Pastebėjo šalia kelio

Trikojį vilką sekmadienį pastebėjo Kėdainių rajono gyventojas Paulius Kasputis. Vilką vyriškis nufilmavo netoli Pelėdnagių seniūnijos Beinaičių kaimo.

„Vilkas iš pradžių bėgo keliu, po to laukais pasuko ir nubėgo link miško. Buvo aiškiai matyti, kad jis be galinės dešinės kojos.

Viskas vyko per patį vidurdienį, apie dvyliktą valandą. Man pavyko vilką nufilmuoti, deja, vaizdas nėra geros kokybės, prastai matosi“, – paaiškino vyras.

Bėgo vienas

Vyriškis pasakojo, kad daugiau vilkų jis nematė. Trikojis esą buvo vienas, tačiau neatrodė sulysęs ar išbadėjęs, tiesiog jis judėjo trimis kojomis.

„Aš nežinau, kas jam nutiko. Bet jį mačiau aiškiai, nes jis iš pradžių bėgo keliu.

Tikrai nėra malonu vilką sutikti, juolab netoli kaimo ir dar pačiame kelyje. Tikrai tokį vaizdą ne kasdien pamatysi“, – paaiškino P. Kasputis.

Gali išgyventi

„Rinkos aikštė“ kreipėsi į vilkų žinovus ir ekspertus. Žinovas Petras Adeikis pasidalijo savo įžvalgomis.

„Aš Lietuvoje metus stebėjau trikojį vilką. Darau išvadą, kad jei trikojis vilkas gyvena gaujoje, tai gali išgyventi. Faktas tas, kad metus laiko trikojis vilkas vaikščiojo su kitais vilkais.

Jam buvo nušauta priekinė koja ties mentimi“, – dėstė vienas labiausiai Lietuvoje žinomų ekspertų.

Nėra retas

Tiesa, specialistas pažymėjo, kad žvėrys su trimis kojomis apskritai nėra labai retas dalykas mūsų krašto gamtoje.

„Kojos nušovimas nėra retas dalykas. Esu sumedžiojęs ne vieną lapę trimis kojomis. Kelis šernus ir elnią. Kalbu apie priekinę koją.

Šūvis, kaip taisyklė, daromas į mentę ir sužeminama. Jūsų minimu atveju šūvis buvo daromas į nusisukusį, arba bėgantį vilką. Dar gali būti kalti spąstai, bet čia jau reikėtų žiūrėti kiek konkrečiai tos kojos trūksta“, – paaiškino P. Adeikis.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės