Taisyklės Pirmasis balsavimo etapas vyks iki sausio 27 d., o po šios dienos kandidatų sąrašas visose kategorijoje sumažės iki trijų. Vasario 4 d. balsavimas baigsis, o geriausieji bus apdovanoti vasario 21 d. vyksiančioje iškilmingoje ceremonijoje Vilniuje.

Delfi.lt portale aistruoliai galės balsuoti už devynias nominacijas. Kiekvieną dieną vartotojas iš vieno IP kiekvienoje nominacijoje galės skirti 5 balsus.

Keturių nominacijų – Lietuvos futbolininko, geriausio Lietuvos futbolo čempionato ir pirmenybių trenerio, geriausio Lietuvos A lygos čempionato futbolininko ir geriausio Lietuvos jaunojo futbolininko – nugalėtojai bus išrinkti susumavus aistruolių ir šalies futbolo ekspertų balsus (50/50 proc.).

Nominuotuojų sąrašą sudarė LFF Rinktinių, Varžybų ir Licencijavimo, Rinkodaros ir Komunikacijos, Techninio departamento darbuotojai, taip pat – LFF Trenerių Tarybos ir Lietuvos moterų futbolo asociacijos atstovai.

2018 m. Lietuvos futbolo geriausių rinkimų nominacijos:
Geriausias Lietuvos futbolininkas (Pagal 2018 metų pasirodymus renkamas geriausias Lietuvos pilietybę turintis futbolininkas, kuris rungtyniauja Lietuvos arba užsienio klubuose).
Geriausia Lietuvos futbolininkė (Pagal 2018 metų pasirodymus renkama geriausią Lietuvos pilietybę turinti futbolininkė, kuri rungtyniauja Lietuvos arba užsienio klubuose)
Geriausias Lietuvos futbolo čempionato ir pirmenybių treneris (Geriausias Lietuvos futbolo treneris renkamas iš A lygos ir Pirmos lygos trenerių pagal pasiektus rezultatus 2018 metų sezone A lygos, Pirmos lygos, LFF taurės, Europos taurių varžybose).
Geriausias(-ia) Lietuvos moterų futbolo treneris(-ė) (Geriausias (-ia) Lietuvos futbolo treneris(-ė) renkama(s) iš A lygos, I lygos, Lietuvos moterų ir merginų futbolo rinktinių trenerių pagal pasiektus rezultatus 2018 metų sezone A lygos, Pirmos lygos, Europos taurių, Baltijos taurių varžybose.
Geriausias Lietuvos A lygos čempionato futbolininkas (Renkamas iš geriausių futbolininkų (lietuvių ir legionierių), kurie 2018 metais žaidė Lietuvos A lygos čempionate (bent 16 rungtynių).
Geriausias Lietuvos jaunasis futbolininkas (Renkamas iš geriausių Lietuvos pilietybę turinčių futbolininkų, kurie 2018 metų sausio 1 d. buvo ne vyresni nei 21 metų amžiaus (gimę 1997 metais ir jaunesni).
Geriausia Lietuvos jaunoji futbolininkė (Renkama iš geriausių Lietuvos pilietybę turinčių futbolininkių, kurios 2018 m. žaidė Lietuvos jaunimo rinktinėse (U-16, U-17, U-19)
Gražiausias įvartis (Renkamas iš įvarčių, kurie pelnyti Lietuvos čempionatuose ir pirmenybėse, Lietuvos klubų tarptautinėse rungtynėse arba Lietuvos rinktinėse).
Lietuvos futbolo blog‘as (Renkamas iš aktyviausių internetinių tinklaraščių, rašančių apie Lietuvos ir pasaulio futbolo aktualijas).
Vienoje kategorijoje galite balsuoti ne daugiau nei 1 kartus per parą.
Geriausias Lietuvos futbolininkas
Fedor Černych Maskvos „Dinamo“, Rusija saugas/puolėjas
Rinktinėje: 11 rungtynių. Klube: 25 rungtynės, 3 įvarčiai.
Arvydas Novikovas Balstogės „Jagiellonia”, Lenkija saugas
Rinktinėje: 10 rungtynių, 1 rezultatyvus perdavimas. Klube: 32 rungtynės, 11 įvarčių, 8 rezultatyvūs perdavimai. 2 vieta Lenkijos čempionate, žaidė UEFA Europos lygos atrankoje.
