„Demokratai praeitą vasarą pateikė pasiūlymus šiam susitarimui, bet į juos visiškai neatsižvelgta. Ministerija pasirinko saugiausia medienos pramonei kelią – siūlyti partijoms nepilną susitarimą, išvengiant politinės valios dėl didesnio miškų saugojimo, nemedieninės ekonomikos plėtros“,– Eltai komentavo T. Tomilinas.

Politikas tikina, kad nors susitarimas siekia išspręsti miškų sektoriui svarbius klausimus, tačiau jame nepakankamai susitelkiama į aktualias detales.

„Be ambicijos ir su daug detalių jis neturi vertės. Prisiminkime susitarimo dėl švietimo likimą... Geras pavyzdys yra susitarimas dėl krašto apsaugos, ten yra konkretūs skaičiai ir tai yra susitarimo stiprybė“,– aiškino jis.

Galiausiai parlamentaras paminėjo, kad iš miškų susitarimo tikisi dar didesnio susitelkimo į ekologinę pažangą ir ekonominės naudos gavimą žaliavai naudojant ne vien tik medieną. Jo manymu, bent 50 proc. miškų Lietuvoje turėtų būti skirti vien tik socialiniams ir gamtos poreikiams.

„Norėčiau, kad miškų susitarime irgi atsirastų skaičius – 50 proc. miškų socialiniams ir gamtos poreikiams. Bet vargu ar tam atsiras valdančiųjų valios. Man asmeniškai dar svarbu, kad susitarime būtų įpareigojimas pertvarkyti miškų tarybą prie Aplinkos ministerijos. Ir aplinkos ministras sutinka su mano pozicija dėl tarybos pertvarkos. Joje turi atsirasti ne tik ūkinius interesus ginantys ekspertai, bet ir nemedieninės ekonomikos interesų, ekologinės pažangos gynėjai“,– tvirtino T. Tomilinas.

ELTA primena, kad NMS tikslas – parengti nacionalinį dokumentą, deklaruojantį bendras nuostatas dėl ilgalaikės subalansuotos miškų politikos krypčių, atsakantį į klausimus, kaip turėtų būti ūkininkaujama saugomų teritorijų ir kituose miškuose, kartu užtikrinant medienos sektoriaus aprūpinimą žaliava. Vienu iš proceso tikslų taip pat laikytinas su miškais susijusios teisėkūros stabilizavimas.

NMS sudaro pasirengimo, Nacionalinės miškų vizijos, NMS temų, NMS dokumentų etapai. Visam procesui vadovauja koordinacinė grupė, kurią sudaro politinio, ekonominio, ekologinių ir socialinio interesų grupės. Likę NMS dalyviai pagal savo atstovaujamus interesus susitarime dalyvauja susiskirstę į sektorines grupes.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Top naujienos