstybei priklausantį žemės sklypą A.Paulauską gali įspėti arba nubausti pinigine bauda iki 5000 Lt.

  Tačiau vakar LŽ kalbinti Vilniaus apskrities teritorinio planavimo ir statybos inspekcijos darbuotojai vengė atsakyti, ar bus imtasi kokių nors sankcijų prieš Seimo pirmininką.

  Vilniaus miesto plėtros departamento darbuotojai žurnalistams vis dėlto pripažino, kad Seimo pirmininkas paskubėjo apsitverti valstybei priklausantį sklypą. Tokia praktika Vilniuje jau tapo įprasta. A.Lukšas sako, jog gyventojai anksčiau praplečia valdas, nei susitvarko dokumentus savivaldybėje.

  "Sparčiau suktis savivaldybei trukdo lėšų stygius", aiškina sostinės architektų vadovas.

  Neigia

  Seimo pirmininkas neigia savavališkai prisijungęs valstybės žemę prie savo sklypo. Jis aiškina norėjęs išsipirkti prie savo namų esančią žemę, o tai numato 1999 m. kovo 9 d. priimtas Vyriausybės nutarimas.

  Pareiškimą dėl minėto sklypo A.Paulauskas parašė praėjusių metų balandžio mėnesį, vėliau dar kartą - rugsėjį. Naujosios sąjungos lyderis įsitikinęs, kad šį sprendimą sostinės savivaldybė vilkino.

  "Metus rūpinausi, kad būtų galima privatizuoti tą žemę, ir kai pasakė, kad kliūčių nėra, telikę formalumai, tada baigėme statyti tvorą, nes nesinorėjo du kartus to daryti", teisinosi A.Paulauskas.

  Tačiau Seimo pirmininkas nesulaukė raštiško leidimo. Leidimą pirkti žemę socialliberalas galėjo gauti tik patvirtinus pakoreguoto jo sklypo planą. Tą vakar ir turėjo padaryti Vilniaus miesto valdyba.

  Miesto plėtros departamento vadovo pavaduotojas Egidijus Dedūra teigia, kad žodinis leidimas praplėsti sklypą net negalioja, nes "Miesto plėtros departamentas jokių žodinių leidimų neduoda ir net negali duoti".

  Socdemai

  Domėtis A.Paulausko sklypu pradėjo ir Seimo opozicija. Vakar Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas raštu gavo tris Socialdemokratinės koalicijos frakcijos nario Algimanto Salamakino klausimus. A.Salamakinas domisi, kodėl Seimo pirmininkas, "nesulaukęs oficialaus leidimo, nesiteikdamas pats pristatyti reikiamų dokumentų, savavališkai užėmė jam nepaskirtus 7,7 aro valdiškos žemės?"

  A.Salamakinas taip pat klausia, kodėl Seimo pirmininkas neigia savo poelgio neteisėtumą ir neprisipažįsta padaręs moralinę klaidą.

  "Ar ši klaida nesudaro precedento lygiai taip pat nepaisyti įstatymų ir kitiems Lietuvos žmonėms?" - klausia A.Paulausko socdemai.

 • Populiariausios nuomonės
  Parašykite savo nuomonę
  arba diskutuokite anonimiškai čia
  Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
  Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

  Top naujienos

  Neįtikėtina po jūrą blaškomo lenko istorija: gelbėtojai tikina nematę nieko panašaus (41)

  Gruodžio 25 d. Indijos vandenyne išgelbėtas nelaimėlis keliautojas iš Lenkijos, kelis mėnesius...

  Valstybės tarnautojų laukia neramūs metai: rengiami pokyčiai užkabins dešimtis tūkstančių (282)

  Į Seimą keliauja valstybės tarnybos pertvarka, paliesianti dešimtis tūkstančių dabartinių...

  JAV Europoje žarstysis pinigais: kam atiteks šimtai milijonų dolerių? (733)

  Baltijos šalims iš kitų metų biudžeto jau skyrusios 100 milijonų dolerių, JAV skirs antra tiek...

  Su Ballais vargstantis Šeškus: visa komanda išsibalansavusi (1)

  LaMelo ir LiAngelo Ballai surengė rezultatyvų pasirodymą ir pelnė trečdalį Prienų-Birštono...

  Po Naujųjų užsukusi į vaistinę tų pačių vaistų, liko nemaloniai nustebinta (47)

  Nors „mažėja vaistų kainos“, skamba gražiai, vis dėl to, naudą pajuto ne visi. Kai kurias...

  Pagaliau po šeimyninės dramos prabilo ir Oksana: pagalvojau, gyvenimas eina į priekį (656)

  Sekmadienį Jasaičių namus supurtė skandalas – Simas Jasaitis už grubius veiksmus buvo...

  Rezultatyvus brolių Ballų pasirodymas nublanko prieš „Pieno žvaigždžių“ rekordą (46)

  LiAngelo ir LaMelo Ballai atsidarė savo sąskaitas „Betsafe– LKL “ pirmenybėse. Rezultatyviai...

  Neįprasčiausios pasaulio oro linijos gundo masažais ir apsinuoginusiomis stiuardesėmis

  Civilinės aviacijos sektorius – vienas labiausiai kerinčių pasaulyje. Paslaugų kokybė verslo ir...

  Atkartokite Meghan Markle stilių šiais 6 klasiškais deriniais (2)

  Turbūt daug kas pavydi merginai iš Kalifornijos, neilgai trukus tapsiančiai britų karališkosios...

  Tūkstančiams grės nemalonumai, jeigu pamirš susimokėti per sausį (348)

  Turbūt vienas iš nemaloniausių dalykų yra susirgti ir tik apsilankius pas gydytoją sužinoti, kad...