Esminis klausimas – kokie bus palengvinimai ūkiams, praradusiems derlių ir negalintiems vykdyti prisiimtų įsipareigojimų, ar bus keičiama draudimo sistema ir kuriamas rizikos fondas, leidžiantis valdyti riziką.

Plačiau pasakojame į ką reikia atkreipti dėmesį sutartis sudarantiems grūdų ūkiams, kiek nuo šalnų nukentėjo sodai ir kokios gyvulininkystės sektoriaus prognozės.


Kiek anksčiau Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) paskelbė, kad išmokės 8,5 mln. eurų kompensacijų žemdirbiams, nukentėjusiems nuo praėjusių metų sausros. Tačiau lėšos jiems paimtos iš paramos, skirtos karvių ir bulių laikytojams.

Ministras Giedrius Surplys sako, kad tai yra lėšų perskirstymas – ūkininkams už bulius ir karves pinigai bus išmokėti kitų metų sausį.

„Ten yra srautų perskirstymas, mes tą atsietą paramą buliams ir karvėms išmokame kiekvienais metais, paprastai išmokame lapkritį, tačiau dabar, kadangi turėjome sausras ir reikėjo ūkininkams kompensuoti už sausras, lapkričio mokėjimą nukėlėme į sausį. Taip yra buvę ne kartą ir čia pakankamai įprasta procedūra“, – BNS sakė jis.

Anot jo, parama už bulius ir karves kitąmet bus išmokama du kartus – sausį už praėjusius metus ir lapkritį – už einamuosius.

Anot G. Surplio, parama mokama, nepaisant to, kiek mėsos arba pieno ūkininkai pagamina.

Žemės ūkio ministro sausį pasirašytu įsakymu buvo numatyta išmokėti 5,56 mln. eurų nacionalinės paramos už bulius ir 3,82 mln. eurų – už karves žindenes bei telyčias.

Finansų ministerija įpareigota rasti dar tiek pat lėšų, kad papildomos išmokos nuo sausros nukentėjusiems ūkininkams būtų išmokėtos dar šiemet.

Kitas ūkininkams svarbus klausimas – ką daryti sodų savininkams, nukentėjusiems nuo šalnų.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (5)