Ernestas Šetkus Haifos „Hapoel”, Izraelis vartininkas
Rinktinėje: 9 rungtynės. Klube: 32 rungtynės. Geriausias Izraelio sezono vartininkas, Izraelio taurės laimėtojas, dalyvavo UEFA Europos lygos atrankoje.
Geriausia Lietuvos futbolininkė
Greta Kaselytė FK „Gintra-Universitetas“
Iš Ukmergės kilusi Greta yra pagrindinė FK „Gintra-Universitetas“ vartų sargė, nuo 2012 metų daugkartinė Lietuvos čempionė, taip pat dalį futbolo karjeros praleidusi Italijoje. Šiemet A lygoje ji sužaidė 11 rungtynių, aštuoniose nepraleido įvarčio bei pati pelnė 4 įvarčius. Gynė šiauliečių vartus UEFA Čempionių lygos metu, tapo Baltijos lygos vicečempione.
Kamilė Vaičiulaitytė FK „Kauno Žalgiris“
Įspūdingas Kamilės taiklumas nulėmė, kad po ilgos pertraukos rezultatyviausios A lygos žaidėjos prizas atiteko ne legionierei. Puolėja nepraleido nė vienerių čempionato rungtynių, įmušė net 29 iš 52 FK „Kauno Žalgiris“ komandos įvarčių ir padėjo savo gimto miesto komandai iškovoti čempionato sidabro medalius.
Vestina Neverdauskaitė FK „Gintra-Universitetas“
FK „Gintra-Universitetas“ vidurio gynėja atlieka komandos kapitonės pareigas, 2016 m. pripažinta geriausia metų žaidėja. Šiemet A lygoje sužaidė 15 rungtynių, pelnė 2 įvarčius ir porą kartų sužaidė vartininkės pozicijoje.
Geriausias Lietuvos futbolo čempionato ir pirmenybių treneris
Vladimir Čeburin „Sūduva“
Iškovota 1 vieta A lygoje (33 rungtynės, 24 pergalės, 5 lygiosios, 4 pralaimėjimai),UEFA Čempionų lygoje ir Europos lygoje įveikė 2 atrankos etapus (8 rungtynės: 2-2-4), pateko į LFF taurės ketvirtfinalį.
Valdas Urbonas „Žalgiris“
Užėmė 2 vietą A lygoje (16 rungtynių, 13 pergalių, 2 lygiosios, 1 pralaimėjimas ), laimėjo LFF taurę (4 pergalės), UEFA Europos lygoje įveikė 2 atrankos etapus (6 rungtynės: 2-2-2).
Mindaugas Čepas „Kauno Žalgiris“
Užėmė 5 vietą A lygoje (33 rungtynės, 11 pergalių, 6 lygiosios, 16 pralaimėjimų), pateko į LFF taurės pusfinalį.
Geriausias(-ia) Lietuvos moterų futbolo treneris(-ė)
David Afonso
Iš Portugalijos atvykęs treneris prisideda prie futbolo istorijos kūrimo Gargžduose. Davidas po metų pertraukos padėjo susigrąžinti FK „Bangai“ A lygos bronzos medalius.
Rimantas Viktoravičius
Daugkartinės Lietuvos futbolo čempionės „Gintra-Universitetas“ strategas, kuri sėkmingai atstovauja Lietuvai Čempionių lygoje ir Baltijos lygoje. Rimantui priklauso unikalus Lietuvos futbolo rekordas – jis nuo 2004 metų dirba Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės treneriu.
Svajūnas Savickas
2018 m. treneriui patikėtos pareigos Vilniaus MFA „Žalgirio“ klube, kuris varžėsi tiek Moterų A lygoje, tiek LMFA I lygoje. Pastarojoje žalgirietės nusileido tik kovingajai FK „Jonavos“ ekipai.
Geriausias Lietuvos A lygos čempionato futbolininkas
Liviu Antal Vilniaus „Žalgiris“ puolėjas
28 rungtynės, 23 įvarčiai, 4 rezultatyvūs perdavimai
Andro Švrljuga Marijampolės „Sūduva“ gynėjas
31 rungtynės, 6 įvarčiai, 5 rezultatyvūs perdavimai
Ovidijus Verbickas Marijampolės „Sūduva“ saugas
22 rungtynės, 9 įvarčiai, 5 rezultatyvūs perdavimai
Geriausias Lietuvos jaunasis futbolininkas
2000-02-23 Justinas Marazas „Trakai“ saugas
2018 m. A lygoje sužaidė 30 rungtynių, čempionate nebuvo jaunesnio futbolininko sužaidusio daugiau rungtynių. Įmušė septynis įvarčius ir atliko du rezultatyvius perdavimus. Sužaidė 12 rungtynių Lietuvos U-19 rinktinėje, įmušė vieną įvartį, padėjo komandai pasiekti Valentino Granatkino turnyro pusfinalį ir antrą vietą Baltijos taurėje. Rudenį debiutavo Lietuvos U-21 rinktinėje Europos čempionato atrankoje ir antrose savo rungtynėse su Suomija pelnė įvartį.
1997-03-05 Giedrius Matulevičius „Sūduva“ saugas
A lygoje sužaidė 23 rungtynes, pelnė 3 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir tapo Lietuvos čempionu. 4 rungtynės UEFA Čempionų lygos atrankoje ir vienerios – Europos lygos atrankoje. 5 rungtynės Lietuvos U-21 rinktinėje, įmušė įvartį rungtynėse su Suomija ir buvo komandos kapitonas dvikovoje su Farerų salomis. 2018 m. rudenį Giedrius Matulevičius išpildė vieną iš savo svajonių ir lapkričio rungtynėse su Serbija debiutavo Lietuvos vyrų rinktinėje UEFA Tautų lygos varžybose.
1997-10-06 Justas Lasickas „Jagiellonia“/ „Zemun“/ Vilniaus „Žalgiris“
Vienas Lietuvos U-21 rinktinės lyderių šiais metais užsitarnavo Lietuvos vyrų rinktinės trenerių štabo pasitikėjimą ir kovo mėnesį debiutavo. Rinktinėje jis sužaidė šešias rungtynes. Metų gale jis padėjo U-21 rinktinei užbaigti atrankos ciklą pakilia nata – įmušė įvartį ir atliko rezultatyvų perdavimą rungtynėse su Farerų salomis, o taip pat prisidėjo prie puikios pergalės prieš Suomijos rinktinę. Antrojoje sezono pusėje J. Lasickas persikėlė į Lenkijos vicečempionų Balstogės „Jagiellonia“ komandą.
Geriausia Lietuvos jaunoji futbolininkė
Judita Sabatauskaitė
Europos merginų U-17 futbolo čempionatas Lietuvoje tapo vienu iš ryškiausių iššūkių saugei iš Jonavos, kuriai patikėtos kapitonės pareigos. Merginos talentas šį rugpjūtį buvo įvertintas kvietimu į nacionalinę moterų rinktinę Baltijos taurės varžybose ir Judita debiutavo rungtynėse prieš Estiją. Saugė papildė FK „Kauno Žalgirio“ ekipą bei savo rezultatyvumu padėjo FK „Jonavai“ iškovoti LMFA I lygos aukso medalius.
Karilė Liužinaitė
Panevėžietė demonstravo įspūdingą rezultatyvumą LMFA I lygoje, atvedusį Panevėžio komandą iki finalinio ketverto varžybų. Kartu su J. Sabatauskaite pasidalino pirmenybių snaiperės prizą, įmušusi 23 įvarčius. Karilė sužaidė Europos merginų U-17 futbolo čempionate bei paskiau gynė Lietuvos garbę 4 tarptautinėse rungtynėse.
Liucija Vaitukaitytė
Pernai tapusi geriausia jaunąja Lietuvos žaidėja, Liucija Vaitykaitytė tęsia karjerą Ispanijos aukščiausiame futbolo divizione, šiuos metus pradėjusi Saragosos CFF klube ir persikėlusi į UD „Granadilla Tenerife Egatesa“ klubą. Iš Dusetų kilusi techniškoji saugė yra Lietuvos merginų U-19 rinktinės žaidimo dirigentė, o vasario mėnesį atstovavo nacionalinei rinktinei ir įmušė įvartį į Moldavijos ekipos vartus.
Gražiausias įvartis
Gratas Sirgėdas
„Kauno Žalgirio“ komandos narys Gratas Sirgėdas ir jo šūvis į „Palangos“ komandos vartus
Rolandas Baravykas
Lietuvos rinktinės gynėjas Rolandas Baravykas ir jo puikus smūgis per save UEFA Tautų lygos atrankos rungtynėse su Juodkalnija.
Karolis Laukžemis
Lietuvos rinktinės puolėjo Karolio Laukžemio smūgis galva į Latvijos rinktinės vartus Baltijos taurėje.
Lietuvos futbolo blog'as
Skrieja kamuolys
Save pristato: podkastas apie futbolą Lietuvoje ir užsienyje – naujienos, analizė, humoras.
Futbolotreneris.lt
Save pristato: profesionalių trenerių ir bendraminčių komanda, kuri siekia pakelti Lietuvos futbolo lygį tiek žaidimo, tiek bendro visuomenės suvokimo prasme.
Nerijus Kesminas
Save pristato: sporto žurnalistas ir komentatorius.
Geriausias Lietuvos futbolininkas
Fedor Černych BALSUOTI
Arvydas Novikovas BALSUOTI
Ernestas Šetkus BALSUOTI
Geriausia Lietuvos futbolininkė
Greta Kaselytė BALSUOTI
Kamilė Vaičiulaitytė BALSUOTI
Vestina Neverdauskaitė BALSUOTI
Geriausias Lietuvos futbolo čempionato ir pirmenybių treneris
Vladimir Čeburin BALSUOTI
Valdas Urbonas BALSUOTI
Mindaugas Čepas BALSUOTI
Geriausias(-ia) Lietuvos moterų futbolo treneris(-ė)
David Afonso BALSUOTI
Rimantas Viktoravičius BALSUOTI
Svajūnas Savickas BALSUOTI
Geriausias Lietuvos A lygos čempionato futbolininkas
Liviu Antal BALSUOTI
Andro Švrljuga BALSUOTI
Ovidijus Verbickas BALSUOTI
Geriausias Lietuvos jaunasis futbolininkas
Justinas Marazas BALSUOTI
Giedrius Matulevičius BALSUOTI
Justas Lasickas BALSUOTI
Geriausia Lietuvos jaunoji futbolininkė
Judita Sabatauskaitė BALSUOTI
Karilė Liužinaitė BALSUOTI
Liucija Vaitukaitytė BALSUOTI
Gražiausias įvartis
Gratas Sirgėdas BALSUOTI
Rolandas Baravykas BALSUOTI
Karolis Laukžemis BALSUOTI
Lietuvos futbolo blog’as
Skrieja kamuolys BALSUOTI
Futbolotreneris.lt BALSUOTI
Nerijus Kesminas BALSUOTI
Apie projektą

2018 m. Lietuvos futbolo geriausiųjų rinkimai – galimybė visai futbolo bendruomenei išrinkti geriausius šalies futbolininkus ir futbolininkes, trenerius, įvarčius ir futbolo tinklaraščius (blogus). Pirmasis balsavimo etapas vyks iki sausio 27 d., kiekvieną dieną vartotojas iš vieno IP kiekvienoje nominacijoje galės skirti 5 balsus, po šios dienos kandidatų sąrašas kategorijoje sumažės iki trijų. Vasario 4 d. balsavimas baigsis, o geriausieji bus pagerbti vasario 21 d. vyksiančioje apdovanojimų ceremonijoje Vilniuje. Balsavimo taisyklės

Išrink geriausią
Geriausias Lietuvos futbolininkas
Geriausia Lietuvos futbolininkė
Geriausias Lietuvos futbolo čempionato ir pirmenybių treneris(-ė)
Geriausias(-ia) Lietuvos moterų futbolo treneris(-ė)
Geriausias Lietuvos A lygos čempionato futbolininkas
Geriausias Lietuvos jaunasis futbolininkas
Geriausia Lietuvos jaunoji futbolininkė
Gražiausias įvartis
Lietuvos futbolo blog'as