Paroda vyksta Kauno rajone, Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje.

Parodos metu vyksiančioje tarptautinėje konferencijoje „Gyvulininkystės konkurencingumo stiprinimas. KPP programos geroji patirtis“ ŽŪM atstovai, VDU Žemės ūkio akademijos, LSMU Veterinarijos akademijos profesoriai, Lietuvos ūkininkai ir svečiai iš užsienio kvies daugiau sužinoti apie tvariąją gyvulininkystę, technologijų pritaikomumą, biosaugą ūkiuose, gyvulių reprodukcijos gerinimo svarbą, šėrimo technologijų įtaką ūkio rentabilumo rodikliams ir kt. ŽŪM kartu su gyvūnų augintojų asociacijų vadovais kvies diskutuoti apie konkurencingumo didinimą – tvariąją plėtrą ir kylančias problemas.

Parodoje demonstruojami skirtingų veislių galvijai, žirgai, ožkos, triušiai ir naminiai paukščiai. Be gausios gyvūnų ekspozicijos, lankytojai, užsiimantys ir besidomintys gyvulininkyste, gali aplankyti gyvulininkystės technikos ekspoziciją, dalyvauti įvairiuose edukaciniuose užsiėmimuose, užsukti į amatų ir sodinukų mugę.

Tris dienas skirtinguose paviljonuose truksiančiame renginyje bus įgyvendinta daugiau nei 15 didelės apimties edukacinių veiklų, kai kurios jų vyks kiekvieną dieną ar net kelis kartus per dieną. Apsilankiusieji turės galimybę nusikelti į virtualią erdvę, sužinoti apie gyvūninės kilmės produktų (sūrių, vilnos siūlų, kt.) gamybos procesus, dalyvauti degustacijose.

Parodoje dalyvaujančios įmonės lankytojams pristato pieno tyrimų, kenkėjų kontrolės, šėrimo racionų ir vakcinavimo schemų sudarymo ir kt. paslaugas, lietuviškus pieno pakaitalus veršeliams, gyvulių ir paukščių pašarų priedus, kompostui, mėšlui ir net vandeniui skirtus priedus, mėšlui tvarkyti sukurtus produktus, mikrobiologinius produktus ir dar daugiau.

Gyvulininkystės technikos ekspozicijoje lankytojai gali sužinoti apie pašarų ruošimo įrangą, krautuvus, pašarų dalytuvus ir panašaus pobūdžio techniką, melžimo ir mėšlo tvarkymo įrangą ir kt. Čia teikiamos konsultacijos technikos gerinimo ir priežiūros klausimais.

Amatų ir sodinukų mugėje amatininkai, sodininkai ir tautinio paveldo puoselėtojai demonstruoja savo pagamintus ar užaugintus eksponatus. Lankytojai iš pirmų rankų galės įsigyti šviežių ir gardžių maisto produktų, atsakingai užaugintų sodinukų, dekoratyvinių augalų.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją