aA
Lazdijų rajono Šventežerio mokyklos direktorius Artūras Čiurlionis dirba vadovaujamą darbą, turi iki kaklo įvairių visuomeninių, politinių veiklų, bet suranda laiko ir mokslams, laisvalaikio pomėgiams. Sugebėjo baigti net dvejas magistrantūros studijas.
© Shutterstock nuotr.

1997 metais Vilniaus pedagoginiame universitete – istorijos magistrantūrą, o šiemet ISM Vadybos ir ekonomikos universitete – verslo vadybą. Su žmona Vilija Padimanskiene, vadovaujančia Stebulių mokyklai, puoselėja kulinarinį paveldą – kepa naminę duoną, o neseniai pradėjo ir šakočius.

Paklaustas, iš kur jis turi tiek jėgų ir entuziazmo, direktorius sakė, kad, matyt, tokį energingą būdą paveldėjo iš tėvų ir ypač iš senelių (mamos pusės), kurie irgi buvo tokie pat gyvybingi. „Tiesiog negaliu sėdėti sudėjęs rankų“, – tvirtino A. Čiurlionis. Jo teigimu, darbas mokykloje yra stresinis, todėl atsipalaiduoja dirbdamas ūkio darbus ir atsiduodamas laisvalaikio pomėgiams.

Parvažiavęs iš mokyklos namo, direktorius pirmiausia eina į šiltnamį, kur auga agurkai ir pomidorai. Prižiūrėdamas augalus, rūpindamasis jais, nusiramina. Įtampa išnyksta, sukišus pirštus į žemę. Taip pat atsipalaiduoja per procedūras nuosavoje pirtelėje. Pirties paslapčių moko kaimynas, žinomas pirtininkas Rimantas Silkė.

Nelengva dabar būti pedagogu ir mokyklos vadovu. Mokiniai turi daug teisių, o pareigas neretai pamiršta, todėl kartais tenka pasakyti ir griežtesnį žodį. „Be to, slegia ir nežinomybė: kas bus ateityje, kaip toliau dirbsime? Suprantame, kad naujai išrinkta rajono valdžia ateina ne uždarinėti mokyklų, o atvirkščiai – stengsis jas išlaikyti. Visgi skaičių nepakeisi. Jei klasėje turi būti aštuoni vaikai, o jų tiek nėra, nieko nepadarysi. Daug žmonių išvažiavo iš mūsų krašto, emigravo. Pastaraisiais metais iš emigracijos niekas nesugrįžta. Atvyksta vienas kitas mokinys pas mus mokytis tik iš kitų mokyklų“, – dalijosi mintimis A. Čiurlionis. Jis dėkojo tėveliams, kurie leidžia vaikus į Šventežerio mokyklą, nors yra galimybė jų atžaloms mokytis ir netoliese esančiose gimnazijose.

Atsipalaidavimą direktorius patiria ir su žmona kepdamas naminę duoną bei šakočius. Naminę duoną pagal Vilijos močiutės receptą kepa jau dvejus metus. „Mūsų duona labai skani, kam padovanojame ar pavaišiname, visi giria“, – tvirtino direktorius.

Didžiausias rūpestis šiuo atveju tenka V. Padimanskienei, o šeimos galva būna įpareigotas atlikti sunkiausią užduotį – suminkyti tešlą. Kiekvieną suformuotą kepaliuką pagal senovinį paprotį peržegnoja jų dukra. Na, o kepa jau Vilija. Tai – jos didžiausia aistra. Kildinti tešlą vasarą kartais nešantys į šiltnamį arba automobilį. Ten ji labai gerai pučiasi. Planuoja pasistatyti duonkepę krosnį, jau ir meistrą susirado. Joje galės kepti ir dzūkiškas bandas. Taigi propaguos dzūkišką kulinarinį paveldą. Ateityje galbūt netgi rengs edukacines programas.

Šakočių gaminimu A. Čiurlionis susidomėjo būdamas Druskininkų savivaldybėje, Jaskonių kaime įsikūrusiame „Romnesos“ restorane, kur dalyvavo edukacinėje šakočio kepimo programoje. Šalia restorano yra ir vienintelis pasaulyje Šakočių muziejus. Jame eksponuojamas Gineso rekordininkas, kurio aukštis siekia 3 metrus 72 centimetrus, svoris – net 86 kg. Čia galima pamatyti ir kitose šalyse (netgi tolimojoje Japonijoje) kepamus šakočius. Pasak A. Čiurlionio, jie kitokie nei lietuviški, skiriasi ir savo formomis. Susižavėjus šakočiais, jam kilo mintis jų kepimui pritaikyti vieną laisvą patalpą, esančią pirties pastate.

Artūras Čiurlionis
Artūras Čiurlionis
© Organizacijos nuotr.

Iš pradžių mąstė įsirengti specialią krosnį, panašiai kaip „Romnesoje“, kur šakotis kepamas židinyje degant natūralioms malkoms. Vėliau visgi persigalvojo, nes, kepant šakotį krosnyje, reikia ją kūrenti ilgokai pastovėjusiomis beržinėmis malkomis. Be to, jos turi būti be žievės, kad neatsirastų pašalinis kvapas. Todėl galiausiai nutarė naudoti paprastesnį – elektrinį kepimo būdą.

