Praėjusią savaitę, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) atstovai, drauge su mokslininkais, veterinarijos gydytojais-ekspertais, veterinarijos tarnybų iš 21 Europos valstybės dalyvavo susitikime Ohride, Šiaurės Makedonijoje. Susitikime buvo aptartos efektyviausios priemonės kovoje su AKM, teigiama pranešime.

Kaip teigiama pranešime, minėto projekto pagrindiniai tikslai: išsiaiškinti (afrikinio kiaulių maro ir gumbelinės ligos) sukeliančių virusų plitimo kelius, vertinti riziką, taip pat numatyti naujas prevencijos ir kontrolės priemones, sukurti efektyvias vakcinas.

„Tai labai gera priemonė, padedanti geriau suprasti AKM plitimo būdus tarp šernų, nustatyti atstumus, kuriais užkratas gali būti perduodamas kitiems šernams natūraliu būdu, užfiksuoti šernų judėjimą per parą, atstumus, kuriais šie gyvūnai juda AKM užkrėstose teritorijose ir kokios yra skirtingų šernų grupių kontaktų tikimybės perduodant virusą. AKM užkrėstose vietovėse stengiamasi sugauti skirtingų amžiaus grupių ir lyčių šernus bei juos paženklinti, panaudojus specialius antkaklius su globalaus pozicionavimo sistemos (GPS) davikliais. GPS pagalba yra sisteminami duomenys apie šernų judėjimą medžioklės ploto vienetuose skirtingais metų laikais, surinkta informacija apie šernų gyvenimo arealą ir judėjimo diapazoną. Šiandien Lietuvoje yra stebimi 6 šernų (skirtingo amžiaus, lyčių) judėjimai. Iki šių metų pabaigos yra planuojama dar papildomi suženklinti 8 šernus“, – apie šernų ženklinimą GPS siųstuvais bei sėkmingus įgyvendintus projekto tikslus kalbėjo VMVT direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas.

VMVT taip pat prašo paženklintus šernus sumedžiojusių medžiotojų pateikti informaciją gyvūno ausies įsage nurodytu telefonu, o atsargiai nuėmus antkaklį su GPS imtuvu jį pristatyti į artimiausią VMVT teritorinį padalinį.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją