aA
Kai pradedame kalbėti apie rūpestingai puoselėjamą ir tvarkomą gyvenamųjų namų aplinką, galvoje įprastai turime individualių namų šeimininkus.
Daugiabučio kiemas
© Rinkos aikštė

Ir tikrai, Kėdainiuose yra daugybė išradingai tvarkomų kiemų, bet rūpestingai puoselėjamą daugiabučio aplinkos vaizdą pamatyti galima tikrai ne kasdien.

Išsiskiria savo aplinka

Pačiame miesto centre esančioje Josvainių gatvėje stovintis namas – puikus to pavyzdys. Nors šioje gatvėje vienas greta kito stovi keli daugiaaukščiai namai, tačiau 39-uoju numeriu pažymėto namo aplinka išsiskiria iš kitų namų. Dėmesį sutelkus į namo aplinką iškart peršasi mintis, jog ši vieta puoselėjama nuolat.

Čia tarp keleto prie namo augančių medžių apstu visžalių augalų. Gėlynėliuose puikuojasi gėlių kompozicijos, padekoruotos akmenimis. Kieme visada kruopščiai nupjauta žolė, tarsi žalias kilimas.

Sulaukia praeivių dėmesio

Šio daugiabučio namo bendrijos pirmininkė Valė Ginelevičienė pasakojo, kad rūpestingai prižiūrima jų kiemo aplinka jau ne kartą sulaukia dėmesio.

Daugiabučio kiemas
Daugiabučio kiemas
© Rinkos aikštė

„O pastebimi ir įvertinami esame vienos mūsų namo gyventojos Kristinos dėka. Ši moteris kasdien skuba ne į darbą, o apeina išpuoselėtą gėlyną: viską tvarko, ir žolytę nupeša, ir palaisto, ir naujų augalų pasodina, kažką netinkamo performuoja“, – moters pastangas ir darbą įvertina V. Ginelevičienė.

Prižiūrėti nelengva

Ypatingų aplinkos tvarkymo sprendimų namo aplinkos priežiūra jau beveik dvejus metus besirūpinanti Kristina neišradinėja. Moteris tiesiog tvarko, gražina savo gyvenamąją aplinką pasitelkdama nuojautą. Tiesa, už tai ji gauna atlygį.

„Kiekvieno daugiabučio namo gyventojai pirmiausia turi suvokti, kad tai jų, o ne ko kito kiemas, todėl tik jie patys ir turėtų juo rūpintis.

Gyventi šiame name pradėjau neseniai – prieš porą metų. Prieš tai čia gyveno mano mama. Žaliojoje kiemo zonoje jau ir anksčiau buvo sodinukų, gėlių, o prieš daugiau nei metus jų atsirado dar daugiau.

Prieš daugelį metų statytas namas, mano akimis, nuo pat pradžių turėjo gerą aurą. Visada, lankydama mamą, galvodavau, jei aš čia gyvenčiau... Ir štai gyvenu. Žinoma, tuomet aplinka taip pat buvo rūpinamasi: bendrija sodino medelius, formavo gėlynus, šienavo žolę.

Prisipažinsiu, pradėti visapusišką namo aplinkos puoselėjimą buvo nelengva. Nors dauguma daugiabučio bendrijos narių pritarė, bet buvo ir tokių, kuriems ši mintis nepatiko. Tačiau daugumos nuomone, panaudojant kiemo aplinkos tvarkymui sukauptas bendrijos lėšas, pradėjome dirbti“, – tikina Kristina.

Daugiabučio kiemas
Daugiabučio kiemas
© Rinkos aikštė

Pasodino įprastų augalų

Elementaru, būna visko: pasodintas gėles suniokoja, išvagia, tačiau Kristina rankų nenuleidžia: sutvarko, kas buvo sudarkyta, ir aplinkos grožis vėl džiugina akį.

„Pirmiausia prie namo pasodinau įprastų augalų, puoselėjau ir prieš tai sodintus augalus. Tačiau pastebėję, kad po kurio laiko jie vis tik nunyksta, nusprendėme, jog kieme sodinami augalai ir medeliai turi būti ant kotelių.

O kodėl? Dėl aplink lakstančių augintinių, kurie pakėlę koją gamtinius reikalus yra įpratę atlikti čia ir dabar. Šiuo metu mūsų kiemą pagyvina daug įvairių rūšių visžalių krūmelių – tujų. Gėlynus puošia ryškiaspalvės gėlės. O svarbiausia – jų apželdinimo kompozicijos.

Visas gėlės ir kitus augalus dažniausiai sodinu stichiškai. Kadangi pirmus metus pasodintų medelių ar kitokių augalų formuoti negalima, todėl gėlyno grožis šiemet dar iki galo neatsiskleidė.

Na, bet mes dar turime daug laiko. Aišku, darbo teks įdėti dar nemažai, veikti tikrai yra ką, bet dirbti gamtoje, formuoti kiemo aplinkos grožį man didelis malonumas. Pasitardama su pirmininke, su praeiviais, bendrijos gyventojais, kuriems šis reikalas įdomu, stengsiuosi priežiūra rūpintis ir toliau.

Labai noriu ir tikiuosi, kad ateityje, mūsų kiemas taptų savotišku, kiekvieno akį traukiančiu „Versaliu“, – apie dabartį ir ateities planus prakalbo Kristina.

Interesai sutampa

Tikriausiai ne kartą yra tekę pastebėti, kai viena gėlių sodinimo entuziastė puoselėja darželį vienaip, kita po savo langu pasireiškia kitaip.

Šiuo atveju Josvainių g. 39-ojo namo gyventoja, kiemo aplinkos prižiūrėtoja Kristina džiaugiasi, kad bendrijos nariai į tvarkymo procesus nesikiša. Matyt, dėl to, jog kiemo puoselėtoja darbus atlieka tikrai atsakingai.

Tačiau bendrijos pirmininkė V. Ginelevičienė nori pabrėžti, jog namo gyventojai bet kada gali susirinkti ir išsakyti savo nuomonę: kur ir kokios gėlės žydės jų kieme, kur bus palikta veja.

Nenustoja šiukšlinti kiemo

Labiausiai bendrijos pirmininkę ir kiemo aplinką puoselėjančią Kristiną neramina prieš keletą dešimtmečių daugiabučio kieme sodintas gluosnis.

Dabar jau suaugęs, tvirtas, bet, anot moterų, visiškai prie aplinkos nederantis medis. Blogiausia dar ir tai, jog jis nenustoja šiukšlinti daugiabučio kiemo aplinkos.

V. Ginelevičienės teigimu, būtų gerai su juo susidoroti, o malonų pavėsį ir jaukumą atrasti po naujai bendruomenės pastangomis pasodintu medeliu.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Kaip paruošti vynuogių krūmus žiemai kas tikrai padeda, kam tik laiką sugaišit (23)

Egzistuoja nemažai patarimų, kaip uždengti vynuogių krūmus žiemai. Labai svarbu žinoti, kaip...

Kaip paprastai išsirinkti kokybišką kiaušinį idealus produktas su vieninteliu trūkumu (17)

Kiaušiniai dėl savo aukštos maistinės vertės vieni dažniausiai visame pasaulyje vartojamų...

Kaip žiemą nuo laukinių gyvūnų apsaugoti šilauoges (9)

Tam, kad išpuoselėti augalai, mylėti ir kruopščiai prižiūrėti visą vasarą, sulauktų kito...

Kokią klaidą lengva padaryti ruošiant avietes žiemai – profesionalo komentaras kaip avietes apsaugoti nuo šalnų (8)

Gediminas Cijūnaitis , gediminosodai.lt savininkas, dalinasi patirtimi, kaip elgtis su avietėmis,...

Eksperto patarimai, kaip namuose išnaikinti peles (15)

Atšalę orai pilnai į namus sugrąžina ne tik mus, bet ir graužikus, kurie po laukuose praleistos...

Top naujienos

Matijošaičio sūnus bando pakartoti Karbauskio gudrybę: prieiti prie reto grožio ežero atsirado netikėtų kliūčių (297)

Prie poilsiautojų pamėgto Bebrusų ežero veikia Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio sūnaus...

Žmonių nebus, stepė liks. Tiksinti radiacinė bomba (12)

„Žmonių čia nebus, šachtos užsidarys, vanduo galbūt pakils į vandeningąjį horizontą, o...

Naujausiuose reitinguose – Nausėdos šuolis ir pasikeitusi Grybauskaitės situacija (54)

Naujausia visuomenės nuomonės apklausa rodo, kad šią savaitę šimtadienį minintis prezidentas...

Ar telefono įkroviklį galima laikyti prijungtą prie elektros lizdo: trys mitai ir viena tiesa (24)

Iš karto pasakysime, kad prijungtą prie elektros lizdo įkroviklį laikyti galima. Begalė žmonių...

Jei norite apsivalyti organizmą, dabar – tam geriausias laikas: gydytoja Keturkienė pataria, kaip reikėtų tai daryti (24)

Sveikos gyvensenos ir mitybos konsultantė gydytoja Asta Keturkienė sako, kad mūsų sveikatai yra...

Vis nepasimoko: kuo baigiasi bandymas apgauti taromatą? (21)

Jau trečius metus skaičiuojanti pakuočių užstato sistema Lietuvoje stebina užsienio valstybes....

Po milžiniško gaisro Alytuje vis dar išlieka pavojus: dirba dešimtys ugniagesių, gali griūti pastatai (33)

Ugniagesiai ketvirtadienio rytą skelbia suvaldę gaisrą Alytuje, padangų perdirbimo įmonėje,...

Iš viešumos dingusi Jurgita Tvarijonaitė apie dabartinį gyvenimą: niekada nesusimąsčiau, kad pokyčiai bus tokie kardinalūs (29)

Buvęs modelis Jurgita Tvarijonaitė pasinėrė į šeimyninį gyvenimą ir tapo vienu iš tų...

Kelionė iš Egipto į Izraelį galėjo baigtis pasienyje: patarė, kaip nesutrikti

Egipte viešėjau ne pirmą kartą ir į daugelį ekskursijų tiek iš Hurgados, tiek iš Šarmo el...

Iš komos nepabudęs mirė sunkią smegenų traumą patyręs JAV boksininkas (15)

Sunkią smegenų traumą patyręs 27 metų JAV boksininkas Patrickas Day trečiadienį mirė. Tai...