Šakotį išmokė kepti šio karališko saldumyno žinovas Benius Markevičius iš Sangrūdos. Meistras iškepęs jų labai daug. Sakė, kad jeigu sudėtų visus savo iškeptus šakočius, nutiestų visą kelią nuo Sangrūdos iki Lazdijų. Benius Markevičius – auksarankis žmogus, iš alaus skardinių pasidaręs šildytuvą, kuris šildo vandenį. „Mes pas jį nuvažiavome pažiūrėti, kaip vyksta kepimo procesas, viskas labai patiko. Tada atvyko pas mus ir padėjo įsirengti elektrinį įrenginį. Benius išdavė visas kepimo paslaptis, pasidalijo receptu, kurio pažadėjome niekam neatskleisti. Šakočio skonis išties fantastinis. Jį gaminame tik iš naminių produktų: kiaušinių, sviesto, grietinės bei kitų, kuriuos gauname iš vietinių kaimynų, todėl kepinys ne tik skanus, bet ir sveikas. Iš parduotuvės perkame tik cukrų. Jei didelį gaminame, 4 kg svorio, tada reikia net 50 kiaušinių. Kitus kepame mažesnius – 2,5 kg“, – pasakojo A. Čiurlionis.

Anot jo, norint iškepti tobulą šakotį, reikia žinoti daug paslapčių: kaip paruošti tešlą, iškepus kur pastuksenti, kaip nuimti nuo formos. Tešlą reikia daryti tiksliai pagal receptūrą. Jei į ją nukris bent vienas vandens lašas, tada gali atiduoti kaimyno šuniui, šakotis, anot direktoriaus, jau nebus toks, koks turi būti – minkštas, drėgnas. Į kepinį dedama ir šiek tiek medaus, todėl jis skaniai kvepia. Labai gražūs spygliukai, kaip juos reikia išgauti, irgi parodė meistras.

„Edukacinėje programoje sužinojome, kad japonai daro lygius, paskui trišakėmis kepinius pagražina. Mes nesame vieninteliai unikalūs, ir kitos tautos kepa šakočius. Įdomu tai, kad dviejų vienodų padaryti neįmanoma, skiriasi ir skonis, ir forma“, – sakė A. Čiurlionis, pridurdamas, kad didžiulio šakočio kepimas jį labai ramina, per tris valandas atsipalaiduoja, pailsi galva. Juk šiuolaikiniame gyvenime visi turime gausybę reikalų, skubame, lekiame – vis greičiau, greičiau, pamiršdami, kas esame ir kas gyvenime svarbiausia. Taigi šakočio kepimas – ne tik relaksacija, bet ir akistata su savimi, kertinių dalykų apmąstymas.

Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(18 žmonių įvertino)
4.7222

Kelias į provincijos verslą prasidėjo tolimoje šalyje nė žodžio nemokant lietuviškai (1)

Moterims kraują kaitina ne tik rūbų, šukuosenų, kitokių puošmenų, bet ir gėlynų mados. Noras...

Garsus pienininkas pardavė karves: tenka pripažinti, kad pralaimėjome lenkams (493)

„Paskutinius 10 metų ruošiau jaunimą, kad mane pakeistų“, - atsidūsta daugiau nei 40 metų...

Patikrino, ar lietuviai sąžiningi – pardavėjo nėra, pinigus reikia mesti į dėžutę (82)

Nedideliame Kėdainių rajono Krakių seniūnijos Milvydų kaime gyvenantys ūkininkai Jonas ir...

Kiek žmonių maitino vienas ūkininkas prieš 70 metų ir dabar (18)

Vos prieš kiek daugiau nei 70 metų vienas ūkininkas išmaitino 19 asmenų, o šiandien net 155....

Ieškojo kur pelningiau ir mažam ūkiui pasirinko didelę daržovę (9)

Kėdainių krašte apstu žmonių, besiverčiančių įdomiais ar netradiciniais verslais. Vienas jų...

Top naujienos

Alytaus gyvenimą paralyžiavęs gaisras nebuvo toks jau netikėtas: pradeda lįsti nerimą keliančios detalės (3)

Milžinišką gaisrą patyrusioje Alytaus miesto padangų perdirbimo gamykloje „ Ekologistika “...

Seime visiška teisinė sumaištis dėl Pranckiečio Pranckietis: to klausimo į darbotvarkę netrauksiu (372)

Ketvirtadienį susirinkusi Seimo valdyba nutarė, kad reikalavimas balsuoti iš naujo dėl...

Grybauskaitė: mes pažeminome save ir pažeminome Jungtinę Karalystę (229)

Ketvirtadienį į Briuselį į ES viršūnių tarybą besirenkantiems šalių lyderiams kadenciją...

Kaimynai apie atokioje sodyboje rastą šeimą: naujienos pribloškė šeimos tėvą įvardijo kaip „labai aršų“ (2)

Nyderlandų policija apklausia Austrijos pilietį po to, kai atokioje kaimo sodyboje Nyderlanduose...

Klubas uždraudė Maksvyčiui treniruoti Lietuvos rinktinę (35)

Kazys Maksvytis negalės perimti Lietuvos krepšinio rinktinės vairo iš Dainiaus Adomaičio. To...

Karbauskis: po antradienio balsavimo Seimo pirmininko kabinetas bus laisvas (204)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigia, kad nei Seimo valdyba , Teisės...

Nauja atsakomybė: Grybauskaitė prisijungs prie Europos galingųjų (28)

Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė taps Briuselyje veikiančio analitinio centro...

ES ir JK susitarė dėl „Brexit“ pasirodė pirmosios detalės apie susitarimą (173)

Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės derybininkai susitarė dėl „ Brexit “. Apie tai...