Įgyvendina ir
Ačiū Jums,
egzaminas baigėsi!
Egzamine dalyvavo 3700 dalyvių
Kas?
Ar žinai, kiek spalvų sudaro Lietuvos Respublikos herbą? Kas yra atsakingas už nacionalinį saugumą Lietuvoje? Tai – puiki proga patikrinti savo žinias apie Lietuvą, jos valdymą, nacionalinius simbolius, technologijų pažangą, valstybės saugumą ir daug kitų sričių! Parodykim, kad esame piliečiai, kuriems rūpi kokioje aplinkoje ir šalyje gyvename!
Kodėl?
Egzamine gali dalyvauti visi, norintys pasitikrinti savo žinias apie Lietuvą. Pirmi 2000 dalyvių, išsprendusių testą, bus apdovanoti specialiu trumpalaikės transporto nuomos „CityBee“ nuolaidos kodu, o 10 geriausiai išsprendusių testą bus apdovanoti specialiais „Man ne dzin“ džemperiais!
Kaip?
Testas vyks internetu (prisijungus naudojantis el. paštu arba Facebook paskyra). Jums bus pateikti 30 uždarų klausimų su trimis atsakymo variantais, iš kurių tik vienas – teisingas. Testo sprendimo laikas – 30 minučių.
„Man ne dzin“ – Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos įgyvendinama informacinė jaunimo pilietiškumo skatinimo kampanija, kuri siekia informuoti jaunus žmones apie dalyvavimo demokratiniuose sprendimų priėmimo procesuose svarbą bei kurti jauno žmogaus kaip aktyvaus piliečio įvaizdį.

Šios kampanijos metu raginame jaunus žmones visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti pilietiniame gyvenime, išsakyti savo nuomonę ir tapti aktyviais Lietuvos Respublikos bei Europos Sąjungos piliečiais bei stiprinti jaunų žmonių suvokimą apie jų galią visuomenėje.

„Man ne dzin“ nesiekia populiarinti ar remti kurias nors politines partijas ar politinius veikėjus, tačiau akcentuoja domėjimosi ir įsitraukimo svarbą, pateikia jauniems žmonėms pagrindinę informaciją apie sprendimų priėmimą, demokratinius procesus šalyje ir Europos Sąjungoje, leidžia gyvai susitikti su sprendimų priėmėjais ir suteikia jauniems žmonėms galimybę apgalvotai rinktis savo kandidatus.

Kampanijos „Man ne dzin" ištakos siekia 2004 metus, kai Lietuvos piliečiai pirmą kartą dalyvavo Europos Parlamento rinkimuose. Kampanija įgavo pagreitį, nes yra vykdoma kiekvienais metais, kai šalyje vyksta savivaldybės, parlamento, Prezidento ar Europos Parlamento rinkimai. 15 metų patirtis užtikrino kampanijos pajėgumus, įtvirtino jos vardą Lietuvoje – 2015 m. kampanija „Man ne dzin“ buvo įvertinta kaip geriausia socialinių medijų kampanija LOGIN interneto apdovanojimuose.

2019 m. kampanija įgyja naują veidą ir startuoja su šūkiu „KAŽKO TRŪKSTA? TRŪKSTA TIK TAVO BALSO!“. 2016 m. LR Seimo rinkimuose balsavo 37,8% jaunų žmonių o šiais metais tikime, kad prie balsadėžių ateis dar daugiau!
Taisyklės
Piliečio egzaminas – tai naujienų portalo DELFI.lt ir Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos įgyvendinama iniciatyva. Piliečio egzaminas vyks gegužės 24 d. nuo 9 iki 22 val. interneto svetainėje www.piliecioegzaminas.lt. Gegužės 24 d., prieš sprendžiant testą, dalyviai turi užregistruoti savo vardą, pavardę, el. pašto adresą arba prisijungti su socialinio tinklo Facebook paskyra. Iš vienos anketos testą galima spręsti vieną kartą. Dalyvavimas Piliečio egzamine yra nemokamas.Testą sudaro 30 uždarų klausimų, kuriuos parengė LR institucijos, organizacijos, įmonės ar visuomeniniai veikėjai. Testo sprendimo laikas 30 minučių, o už kiekvieną teisingai atsakytą klausimą skiriamas 1 taškas.
Pirmi 2000 dalyvių, išsprendusių Piliečio egzaminą, gaus specialų trumpalaikės nuomos „CityBee“ nuolaidos kodą, o 10 geriausiai išsprendusių egzaminą bus apdovanoti specialiais iniciatyvos „Man ne dzin“ džemperiais. Nugalėtojai bus skelbiami gegužės 25 d. naujienų portalo DELFI.lt ir iniciatyvos „Man ne dzin“ socialinio tinklo Facebook paskyrose. Su laimėjusiais bus susisiekta asmeniškai.
Taisyklės