aA
Dvidešimt metų medžiojantis Kazimieras Urmanavičius prasitarė, jog tądien, kai ruošėsi medžioti Lazdijų raj., nesitikėjo rimto laimikio ir galvojo, kad naujame bokštelyje išauti neteks.
Vilkas
© Shutterstock

Tačiau nuojauta buvo apgaulinga – nuo jo kulkų krito net du vilkai. „Pirmiausia reikia pamatyti vilką, o jau paskui nušauti. Yra medžiotojų, kurie per visą gyvenimą net nepamato šio žvėries“, – patikina prisiekęs medžiotojas. Ir nors nuo jo tvirtos rankos, taiklios akies du pilkiai krito vienas po kito, tačiau pats Kazimieras sako: „Aš gerbiu vilką“.

Įkalbino brolis

Niekas Kazimiero šeimoje nemedžiojo. „Na, tik brolis“,– sako jis. Kazimieras dirbęs vairuotoju, statybose, dabar ūkininkaujantis: apie 20 hektarų žemės turintis, sėja, augina galvijus, laiko ir melžiamų karvių. O medžioklė- tiesiog pomėgis. Pasirodo, Birutės kaime gyvenantis Kazimieras, kilęs iš Krosnos, gyvenęs prie miško, tad jam Kalniškės miške žinomas kiekvienas takelis.

„Tėtė dirbo sakintoju, tai eidavome padėti, o ir aš pats dirbau miške kažkiek“, – paaiškina Kazimieras tarsi patvirtindamas, jog šį mišką jis tikrai žino. Anot medžiotojo, jis neblogai išmanantis ir pėdsekystės meną. „Iš patirties viskas, iš ilgų vaikščiojimų po mišką“, – sako jis.

Per du dešimtmečius, atiduotus medžioklei, Kazimierui gamta nešykštėjo laimikių: yra nušovęs ir šernų, ir stirnų, ir lapių, ir kiškių, ir elnių, bet vilko- ne. „Lūšis paskui mane iki bokštelio buvo atėjusi. Paskui mačiau jau su lūšiukais. Žinote, per dvidešimt metų daug matyta“, – prisimena medžiotojas. O ir šį šeštadienį vykusioje medžioklėje laimikio būta, bet ne tokio, kokio visi laukė, slapta tikėjosi.

Kai medžiotojas nušovė du vilkus – vilkė atėjo atsisveikinti su žuvusiais jaunikliais
© Asmeninins albumas

Ryte pasistatė medžiotojo bokštelį

„Kartą mačiau žiemą vilkas vijosi stirną, bet tada negalėjau šauti, mat jau leistinas vilkų skaičius buvo sumedžiotas. Prieš dešimt metų esu šovęs į vilką. Tuomet nepavyko. Prie Žaltyčio ežero, prie pat mano bokštelio kopėčių, priėjo vilkas, bet buvo per tamsu – nešoviau“, – vis prisimena Kazimieras savo „susitikimus“ su vilkais. Anot jo, Simno medžiotojai taip pat girdintys vilkų staugimą – jų čia, Kalniškėje, tikrai yra. „Palios – tikri jų namai, girdisi ir senų vilkų, ir jaunų vilkiukų staugimas“, – tikina medžiotojas.

Šįkart du vilkai krito Krosnėnų kaime. Įdomus faktas, jog anot Kazimiero, ryte jis pasistatęs medžioklės bokštelį, o vakare jau gulėjo du nušauti vilkai.

„Girdėjome vilkų staugimą. Kukurūzuose jie vaikėsi elnius, pasigirdo šnarėjimas. Garsas visai kitoks nei stirnos ar elniai bėgtų. Supratau, jog gali išbėgti vilkas. Dar mėnulis pašvietė buvo apie 7 ar 8 valanda vakaro. Vėjas pūtė į mane. Visos sąlygos susiklostė idealiai. Apkaba paruošta, o jie kažkaip „susiglumino“ lyg sustingo. Vienas, aš vėl pasiruošiu – kitas“,– pasakojo prityręs medžiotojas tikindamas, jog šovęs į vilkus iš kokių 100 metrų. Prisimena Kazimieras ir tą vilkų staugimą- ypatingą, kai visi aplinkinių kaimų šunys buvo sukelti, jausmą- ne iš maloniųjų.

„Žmona sako, ar aš nebijau. Bet gi aš su ginklu- sakau jai“,– ir juokais, ir rimtai kalba Kazimieras. Tačiau medžiotojas prisipažįsta, jog tą lemtingą vilkų laukimo akimirką šiurpuliukai per kūną ėję – jausmas ne koks, mat pajutęs, išgirdęs, vėliau ir pamatęs, jog vilkai visai šalia. Krito du, manoma, kad šiemečiai vilkai, trečiam pavyko pasprukti. „Kalniškėje matyti net septyni vilkai“,– patikina jis.

Po sėkmingos medžioklės Kazimiero laukė planinė medžioklė „Ąžuolyno“ medžiotojų būrelyje, kur jis medžiojantis daugybę metų, jų medžioklės plotai Kalniškės miške. Visi tikėjosi vilkų. Deja... O ar nesakė vyrai, kad Kazimierai, tau, tai jau gana? „Sakė“,– iškart prisipažino jis.

