Egzekuciją stebėjo per atstumą

Ganykla plačiai atsiveria priešais Galdikų sodybą, tačiau šeimininkas priverstas nervintis ir egzekuciją stebėti gerokai per atstumą. „Nuo ankstaus ryto čia rymau, štai ir dienoti pradėjo, gyvulys ištroškęs, bet kad neįmanoma prieiti pagirdyti – tik prisiartinsiu, nasrus į patį suvarys“, – neabejojo Romualdas.

Kad ganykloje vyksta negeri dalykai, nes per visą naktį be atvangos skalambija du šunys, R. Galdiką perspėjo paskambinusi kaimynė. Bet ir žmona Stanislava prisiminė ne pirma naktis tokį lojimą girdėdavusi.

„Triukšmas būdavo baisus, bet iš ryto šunų nebelikdavo nė kvapo. Kai sykį nuėjusi į ganyklą pamačiau, kad mūsų jautis kažkoks keistas, lyg būtų užgainiotas, o žemė aplink jį – ištrypta, pamaniau: arti yra pamiškė, gal vilkai ateina ir dėl to kažkieno šunys draskosi? Kaip tik per televiziją šiomis dienomis buvo kalbėję, jog Plungėje ūkininkui vilkai išpjovė avis“, – pasakojo Stanislava.

Dičkį sugavo šungaudžiai

Ne vieną valandą stebėdamas, kaip įniršę šunys, ypač tas didysis, puola norėdami nuskriausti jo jautį, Romualdas pagalbos paprašė Kretingos rajono policijos komisariato – gal bent šunų savininkus suras? Pareigūnai – Reagavimo skyriaus tyrėja Viktorija Momkevičienė ir jos kolega Martynas Grigaitis – „Pajūrio naujienoms“ sakė kone visus Lazdininkus apvažiavę, kiemus apėję, visų, ką sutikę, klausinėję: turi tokį šunį ar neturi, gal žino, kas turi... Bet nieko nelaimėjo.

„Na, ne vietiniai jie, Lazdininkuose tokių nesu regėjęs – iš toliau esančių sodybų atbėgo“, – įsitikinęs Romualdas.

Galiausiai pareigūnai iškvietė specialiąją tarnybą. Atvykę šungaudžiai tą didįjį, agresyvųjį, pagavo, į prieglaudą Klaipėdoje išsigabeno, pažadėję nufotografuoti ir paskelbti socialiniuose tinkluose – gal šeimininkai atsiras, gal jie ir patys savo augintinio ieško, bet neranda?

Šunį išsivežė, o stresą patyręs gyvulys laukuose taip ir liko stovėti, R. Galdiko žodžiais, kaip įbestas mietas. „Aš ir pats turiu šunį, bet prižiūriu, nepaleidžiu, žinau, kad manasis niekam blogo nepadarys“, – atviravo lazdininkiškis.

Paklaustas, ar šuns šeimininko reikalaus atlyginti, Romualdas teigė tokį norą pareiškime policijai pareiškęs, bet juokavo žalą pradėsiąs skaičiuoti mažiausiai nuo vieno euro.

„Neturiu tikslo pasipelnyti. Gal šuns šeimininkas – kultūringas žmogus, o šuo nutrūko ir nešė kudašių, kur akys mato“, – svarstė jis.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kretingos skyriaus vyriausiojo veterinarijos gydytojo inspektoriaus Sauliaus Alonderio komentaras:

„Komisiją žalai suskaičiuoti organizuoja Kretingos rajono Žemės ūkio skyrius. Bet kokiu atveju, jeigu šeimininkas įtaria gyvulio sveikatos sutrikdymą arba sužalojimus, prieš kreipiantis į šią komisiją, reikia, kad gyvulį apžiūrėtų ir išvadas pateiktų privatus veterinarijos gydytojas licencijuotas specialistas, kuris nuspręs, ar reikia, jei reikia, tai kokio gydymo reikia ir kiek tai kainuos. Patirto streso pasekmės gali būti, bet gali ir nebūti – priklauso nuo gyvulio. Todėl reikia daugiau laiko, kad pamatytum, ar gyvulys netapo baikštus, ar nekrenta jo svoris.