Rumšiškėse, Liaudies buities muziejuje, ketinama pasodinti 100 seniausių Lietuvoje augančių ar augusių ąžuolų klonų: Stelmužės, Mikalojaus Daukšos, Sandariškių, Ramanavo, Šaravų ir kitų beveik 50 garsių ąžuolų senolių įskiepiai.

Miškasodis yra tradicine tapusi šventė, kai Valstybinė miškų urėdija, o iki tol buvusios urėdijos kviesdavo Lietuvos gyventojus atvykti į mišką ir kartu su miškininkais dalyvauti miško sodinimo akcijoje. Šiemet minimas valstybės atkūrimo šimtmetis ir norėdami prie to prisidėti dalyje urėdijų pasodinsime po šimtą ąžuoliukų – šimtmečio ąžuolynus“, – BNS sakė Valstybinės miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.

Šiemet numatoma pasodinti 100 hektarų miško, arba apie 300 tūkst. sodinukų.

Nacionalinis miškasodis vyks visuose 42-uose Valstybinės miškų urėdijos padaliniuose – bus sodinami ąžuoliukai, liepos, pušys, eglės, berželiai ir kitų rūšių medžiai.

Šimtmečio ąžuolynai turėtų sužaliuoti Biržų, Dubravos, Kaišiadorių, Kėdainių, Kretingos, Radviliškio, Šiaulių ir Veisiejų miškuose.

Valstybinių miškų urėdija naujus sodinukus paprastai sodina pavasarį, sodinimai vyksta 1–1,5 mėnesio. Pernai per miškasodį pasodinta apie 200 tūkst. sodinukų, o visa įmonė per metus pasodina apie 50 mln. sodinukų“, – kalbėjo M. Pulkauninkas.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 2 mln. hektarų miškų, pusė jų sudaro valstybiniai, kita pusė – privatūs miškai.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)