M. Staškevičius pristatė Afrikinio kiaulių maro (AKM) situaciją Lietuvoje. Pasak VMVT direktoriaus, ne vienerius metus su šia virusine liga kovojanti tarnyba turi didelę patirtį ir žinių kaip užkardyti ir kontroliuoti šią virusinę ligą, todėl šiomis ekspertinėmis žiniomis mielai pasidalintų su kolegomis. Kaip žinia, ši kiaulėms ir šernams mirtina liga sparčiai plinta Azijos regione.

Daug dėmesio susitikime skirta ir lietuviškos kiaulienos bei jos gaminių eksportui į Japoniją.

„Šiuo metu į Japoniją Lietuva eksportuoja mėsos gaminius, pieno ir kiaušinių produktus, gyvūnų pašarą, o lietuviškos paukštienos ir jautienos kiekiai šiemet ženkliai padidėjo. Kol kas į šią Azijos rinką negalime tiekti kiaulienos, todėl su Japonijos vyriausiuoju veterinaru aptarėme procedūras ir tvarkas, kaip būtų galima greičiau šią produkciją eksportuoti į Tekančios saulės šalį.

Iš kolegos išgirdau pažadą, kad visos procedūros bus paspartintos ir jau artimiausiu metu bus planuojamas japonų ekspertų vizitas Į Lietuvą,“ – po susitikimo sakė VMVT vadovas.

Be kita ko, susitikime su Japonijos vyriausiuoju veterinaru taip pat aptartos galimybes kitų lietuviškų produktų, ypač aukštesnės pridėtinės vertės, eksporto galimybes.

Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės