Reikšmingiausios trisdešimtmečio asmenybės: Vytautas Landsbergis, Valdas Adamkus ir Algirdas Brazauskas

Kovo 11-ąją, Lietuvai minint nepriklausomybės atkūrimo jubiliejų, „Delfi“ skelbia 30-mečio asmenybes. Pačiame reitingo viršuje – trys labai skirtingos asmenybės: Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas prof. Vytautas Landsbergis, prezidentai Valdas Adamkus ir Algirdas Brazauskas.

Reikšmingiausia 30-mečio asmenybe apklaustųjų išrinktas V. Landsbergis „Delfi“ sakė esąs truputį nustebęs, kad jo neužmiršta, ir „patenkintas mąstančia visuomene, kuri yra visai atspari pykčio sėklai, tiek metų mėtomai į mano pusę“.

„Matyti – nekentėjams ne visai sekasi. Ir tai yra geras ženklas. Tai yra geras ženklas apskritai, o ne todėl, kad aš asmeniškai labai džiaugiuosi, dirbame toliau“
– „Delfi“ sakė V. Landsbergis.

Paklaustas, kokį darbą jis pats išskirtų kaip reikšmingiausią Lietuvai per šį trisdešimtmečio laikotarpį, politikas atsakė, jog visada buvo „nusiteikęs, kad reikia dirbti žmonėms, Lietuvai, visuomenei, tautai“.

Vytautas Landsbergis

„Tada gyvenimas turi prasmę. Aš nemanau, kad reikėtų išskirti kokį nors vieną įvykį. Galima sakyti, kad gyvenimas yra įvykis, ir dar šiek tiek tęsiasi mano įvykis“, – kalbėjo V. Landsbergis.

Ateities politikų kartoms, kurios ir toliau kurs nepriklausomą Lietuvą, profesorius palinkėtų, kad „jie galvotų apie Lietuvos, kaip valstybės ir visuomenės, kūrybą, statybą, tobulinimą, ugdymą, o ne tik apie savo vaidmenis ir savo kokius nors laimėjimus“.

„Iš tokio požiūrio gimsta tuščios, kartais pražūtingos varžybos. Man tai nepatikdavo, aš stengdavausi nedalyvauti asmeninėse varžybose, nebent vienu metu reikėjo ginti mano tėvą“, – sakė V. Landsbergis.

Linkėjo pakelti politinę kultūrą į europinį lygį

Kadenciją baigęs prezidentas V. Adamkus, išgirdęs apie rezultatus, pirmiausia pasidžiaugė V. Landsbergio įvertinimu.

„Man įdomu ir malonu girdėti apie pasirinkimą. Aš galvoju, kad jis yra labai teisingas, kalbant apie pirmąją vietą. Kad ir kaip ten būtų, ponas Landsbergis įvertintas tikrai tinkamai istorijos kontekste. Kitaip ir negali būti, nes jis buvo Sąjūdžio dvasia. Tikrai sveikinu pono Landsbergio pripažinimą ir džiaugiuosi juo“, – „Delfi“ sakė V. Adamkus.

Buvęs šalies vadovas kartu padėkojo žmonėms už tai, kad jie jį prisiminė, taip pat – ir darbo momentus, kurie jį atvedė į tokią aukštą poziciją.

Valdas Adamkus

„Kalbant apie trisdešimtmečio išskirtinį arba išskirtinius įvykius, tai jų per tiek metų buvo daug, tikrai neišskirčiau vieno“, – sakė V. Adamkus.

Ateities politikų kartoms kadenciją baigęs prezidentas linkėjo, kad jie greičiau pasiektų mūsų bendrai priimtos politinės kultūros lygį.

„Šitoje vietoje mums dar yra vietos paūgėti. Linkiu, kad naujoji politikų karta pasisemtų stiprybės iš tautos atgimimo laikotarpiu nuveiktų darbų, o pati pakelta galva pasiektų visos Europos politinės kultūros lygį“
– sakė V. Adamkus.

Simbolizuoja tris skirtingus pasaulius

Lietuvos istorijos instituto direktorius, istorikas Alvydas Nikžentaitis pripažino, kad jam tie trys reikšmingiausiomis trisdešimtmečio asmenybėmis išrinkti žmonės simbolizuoja tris labai skirtingus pasaulius. Chronologine tvarka apžvelgdamas kiekvieno jų indėlį, istorikas pažymėjo, kad A. Brazauskas yra stabilizatorius, bet kartu – ir komunistinės epochos atstovas; jis (arba jo aplinkos žmonės) galbūt ir netiesiogiai, ne visada pats norėdamas, prisidėjo prie to, kad kai kurios reformos vykdavo skirtingais pagreičiais.

„Jos prasidėdavo, bet taip ir nesibaigdavo, ir dėl šitos epochos žmogaus turime daug ne visai užbaigtų valstybės reformų. Kartu šitas žmogus yra labai daug prisidėjęs, kad, ypač transformacijos periodu, būtų mažiau revoliucijos, o būtų daugiau stabilumo. Jo negalima vertinti vienareikšmiškai – neigiamai arba teigiamai“, – „Delfi“ sakė A. Nikžentaitis.

Pasak istoriko, V. Landsbergis pirmiausia atstovauja lietuvių revoliucionierių kartai.

„Jis yra lietuvių revoliucionierių kartos simbolis, puikiai jautęsis tokiose situacijose, kai reikėjo keisti senąją tvarką, ir labai sunkiai įsivaizdavo, kaip galėtų funkcionuoti valstybė santykinės ramybės sąlygomis“, – teigė A. Nikžentaitis.

Pasak istoriko, prezidentui V. Adamkui turėtume būti dėkingi už tai, kad jis atnešė į Lietuvą vakarietišką kultūrą ir visiškai kitokį kultūros supratimą.

„Šitų trijų prezidentų dėka mes turėjome tris labai skirtingus istorijos laikotarpius, bet jie visi buvo labai svarbūs ir kažkuria prasme visi mus praturtino“, – sakė A. Nikžentaitis.

Ragina nesipykti dėl pažiūrų

Priklausomai nuo politinių pažiūrų, Lietuvoje dar pasitaiko ginčų tema, kam iš tikrųjų turime būti dėkingi už nepriklausomą Lietuvą.

„Šiuo atveju mums reikėtų ne pykti, o suprasti, kad turime įvairovę. Žvelgiant į mūsų situaciją iš trisdešimties metų perspektyvos, galime pasakyti, kad nė vienas jų nepadarė nepataisomos žalos. Nemaža dalimi ir šitų trijų asmenybių dėka gyvename taip, kaip niekados lietuviai negyveno“, – sakė A. Nikžentaitis.

Alvydas Nikžentaitis

Pasak istoriko, dar anksti būtų vertinti tai, kokios minties tąsai atstovauja dabartinis prezidentas Gitanas Nausėda.

„Sunku kalbėti apie naują prezidentą, jis dar net nebaigė pirmų metų, yra atėjęs iš sferos, kuri nieko bendro su valstybės valdymu neturi. Dabartinio prezidento vertinimus pasilikčiau ateičiai, nes, mano galva, iki šiol daug kam būtų sunku pasakyti, kokiai srovei jis atstovauja“, – sakė A. Nikžentaitis.

Apklausos rezultatai paneigė gajų mitą

Kaip pažymėjo apklausą vykdžiusio žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas, apklausos duomenys paneigė gajų mitą, kad lietuviai turi trumpą istorinę atmintį.

„Šita apklausa to nepatvirtina, ji kaip tik parodo, kad lietuviai turi gerą istorinę atmintį ir prisimena tuos žmones, kurie valstybei atnešė didžiausią reikšmę. Jie neužmiršo a. a. filosofų Leonido Donskio, Romualdo Ozolo, politiko, ekonomisto Antano Terlecko. Jų reikšmė žmonių akyse labai didelė, jie patenka į dvidešimtuką. Prisimenami ir kard. Vincentas Sladkevičius, diplomatas Stasys Lozoraitis“, – atkreipė dėmesį G. Sarafinas.

Jį pradžiugino tai, kad apklaustieji savo balsus atidavė ne tik už reikšmingas pareigas užėmusius asmenis.

„Tėvas Stanislovas pareigų neturėjo, A. Terleckas irgi nelabai daug pareigų turėjo, bet žmonės įtraukė juos į dvidešimtuką. Man džiugu tai matyti“
– sakė G. Sarafinas.

Dėl pirmų vietų virė įnirtinga kova

Naujienų portalo „Delfi“ užsakymu žurnalas „Reitingai“ išsiuntė daugiau nei 1000 anketų politikams, valstybės tarnautojams, verslininkams, žurnalistams ir paprašė iš 300 asmenybių sąrašo išrinkti trisdešimt reikšmingiausių 1990–2020 m. asmenybių, kurios turėjo didžiausios teigiamos įtakos Lietuvos pažangai ir raidai per pastaruosius 30 metų. Apklaustieji, neradę kokios nors asmenybės, turėjo galimybę patys įrašyti norimą pavardę į laukelį „kita“. Iš viso buvo įrašytos 56 papildomos asmenybės.

V. Landsbergį anketose paminėjo 412 apklaustųjų. 403 apklaustieji minėjo prezidentą V. Adamkų, 379 – amžiną atilsį prezidentą Algirdą Brazauską, 363 – prezidentę Dalią Grybauskaitę, 310 – krepšininką Arvydą Sabonį.

„Netikėta tai, kad kova tarp pirmų dviejų vietų buvo labai atkakli. V. Landsbergis, vykdant apklausą, vis keitėsi vietomis su V. Adamkumi. Kokius tris kartus į pirmą vietą buvo pakilęs V. Adamkus, o paskui V. Landsbergis jį aplenkė“, – pasakojo žurnalo „Reitingai“ vyriausiasis redaktorius Gintaras Sarafinas.

Pasak jo, lygiai taip pat reitingų eilutėje vyko kova tarp trečios ir ketvirtos vietos, kur a. a. A. Brazauską aplenkdavo D. Grybauskaitė, ir atvirkščiai.

„Būtų paranormalu aiškinti, kad V. Landsbergio reikšmė per šį trisdešimtmetį buvo menka, bet iš apklausos supratau, kad jis turi daug priešų. Ir vien dėl to žmonės neprisiversdavo atiduoti balso už vieną reikšmingiausių net ne trisdešimtmečio, o, sakyčiau, šimtmečio asmenybių“, – sakė G. Sarafinas.

Reikšmingi asmenys – ne tik politikos srityje

Pasak žurnalo „Reitingai“ vyriausiojo redaktoriaus, svarbiausia – nemanyti, kad reikšmingos asmenybės gali būti tik politikos srityje.

„Reikšmingi gali būti ir kitų profesijų atstovai. Pažiūrėkite – ir kard. V. Sladkevičius, ir Tėvas Stanislovas prisidėjo prie valstybės kūrimo, raidos ir padarė milžinišką teigiamą įtaką“, – sakė G. Sarafinas.

Pirmajame dešimtuko sąraše apklaustieji taip pat išskyrė filosofą L. Donskį, poetą Justiną Marcinkevičių, dainininką Vytautą Kernagį, europarlamentarą, konservatorių Andrių Kubilių, dainininką Andrių Mamontovą.

Antrajame dešimtuko sąraše – filosofas, politikas R. Ozolas, verslininkas Bronislovas Lubys, ilgametis Seimo pirmininkas, socialdemokratas Česlovas Juršėnas, dainininkas, architektas Algirdas Kaušpėdas, režisierius Eimuntas Nekrošius. Čia – ir ekonomistas, politikas A. Terleckas, Tėvas Stanislovas, kard. Audrys Juozas Bačkis, režisierius Oskaras Koršunovas, filmų kūrėjas Jonas Mekas ir S. Lozoraitis, surinkę po tiek pat balsų.

Trečiajame dešimtuko sąraše yra poetas Bernardas Brazdžionis, arkivyskupas metropolitas Sigitas Tamkevičius, kard. Vincentas Sladkevičius, operos dainininkai Asmik Grigorian ir Virgilijus Noreika, plaukikė Rūta Meilutytė, istorikas Alfredas Bumblauskas, prezidentas Gitanas Nausėda. Šiame dešimtuko sąraše rasime ir žurnalistą Algimantą Čekuolį, dainininką Marijoną Mikutavičių, Sausio 13-ąją žuvusią Loretą Asanavičiūtę.

Apklausė žmonės ne tik Vilniuje

Žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius paaiškino, kad vykdant apklausą buvo išsiųsta daugiau negu tūkstantis anketų.

Gintaras Sarafinas

„Kaip įprasta (kaip ir įtakingiausiųjų apklausos atveju), buvo atrinkta politikų grupė, į kurią įtraukti visi ministrai, premjerai, buvę premjerai, Seimo nariai, Prezidentūros, Vyriausybės kanceliarijos atstovai. Taip pat buvo apklausiami tarnautojai, ministerijų kancleriai, departamentų vadovai, savivaldybių administracijų vadovai, inspekcijų, teismų, prokuratūrų vadovai ir atstovai. Buvo apklausta daug verslininkų, žiniasklaidos atstovų, vadovų“, – pasakojo G. Sarafinas.

Pasak jo, buvo stengiamasi pasiekti respondentus ne tik Vilniuje, bet ir Kelmėje, Rokiškyje, Biržuose, kituose Lietuvos miestuose.

„Jie visi gavo 300 asmenybių sąrašą, kuriame turėjo išskirti po 30, jų nuomone, didžiausią teigiamą įtaką per pastaruosius trisdešimt metų valstybės raidai turėjusių asmenybių“, – sakė G. Sarafinas.

Pasak tyrimą vykdžiusio žurnalo „Reitingai“ vyriausiojo redaktoriaus, dauguma stengėsi laikytis nurodymų, kai kurie išskyrė mažiau – 20 arba 25 asmenybes.

„Jie sakydavo: „Atsiprašau, bet man čia buvo per daug visko.“ Kai kurie į užduotį pasižiūrėjo labai giliai, dirbo visą dieną. Gavome daug laiškų – buvo ir pasipiktinimo, ir minčių, kad „čia yra geras projektas“. Vienas ekspremjeras sakė, kad „dirbau tris valandas, išskyriau 90 asmenybių“, o reikėjo tik trisdešimt, jam buvo sunku atrinkti“, – sakė G. Sarafinas.

Vytautas
Landsbergis
1.
412
Balsai:
Valdas
Adamkus
2.
403
Balsai:
Algirdas Mykolas
Brazauskas
3.
379
Balsai:
Dalia Grybauskaitė
4.
363
Balsai:
Arvydas Sabonis
5.
310
Balsai:
Leonidas
Donskis
6.
289
Balsai:
Justinas
Marcinkevičius
7.
282
Balsai:
Vytautas
Kernagis
8.
260
Balsai:
Andrius
Kubilius
9.
258
Balsai:
Andrius
Mamontovas
10.
227
Balsai:
Romualdas
Ozolas
11.
207
Balsai:
Bronislovas
Lubys
12.
202
Balsai:
Česlovas
Juršėnas
13.
192
Balsai:
Algirdas
Kaušpėdas
14.
187
Balsai:
Eimuntas
Nekrošius
15.
182
Balsai:
Antanas
Terleckas
16.
175
Balsai:
Tėvas
Stanislovas
17.
173
Balsai:
Audrys Juozas
Bačkis
18.
159
Balsai:
Oskaras
Koršunovas
19.
157
Balsai:
Jonas
Mekas
20.
156
Balsai:
Stasys
Lozoraitis
21.
156
Balsai:
Bernardas
Brazdžionis
22.
149
Balsai:
Sigitas
Tamkevičius
23.
140
Balsai:
Vincentas
Sladkevičius
24.
140
Balsai:
Asmik
Grigorian
25.
139
Balsai:
Virgilijus
Noreika
26.
139
Balsai:
Rūta
Meilutytė
27.
136
Balsai:
Alfredas
Bumblauskas
28.
133
Balsai:
Gitanas
Nausėda
29.
132
Balsai:
Algimantas
Čekuolis
30.
131
Balsai:
31.
Marijonas Mikutavičius
127
Balsai:
32.
Loreta Asanavičiūtė
126
Balsai:
33.
Edmundas Jakilaitis
121
Balsai:
34.
Ingrida Šimonytė
114
Balsai:
35.
Jurga Ivanauskaitė
113
Balsai:
36.
Kazimira Danutė Prunskienė
112
Balsai:
37.
Tomas Venclova
112
Balsai:
38.
Egidijus Kūris
110
Balsai:
39.
Arvydas Šliogeris
109
Balsai:
40.
Juozas Erlickas
104
Balsai:
41.
Rimvydas Valatka
102
Balsai:
42.
Tomas Šernas
100
Balsai:
43.
Alfonsas Svarinskas
96
Balsai:
44.
Irena Degutienė
95
Balsai:
45.
Virgilijus Alekna
94
Balsai:
46.
Kazimieras Motieka
94
Balsai:
47.
Nijolė Sadūnaitė
90
Balsai:
48.
Aloyzas Sakalas
88
Balsai:
49.
Gediminas Vagnorius
84
Balsai:
50.
Liudas Mažylis
82
Balsai:
51.
Edvardas Gudavičius
81
Balsai:
52.
Haroldas Mackevičius
81
Balsai:
53.
Andrius Tapinas
79
Balsai:
54.
Gintaras Rinkevičius
78
Balsai:
55.
Donatas Banionis
77
Balsai:
56.
Vygaudas Ušackas
73
Balsai:
57.
Šarūnas Marčiulionis
72
Balsai:
58.
Robertas Dargis
71
Balsai:
59.
Arvydas Juozaitis
70
Balsai:
60.
Meilė Lukšienė
69
Balsai:
61.
Julius Sasnauskas
68
Balsai:
62.
Kristina Sabaliauskaitė
67
Balsai:
63.
Dalia Ibelhauptaitė
66
Balsai:
64.
Eduardas Vilkas
66
Balsai:
65.
Artūras Paulauskas
65
Balsai:
66.
Šarūnas Jasikevičius
65
Balsai:
67.
Vytenis Andriukaitis
65
Balsai:
68.
Arūnas Valinskas
64
Balsai:
69.
Saulius Skvernelis
63
Balsai:
70.
Marius Ivaškevičius
62
Balsai:
71.
Marcelijus Martinaitis
61
Balsai:
72.
Rolandas Kazlas
61
Balsai:
73.
Artūras Zuokas
59
Balsai:
74.
Sigitas Geda
59
Balsai:
75.
Pranas Kūris
58
Balsai:
76.
Gintaras Grušas
58
Balsai:
77.
Linas Linkevičius
58
Balsai:
78.
Rimas Tuminas
57
Balsai:
79.
Vitas Lingys
53
Balsai:
80.
Šarūnas Sauka
52
Balsai:
81.
Vladas Algirdas Bumelis
51
Balsai:
82.
Algirdas Butkevičius
50
Balsai:
83.
Kazimieras Antanavičius
49
Balsai:
84.
Romas Sakadolskis
49
Balsai:
85.
Nerijus Numavičius
49
Balsai:
86.
Viktoras Butkus
48
Balsai:
87.
Viktorija Daujotytė
47
Balsai:
88.
Raimondas Kuodis
47
Balsai:
89.
Jonas Kronkaitis
47
Balsai:
90.
Algirdas Saudargas
47
Balsai:
91.
Aleksandras Abišala
46
Balsai:
92.
Giedrius Kuprevičius
45
Balsai:
93.
Gediminas Kirkilas
45
Balsai:
94.
Rolandas Barysas
44
Balsai:
95.
Audrius Butkevičius
43
Balsai:
96.
Virginijus Šikšnys
42
Balsai:
97.
Eglė Bučelytė
41
Balsai:
98.
Bronislovas Genzelis
41
Balsai:
99.
Darius Kuolys
41
Balsai:
100.
Ramūnas Karbauskis
37
Balsai:
101.
Kazimieras Kazickas
37
Balsai:
102.
Arūnas Žebriūnas
36
Balsai:
103.
Aurelijus Veryga
36
Balsai:
104.
Kazys Bobelis
36
Balsai:
105.
Rokas Masiulis
36
Balsai:
106.
Ričardas Gavelis
35
Balsai:
107.
Rasa Juknevičienė
35
Balsai:
108.
Albinas Januška
35
Balsai:
109.
Benediktas Juodka
35
Balsai:
110.
Algirdas Vaclovas Patackas
34
Balsai:
111.
Vytautas Kavolis
33
Balsai:
112.
Angonita Rupšytė
33
Balsai:
113.
Gedvydas Vainauskas
33
Balsai:
114.
Zigmas Zinkevičius
33
Balsai:
115.
Mečys Laurinkus
32
Balsai:
116.
Visvaldas Matijošaitis
31
Balsai:
117.
Emanuelis Zingeris
31
Balsai:
118.
Vitas Tomkus
31
Balsai:
119.
Jonas Kubilius
30
Balsai:
120.
Petras Auštrevičius
30
Balsai:
121.
Alvydas Jokubaitis
29
Balsai:
122.
Nijolė Oželytė-Vaitiekūnienė
29
Balsai:
123.
Dainius Pūras
29
Balsai:
124.
Arūnas Matelis
29
Balsai:
125.
Petras Geniušas
29
Balsai:
126.
Romas Lazutka
29
Balsai:
127.
Jurgis Brėdikis
29
Balsai:
128.
Vladas Drėma
29
Balsai:
129.
Vytautas Jonas Sirvydis
28
Balsai:
130.
Irena Veisaitė
28
Balsai:
131.
Adolfas Šleževičius
28
Balsai:
132.
Gabrielius Landsbergis
28
Balsai:
133.
Petras Cidzikas
28
Balsai:
134.
Arvydas Anušauskas
28
Balsai:
135.
Antanas Sutkus
27
Balsai:
136.
Česlovas Kudaba
27
Balsai:
137.
Vytautas Radžvilas
27
Balsai:
138.
Egidijus Bičkauskas
27
Balsai:
139.
Eugenijus Gentvilas
26
Balsai:
140.
Rolandas Paksas
26
Balsai:
141.
Vilija Blinkevičiūtė
26
Balsai:
142.
Juozas Žilys
26
Balsai:
143.
Elena Leontjeva
25
Balsai:
144.
Robertas Grigas
25
Balsai:
145.
Česlav Okinčic
25
Balsai:
146.
Vytautas Bogušis
25
Balsai:
147.
Regimantas Adomaitis
25
Balsai:
148.
Kęstutis Girnius
25
Balsai:
149.
Česlovas Stankevičius
25
Balsai:
150.
Hubertas Grušnys
24
Balsai:
151.
Dainius Žalimas
24
Balsai:
152.
Kazys Saja
24
Balsai:
153.
Egidijus Aleksandravičius
24
Balsai:
154.
Kazys Bradūnas
23
Balsai:
155.
Vaclovas Aliulis
23
Balsai:
156.
Viktoras Petkus
23
Balsai:
157.
Audrius Siaurusevičius
23
Balsai:
158.
Sigitas Parulskis
23
Balsai:
159.
Kęstutis Čilinskas
22
Balsai:
160.
Zigmas Vaišvila
22
Balsai:
161.
Jonas Prapiestis
22
Balsai:
162.
Balys Gajauskas
22
Balsai:
163.
Vytautas Kubilius
22
Balsai:
164.
Vytautas Petkevičius
21
Balsai:
165.
Rolandas Pavilionis
21
Balsai:
166.
Kęstutis Glaveckas
21
Balsai:
167.
Jonas Biržiškis
21
Balsai:
168.
Viktorija Čmilytė-Nielsen
21
Balsai:
169.
Viktoras Uspaskich
21
Balsai:
170.
Dalia Tamulevičiūtė
20
Balsai:
171.
Vytautas Sinkevičius
20
Balsai:
172.
Romualdas Sikorskis
19
Balsai:
173.
Virginijus Sinkevičius
19
Balsai:
174.
Juozas Olekas
18
Balsai:
175.
Ričardas Malinauskas
18
Balsai:
176.
Liucija Baškauskaitė
18
Balsai:
177.
Julius Veselka
17
Balsai:
178.
Vladimiras Laučius
17
Balsai:
179.
Remigijus Šimašius
17
Balsai:
180.
Gintautas Kėvišas
16
Balsai:
181.
Ramūnas Vilpišauskas
16
Balsai:
182.
Romualdas Granauskas
16
Balsai:
183.
Valentinas Mikelėnas
16
Balsai:
184.
Vanda Zaborskaitė
15
Balsai:
185.
Egidijus Jarašiūnas
15
Balsai:
186.
Reinoldijus Šarkinas
15
Balsai:
187.
Arūnas Gelūnas
15
Balsai:
188.
Vitas Vasiliauskas
15
Balsai:
189.
Saulius Šaltenis
15
Balsai:
190.
Libertas Klimka
14
Balsai:
191.
Eugenijus Butkus
14
Balsai:
192.
Vytautas Jonas Žukas
13
Balsai:
193.
Valdemar Tomaševski
13
Balsai:
194.
Antanas A. Jonynas
13
Balsai:
195.
Aušra Maldeikienė
13
Balsai:
196.
Zenonas Vaigauskas
12
Balsai:
197.
Bronius Kuzmickas
12
Balsai:
198.
Arvydas Pocius
12
Balsai:
199.
Raimundas Lopata
11
Balsai:
200.
Audronius Ažubalis
11
Balsai:
201.
Raimundas Karoblis
11
Balsai:
202.
Petras Vaitiekūnas
11
Balsai:
203.
Rolandas Valiūnas
11
Balsai:
204.
Laima Liucija Andrikienė
10
Balsai:
205.
Saulius Pečeliūnas
9
Balsai:
206.
Medardas Čobotas
9
Balsai:
207.
Juozapas Algirdas Katkus
9
Balsai:
208.
Arūnas Storpirštis
9
Balsai:
209.
Zigmantas Balčytis
9
Balsai:
210.
Antanas Valionis
9
Balsai:
211.
Justinas Karosas
9
Balsai:
212.
Agnė Širinskienė
9
Balsai:
213.
Povilas Gylys
9
Balsai:
214.
Skirmantas Valiulis
9
Balsai:
215.
Ina Marčiulionytė
8
Balsai:
216.
Lauras Bielinis
8
Balsai:
217.
Justas Vincas Paleckis
8
Balsai:
218.
Edita Žiobienė
8
Balsai:
219.
Gytis Lukšas
8
Balsai:
220.
Albertas Šimėnas
8
Balsai:
221.
Gediminas Ilgūnas
8
Balsai:
222.
Jonas Rimgaudas Jurašas
7
Balsai:
223.
Algirdas Endriukaitis
7
Balsai:
224.
Darius Jauniškis
7
Balsai:
225.
Jurgis Razma
7
Balsai:
226.
Deividas Matulionis
7
Balsai:
227.
Algirdas Monkevičius
7
Balsai:
228.
Teodoras Medaiskis
7
Balsai:
229.
Gediminas Storpirštis
7
Balsai:
230.
Laurynas Mindaugas Stankevičius
7
Balsai:
231.
Jurgis Jurgelis
6
Balsai:
232.
Gintautas Paluckas
6
Balsai:
233.
Danukas Arlauskas
6
Balsai:
234.
Vidmantė Jasukaitytė
6
Balsai:
235.
Teresė Birutė Burauskaitė
6
Balsai:
236.
Lionginas Šepetys
6
Balsai:
237.
Jurgis Kunčinas
6
Balsai:
238.
Dalia Kutraitė-Giedraitienė
6
Balsai:
239.
Saulius Klimašauskas
6
Balsai:
240.
Kazimieras Uoka
5
Balsai:
241.
Rimvydas Norkus
5
Balsai:
242.
Rimantas Pleikys
5
Balsai:
243.
Raimundas Alekna
5
Balsai:
244.
Rasa Budbergytė
5
Balsai:
245.
Vytautas Greičius
5
Balsai:
246.
Algimantas Valantinas
5
Balsai:
247.
Tomas Janeliūnas
5
Balsai:
248.
Antanas Buračas
5
Balsai:
249.
Arvydas Sekmokas
5
Balsai:
250.
Leonardas Gutauskas
5
Balsai:
251.
Juozas Aputis
5
Balsai:
252.
Kazimieras Starkevičius
5
Balsai:
253.
Valdemaras Razumas
5
Balsai:
254.
Algimantas Salamakinas
5
Balsai:
255.
Vytautas Pakalniškis
5
Balsai:
256.
Vidmantas Žiemelis
5
Balsai:
257.
Giedrius Uždavinys
5
Balsai:
258.
Romas Pakalnis
5
Balsai:
259.
Vanda Juknaitė
5
Balsai:
260.
Rimantas Jonas Dagys
4
Balsai:
261.
Vytautas Grubliauskas
4
Balsai:
262.
Bronius Bradauskas
4
Balsai:
263.
Virgilijus Čepaitis
4
Balsai:
264.
Juozas Bernatonis
4
Balsai:
265.
Valdas Tutkus
4
Balsai:
266.
Rimantas Sinkevičius
4
Balsai:
267.
Gintaras Steponavičius
4
Balsai:
268.
Raimundas Rajeckas
4
Balsai:
269.
Stasys Šedbaras
4
Balsai:
270.
Roma Žakaitienė
3
Balsai:
271.
Benediktas Rupeika
3
Balsai:
272.
Gintaras Kryževičius
3
Balsai:
273.
Feliksas Ivanauskas
3
Balsai:
274.
Jūras Banys
3
Balsai:
275.
Egidijus Klumbys
3
Balsai:
276.
Dalia Kuodytė
3
Balsai:
277.
Algis Čaplikas
3
Balsai:
278.
Valentinas Mazuronis
3
Balsai:
279.
Gediminas Grina
3
Balsai:
280.
Jonas Liaučius
2
Balsai:
281.
Loreta Graužinienė
2
Balsai:
282.
Evaldas Pašilis
2
Balsai:
283.
Ramutis Jancevičius
2
Balsai:
284.
Vytautas Petras Plečkaitis
2
Balsai:
285.
Šarūnas Liekis
2
Balsai:
286.
Margarita Šešelgytė
2
Balsai:
287.
Audrius Rudys
1
Balsai:
288.
Vladas Nikitinas
1
Balsai:
289.
Vytautas Bubnys
1
Balsai:
290.
Algirdas Šemeta
1
Balsai:
291.
Irena Šiaulienė
1
Balsai:
292.
Liudvikas Narcizas Rasimavičius
1
Balsai:
293.
Rimantas Šadžius
1
Balsai:
294.
Kornelijus Platelis
1
Balsai:
295.
Juozas Galdikas
1
Balsai:
296.
Gintautas Bartkus
1
Balsai:
297.
Vydas Gedvilas
1
Balsai:
298.
Vytautas Knašys
1
Balsai:
Žiūrėti sąrašą
0