Cukraus vatą ar vilną primenantį ypatingai baltą darinį miškininkai vadina ledo plaukais.

„Apie 11 ryto ėjau Neries pakrante nuo Liucionių kaimo link Skališkių olos. Buvo apie tris laipsnius šalčio. Eidamas dairausi kaip visada, ir pamačiau neįtikėtinai baltą daiktą nors sniego nėr, buvau apie tą jau grybą girdėjęs, tai iškart įtariau, kad man pasisekė pažiūrėjau iš arčiau ir supratau, kad pasisekė“, – pasakoja su Delfi nuotraukomis pasidalinęs vilnietis keliautojas, safari.lt savininkas, Vaidotas Marozas.

Prieš dvejus metus šiuos ledo plaukus rado ir miškininkai.

Šis reiškinys susiformuoja esant vos kiek žemesnei nei 0 laipsnių oro temperatūrai, buvo rašoma pranešime spaudai.

Ledo plaukus nuotraukose įamžinęs VĮ Valstybinių miškų urėdijos Šakių regioninio padalinio Plokščių girininkijos eigulys Audrius Martinkevičius pripažįsta, kad šį reiškinį per visą savo, kaip miškininko, karjerą yra matęs vos keletą kartų. Ir tik per pastaruosius dvejus metus – anksčiau to niekad nebuvo regėjęs.

„Norintiesiems savo akimis išvysti ledo plaukus, patarčiau į mišką užsukti tuomet, kai oro temperatūra yra nukritusi kiek žemiau nulio, tačiau dar nėra sniego. Pasidomėjęs, nuo ko susiformuoja šie smulkūs ledo plaukeliai, kurie pranyksta vos juos palietus ranka, sužinojau, kad tai – ne tik atitinkamos oro temperatūros ir drėgmės rezultatas. Ant mirusios lapuočių medienos, dažniausiai kritusių šakų, ledo plaukus suformuoja grybas Exidiopsis effusa“, – pasakoja A. Martinkevičius.

Šį reiškinį tyrę mokslininkai teigia, kad, esant minusinei, nuliui artimai temperatūrai, ant medžių susiformuoja ledo kristalai, kuriuos vėliau minėtasis grybelis paverčia plonyčiais, vos 0,01 milimetro skersmenį siekiančiais ledo plaukais. Teigiama, kad jie gali išaugti iki 2 metrų ilgio.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Susiję straipsniai
Gyvybėms pavojingi stumbrų keliai

Pastarąją savaitę iš vietos gyventojų ar pravažiuojančių asmenų vis dažniau gaunama informacija, kad prie magistralinio kelio „ Via Baltica ...

Top naujienos