Latvijos valstybinio miškų tyrinėjimo instituto „Silava“ miško išteklių stebėsenos duomenys rodo, kad 2022 m. sausio 1 d. Latvijoje plytėjo 3,299 mln. ha miškų. Tai reiškia, kad kiekvienam Latvijos gyventojui tenka beveik po du hektarus miško – pakankamai, kad rastumėte vietos uogavimui ir grybavimui. Tačiau ar visur galima rinkti miško uogas?

„Kiekvienas turi teisę rinkti laukines uogas, vaisius, riešutus ir grybus valstybiniuose bei savivaldybių miškuose, jei nėra jokių apribojimų. Tačiau laisvą judėjimą miške gali riboti jo savininkai ar teisėti valdytojai, pažymėdami teritoriją įspėjamaisiais ženklais, – sakė Gamtos apsaugos tarnybos Gamtos apsaugos departamento direktorė Gita Strodė. – Svarbu atkreipti dėmesį, kad bet kuriame miške važiuoti transporto priemonėmis leidžiama tik keliais ir natūraliomis provėžomis, o būnant miške, būtina laikytis priešgaisrinės saugos ir miško apsaugos taisyklių, nekenkti miško augalams ir gyvūnams“.

„Įstatymas galioja visiems – būtina laikytis priešgaisrinės saugos reikalavimų, ypač tvyrant sausiems orams. Bijoti žvėrių nereikėtų. Mes esame matę briedžių, elnių ir vilkų, tačiau jų nėra daug ir jie patys bėga nuo žmonių. Mes juk ne džiunglėse gyvename“, – sako Ainaras, grybautojas iš Zalvės miestelio, esančio netoli sienos su Lietuva.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (2)