Be traktorių kolonoje vilkikai, grūdovežiai, traktoriai su mėšlo kratytuvais. M. Puidokas vertina, kad yra apie 50 vienetų ir aikštelė per maža. Su policija renginys suderintas. Jo duomenimis, policija geranoriškai reagavo. Padėjo reguliuoti visą eismą.

"Mano žiniomis baudų nebuvo. Vienas iš akcijos tikslų ir yra, kad su žemdirbiais kalbėtųsi, o ne imituotų dialogą arba nepavykus susitarti pasikviestu lobistinę Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) organizaciją, kuri gauna finansavimą iš ŽŪM ir dar turi savo atskirą įstatymą. Su jais ŽŪM paprastai problemų nebūna. Nuolatiniai akibrokštai iš Aplinkos ministerijos, ŽŪM neįgalumas, žemės ūkio problemų ignoravimas iš Vyriausybės liūdina ir neramina. Kaimyninių šalių pavyzdžiai rodantys priešingą pavyzdį , t.y. gebėjimas spręsti problemas rodo, jog vis dėlto galima tas problemas spręsti. Šiai dienai Lietuvoje vykdoma žemdirbius kiršinanti su visuomenė politika", - kalbėjo M. Puidokas.

Šiandien Seime žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas atsakinės į opozicijos klausimus.

Kaip rašoma pranešime, patalpintame Šakių rajono ūkininkų feisbuko grupėje, tai bus „taikus“ protestas, stengiantis nepažeisti kelių eismo taisyklių:

„Sveiki, dar kartą primename, kad rytoj 10 val. Visi renkasi degalinėje. Traktoriai turi būti techniškai tvarkingi, padargai- neviršyti gabaritų! Šūkiai ir plakatai- aštrūs, bet cenzūruoti!

Pagrindinės temos: Neišspręstos pieno problemos. Deklaravimo taisyklių neaiškumai. Mokesčių reforma. Ministerijos nekompetentingumas ir apatiškumas žemdirbių atžvilgiu. Pasigilinkit į tai, kas jūsų laukia ir pasigaminkit jūsų ūkiui labiausiai atitinkantį plakatą, kurį prisitvirtinsite prie technikos! 10 valandą traktoriai bus paleisti į Šakių aplinkelį, važiuoti reikia laikantis kelių eismo taisyklių, susidarius spūsčiai, praleisti po vieną automobilį žieduose, kelyje laikyti atstumus, kad jus galėtų aplenkti kiti eismo dalyviai! Atminkit, kad eismo dalyviai mums ne priešai, todėl elkimės pagarbiai. Mūsų tikslas atkreipti dėmesį ir paklausti kur mums važiuoti? Į Vilnių ar į laukus?“

Priminsime, kad panaši protesto akcija jau vyko Raseinių raj. kovo 24 d., likus kelioms valandoms iki Žemės ūkio ministerijai paskelbiant sprendimą, kaip bus skirstoma 8 mln. eurų parama pieno sektoriui.

„Kadangi premjerė nesiteikė ateiti į mitingą (kalba apie kovo 23 d. prie Seimo vykusį ūkininkų mitingą), o žemdirbiai turėjo eiti pas ją, tai ūkininkai darosi vis piktesni“, – vaizdo įraše kalba M. Puidokas ir tikina, kad jis pats su traktoriumi „tiesiog važiavo per sieną“.

Ar kitose vietose vyks panašios akcijos jis teigė nežinantis. Kol kas autostradoje apie 10 traktorių.

Žemės ūkio ministerija, nusprendė keisti nacionalinės pagalbos lėšų – pieno gamintojams valstybės skirtų 8 mln. Eur – teikimo principus, atsižvelgiant į skirtingas ūkininkų pajamas ir finansinę naštą. Liktų galioti nuostata, kad pripažintų žemės ūkio kooperatyvų nariams išmoka bus 10 proc. didesnė. Atskaitos taškas – ūkininko vardu registruotų pieninių karvių skaičius 2023 m. kovo 1 d. Paraiškas paramai gauti numatoma pradėti rinkti nuo balandžio 24 d. iki gegužės 12 d. Tačiau paramos gavėjų ratas turėtų siaurėti – ji būtų paskirstyta tiems ūkiams, kurių parduodamo natūralaus pieno pirmojo šių metų ketvirčio vidutinė kaina yra mažesnė nei 35 centai už litrą. Ministerijos skaičiavimu, tokių ūkininkų būtų apie 90 proc. Preliminariais skaičiavimais, kooperatyvo nariai už karvę turėtų gauti apie 96 Eur, kiti pieno gamintojai – 87 Eur.

Akcijos dalyviai sako, kad buvo pradėję formuotis spūstys, tačiau stebėtinai greitai atsirado policija ir traktorius išskirstė į aikšteles prie kelio.

Policijos pranešime spaudai apie šį renginį rašoma:

„Eismo trikdžiai Kryžkalnyje išspręsti, eismas atnaujintas. Šiandien apie 14:25 val. policijoje gautas pranešimas apie eismo trikdžius Raseinių r. Kryžkalnio k., kur keturi traktoriai važinėdami žiedinėje sankryžoje, galimai trukdo eismui.

Į įvykio vietą atvykus policijos pareigūnams, traktorių vairuotojai neigė dalyvaujantys proteste ir trukdantys eismui. Susisiekus su Tauragės ir Šiaulių ūkininkų sąjungos atstovais, jie teigė nieko nežinantys apie jokias protesto akcijas keliuose.

Išsiaiškinus situaciją, eismas atnaujintas.

Įvykio aplinkybes toliau aiškinasi Šiaulių apskr. VPK Raseinių r. policijos komisariato pareigūnai.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)