Tačiau Kazimieras tik šypsojosi ir linkėjo vyrams sėkmės net savo pastatytą medžioklės bokštelį siūlė.

Atsisveikino su jaunikliais

„Medžiokit kas norit“,– siūlo Kazimieras kolegoms, medžiotojams. Vyrai ten lankosi. Ir ne be reikalo. „Aš pastebėjau tris vilkus. Kai privažiavome su mašinomis, buvo pastebėta prie jau nušautų vilkų vilkė“,– pasakoja medžiotojas.

Tai Jūs norite pasakyti, jog vilkė atėjo atsisveikinti?

„Vilkas labai gudrus gyvūnas. Ji turėtų ateiti dar kokią savaitę, kol įsitikins, kad nušautų jauniklių jau tikrai nėra. Tuomet paliks šiuos plotus“,– lyg kokią pasaką apie itin protingą gyvūną vilką pasakoja medžiotojas.

Tai ar dar turite kokių svajonių, Kazimierai? „Kol medžiosiu, visada jų bus“,– patikina jis. Dabar Kazimieras turi puikią progą pasisiūti kepurę su vilko uodega, ką ypač mėgsta mūsų rytų kaimynai, tačiau medžiotojas patikina, jog kailis bus išdirbtas tik vieno vilko, galvos iškamša taip pat ir namo parvešiąs tik žmonai parodyti. „Mūsų medžiotojų būrelio „Ąžuolynas“ namelyje Roliuose kabės“,– sako nepaprasto trofėjaus savininkas. Ir dar ilgai, ko gero, Kazimieras priiminės sveikinimus, o atvykstantiems svečiams bus pristatomas kaip tituluočiausias medžiotojas.

„Ne kiekvienam pasiseka nušauti vieną, o čia du“,– lyg man, lyg sau sako Kazimieras tarsi dar ir pats nesusigyvenęs su šia žinia apie neįtikėtiną sėkmę, kuria iš pradžių tik pasidalijus nepatikėjo nei žmona, nei draugas.

„Todėl ir sakau, kad aš gerbiu vilką“,– tarsi maldos žodžius su pagarba kartoja jau du dešimtmečius medžiojantis Kazimieras Urmanavičius.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(426 žmonės įvertino)
2.2770

Prekeiviai parodė unikalius lietuviškus gaminius: švenčių stalas gali nustebinti (13)

Artėjant svarbiausioms metų šventėms daugelis žmonių jau suka galvas, ką įdomaus ir nematyto...

Hobį darbu pavertęs panevėžietis: veikla prasidėjo todėl, kad valgyti norėjosi (32)

Panevėžio rajone gyvenantis menininkas Erikas Hincas jau trisdešimt metų užsiima keramika ir...

Kito tokio kaimo Lietuvoje nėra, tačiau ateitis – miglota (3)

Skersai išilgai Lietuvą gali apvažiuosi, bet kito kaimo tokiu vaizdingu pavadinimu, koks tebėra...

Nugaišo gražiausia Vokietijos karvė – Lady Gaga (50)

Nugaišo gražiausia Vokietijos karvė vardu Lady Gaga.

Savivaldybė „karui su varnomis" skyrė lėšų (15)

Panevėžio savivaldybė miesto teritorijoje pradėjo iškeldinti varninių šeimos paukščių...

Top naujienos

Paluckas: išvados paprastos – lengva nebus (4)

Opozicinės Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas negaili kritikos ir...

Prekybos karui nepavyko: verslininkai rado būdų, kaip apeiti tarifus

Pasak Europos kompanijų , vystančių veiklą antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje, užsitęsęs...

The Economist

Pasaulio prekybos organizacija jau nebėra, kokia buvo

„Artėja žiema“ , – lapkričio 22 d. perspėjo Norvegijos atstovas Pasaulio prekybos...

Arti trigubo dublio likęs Sabonis solidžiai prisidėjo prie pergalės prieš „Celtics“ (1)

Trečiadienį naktį Indianos „Pacers“ (16/9) namuose po atkaklios kovos 122:117 (30:32, 31:25,...

Valandas iki gimdymo skaičiuojanti verslininkė Toma Dambrauskė – apie pirmojo vaikučio netektį, pagalbinį apvaisinimą ir likimo dovaną (1896)

Trys nėštumai – trys skirtingos patirtys. Verslininkė, socialinių medijų specialistė, prekės...

Įspėja dėl sunkių eismo sąlygų: snigs beveik visoje šalyje, kai kur – ypač pavojinga (5)

Ketvirtadienio naktį, vietomis, daugiausia pietiniuose rajonuose pasnyguriuos. Ten eismo sąlygos bus...

Paskutinį bilietą nugvelbė „Atletico“, Neymaras su PSG surengė šou Paryžiuje (1571)

Vėlų trečiadienio vakarą pasibaigė UEFA Čempionų lygos grupių varžybų etapas –...

Jakilaitis tikisi, kad Skvernelis savo prašymą atsiims (343)

„Mes negalvojome, kad tai tyliai praeis ar kažkaip kitaip. Mes galvojome, kad vienintelis Saulius...

Pasaulio žemėlapis 2020 metams: kur ekonomika augs sparčiausiai (159)

Tarptautinio valiutos fondo duomenimis, kitais metais bendrasis vidaus produktas labiausiai augs...