Pasak tarnybos Skubios veiklos skyriaus patarėjos Vilijos Grigaliūnienės, dėl laukinių paukščių migracijos ir būriavimosi, nelegalios paukščių prekybos virusas gali būti pernešamas iš vieno ūkio į kitą, taip pat keliauti didelius atstumus, todėl paukščių gripas gali pasireikšti bet kuriuo metų laiku ir bet kurioje vietoje.

„Ši liga kelia didelę grėsmę paukščių, gyvūnų sveikatai ir gerovei, gali sukelti ekonominių pasekmių. Pasireiškus paukščių gripui, ūkininkai gali netekti visų ūkyje auginamų paukščių, nes virusą nustačius jų laikymo vietoje visi ūkyje esantys paukščiai saugiai sunaikinami“, – pranešime teigė V. Grigaliūnienė.

Europos Komisijos Europos maisto saugos agentūros duomenimis, šiais metais Europoje nustatyti 1726 ligos protrūkiai naminių paukščių ūkiuose, kuriuose sunaikinta daugiau kaip 27 mln. sparnuočių.

Pasak tarnybos, migracijos metu naminius paukščius galima išleisti tik į aptvertas aikšteles, į kurias negalėtų patekti laukiniai paukščiai, jie negali būti girdomi paviršinių vandens telkinių vandeniu, jų girdyklos ir lesalas turi būti laikomi taip, kad nebūtų pasiekiami laukiniams paukščiams.

„Taip pat labai svarbu kuo dažniau skalbti darbo drabužius, dezinfekuoti batus, instrumentus ir kitus įrankius, kurie naudojami atliekant paukščių priežiūros darbus, būtina vengti tiesioginių kontaktų tarp dirbančiųjų paukštininkystės ūkių viduje ir išorėje“, – teigė V. Grigaliūnienė.

Tarp laukinių paukščių liga priklauso nuo paukščio rūšies ir imuniteto. Pavyzdžiui, gulbėms ar kirams pasireiškia nerviniai ir koordinaciniai sutrikimai ir mirtina forma, o laukinės antys ar žąsys gali iš viso neturėti simptomų ir retai gaišta. Tuo metu karveliai yra atsparūs virusui ir jo neplatina.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją