Nors šie metai buvo pakankamai pelningi, tačiau ateitis tampa miglota. Ekonomistas rašo:

„Turbūt vakar matėte, kad nors ECB sprendimai atitiko lūkesčius, tačiau vadovės užuominos apie ateitį rinkoms labai nepatiko...Tačiau šįkart pasidalinu kita žinia: vakar pirmą kartą nuo karo Ukrainoje pradžios kviečių ateities sandorių kaina biržoje krito žemiau 300 EUR/t ir ji sugrįžo ten, kur buvo prieš karą. Per metus kviečiai yra pabrangę jau tik 5 procentais.

Tai nepalankios žinios tiems mūsų šalies grūdų augintojams, kurie nėra fiksavę pardavimo kainos, tačiau tai rodo, kad įtampa pasaulinėje grūdų rinkoje yra gerokai atlėgusi ir situacija gerėja. Tiesa, vakar ir EVT susitikime matėsi, kad Rusija toliau bando stumti naratyvą apie tai, kad sankcijos kaltos dėl aukštų kainų ir dėl didesnio bado Afrikoje. Beje, trąšų kainos pasaulyje taip pat jau mažesnės negu karo Ukrainoje pradžioje.

Labiausiai kviečių rinkoje neramina tai, kad šiemet Rusijoje derlius rekordinis, todėl jos įtaka pasaulinėje eksporto rinkoje yra dar didesnė negu įprastai...

Beje, lietuviškų kviečių eksportas, nepaisant rusų konkurencijos, kol kas vyksta neblogai - pagal savaitinius eksporto duomenis tempas yra lėtesnis tik palyginti su 2020 metais, kai mūsų šalyje buvo rekordinis derlius.“

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės