Pateikiame kelias liaudiškas priemones, kurioms negailima pagyrų specializuotose feisbuko grupėse.

Mielinės trąšos

Trijų litrų talpos stiklainį pripilkite vandens (geriau šaltinio), bet nepilną. Tuomet į jį supilkite 100 g mielių, ištirpintų šiltame vandenyje ir 0,5 stiklinės cukraus. Stiklainį uždenkite audinio atraiža ir pastatykite ten, kur šilta. Kartais stiklainį sujudinkite. Tirpalas bus paruoštas, kai įvyks fermentacija.
Vieną stiklinę mišinio ištirpinkite 10 litrų vandens ir gautu skysčiu laistykite pomidorus – maždaug 1 litras vienam krūmui. Taip pomidorus tręšia tris kartus per sezoną.

Raugintos dilgėlės

Dilgėlių vanduo Kokia bebūtų priežastis, petražoles labai gerai patręšia dilgėlių vanduo. Be to, dilgėlės aprūpina augalą azotu. Jeigu dilgėles pamerksite į vandenį, vanduo iš augalo greitai pasisavins azotą. Tokį vandenį galima naudoti kaip greitai veikiančias ir švelnias azotines trąšas.

Vienam kilogramui dilgėlių prireiks dešimties litrų vandens. Dilgėles vienai parai pamerkite į vandenį. Jeigu dilgėles į vandenį pamerksite dviem savaitėms, trąšos bus stipresnės, tačiau įgaus tikrai nemalonų kvapą. Jas prieš naudojimą būtina atskiesti, tam vienam litrui ekstrakto prireiks dešimties litrų vandens. Kaip tręšti Taigi, dilgėlių vandenį jau pasiruošėte ir galite naudoti. Patręškite juo petražoles. Gausiai ir kruopščiai palaistykite petražoles šiuo vandeniu. Taip vienu metu atliksite du darbus – palaistysite ir patręšite.

Kiti būdai paprastesni.

Pavyzdžiui, po šaknimis pakasti bananą ir žalią kiaušinį. Kai kas rekomenduoja augalą „pamaitinti“ žuvies miltais arba visa žuvimi – jūros gėrybėse daug fosforo, kurio reikia augalui.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (33)