„Žemės ir miško ūkio srityse, miško ūkio ypatingai, aplinkos tvarkymas ir naudojimasis ja yra paremtas 3 pagrindiniais naudojimo principais – teikiame ekonomines paslaugas, socialines ir ekologines. Visada būdavo tam tikras balansas, skirtingose teritorijose jis buvo nevienodas, bet buvo. Šiandien minėtų įstatymų pakeitimų projektų forma bandomas įteisinti naujas balansas, kurio ribų, skaitydami šiuos įstatymo projektus, mes nebematome“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje teigė R. Bakys.

„Galima konstatuoti labai paprastą dalyką – minėtuose įstatymo projektuose nėra padaryta tinkama poveikio analizė tiek žemės ūkio, tiek miškų ūkio sektoriams. Nėra poveikio analizės. Galima tik spėti, kad poveikis gali būti didelis, netgi dramatiškas, tačiau į šiuos dalykus nėra atsižvelgiama“, – pažymėjo jis.

R. Bakys tikino norįs, kad jo minėta analizė būtų įtraukta įstatymų leidybos procese. Anot jo, šiuo metu iš Aplinkos ministerijos pusės matomas „judėjimas į vieną pusę“ ir nematomos to ribos.

„Kiek plėsis aplinkosauginiai projektai, kur ir kokiu mastu bus ribojama ūkinė veikla miškuose, žemės ūkio sektoriuje, visų šių dalykų nėra. Prie to galima drąsiai pridėti, kad privačios nuosavybės teisė įstatymų projektuose atsiduria žemiau aplinkosauginių iniciatyvų, kas irgi yra nepriimtina“, – sakė Lietuvos miškų ūkio rūmų prezidentas.

„Neprieštaraudami aplinkosaugai kaip tokiai, norėtume paprašyti balanso ir aiškumo“, – akcentavo jis.

Praėjusią savaitę Vyriausybėje įvykus posėdžiui tarp Vyriausybės atstovų ir Lietuvos žemės ūkio rūmų, Lietuvos miškų ūkio rūmų, Miško darbų rangovų asociacijos, Lietuvos miško ir žemės savininkų asociacijos, Lietuvos medienos pramonės įmonių asociacijos „Lietuvos mediena“, Lietuvos grūdų augintojų asociacijos, Vakarų Lietuvos medienos perdirbėjų ir eksportuotojų asociacijos ir Medienos perdirbimo asociacijos, minėtų organizacijų atstovai išreiškė kategorišką nepritarimą Saugomų teritorijų, Miškų ir Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatymo pakeitimo projektams.

Pagrindinė nepritarimo priežastis – neįvertintas šių teisės aktų pakeitimo projektų poveikis miško ir žemės ūkiui bei prieštaraujantis Konstitucijai požiūris į privačią nuosavybę.

Organizacijos rašytiniu pareiškimus kreipėsi į premjerę Ingridą Šimonytę.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės