„Stengiamės propaguoti naujas veisles ir kartais susimąstau, ar tikrai tiek reikia naujų veislių. Šiemet turiu 27 sedulos veisles. Kuo giliau į mišką, tuo visko daugiau. Norisi eksperimentuoti“, – pasakoja Gediminas Cijūnaitis, gediminosodai.lt savininkas. Jis sako, kad tai pirmoji šių metų mugė, kur pristatomi nauji augalai. Dėl to profesionalai „medžioja“ naujas veisles.

Pavyzdžiui, jis pats atvežė 10 šermukšnių veislių nuo dekoratyvinio iki valgomojo. Yra vienas, kuris gali būti tiek dekoratyvinis, tiek valgomas.

Sodinukai pas G. Cijūnaitį kainuoja 10 -12 eurų. Čia kalbama apie medelius plikomis šaknimis. Dabar tinkamas laikas sodinti tokius augalus, nes taip ir pigiau. Kai pradeda kalti lapeliai, jau vėloka. Sodininkas sako, kad prekiauja pernykštėmis kainomis.

„Žinoma, jei mums pavyks, kainas padidinsime“, – į vatą nevynioja G. Cijūnaitis.

A. Amšiejus sako, kad pavasaris augalams geras, nėra „kataklizmų“. Biologinis pavasaris prasideda kovo 20 d., per lygiadienį. Jo yra tik 10 dienų, vegetacija prasidėjusi.

„Lazdynai žydi, sedulos sukrovė žiedus. Blogiau kai pavasaris karštas, kai augalai greitai sprogsta ir sužaliuoja. Ilgesnis sodinimo laikotarpis. Dabar galima sodinti viską. Kuo anksčiau pasodinsi, tuo geriau. Augalų šaknų augimo temperatūra iki 6 laipsnių. Jei basas gali atsistoti ant žemės, tai sodink bulves, bet ne medį“, – sako A. Amšiejus.

Sodininkas, kalbėdamas apie kainas, atviras – jo medelyne 20 proc. bus produkcija brangesnė. Jei plikom šaknim medelis kainavo 8 eurus, dabar 10, vazone dvimetis medelis vietoj 11, bus 12 eurų. Agrastas 5 eurai, šilauogė 7, raudoni serbentai po 5 eurus.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės