Dėl Rusijos karo veiksmų Ukrainoje paukštininkystės sektoriaus ūkininkams ir įmonėms smarkiai pabrango pašarai. Išaugus sąnaudoms jų veikla tapo nuostolinga. Išimtinė sureguliavimo pagalba broilerių ir vištų dedeklių laikytojams skiriama siekiant išsaugoti paukštininkystės sektoriaus veiklos gyvybingumą, rašoma pranešime.

Pagalba teikiama už 2022 m. kovo-gegužės mėn. laikotarpį broilerių augintojams – 0,08 Eur už kg gyvo svorio broilerio, arba 0,20 Eur už broilerį ir vištų dedeklių laikytojams – 0,009 Eur už vieną A ir B klasės kiaušinį.

Įmonės ir ūkininkai, kurie kreipėsi pagalbos ir pateikė paraiškas, iki birželio 23 d. turės pateikti faktinius gegužės mėnesio duomenis apie užaugintų ir pristatytų skersti arba užaugintų ir paskerstų broilerių kiekį, o jeigu užsiima kiaušinių gavyba - apie gautų ir pateiktų rinkai kiaušinių kiekį. Įvertinus šiuos duomenis likusi pagalbos suma, tikėtina, bus išmokėta liepą.

Be to, broilerių augintojams ateinančią savaitę bus išmokėta pagalba, skirta dalinai kompensuoti 2021 m. rugsėjo-gruodžio mėnesiais patirtus nuostolius, kai rinką sutrikdė COVID-19 viruso protrūkis. Broilerių augintojams pagal šią pagalbos priemonę skirta apie 1 mln. Eur.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją